Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2701) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
1966 příspěvků 29.8.19 13:36

@Judy24 - Před skoro pěti roky jsem si tu koupila šaty, ve kterých bych se (po nějakých úpravách) chtěla vdávat.

Tak tomu poviem „ Vždy připraven!“

Judy24
951 příspěvků 29.8.19 14:44

@MP blanka No, bylo to trochu omylem. : ) Viděla jsem krajkové bílé šaty a myslela jsem si, že mi budou tak ke kolenům a já je budu v létě nosit na trhy s džínovou bundou a slaměnou kabelkou. Moje sestra mě přesvědčovala, že to jsou svatební šaty a já jí nevěřila, ale měla samozřejmě pravdu.

giuliettka
4483 příspěvků 29.8.19 15:16
@Jordaan píše:
@PorkpiehatU McQueenu mi to nechteji rict, ze pry firemni tajemstvi nebo nejakej takovej blabol.

Ja myslela niečo podobné z Burdy. :-)
@Josefka Myslím, že to nie je ono, že ten váš strih je to čo mala Meghan.

VeronikK
1149 příspěvků 30.8.19 13:24

@julie74 myslím, že kytka by mohla být i vzadu, proč ne… Zkuste to, jak se vám to bude zdát :-)

Jordaan
8765 příspěvků 30.8.19 14:30

@giuliettka

Tohle ma podobnou sukni jako to druhe. Vrsek by se musel upravit.
https://www.burdastyle.de/…10-112017-DL

Porkpiehat
1244 příspěvků 30.8.19 18:57

@Jordaan Tuhle Burdu mám, mrknu se, jak to tam vypadá. Včera jsem procházela v počítači mnou naskenované dvojstránky střihů z Burd, které vlastním, tenhle střih jsem přehlédla.

giuliettka
4483 příspěvků 30.8.19 23:50

@Jordaan edit už som to pochopila. :-D

Jordaan
8765 příspěvků 31.8.19 00:32

@Porkpiehat @giuliettka

Mela bych cist a ne jen koukat na obrazky :-)

Porkpiehat
1244 příspěvků 31.8.19 07:56
@Jordaan píše:Mela bych cist a ne jen koukat na obrazky :-)

Ale to ti unikají životně důležité informace!!! :-D

irma73
457 příspěvků 6.9.19 09:33
@julie74 píše:
A máme tady závěr… První dvě fotky jsou na klobouk, tu světlou kytku, eustoma, budu mít v ruce. Dcery taky. A z kombinace světle a modré budou kytičky pro mámu a svědkyni. :grinning:
Moc děkuji za konzultace

Nevím, kdy svatbu máte a zda již náhodou neproběhla, ale vkládám fotku svatební kytice, kterou měla dcera. Vdávala se teď v sobotu a taktéž si vybrala eustomy + drobné chryzantémky a frézie k tomu. Nebylo to ta vysloveně kulatá utažená kytice, jak jste psala, že se vám takový styl nelíbí, ale kompaktní, lehce „rozčepýřený“ pugétek.
Fotka je jen výřezem z momentky focené mobilem, tak odpusťte horší kvalitu. Celou nevěstu sem dávat nechci, nejsem s ní domluvená :)

Příspěvek upraven 06.09.19 v 12:28

Porkpiehat
1244 příspěvků 6.9.19 11:51

@irma73 Krásná kombinace barev. Mám podobné uložené v souboru s tipy na kombinaci barev oblečení.

irma73
457 příspěvků 6.9.19 12:25

@Porkpiehat Díky, máme šikovnou květinářku.

DanielaS
4938 příspěvků 9.9.19 19:59
Skolkove zasterky

Zacal skolni rok a ja se tentokrat primela ke kreativite. Ve skolce jsou povinne zasterky, bezne dostupna zasterka je akrylova nebo polyesterova, coz je v italskem lete trapeni deti. Nastesti nase skolka netrva na jednotnem dezenu.

Bezna zasterka:

Moje vytvory z bavlneneho popelinu:

Jestli jsem sesazovala vzory? Si piste.

Porkpiehat
1244 příspěvků 10.9.19 07:36

@DanielaS „…Jestli jsem sesazovala vzory? Si piste.“
To jste ani nemusela psát :-) Těch kotviček jsem si všimla hned při prvním pohledu na fotku, uvrhly mě do depresí, a ani se neptejte, co se mnou udělala letadélka a helikoptéry. Člověk se tady s něčím pachtí a jiní si jen tak mýrnix týrnix sesazujete vzory na školní zástěrce. Život je nespravedlivý! :-)

Je na to nějaký postup? Pokud mě paměť nemýlí, tak jsem zatím sesazovala jen proužky.

