Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2701) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
4483 příspěvků 10.9.19 09:20
@Josefka píše:
Ještě nám dejte detail zapínání, ať se nám má o čem zdát.

Raz tu boli slony a v tom zapínani mali choboty, to bolo tiež ukážkové. :-)

DanielaS
4938 příspěvků 10.9.19 09:26

Ty zasterky maji na celodenni, celorocni noseni. Jako na ochranu obleceni, a oficialne i na stirani socialnich rozdilu. Aby si jako deti nezavidely teplaky Armani, asi. Tak se delaji znackove zasterky.

DanielaS
4938 příspěvků 10.9.19 09:34
@Porkpiehat píše:Je na to nějaký postup? Pokud mě paměť nemýlí, tak jsem zatím sesazovala jen proužky.

Ja nevim, proste to sespendlit tak, aby vzor navazoval. Takhle u nakladane kapsy je to jednoduche, tam to porad vidite. Horsi jsou klasicke svy licem k lici, kde vidite vysledek az po sesiti.

Porkpiehat
1244 příspěvků 10.9.19 09:37

@DanielaS To mi odlehlo, kdybyste se takhle crcala se zástěrkami, které skončí zaprasené temperami, tak by mě kleplo :-)

DanielaS
4938 příspěvků 10.9.19 09:45

No, ony zaprasene skonci, proto jsem vybirala tmavsi barvy a drobny vzor, ve kterem se ty fleky tak nejak ztrati. Hlavne modra tempera je mor.

VeronikK
1149 příspěvků 10.9.19 18:27

@Porkpiehat já teda zas pochopila na běžné nošení :-) Tak jsem taky zvědavá!
Pozdě, píšu tak rychle, že ani nečtu…

DanielaS
4938 příspěvků 11.9.19 09:44

Jeste jsem nasla fotku sporaku - potahu na zidli, fotka mizerna, ale udela predstavu. Knofliky sporaku se toci (jsou na dzinovych knoflicich), trouba je otviraci a na trnozich vevnitr sedi plech.

Je to takova porkpiehatovska recyklace: zaklad prosteradlo, cerne lemovky jakysi armadni zbytek (odnepameti je v krabici s otcovou vystroji), oranzova latka na plameny je z povlaku na sedaky, okynko trouby z kosile, rukojet trouby z batohu a lemovani okynka ze snurky z kapuce. Uvnitr je karton z krabice.

Alterations
720 příspěvků 11.9.19 10:32

Potah na židli? V kuchyni mám čtyři židle a dcera šest!

DanielaS
4938 příspěvků 11.9.19 10:41
@Porkpiehat píše:
Nového jsem neušila nic, ale prodloužila jsem si troje šaty.

Taky jsem pred letem prodluzovala.

Porkpiehat
1244 příspěvků 12.9.19 12:32

Neměla jsem váhat, protože tohle dávat po @DanielaS není jednoduché :-) Před nějakou dobou jsem narazila na mladou blogerku Clara Victorya, která nakupuje výhradně v SH. Mnoho oblečení nakupuje už s tím, že si ho upraví, občas má i videa, kde to ukazuje. Občas je to trochu „à la wanagain a bistoufly“ (zbožňuji tenhle francouzský výraz pro něco udělaného fofrem bez přípravy), ale nápady má dobré. Úplně na začátku děla DIY s džínovými bundami a výšivkami. Je to takový kýč, až se mi to líbí. To samé, když se tyhle výšivky použijí na výrobu tašek. Samozřejmě se to musí umět udělat, protože to, co je na internetu, kolikrát na dálku křičí, že je to samodomo. Takže pokud to některá z vás neznáte, tak se připravte na zrakový zážitek :-)

Porkpiehat
1244 příspěvků 12.9.19 12:45

A samozřejmě se ptáte, proč to sem dávám… :-D O víkendu se mi podařilo získat zadarmo několik obrazů (na Gratiferii), jinak lidi neví, kolik by si za takový kýč, který bych si nevyvěsila ani na loveckou chatu, říct. Dal je tam jeden elegantní čtyřicátník (nejspíš vyklízel dům po rodičích). Byl překvapen, že si je beru zrovna já, tak jsem mu řekla, že je to na výrobu tašek. Hrozně ho to zajímalo a říkal, že doufá, že se někdy ve vesnici potkáme, aby to viděl naživo. Gobelínová kabelka už slavila u několika lidí svůj úspěch, je čas trochu přitvrdit ;-)
Po vyjmutí rámu (a odsponkování) jsem všechny výšivky vyprala, při té příležitost vylezly na povrch drobné nedostatky (nedovyšitá místa), kterých jsem si všimla už na začátku. Takže nejdřív dovyšiji ta místa a pak se uvidí. Mám opravdu slabost pro ty lovecké motivy, teď mě napadá, že když asi polovina mužské populace tu chodí na lovy, tak by mohli takovou úchylárnu ocenit :-D Ta první výšivka by stačila na obě strany tašky.

Porkpiehat
1244 příspěvků 12.9.19 12:54

Ono to moje nadšení pro lovecké kýče je už staršího data, viz mé dva úlovky ze SH - svetr z HM a top s loveckým motivem od Paul de Vos. Přitom bych to doma na zdi nesnesla.
Kdybych narazila na výšivku nebo oblečení s motivem Noční hlídky, tak to beru také :-)

květušína
252 příspěvků 12.9.19 12:59

@Porkpiehat já už jsem na pinterestu před nedávnem zahlédla ty džínové bundičky, to mě nezaujalo, ale ty tašky se mi líbí. Já křížkem vyšívám velmi ráda, ale mít to na stěně mi přijde jako kýč, takže výsledek oscilace mezi koníčkem a kýčem je to, že mám ve skříni několik křížkových UFO. Konečně mám motivaci dokončit rozvyšívanou veverku a použít ji jako motiv na takový ten vak na záda pro dceru. Děkuji za inspiraci.

