Boty do městského divadla

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Claw
2 příspěvky 23.10.17 20:51
Boty do městského divadla

Dobrý den, jako patnáctiletá normální holka, která se vyhnula první možnosti chodit do tanečních, jsem se ještě nijak nedostala k tomu pořídit si lodičky. Proto se vás chci zeptat - byly by tyhle boty do divadla v krajském městě moc nevhodné?
Naše drahá paní učitelka češtiny nám sdělila pouze to, že se máme obléct slušněji, nicméně poté dodala, že i tmavé, hladké rifle jí vyhovují.
(Jinak budu mít jednoduché černé šaty téměř ke kolenům, vím, mohlo by to vypadat lépe, méně nudně, ale v podstate jinou barvu než černou nenosím.)

Reakce:
Bossygirl
619 příspěvků 23.10.17 21:06

@Claw Do budoucna doporučuji pořídit jednoduché lodičky. Ty boty na obrázku si klidně vezměte, určitě nebudete nejhůře oblečena ani obutá návštěvnice divadla. Jedná se o večerní nebo odpolední představení? Punčochy v každém případě černé.

Claw
2 příspěvky 23.10.17 23:12

@Bossygirl Lodičky plánuju, nicméně tohle se sešlo tak nějak nečekaně, dozvěděla jsem se o tom v pátek. Výběru lodiček bych chtěla věnovat více času, který teď nemám. Jinak jde o dopolední představení pro školy, myslím.
Děkuji za odpověď.

Bossygirl
619 příspěvků 23.10.17 23:40

@Claw Tak to bych moc neřešila. Pokud ale budete do společnosti chodit častěji, tak lodičky, kabelka, jednoduchý kabát či paleto a nekolikery punčochy jsou základ. Příjemnou zábavu. Na co jdete?

Matmys
2379 příspěvků 4.12.17 10:28

Peklo.
Pokud tady patnáctileté potvrdíte, že tyto boty do divadla nejsou špatné, tak se nedivte, že ve dvaceti půjde do Národního ve flísce…

zuzík.w
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.17 12:42

@Matmys souhlas, potom člověk potkává v opeře lidi v šusťákách (fakt se mi to stalo)

Bossygirl
619 příspěvků 4.12.17 17:13

@Matmys Do jisté míry máte pravdu. Já bych svoji dceru v takových botách rozhodně do divadla neposlala. Ona ale už někdy od 5 let hrála na klavír, občas vystupovala, občas jsme ji brali do divadla, na společenské události, takže od raného věku vlastnila společenské šaty i obutí. Jestliže se ale patnáctiletá slečna ocitla v situací, že jiné boty nemá a maminka jí je zjevně nekoupí, tak se svět nezboří. Radili jsme jí ale, aby si základní formální oblečení a boty alespoň postupně pořídila.

Matmys
2379 příspěvků 4.12.17 18:11

@Bossygirl
Já to chápu, celou tu situaci.
Ale řekněte mi, když se normální patnáctiletá holka (cituji) dosud nedostala k tomu, aby si koupila lodičky, tak kdy se tedy k tomu dostane… když ani návštěva divadla není ten správný spouštěč?
Takové boty prostě do divadla nepatří, ledaže by mladá dáma vystupovala na jevišti v roli lampasáka.

Bossygirl
619 příspěvků 4.12.17 18:21

@Matmys Naprosto s Vámi souhlasím. Možná je to ale víc problém rodičů, z mého konzervativního, genderově nevyváženého pohledu spíš maminčin. Být třeba na místě tety, tak slečně lodičky koupím a budu ji brát do divadla a snažit se ji kultivovat. Tady jsem se spíš snažila neodradit.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek