Ples v opeře 2013

06.02.13 | autor Ada

Co jsem měla na sobě já už víte, ale teď přejděme k tomu, co vás nepochybně zajímá ještě víc: co měli na sobě ostatní? A to nejen celebrity, ale i ostatní hosté, kteří jsou pro fotografy z větších médií nezajímaví.

Opravdu moc mě mrzí, že jsem nezískala fotku té paní v šatech z něčeho, co připomínalo tři druhy okřehkově zeleného alobalu. Nezachytila ji ani naše fotografka, ani žádný z přítomných fotografů, jejichž galerie jsou na webu plesu nebo na Facebooku. Stejně tak mě mrzí i to, že nemám paní, která měla patrně nejlepší róbu v provedení "černá na tělové". Ale úlovky jsou i tak dobré. Několik jsme jich vybrali do galerie, kde je postupně uvidíte.

Jako loni, i letos musím konstatovat, že celkově byla oděvní úroveň plesu dobrá. U pánů jsem nezaznamenala příliš mnoho faux pas; sem tam to někomu nesedělo, sem tam to někdo divně nakombinoval, barevný motýlek a pás by k černému smokingu na takovou událost také správně být neměl, ale aspoň tu nebyli žádní autobusáci v modrých košilích a šedých kvádrech. Nejzajímavější byl zřejmě kamarád, kterého si přivedla Gábina Partyšová a který vypadal jako amalgám Prince a Michaela Jacksona. Když už extravagance...

Dámy byly pochopitelně pestřejším a vděčným materiálem.

Začneme Vendulou Svobodovou, jejíž šaty za sedm milionů proběhly všemi možnými médii. Nikde ovšem zezadu:

Asi chápete, proč jsem to sem dala - ta šněrovačka není úplně super. Pár pevnějších kostic by jí výrazně pomohlo. Jinak jsou mé pocity rozporuplné: šaty mají nádhernou barvu (na této fotce to není vidět, ale šaty jsou z temně safírové látky s krásným leskem), jsou opravdu honosné, ovšem ta zástěrka s drahokamy mě moc nebere. Mohlo to být klidně bez zástěrek i bez dalších prvků z té černé kůžolátky, či co to je. Chápu, že část s drahokamy se po plese ze šatů asi sundá a strčí do trezoru, ale i v takovém případě to šlo vymyslet lépe.

Paní v barevných konfetách v pozadí je Jitka Klett, která safírové šaty navrhla.

Kožíšek kolem ramen měla také tato paní, vzala si k němu ovšem bílé plisované šaty, které jsou ve výsledku snad sympatičtější než přeplácaný nosič na drahokamy. Partner to ovšem zvoral. K černému smokingu se bílý motýlek nikdy nenosí! Ladění s partnerkou v tomto případě není ani trochu žádoucí.

Bílá vůbec patřila k hitům letošního plesu, a to i mezi celebritami. V bílé přišla Andrea Verešová (kam se hnula, tam za sebou trousila peří, ale nebyla sama, šlapali jsme i po černých pírkách z dámy, která měla šaty celé ušité z péřové látky), Petra Němcová a mnoho dalších návštěvnic.

Bílá látka vybízí ke hře s průsvity a obláčkovým aranžováním, ale obléct si pod transparentní vršek jen třpytivou podprsenku a rozparek vytáhnout až do míst, kde to pomalu přestává být slušné, toho bych se radila vyvarovat.

Těch ňader a stehen ovšem bylo k vidění neúrekom. Nejhambatější byly asi tyto šaty, které zároveň vypadaly tak obyčejně, že bych je doporučila spíš někam na večírek.

Dmoucí se ňadra byla vidět i tam, kde už by člověk čekal trochu rozumu.

Spíš zklamaná jsem byla i ze šatů od Diora, které si oblékla Karolína Milerová. Jsou krásné (koukněte sem, jak pěkně a přitom nevulgárně obepínají postavu), ale takové nějaké neplesové. Karolína ovšem zvolila správnou velikost kabelky, která v tomto miniaturním provedení zastupuje klasické psaníčko.

Zdůrazňuji to hlavně proto, že kabelku nevychytala tato návštěvnice. Je to sice také diorka, ale moc velká. "Denní" kabelky se k plesovým šatům nenosí, i kdyby byly sebeluxusnější. Šaty jsou ovšem pěkné střihem i barevnou kombinací, která nositelce sedí.

Správnou barvu si vybrala i tato návštěvnice; k jemné blondýnce se hodí oblačná šedá i mlžný přehoz přes ramena. Přitlačila bych jen na líčení, to je tak nenápadné, až to vypadá, jako by ani žádné nebylo.

Blondýnám sluší i zlato. Šaty z lesklé organzy a zlaté penízky na sukni a živůtku jsou sice na hraně, ale potěšilo mě, že jejich tvůrce i nositelka odolali pokušení prsknout tam ještě nějaký oživující prvek. Pokud nebudeme počítat příliš přeladěné náušnice... (Šedý náramek není doplněk, ale onen novinářský průkaz, na který se do opery dostalo bulvární sousto Ornella.)

Když jsme u těch barevných typů, nemůžu sem nedat tuhle fotku, která kontrast mezi jemnými blondýnami a výraznými tmavovláskami ilustruje naprosto dokonale. Vlevo je Zuzana Vinzens, ředitelka Plesu v opeře, která v béžových šatech z fotky přímo září; vpravo hlavní slavný host plesu, herečka Tonia Sotiropoulou, Řekyně s tmavými vlasy, obočím i očima. Kdyby si vyměnily šaty, vypadaly by obě nejspíš jako nezdravě pobledlé nic.

Zdroj: FB stránky Plesu v opeře, http://www.facebook.com/plesvopere/photos_stream

Hnědá kreace s kytičkami, které připomínají bambulky, se příliš nepovedla. Dojela na zrádnou překombinovanost: zvířecí vzor, kvítka, lesklé tečky v horní části, třpytivá kabelka. Méně by bylo více.

Ani paní Jančíková se s modrým saténem s rozparkem až na stehno moc netrefila.

Foto: Pavel Machan, Pavel Hofman; zdroj: http://img.blesk.cz/img/1/full/1541161_.jpg

Šaty s duhovou sukní a třpytivým živůtkem, které jsem viděla naživo, jsou doplněné kontrastní černou šerpou a rukavicemi a vypadá to nečekaně dobře.

Zdroj: http://smilebox.cz/data/218/img-0162.jpg

A nevíte, kdo je tohle? Je slečna ve fialovém skutečně na jedno oko nevidomá, nebo jde o módní doplněk? Jestli je to ten druhý případ, tak na ples je třpytivá páska přes oko těžce vedle, to je výhradně večírkový doplněk a i tam už je dávno out.

Edit: Díky čtenářkám už víme, že dívka na obrázku pásku opravdu potřebuje - v tom případě je to samozřejmě v pořádku.

Zdroj: http://smilebox.cz/data/218/img-0524.jpg

A ještě jeden edit: čtenářka llolla našla zelenou paní v alobalu :)

Děkuji paní Vinzens za pozvání, všem, kteří se starali o hosty, za krásný večer, a naší pekelné fotografce Evě za fotky. Všechny neozdrojované fotky s výjimkou prsaté dámy, kterou jsem vyfotila sama mobilem, jsou její dílo.

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Milady mode

Autor: Ada

"V současné kosmopolitní době, době rychlosti a informací, se... Celý článek

Kde je dno českého návrhářství? (2.)

Autor: Ada

Pokud jste sem přišli přímo z prvního dílu článku, jistě jste... Celý článek