Porkpiehat
1244 příspěvků 12.9.19 13:33

@květušína Jsem si vědoma, že je to hodně na hranici kýče. Ale když se mi je podařilo získat zadarmo, tak to chci vyzkoušet. Třeba zjistím, že to fakt nejde.
Ty obrazy nejsou vyšívané klasickým křížkem, jak ho znám z mého vyšívacího mládí, ale tah bavlnkou je jen v jedné úhlopříčce, na detailu to možná bude vidět. Také jsem hrozně ráda vyšívala, ale právě ta nevyužitelnost výšivky mě od toho odradila.
Jestli nějakou z těch výšivek na tašku využiji, tak si myslím, že právě u dětí, se kterými budu pracovat (brzy nastoupím do práce), to bude slavit největší úspěch :-D

květušína
252 příspěvků 12.9.19 14:04

To, co popisujete, by měl být tzv. gobelínový steh. Ale to je v podstatě jedno. A přesně, jak píšete - nevyužitelnost výšivky. Teď jsem ráda, že mám konečně nápad, jak výšivky využít - vyhazovat se mi to nechce, ale stejně už to několik let leží ve skříni. Ještě jsem si vzpomněla, že tam mám i jednoho křížkového krtečka. Z toho tedy už dcera vyrostla, ale malé neteři bych tašku ušít mohla.

Moir
2262 příspěvků 13.9.19 10:23

Nevíte, jestli má Burda podobný střih jako tento:
https://www.pattydoo.de/…nkleid-holly
Po posledních dvou ne zcela pěkných výsledcích se mi nechce moc riskovat střihy od téhle paní. (a ruská stránka Burdy má střihy teď za 99 rublů + když nakoupíte za více jak 350 rublů je tam sleva 25 %)

Jako6
365 příspěvků 1 inzerát 13.9.19 13:51

Dobrý den, byl by zájem o staré Burdy? Zhruba od roku 2000

3420
8 příspěvků 13.9.19 23:52
mimi
163 příspěvků 14.9.19 20:59

@Vinca_minor
tak som skoro zrealizovala Vami inspirovanu tasticku, ci skor tasku organizer. Davam foto, ako som postupovala a merala roztec gumiciek, je to zatual polotovar, este idem parat a potom dokoncovat. Ale zivit sitim by som sa nemohla :-D
Latky maju asi 20 rokov, este z doby ked som robila vo velkoobchode s bytovym textilom a kolega vyhadzoval vzorky dekoraciek.

vlm
4673 příspěvků 14.9.19 21:15

Tak ušila bych to bez problémů, ale zastkovat tam ty věci, to bych nedokázala, měla bych prázdný gumičky a všechno naházeny okolo

mimi
163 příspěvků 14.9.19 22:13

@vlm
Teraz som sa zasmiala, ved uvidim, co urobi so mnou realita za „plneho provozu“ :-D a staleho prekladania veci z kabelky do batozku a opacne, pac toto do batoha nenarvem. Ale aspon som sa odregovala a zabavila pri siti.

VeronikK
1149 příspěvků 18.9.19 11:13

@Porkpiehat teda docela jste mě navnadila. Jeden čas se to asi nosilo, taková 80.-90. léta, určitě to bylo v nějakých burdách - tašky a možná i oblečení ozdobené velkým vyšitým motivem/obrazem. A v zimě jsem kluky učila vyšívat, zjistila jsem, že křížkový steh mi jde mnohem rychleji, než v dětství. Asi si najdu nějaký svůj oblíbený obraz a vyrobím si tašku…

JarkaJ
923 příspěvků 19.9.19 12:57

@VeronikK Jo, v 80. letech (asi 1987?) si pamatuji na jednu Burdu s „mozartovskou módou“, strašně se mi to líbilo. Sametová saka, mašle dole na culíku, romantické halenky s nařasenými rukávy a - proč to píšu - právě saka nebo vestičky z potahových látek s gobelínovým vzorem.

Porkpiehat
1244 příspěvků 19.9.19 14:00

@JarkaJ Já si pamatuji na jednu Burdu (nechce se mi to teď hledat v té haldě), kde byla bunda, která byla buď celá ušitá nebo jen záda ze šátku. Možná tam byla i taška. A motiv šátků se vrátil zase do módy. Nejspíš mi to nedá, a půjdu to najít :-)

květušína
252 příspěvků 19.9.19 14:04

@JarkaJ teď jste mi připomněla: v sousedním městě je prodejna s názvem Krojový textil - tento název je už z doby totality, ale jsem ráda, že prodejna stále funguje. Prodávají tam obecně metráž, galanterii, ale vždy tam měli i takové brokáty na vrchní sukně a nebo jupky ke krojům. už dlouho uvažuju, že si z toho ušiju sako nebo nějaký kabátek. Vše je zatím jen ve fázi snění, ale opravdu doufám, že se mi to podaří někdy zrealizovat

http://www.krojovytextil.cz/…img_2312.jpg

http://www.krojovytextil.cz/…img_2294.jpg

Stránka:  « Předchozí 1 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 695 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek