Boty do městského divadla

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Claw
2 příspěvky 23.10.17 20:51
Boty do městského divadla

Dobrý den, jako patnáctiletá normální holka, která se vyhnula první možnosti chodit do tanečních, jsem se ještě nijak nedostala k tomu pořídit si lodičky. Proto se vás chci zeptat - byly by tyhle boty do divadla v krajském městě moc nevhodné?
Naše drahá paní učitelka češtiny nám sdělila pouze to, že se máme obléct slušněji, nicméně poté dodala, že i tmavé, hladké rifle jí vyhovují.
(Jinak budu mít jednoduché černé šaty téměř ke kolenům, vím, mohlo by to vypadat lépe, méně nudně, ale v podstate jinou barvu než černou nenosím.)

Reakce:
Bossygirl
619 příspěvků 23.10.17 21:06

@Claw Do budoucna doporučuji pořídit jednoduché lodičky. Ty boty na obrázku si klidně vezměte, určitě nebudete nejhůře oblečena ani obutá návštěvnice divadla. Jedná se o večerní nebo odpolední představení? Punčochy v každém případě černé.

Claw
2 příspěvky 23.10.17 23:12

@Bossygirl Lodičky plánuju, nicméně tohle se sešlo tak nějak nečekaně, dozvěděla jsem se o tom v pátek. Výběru lodiček bych chtěla věnovat více času, který teď nemám. Jinak jde o dopolední představení pro školy, myslím.
Děkuji za odpověď.

Bossygirl
619 příspěvků 23.10.17 23:40

@Claw Tak to bych moc neřešila. Pokud ale budete do společnosti chodit častěji, tak lodičky, kabelka, jednoduchý kabát či paleto a nekolikery punčochy jsou základ. Příjemnou zábavu. Na co jdete?

Matmys
2595 příspěvků 4.12.17 10:28

Peklo.
Pokud tady patnáctileté potvrdíte, že tyto boty do divadla nejsou špatné, tak se nedivte, že ve dvaceti půjde do Národního ve flísce…

zuzík.w
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.17 12:42

@Matmys souhlas, potom člověk potkává v opeře lidi v šusťákách (fakt se mi to stalo)

Bossygirl
619 příspěvků 4.12.17 17:13

@Matmys Do jisté míry máte pravdu. Já bych svoji dceru v takových botách rozhodně do divadla neposlala. Ona ale už někdy od 5 let hrála na klavír, občas vystupovala, občas jsme ji brali do divadla, na společenské události, takže od raného věku vlastnila společenské šaty i obutí. Jestliže se ale patnáctiletá slečna ocitla v situací, že jiné boty nemá a maminka jí je zjevně nekoupí, tak se svět nezboří. Radili jsme jí ale, aby si základní formální oblečení a boty alespoň postupně pořídila.

Matmys
2595 příspěvků 4.12.17 18:11

@Bossygirl
Já to chápu, celou tu situaci.
Ale řekněte mi, když se normální patnáctiletá holka (cituji) dosud nedostala k tomu, aby si koupila lodičky, tak kdy se tedy k tomu dostane… když ani návštěva divadla není ten správný spouštěč?
Takové boty prostě do divadla nepatří, ledaže by mladá dáma vystupovala na jevišti v roli lampasáka.

Bossygirl
619 příspěvků 4.12.17 18:21

@Matmys Naprosto s Vámi souhlasím. Možná je to ale víc problém rodičů, z mého konzervativního, genderově nevyváženého pohledu spíš maminčin. Být třeba na místě tety, tak slečně lodičky koupím a budu ji brát do divadla a snažit se ji kultivovat. Tady jsem se spíš snažila neodradit.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek