Týtý

16.04.12 | autor Ada

Existuje snad lepší příležitost k lovení celebrit než předávání televizních cen? Těžko. Takže když se mě kamarádka, která pracuje pro televizi, zeptala, jestli nechci jít na Týtý, kývla jsem hned. A šly jsme tam speciálně kvůli oblečení - rozhodly jsme se tam totiž natočit materiál pro jeden dokument o českém oblékání. Otázka, na kterou jsme hledaly odpověď, zněla: umějí se české celebrity oblékat vkusně, přiměřeně příležitosti a tak, abychom se jimi mohli my, obyčejní smrtelníci, inspirovat? Protože kde jinde brát inspiraci, než u slavných...

Že mě čeká kvalitní matroš jsem věděla od chvíle, kdy přišel pokyn ohledně dresscodu. Měl tři slova: "společenský oděv nutný". Jak správně pochopili organizátoři plesu v opeře, dresscode je třeba nejen dodržovat, ale také vyžadovat, a to pokud možno velmi konkrétně; k pozvánce na ples přišla kartička, kde bylo po lopatě vypsáno, co si mají návštěvníci obléct a obout. "Společenský oděv" je vágní pojem, který si někdo vysvětlí jako malé černé, někdo jako black tie, někdo jako oblečení na party; podle toho také celebrity na Týtý vypadaly a nebyla to tak úplně jejich vina. Organizátory prosím, aby byli příště konkrétnější.

V zahraničí se na podobné akce - večerní slavnostní předávání cen - obvykle nosí "creative black tie", extravagantnější verze formálního večerního oděvu. Na Týtý přišlo ve smokingu jen několik pánů, mimo jiné Roman Vojtek a elegán ze staré školy Radoslav Brzobohatý, kterým tímto děkuji za pěkné pokoukání. Škoda, že se smoking v Česku moc nenosí - už proto, že dělá (všimli jste si, chlapi?) takovou pěknou postavu. Většina mužů volila normální oblek, někteří s kravatou, ale převládala rozhalenka, což není moc slavností. Doufala jsem, že aspoň nedorazí džínaři, ale bohužel... Hoši, já vím, že jste s Partičkou fakt free, ale je to vážně trapné.

Převzato z: http://www.televize.cz/tyty/69-slavnostni-vecer-tyty-2011

Nezklamal ani Michal David, kterého před divadlo přivezl tmavě stříbrný Rolls-Royce, jenž ladil s jeho oblekem: matné stříbrno, černá košile (bez kravaty, samozřejmě) a černé špičaté boty, protože Michal David bez špičatých bot, to snad nejde. Dobře, viděla jsem už i špičatější. Ale stejně. Jeho žena celek dorazila šaty od Moschina s aplikacemi veselých obličejíčků.

V obvyklém hávu rebela dorazil i Jiří Pomeje: kožené kalhoty se šněrováním po stranách, rozevlátá vínová košile, dlouhé sako a barevná dekoltovaná slečna po boku.

 

Fotil: Jiří Herman, převzato z http://bleskove.centrum.cz/fotogalerie/2012/04/16/tyty-2011-tereza-kostkova-jitka-cvancarova/

Zprávaři z Primy se mi příhodně rozmazali, takže hezky vynikla další bolest českého společenského oděvu: trošku přimhuřte oči a všechno se vám slije do monotónní černé skvrny. Bodejť bychom se nebáli barevných a extravagantních prvků, když se jich bojí naši slavní.

Na druhou stranu hodně přítomných dam mělo moc pěkné šaty: najděte si Lucii Vondráčkovou, Terezu Kostkovou (která show moderovala spolu s Jitkou Čvančarovou), Danielu Peštovou, Hanu Maciuchovou (v černém saténovém kostýmku), Janu Bernáškovou, Hanu Vagnerovou nebo Martinu Kociánovou (její šaty jsou na hodně fotkách šedé, ve skutečnosti byly ledově modrošedé a se stříbrnými doplňky vypadaly úchvatně). Dana Morávková schytala za své květované šaty i nějakou tu kritiku, já bych je s dovolením pochválila:

Zvolila bych sice jiné psaníčko, ale to je detail pro hnidopišnější módní policii.

Takže zatím to máme vzhledem k inspiraci slavní pánové vs. slavné dámy v průměru 0:1. Odnaučit české chlapy připosrané ležérnosti a jsme skoro za vodou. Ale, děvčata, ne všechno bylo zlato, co bylo Týtý.

Gábina Partyšová dorazila v takovém cínově stříbrném... čemsi, co před fotografy ochotně rozhrnula, aby si mohli nafotit její dlouhé nožky na vysokých podpatcích. Drahé šperky hodné hollywoodské hvězdy to nezachrání, když je zbytek (ačkoli nepochybně též značkový) jako z E55.

Někteří slavní pánové se předháněli, kdo s sebou bude mít víc seksi p... přítelkyni:

Minišaty ze stříbrné kůže, bohatě prokládané průstřihy zakryté krajkou lemovanou zlatem, nápadný třpytivý prsten, zlaté psaníčko a (ještě jinak) zlaté boty - víc přeplácat už to snad ani nešlo. Barva smaženého kuřete a chemická čerň na hlavě jsou už jen milou třešničkou na dně dortu.

Tuhle si mi zase jeden čtenář stěžoval, že nedávám na Peklo nic pro pány. Dobře, tak tady máte nejlibovější dekolt z Týtý:

Zelená je letos sice trendy, ale v tomhle provedení je to spíš maskování do bažin. Leopardí přehoz v maskáčových barvách, nápadná vuittonka, síťované punčocháče, síťované boty. Znáte to pravidlo, že žena by se před odchodem z domu měla podívat do zrcadla a ten nejnápadnější kus, kterého si hned všimne, sundat? Tahle paní by v tom případě musela jít na Týtý nahá.

Náramně se vyznamenaly i následující dvě dámy, které jsem zachytila před začátkem přenosu na cigárku. Minišatečky na dámě středního věku, dekolt až bůhvíkam, rudé leopardí manžety. Hell yeah, sexy.

Černé legíny, spousta třpytu na rukách, na nohách i v uších; liška kolem ramen tomu dodává takový milý zbohatlický pel.

Vzorované punčocháče, vzorované průsvitné rukávy, vzorované triko... oči už přecházejí, ale bum, dostávají ještě ťafku štrasovým páskem přes pupík. Auvajs.

Zlatý Pomeje v kůži, viďte?

Autor

Ada

Ada začala psát Módní peklo v roce 2010. Čtenářky si získala nejen svým originálním stylem, ale především smyslem pro módu. Přestože přibývají noví autoři i témata, je Ada dodnes autorkou mnoha článků na Pekle.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Generálka ve výslužbě

Autor: Ada

Romana Jákl Vítová - je to prý moderátorka, já ji viděla akorát... Celý článek

Hubert de Givenchy: Velká sláva malé klasiky

Autor: Kateřina

Hubert de Givenchy začínal své jméno v módním průmyslu budovat už... Celý článek