VeronikK
1149 příspěvků 10.9.19 07:40

@DanielaS ty jsou pěkné. A musí mít zástěrky s dl rukávem? My přeci nosívali ve školce taky zástěrky, jen teda s krátkým rukávem…

whitehorse
211 příspěvků 10.9.19 07:44

@DanielaS teda vy jste si s tím krásně vyhrála. ty sesazené vzory fakt nádherný. o to víc člověka trápí, pokud vidí věci od profesionální švadleny, která i učí, a která se o nějaké sesazení vzoru ani nepokouší.
(https://www.fler.cz/…aty-10543918?…)
a taky mně dlouhý rukáv překvapuje, pokud je to určeno do teplého počasí.
vzorem mi to připadá více klučičí, nebo má malá slečna tyto vzory taky v oblibě?

giuliettka
4483 příspěvků 10.9.19 08:25
@Porkpiehat píše:
@DanielaS Těch kotviček jsem si všimla hned při prvním pohledu na fotku, uvrhly mě do depresí, a ani se neptejte, co se mnou udělala letadélka a helikoptéry.

Z toho horného krídla, toho modrého dvojplošníku, mám hubu úžasom otvorenú ešte teraz. :-D

Porkpiehat
1244 příspěvků 10.9.19 08:56

@giuliettka Pšt, nikomu to neříkej, ale @DanielaS nejdřív tu zástěrku ušila a pak jí nechala potisknout letadýlky, to přece musí být všem jasné :-D

MP blanka
1966 příspěvků 10.9.19 08:59

@DanielaS - tak to ja sa priznám, že som tú pedantnú prácu od vás čakala, veď si pamätáme aj staršie kúsky, kde ste si tiež so vzormi pohrala. Kdo umí, ten umí!

Porkpiehat
1244 příspěvků 10.9.19 09:04

@VeronikK @whitehorse Ve Francii se prodávají ty igelitové zástěrky s dlouhými rukávy, takže já bych také šila látkovou s dlouhými rukávy. Chrání to víc rukávy trička. A v létě bude ten popelín příjemný, z toho bych strach neměla.

whitehorse
211 příspěvků 10.9.19 09:11

@Porkpiehat tak tady se taky prodávají igelitové s dlouhým rukávem, ale jsou určeny do výtvarné výchovy apod a ne na celodenní nošení. proto mně to zaujalo, že na běžné nošení zástěrka s dlouhým rukávem.

Porkpiehat
1244 příspěvků 10.9.19 09:13

@whitehorse Paní uvádí 35 let praxe. Když započítám šití pro panenky, tak mám takovou praxi také :-) Kurz jsem pořádala jednou také. Teď už mi chybí jen „kvalitní tvorba oděvů“, ale na tom také zapracuji.

Porkpiehat
1244 příspěvků 10.9.19 09:15

@whitehorse Jé, já jsem to pochopila jako zástěrku na výtvarku. Ve franc. jeslích a školce se zástěrka nosí právě jen na výtvarku, přes den jsou děti oblečené ve svém oblečení. Jak to teda je @DanielaS?

Josefka
558 příspěvků 10.9.19 09:17

@DanielaS
když šiju, dávám si na sesazení taky pozor (výsledek je podle toho, jak a kdo na mě mluví při stříhání). Ovšem že jde dosáhnout takového výsledku bych ani nevěřila! A pro tyhle účely!! Nejdřív jsem měla výraz, jako popisuje @giuliettka a pak na mě padl pocit méněcennosti, malosti, zbytečnosti… dokonce mi na okamžik problikla myšlenka, že to určitě žádnou opravdovou kapsu nemá a jen je tam projeto strojem, aby to tak vypadalo a u kotviček že to určitě není propínací ale řada knoflíků je jen pro parádu!
Ještě nám dejte detail zapínání, ať se nám má o čem zdát.

giuliettka
4483 příspěvků 10.9.19 09:19
@Josefka píše:
@DanielaS … dokonce mi na okamžik problikla myšlenka, že to určitě žádnou opravdovou kapsu nemá a jen je tam projeto strojem, aby to tak vypadalo.

No ja ešte furt tipujem, že to krídlo tam domaľovala fixou. Jak pozerám na tu zásterku, kde je to celé, tak sa mi nedarí pochopiť jak je tá kapsa otočená, že tam ten kus krídla je. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 695 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek