Plus Size Blogerky: Máme se od nich co učit?

03.03.16 | autor Redakce

Zdroj: http://www.nicolettemason.com, http://taneshaawasthi.com, http://www.leblogdebigbeauty.com

My bychom jim řekli krev a mlíko, v angličtině mají přízvisko curvy. Ne, to nemá nic společného s lehkou ženou, ale s jejich bujnými křivkami. Plnoštíhlé fashion blogerky dávají módnímu průmyslu jasně najevo, že nadměrná velikost nutně neznamená nevkusná nebo nudná móda.

Pamatujete si ještě na haló kolem rok staré kampaně Calvina Kleina? Oděvní značka představila svou první „plus size“ modelku, jenže ejhle. Myla Dalbesio v té době oblékala velikost 10, tedy zcela standardní 40-42, což po právu spustilo vlnu kritiky nejen na oděvní značku, ale celý módní průmysl. Odhalila se totiž nehezká pravda. Přes pozitivní prohlášení jsou označení "plnoštíhlá“ a „nadměrná velikost“ pro většinu módních domů stále strašák, se kterým si nikdo neumí dost dobře poradit. To, že je v dnešní době „dvaačtyřicítka“ považována za nadměrnou, je výsměch a nabízí se tedy otázka, co je v takovém případě normální.

A přesně do toho vstupují plus size blogerky. Reálné holky, jejichž konfekční velikost nemusí být nutně 52, suplují roli módního průmyslu a ukazují, jak lichotivě obléknout i postavu, která se nedrží standardních tabulek. Co dělají plus size blogerky dobře?

Zdroj: http://www.curvygirlchic.com, http://www.nicolettemason.com, http://gabifresh.comZdroj: http://www.curvygirlchic.com, http://www.nicolettemason.com, http://gabifresh.com

Obléknout se od hlavy k patě do černé není žádný kumšt. Přitom stejný zeštíhlující prvek má i námořnická modř nebo tmavě fialová (lilková). Obě barvy jsou stejně univerzální jako černá, ale protože spadají doprostřed barevného spektra, nejsou ani moc teplé, ani studené.

O věčné otázce, zda nosit pruhy horizontální, nebo vertikální, se psaly celé studie. Ve výsledku ale ani tolik nezáleží na směru jako na šířce vzoru. Čím užší pruhy, tím štíhlejší postava.

Oblíbeným optickým trikem jsou šaty s postranními panely. Na ty ale při výběru pozor, nesluší úplně každé. Problematické partie se vyplatí schovat právě do černých panelů - nikdy naopak.

Zdroj: http://www.nicolettemason.com, http://taneshaawasthi.com, http://www.curvygirlchic.comZdroj: http://www.nicolettemason.com, http://taneshaawasthi.com, http://www.curvygirlchic.com

Kvůli silnějším či povislým pažím (což není problémem jen plus size blogerek), není nutné nosit rukávy až po zápěstí. Opticky pomůžou rukávy s diagonálním střihem, které oproti horizontálnímu nezvýrazňují problematické partie. Nedostatky skryje volnější vršek. Pokud chcete ukázat kůži, zkuste volné triko na jedno rameno. Podobně poslouží i rukávy s průstřihy, které odhalí ramena a zamaskují spodní část paže.

Zdroj: http://www.nicolettemason.com, http://taneshaawasthi.com, http://www.leblogdebigbeauty.comZdroj: http://www.nicolettemason.com, http://taneshaawasthi.com, http://www.leblogdebigbeauty.com

Šaty a sukně jsou zrádné v oblasti dvou nejproblematičtějších partií: na bříšku a pozadí. Oboje skryjí balonové a nabírané sukně. Dobrá volba je také tuhé áčko s délkou pod kolena. Zamaskuje širší stehna a zúží pas, což je ideálem každé hrušky. Pro jablko je naopak daleko lepší, pokud se pas příliš nezvýrazňujte.

Zdroj: http://www.curvyclaudia.blogspot.cz, http://gabifresh.com, http://www.curvygirlchic.comZdroj: http://www.curvyclaudia.blogspot.cz, http://gabifresh.com, http://www.curvygirlchic.com

Ani s pár kily navíc není potřeba otrocky dodržovat všechna pravidla pro zeštíhlení. Třeba šaty s projmutými boky by dívky s pořádnými zadními partiemi nosit neměly. V kombinaci s vestou nebo kabátem se ale protáhne trup a přerozdělí pozornost. Tabu není ani bíla. Stačí volit volnější svršky a výsledek vyvážit kalhotami užšího střihu.

Dovolit si můžete koneckonců i květované a zvířecí vzory, pokud jsou šikovně rozmístěny. Například zvířecí vzory proložené černými bloky rozbíjí jednolitost outfitu, ve kterém by slečna jinak vypadala jako krabice.

Zdroj: http://taneshaawasthi.com, http://www.curvyclaudia.blogspot.cz, http://gabifresh.comZdroj: http://taneshaawasthi.com, http://www.curvyclaudia.blogspot.cz, http://gabifresh.com

Jestli něco plus size blogerky umí, pak je to vrstvení a hra s prodlouženou délkou. Dlouhý kardigan, vesta nebo pončo opticky prodlouží a zeštíhlí tělo. Zároveň diskrétně zakryjí nedostatky, jako je velké pozadí nebo výraznější boky. Podobně postavu opticky prodlouží lodičky v tělové barvě - nejlépe v odstínu, který je co nejbližší tónu vaší pokožky.

Jak se líbí plus size blogerky vám?

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Basic šatník je zlo

Autor: Ada

Když jsem tuhle psala článek o nudě v blogosféře, hodně se v něm... Celý článek

Lucie van Koten: Miluju čistě ženské linie a meziválečnou eleganci

Autor: Janča

Na svém blogu Lucie van Koten píše o přírodní kosmetice, cestování,... Celý článek