pěkná myšlenka, ale pro koho? Já mám po porodech prsa pětky - zde vyfocené „lambády“ nemají ani náznak jakéhokoliv tvarování - když bych se do nich teoreticky vlezla a prsa by mi neutekla spodem, bokem či vrchem - vypadala bych v tom jak přetočený jednohrbý velbloud - to vážně každá chce… takže eko může být jen cca 10% plochodrážnic a slečny před pubertou? Matně vzpomínám na články Ady o tom, jak základním, bohužel ne běžným předpokladem návrháře je, že ovládá řemeslo - tedy tvorbu střihů…
Zpomalili jsme na SLOU days
03.12.18 | autor Iva
Navštívili jsme SLOU days. Akci pořádá Kamila Boudová už od roku 2015 – prezentuje zde značky, které jsou založené na šetrném přístupu k životnímu prostředí.
Dvoudenní akce v krásném prostoru Hauch gallery byla plná nejen prodejců, ale také workshopů a přednášek. Všechno se drželo tématu udržitelný rozvoj, šetrný přístup k životu, ekologie, pomalá móda.
Eva Urbanová z Nilastore například mluvila o tom, co byste měli vědět o svých svetrech v šatníku. Líbil se mi také workshop poznávání materiálů stylistky Jany Mei. Pomohl mi, abych si příště v sekáči vybrala kvalitní oblečení.

SLOU DAYS 2018
Celkově tu na mě dýchla klidná atmosféra, zpomalila jsem a na horním ochozu jsem si vychutnala výbornou filtrovanou kávu. Pozorovala jsem prodejce, výzdobu a osvětlení. Všechno bylo domyšlené do detailu. O květiny se postaraly Kytky od potoka, jejich rukopis jsem hned poznala. Jde o lokální ekologické květinářství, které sídlí kousek za Prahou. Pro zájemce tu bylo taky líčení přírodní kosmetikou z Countrylife.

Podívejte se, kdo mi utkvěl v paměti nejvíc…
SUTU
Zlínská módní značka SUTU mě zaujala krásnými dlouhými šaty. Eliška Hejdová a Jana Kunderová, které za ní stojí, využívají hlavně lokální materiály a občas vytvoří i něco upcyklovaného. Inspiraci hledají v přírodě a je to hodně znát. Modely jsou jednoduché, zároveň ale variabilní.
Eliška s Janou milují spojení minulosti s potřebami dneška. Na prvním místě je pro ně ale udržitelnost a maximální šetrnost k planetě.

Meadow
Hanna vystudovala oděvní školu v Písku a dlouho se pohybovala v oblasti módy hlavně u filmu, divadla. Spolupracovala s mnoha módními návrháři, ale před rokem se rozhodla vytvořit značku Meadow. Bylo z ní cítit nadšení, že konečně tvoří svou vlastní módu a z materiálů, které miluje. Představila mi svou kolekci a její příběh. Dala si záležet, aby mi vysvětlila, jak se budu v jejím oblečení cítit.
Hanna navrhuje spodní prádlo, trička a šaty. Šije ze lnu, ale najdete u ní i pár kousků z prvotřídního hedvábí.

Cila
Ala a Lenka vybudovaly slovenskou značku Cila v roce 2015. Záleží jim na lidech a na životním prostředí. Tvoří nadčasové kolekce, aby každý kousek zapadnl do kapsulového šatníku. Jejich kabáty se okamžitě dostaly na seznam mých přání. Jsou vlněné, dokonale řemeslně zpracované a v krásných odstínech.

Créeme
U značky Créeme jsem se zastavila na trochu déle, protože spodní prádlo řeším v poslední době docela dost. Po porodech si vybírám pouze přírodní materiály, jiné nesnesu. Se Soňou a Katarínou jsem se bavila právě o tom, že bychom se měli zajímat, co nosíme přímo na kůži. V konvenčním spodním prádle se často nachází karcinogenní látky. A vůbec nejhorší jsou výrazné barvy – ty v sobě mají těžké kovy.
Organická značka Créeme se spodním prádlem na českém a slovenském trhu chyběla. Šije lokálně z nebarvené bavlny – vše vyrábí v České republice.

Minimalista
Další obchod pro ty, co hledají jednoduchost a kvalitu, je Minimalista. Obchod znám už déle, stojí za ním Martina. Minimalismus pro ni není trend, ale hlavní motto její práce. Pečlivě vybírá značky, které vytváří originální oblečení a doplňky. Oblečení mě zaujalo, ale kožené doplňky, ty mě přímo nadchly.

Tamarki
Markéta na SLOU nabídla nejen doplňky, ale také autorské houpací křeslo Chillo. Při své tvorbě využívá přírodní materiály, často recykluje a z odřezků kůže vyrábí drobné designové šperky. Markéta miluje propracované detaily, kvalitu a je minimalistka. Už dlouho sleduji její blog o designu a bydlení, takže jsem ji ráda opět potkala naživo.

O organizátorce
Kamila Boudová působí jako lektorka předmětu Product Developement a Sustainable Fashion na vysoké škole módního obchodu MOD'SPE v Paříži a v Čechách vede online semináře o podnikání a udržitelné módě pod názvem Moyomi. Vydává časopis SLOU.
Kamilu Boudovou znáte také z Módního Pekla. Podívejte se na její články »

Co na podobné akce říkáte? Chodíte na některé?
Komentáře článku
Zobrazovat komentáře chronologicky