Krása kožešin

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 10:49
Krasa kozesin

Mile damy. Jak jsou pro vas oblibene kozesiny?

Najdete v encyklopedii: Kožešiny

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 11:24

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:49

JedovatéHádě
350 příspěvků 4.3.13 11:41

Mě k odpovědi na tuto otázku napadá jedině osvěta:
v ČR "
všeobecně
K tomu, aby kdokoli mohl říct, jaký má vztah ke kožešině, by měl znát její původ.

Sailorette
1594 příspěvků 4.3.13 12:12

To je pokus o vyvolání hádky? Protože k ničemu jinému tahle otázka nevede. Za mě kožešiny ne.

mikita.miki
1935 příspěvků 4.3.13 13:33

Kožešina ano, ale jak která. jsem ochotná na sebe vzít třeba králíka nového. už z toho důvodu, že ten králík se plánovaně kvůli kůži nechová, spotřebuje se celý, navíc jeho chov neodporuje jeho přirozenosti, tedy ne tak markantně.
co nesnesu je kožešina šelem, jejichž chov zcela odporuje jejich přirozenosti a ty zvířata celý život trpí šíleným stresem a navíc jsou chována jen kvůli kožešině. to samé kožešina ze zvířat divoce žijících.
co je jiné je například kožich ještě někde po babičce, mám takhle spolu s mamkou norkovou štolu po prababičce ve skříni, zatím sem ji měla jen jednou, ale nosím ji hrdě. mám ji snad demonstrativně upálit? u tak starých kusů to neberu tak, že bylo zvíře zabito kvůli mě.
to stejné je s kůží, neoblékla bych si napříkald nikdy persián, je to podle mě zvrácené, ač mi zhola nevadí ovčí kožešina z dospělého kusu

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 14:33

Ano tema je napsane gramaticky desne. Timto se za moji zbrklost kterou tato chyba vznikla omlouvam. K tematu: moji investici do kozisku ze stribrne lisky, povazuji za jednu z nejlepsich. Kozisch je nadcasovy, v zime nadherne hreje a je prijemny. Take pod nej nemusite vrstvyt. Pokud o koupi kozichu uvazujete doporucuji, a pokud mate nekde ve skrini kozich po mamince, nechte si ho presit na vas.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 14:37

Za mne kožešiny ano! Taková stříbrná liška, ovšem nechovaná na farmě, ale divoká, to je krása, nemá polámané chlupy od kotce a je tudíž skutečně stříbrná, aaach. Takové ty hlášky milovnic zvířátek, že kožešina je fuj je dle mého názoru nesmyslná poza. Mně se zase nelíbí umělotiny, to bych si nevzala na sebe. Kamarádka má kožich z tuleně, nepodezírám jí z trápení zvířat, stejně toho tuleně někdo někde použil i na maso a ten kožich je nááádherný.
Jo a všichni v rodině máme peněženky a dokladovky ze sloní kůže a také všichni na ně nedáme dopustit. Můžete kamenovat! A pánské botky z koňské kůže jsou k nezaplacení. Když už, tak už.

Dahllie
2222 příspěvků 4.3.13 14:47

Mně nesluší (= sama sobě se v kožešině nelíbím), tak ji nenosím.
Ale proti těm, kterým sluší a nosí ji, nic nemám.

Karin
3950 příspěvků 4.3.13 14:55

Tak kožešiny vážně nemusím. Ani se mi to bůhvíjak nelíbí a se zvířecíma chlupama na těle se nějak moc necejtím… :D Tedy nevadí mi kabelka nebo boty z hověziny, když vím, že ta kráva se zužitkovala celá (eventuelně prase, králík)… Kůže je kvalitní a příjemný materiál. Nejsem vegetarián, a když už kvůli mně zabijou býka na steak, tak ať z něj klidně ušijou i boty nebo bundu.
Ale myšlenka chovat zvíře jen kvůli stažení z kůže mi připadá hloupá a je mi proti srsti. Považuju to za čirou marnivost, zvlášť v našich zeměpisných šířkách, kde člověku po většinu zimy stačí k zahřátí vlněný kabát nebo péřová bunda. A jsem docela ráda, že dnes už je móda kožešin spíš na ústupu, že lidé dnes už dovedou vnímat toto téma v širších souvislostech a vědí, že nosit kožich není zase tak „cool,“ jak se za to mělo dřív :)

z_dediny
1143 příspěvků 4.3.13 15:07

Na pohled mi kožešiny nevadí, na dotek se jich štítím. Mrtvá srst je mi odporná. A pokud jde o morální aspekt - lov nepřemnožené zvěře považuji za barbarský, lov vzácných živočichů za zločin.

z_dediny
1143 příspěvků 4.3.13 15:09

@cibetka 1
To jo, taková tulenina z mladého tuleně, kterého omráčí ranou přes čumák a pak ho zaživa stáhnou a nechají umírat bez kůže, to je fakt něco :-((((.

sarinka.v
426 příspěvků 4.3.13 15:12

Hmm pravou kožešinu sice nemám, ale kdybych ji měla, tak ji nosím. Kožešin se rozhodně nijak neštítím, nebo něco podobného.
Mám ráda kožené boty, na které taky muselo zvíře zemřít..

Mylady2
12413 příspěvků 4.3.13 15:16

Za mě kožešiny ano:-)

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 15:25

Sama bych si kožich nekoupila, ale kdybych ho zdědila/dostala darem a seděl by mi, klidně bych ho nosila… Kožešiny se mi neprotiví, spíš naopak, ráda si je pohladím. Líbí se mi kožešinové límce, ten bych si možná jednou i koupila.
Jinak je zajímavé, jak se tady propagují kožené boty a kabelky, ale zmínka o kožešině je jak píchnutí do vosího hnízda. Přitom kožešina není jenom liška nebo nějaké ohrožené zvíře, ale i králík, ovce, na severu sob, tuleň a další zvířata, které se spotřebují celé… v tom nevidím problém.

queenmargot
1106 příspěvků 4.3.13 15:38

Kožešiny jako takové mi nevadí, ale spíš mi vadí ta myšlenka na to, jak to zvíře muselo zemřít viz třeba tuleni, lišky. Zní to asi sobecky, ale z toho důvodu si prostě kožich z takových zvířat nepořídím, pokud bych chtěla kožich, tak maximálně z králíka.

Papla
516 příspěvků 4.3.13 15:45

Kožíšek mám, nosím a nehnusí se mi. Jakož se mi nehnusí ani kožená kabelka, kožené boty, králík či kapr k obědu. Mám kozí, tak doufám že koza byla i snědena a využita tedy nejen na kožešinu. Naopak respektuji, když je někdo vegetarián a paří si nohy v umělohmotných šmejdech, které na svou výrobu vyžadují určitě taky pěkný podíl smradu v ovzduší a energetických vstupů, tak mu to taky nevytýkám. Ať nosí každé dle svého…

PythonRegius
286 příspěvků 4.3.13 16:12

Kožešiny se mi líbí na původních majitelích, to jsou krásné. Ale oblečení na člověka se mi z nich nelíbí. Žena v kožichu vypadá v mých očích jako chlupatá almara, je to příliš mohutné a ani nijak hezké. Doplňky z kožešin se mi také nelíbí. Nechápu módu kožešinových vestiček, vždycky mi to připadá jako zdechlina vyhrabaná ze sněhu. Já bych prostě nechala kožíšky tam, kde jsou. A utrpení zvířat je také silný argument proti. Je spousta jiných a pro člověka slušivějších materiálů, které ochrání před zimou.

JedovatéHádě
350 příspěvků 4.3.13 17:07

Dámy, nechci vám kazit iluze, ale i kůže je často ze zvířat, která byla zabita jen pro ni. video o kůži a kožešinách
Každopádně problematika obuvi je pro mě oříšek. Nechci plastové, ani z kůže, zbývá jedině látka?

Kdo přemýšlíte nad kožešinami, udělejte aspoň jednu věc, zjistěte si o tom co nejvíc(odkaz na video výše zahrnuje snad všechny druhy oblečení ze zvířat, je to dobrá startovací informace) a pak se klidně rozhodněte jestli ji nosit, či ne. Je snadné takhle ze svých vyhřátých domovů říkat, jak je nám jedno, že kvůli nám bylo zabito zvíře, když ani nevíme, v jakých podmínkách žilo, či jak bylo zabito.
Aby vám to pak nebylo líto, až k vám ty informace třeba přijdou samy.

Alizon
1235 příspěvků 4.3.13 17:07

Nechapu tady na Pekle jednu maly rozpor.
Boty a kabelky musi byt kozene a kdo si koupi umelinu je pekelny… ovsem kozich je hnus protoze zvirata trpela. Naprosto souhlasim s @Papla a @smrtonoška

Jiná Realita
13791 příspěvků 4.3.13 17:10

To si ještě nikdo nevšiml, že všechna témata, která gudrun založila, začínala výkřikem do tmy na nějaké hádky vyvolávající téma, na gramatické úrovni prvního stupně základní školy?

že vás baví ji v tom podporovat…

JedovatéHádě
350 příspěvků 4.3.13 17:11

@Alizon -ale tady přece mluvíme každá za sebe, ty, co tu jsou proti kožešině, jsou třeba také proti kůži. a nebo mají nějaký osobní důvod, proč jim jedno připadá v pořádku a to druhé ne (a všeobecně se ví, že zvířata kvůli kožešině opravdu trpí častějí více, než zvířata pro maso-ačkoli je to samozřejmě velice nadnesené)

indyka
625 příspěvků 4.3.13 17:12

Kožichům jsem na chuť nikdy nepřišla. Přijde mi zhovadilé chovat zvíře jen kvůli jeho kožichu. Když už se zvíře jednou zabije, mělo by se zužitkovat celé, ale zabít zvíře jen kvůli kožichu mi přijde jako neskutečná marnivost. V letech základní školy jsem občas šla s kamarádkou k její mamce do práce - byla kožešnice a fakt jsem se moc necítila mezi těma visícíma mrtvýma liškama. Sama jsem měla kožich na sobě jednou, narychlo půjčený kvůli jedné akci, kdy nebylo po ruce nic jiného. Kolem koho jsem prošla, měl na sobě chlupy, celý den jsem měla přezdívku Grizzly a luxusnost bylo fakt to poslední, co bych cítila. Jen ať kožich pěkně zůstane na tom, na kom narostl.

Morže
1094 příspěvků 4.3.13 17:16

Kožešina se m nelíbí né z důvodů trpících zvířátek, ale z důvodu, že se mi to esteticky prostě nelíbí. Mám jiný vkus než jako elegantní dáma…

vashtie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.3.13 17:26

Pokud neřešíme etické hledisko..shoda se nedá čekat ani na MP ani jinde, tak já rozlišuju dvě úrovně:
První ANO!!!
Druhá NEEE!!!

mikita.miki
1935 příspěvků 4.3.13 18:24

@JedovatéHádě jelikož sme měli na škole nějakou dobu věnovanou i chovu kožešinových zvířat, tak se odvážím stát si za svým tvrzením ohledně určitých druhů zvířat jakožto zvířat chovaných pro celkový užitek, který se mi nepříčí.
edit: to trpění zvířat chovaých jen pro kůži je lehce podložitelné etologií. jsou to totiž většinou šelmy, které jsou nedomestikované, tudíž trpí při kontaktu s člověkem permanentním stresem a jsou povětšinou i zvířetem, které není skupinové, takže jeho stres způsobuje i přítomnost množství jedinců jeho druhu v tak malém prostoru.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek