Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2616) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
7337 příspěvků 14.08.19 15:04

@Porkpiehat Pravda. Zrušeno.

giuliettka
4137 příspěvků 14.08.19 15:27
@Porkpiehat píše: … a nebo něco, co jsme už šily v minulosti a pochlubily bychom se výsledkem.

Zaujímalo by ma, či si myslíš, že niečo čo bolo ušité v minulosti, je na chlubenie. :-D
Mám sako, z materiálu, za ktorý som dala nekresťanské prachy. Je to čierna látka ako na kostýmy, ale má v sebe dajakú lesklú nitku. Na svetle sa to odráža a leskne. Ale nie je to len votkaná jedná lesklá nitka, ale celý materiál je taký. Mám z toho sako, ktoré je pod pásom členené a lesklá je len vrchná časť. A napriek tomu, že sako mi padne, sa nosiť nedá a nie je to ani na chlubenie. Tak nejak vyšiel z módy strih aj látka. :-)
edit, keďže to sako zrejme už nikdy neoblečiem a po pár čistkách aj vyhodím, tak som ho odfotila. Je to uhľovočierná farba, ale nejde to nafotiť tak, aby farba bola reálna, nič potom na tom nevidno.

květušína
226 příspěvků 14.08.19 15:53

@Porkpiehat děkuji za pochvalu. Ano, máte pravdu, dcera nechce ani slyšet, že by se šaty po táboře vyhodily (uvidíme, jak po karnevalu dopadnou). Přitom to prostěradlo (žerzejové) bylo uprostřed už hodně sedřené, a bylo to na tom úpletu znát, že je někde tenčí. Taky jsem musela zašít spoustu dírek, co zatrhly kočky drápkama. Ale dcera si v těch šatech připadá nádherná opravdu jako ta Helena a skutečně, kdyby v nich mohla jít do školy, tak jde. :)

mimi
145 příspěvků 14.08.19 16:09

Aktualne som sa rozhodla trochu „upcyclovat“ pomerne nove obliecky, resp. obliecku od mojho vankusa, pretoze je nejaky moc „naducany“ nejde prelozit, skratka zle sa mi na nom spi, na druhom vankusi to nerobi. Zrejme nerovnomerna vypln vankusov. Tak obliecku vyparam, a cast nahradim z inej latky, dnes som to skonzultovala s mamou, ta chcela ihned sadnut za stroj. :-) Zo odstrihnutej polovice urobim obliecku na maly „cestovny“ vankusik. Uz som inak spotrebovala takto tri tricka, ktore mi boli uzke.

LorelaiH.
3228 příspěvků 14.08.19 16:14

@květušína ještě než jsem přečetla váš celý příspěvek, a viděla jsem jen fotku, tak první, co mě napadlo, bylo „Helena Trojská“ - takže dobrá práce :)

Porkpiehat
910 příspěvků 14.08.19 16:24

@giuliettka Myslela jsem nositelnou minulost :blush: Pro někoho to je 20 let, pro jiného několik měsíců. Takže to nemusí být něco, z čeho ještě čouhají nitě.

giuliettka
4137 příspěvků 14.08.19 16:27

@Porkpiehat Aha, idem sa zeditovať. :-D

Porkpiehat
910 příspěvků 14.08.19 16:29

@květušína Můžete přece ušít totožné šaty, jen z nového materiálu. Klidně zase bílé, když si to dcera bude přát. Navnadila jste mě na podobný střih.

Porkpiehat
910 příspěvků 14.08.19 16:31

@giuliettka Jen to sako tady nech. Z mobilu si ho nemůžu poradne prohlédnout, musím počkat až budu u PC.

zwedavka
1017 příspěvků 15.08.19 07:22

K prodlužovaní… mám novou pouzdrovou sukni(ze SH), konečně kýžená délka po kolenní čéšky a má dole přišitý 10 cm pruh, ze stejné látky, neruší, až doma jsem si všimla, že je předělávaná.

irma73
436 příspěvků 16.08.19 17:57

A jsem tu zas. Spodní lem na šatech už je OK, ale objevil se nový problém. Přes šaty bude v pase uvázaná širší stuha (šitý pásek, ne stuha z galanterie). Zjistili jsme, že se na bocích při pohybu shrnuje a nevypadá to pak tak pěkně. Máte nápady, jak ji zajistit? Napadlo mě přichycení do bočního švu šatů.
Co myslíte? Bude to fungovat, nebo naopak zlobit?

Alterations
716 příspěvků 16.08.19 19:05

Často se dělá jakýsi průvlak z řetízku, kterým pásek prochází. Buďto seshora dolů přes šíři pásku, anebo z jednoho bodu pod prostředkem pásku jedna velká smyčka řetízku v délce trochu více než dvojnásobná šíře pásku. Tato druhá možnost se mi zdá lepší, protože pásek se může podle potřeby mírně posunovat nahoru a dolů.

Birdonawire
81 příspěvků 16.08.19 20:14

Trošku OT, ale snad ne na zastřelení a možná pobaví: Pro mne je zdrojem údivu skutečnost, že mé mezinárodní kolegyně často neumí šít, ani úplně základní věci, jako přišít knoflík, zašít dírku na svetru. Postupně jsem dotazy zjistila, že záleží na zemi původu a věku. Manžel jedné kolegyně je Švéd, měl základy šití ve škole. Dokonce umí šít na stroji, ale to už se naučil sám. Italky ve škole nic, Francouzky totéž. Dneska mi kolegyně Charlotte přiznala, že si připadá blbě, když nese do opravny oděvů košili, kde potřebuje přišít knoflík. Měla jsem se zeptat, co jeden knoflík stojí. Ale řekla jsem jí jen, že příště ať se o víkendu staví a já ji to naučím.

Kalouže
53 příspěvků 16.08.19 20:18

@Birdonawire Ono to ani u nás s mladší generací není žádná sláva. Dělala jsem kurz (šití konkrétní věci) a dávala pobaveně k dobru historku, jak je v jedné nedávno vydané knize návod na udělání uzlíku.
A ukázalo se, že 5 z 6 účastnic kurzu uzlík také neumí.

irma73
436 příspěvků 16.08.19 21:22

@Alterations Špatně jste to pochopila. Dcera má „krátký pas“ a ta stuha neklouže dolů, ale zmačkává se jakoby do šňůrky, podobně jako modelce na fotce. Nenapadlo mě při šití pásek vyztužit a předělávat se mi to už nechce. Tak jsem si říkala, jestli ho v místě bočního švu nepřišít přímo k šatům. Třeba jen za horní a dolní okraj pásku, aby to tolik nerušilo.

takvselijak
293 příspěvků 16.08.19 21:22

@Birdonawire Já jsem tedy přišívání knoflíku ani nic jiného ve škole taky neměla. Ale samozřejmě knoflík přišiju i jiné drobné úpravy zvládnu (možná ne tak, jak by se to mělo dělat „správně“, ale účel to splní). Ať se snažím sebevíc, nedokážu přijít na to, co by na tom mělo být problematické. Vážně. A pokud by byl opravdu s něčím problém, tak přece existuje strejda youtube, kde je návod úplně na všechno. Posledně jsem si díky němu vyměnila klávesnici v notebooku.

whitehorse
208 příspěvků 16.08.19 21:37

@Birdonawire bohužel je takových žen dost i u nas mezi ženami, které mají děti a člověk by trošku předpokládal, že se občas hodí dítěti něco zašít. Takže není to jen o generaci mladých děvčat :slight_frown:

Birdonawire
81 příspěvků 16.08.19 21:56

Já ani moje kolegyně nejsme mladá děvčata. Naposled jsem zašívala tričko kolegyni ve věku 45 let.

Birdonawire
81 příspěvků 16.08.19 21:59
@irma73 píše:
@Alterations Špatně jste to pochopila. Dcera má „krátký pas“ a ta stuha neklouže dolů, ale zmačkává se jakoby do šňůrky, podobně jako modelce na fotce. Nenapadlo mě při šití pásek vyztužit a předělávat se mi to už nechce. Tak jsem si říkala, jestli ho v místě bočního švu nepřišít přímo k šatům. Třeba jen za horní a dolní okraj pásku, aby to tolik nerušilo.

Zkusila bych. Podle mne by to mohlo fungovat.

Jordaan
8747 příspěvků 16.08.19 22:11

@Birdonawire

Ja znam jednu starsi damu, ktera tez nosi sve veci na opravu do krejcovstvi. Vcetne veci, kterym upadnul knoflik. Bere to tak, ze v tom krejcovstvi ten knoflik prisijou vzhledneji a profesionalne a vydelaji tim penize, proste od toho tam jsou. Zije ve Svycarsku, prisiti jednoho knofliku stoji 5 svycarskych franku. Tipuju, ze knofliky ji nebavi, tak to nedela. Treba zahradnika by si nikdy nenajala, protoze zahrada ji bavi, takze vsechno na ni dela sama.

julie74
3220 příspěvků 16.08.19 22:28

@Jordaan přesně v tom to podle mě je. Ušít si kabát nebo kalhoty to chce vzdělání, přišít si knoflík nebo zasít dírku chce jen chuť to udělat. Když jsem žila sama, běžné jsem si třeba zapojila lustr, teď jsem se přistihla, jak připomínám mému muži, ať vymění tu žárovku. Úplně to samé.

porjk
2776 příspěvků 17.08.19 06:47

@Jordaan Moje sestra nenosí do krejčovství, ale ke mě. A nejspíš by jí nevadilo ani zaplatit. Říká, že ten knoflík by musela mít a kromě toho i nitě a jehly a mylně se domnívá, že by na to potřebovala tolik místa jako já. Konkrétní knoflík nemám zrovna tak, jako ona, takže nezbývá, než vyměnit všechny, nit často stejné barvy taky jdu koupit. Takže je to fakt o tom, že se jí nechce. Myslím, že by se jí kabát bez knoflíku někde válel tak dlouho, až by si zvykla žít bez něj a časem by ho vyhodila. Pro někoho je jednodušší koupit novou věc, než se nutit do opravy. A to je ve věku, kdy se ruční práce v dětství učily. Jen se jí nechce.

Kalouže
53 příspěvků 17.08.19 17:44

@julie74 Tomu rozumím, já zas „neumím“ dolít vodu do ostřikovače.

Alterations
716 příspěvků 18.08.19 14:50

Přichytit stuhu na boční šev - to by určitě šlo.

DanielaS
4910 příspěvků 21.08.19 18:51

Na konfekci vidam i vazacku prisitou napevno v cele sirce zadniho dilu, i pres boky, a volna je jen asi tretina pasu. Nebo naopak prisite vepredu, kdyz se zavazuje vzadu.

Stránka:  « Předchozí 1 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek