Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2616) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
irma73
436 příspěvků 21.08.19 20:51

@DanielaS Děkuji, mezitím se ukázalo, že to přišití asi nebude potřeba vůbec, když se použije užší stuha (měla jsem ušitou ve 2 šířích) a zaváže se o něco volněji. A vypadá to i lépe, než s tou širokou. Pokud by se mi to přece jen nezdálo ve svatební den, přichytím to v těch bočních švech, to je akce na 5 minut.
Teď pro změnu koumám nad tím, jak šaty přežehlit. Mám žehličku, co pouští páru jen v horizontální poloze, tak mi to bude muset někdo přidržovat. Profi prádelna, co by nabízela službu žehlení, u nás není, ani v okolních městech do vzdálenosti 50km.

kobylkalucni
219 příspěvků 23.08.19 10:36

Mám pouzdrové šaty z úpletu. Při stání jejich délka dosahuje ke kolenům, ale při chůzi se mi dolní okraj vyhrnuje do půli stehen. Dá se tomu nějak zabránit? Asi je to tím, že jsou hodně obtáhlé. Napadl mě menší rozparek ve švu, třeba 10 cm, ať to nevypadá vulgárně. Může to fungovat? Já vím, je to banální otázka, ale se šitím jsem na úrovni zkracování kalhot a mým mistrovským dílem jsou dva povlaky na polštář.

benyka
7337 příspěvků 23.08.19 11:47

@kobylkalucni Myslím, že to nepomůže. Obtažené šaty se soukají nahoru už od boků, navíc tam asi nejochotněji, protože kolem pasu mají víc volnosti, kde si konečně od toho pnutí odpočinou. :-)

Moir
2252 příspěvků 23.08.19 16:16

@kobylkalucni jsou vám malé, úpravami tomu nepomůžete

julie74
3220 příspěvků 24.08.19 17:26

Milé empe, jak mám něco udělat s kloboukem? Mám bile šaty s květy, boty a klobouk v podobném odstínů - taková režná béžová. Ten klobouk je ne slamák, ale taková jeho jemnější verze, prý nějaký látkovy papír. Užší krempa a tenká černá stuha. Ta musí pryč, a misto ní něco jineho. Vůbec nevím jak to dnes s klobouky je, nemáte nějaký odkaz kde by se dala najít inspirace? Je to na zahradní párty.

JarkaJ
796 příspěvků 24.08.19 22:09

@julie74 zkuste se podívat na www.modelpraha.cz , tam byste mohla najít inspiraci. V Tonaku se toho moc nenajde, pak modistka Jolana Kotábová- ta má spis víc moderní styl, jednodušší, ale smrncovnejsi. Klobouky-Jolana.cz

julie74
3220 příspěvků 25.08.19 02:29

Moc děkuji, pohledam.
Koukám na to, ty klobouky od Jolany jsou ale překrásné. To je vzrušující způsob jak trávit noc :)

Alterations
716 příspěvků 25.08.19 11:04

Koupila bych saténovou stuhu, tak širokou jak byste uvážila, v jedné z pastelových nenápadných barev, které se vyskytují na šatech. Uvázaka byh ji kolem klobouku a konce nechala viset volně dolů, až do pasu. U klobouku by byla uvázaná na docela malou mašličku a upevněná několika stehy, aby ji nějaký vtipálek nemohl rozvázat.

julie74
3220 příspěvků 25.08.19 12:01

@Alterations aha, takhle dlouhou,? To je zajímavé…

Porkpiehat
910 příspěvků 25.08.19 13:33

@julie74 Já bych vyměnila pouze „kus za kus“. Koupila jsem si černý slaměný (také nejspíš papírový) klobouk, typ panama, který měl stuhu s aztéckým vzorem. Už při koupi jsem věděla, že jí budu měnit. Vyměnila jsem jí za stejně širokou čistě černou, teď je ten klobouk univerzální. Na vašem místě bych tedy jen vyměnila stuhu za stejnou v barvě blízké klobouku nebo v jiné decentní barvě, klidně i bílé.
Vycházela bych z toho, jestli chcete klobouk použít i na běžné nošení (což je můj případ). Pak bych upustila od extravagancí v podobě dlouhých mašlí. Pokud je to jen pro tuto událost, tak se můžete víc odvázat. Kamarádka si na černý široký klobouk přidala péřové boa, výsledek byl neuvěřitelný, každý myslí, že je to klobouk z nějakého hóch nóbl salonu. Nosí ho na svatby a jiné slavnostní události a pokaždé budí rozruch (myšleno v dobrém). Je pravda, že pochází s velmi dobře situované rodiny a tomu odpovídají i akce, které navštěvuje.

Nemůžete sem dát fotku klobouku, ať se nám lépe radí?

Porkpiehat
910 příspěvků 25.08.19 13:38

@julie74 Abyste s tou stuhou nevypadala jak z Little House on the Prairie

JarkaJ
796 příspěvků 25.08.19 17:19

@julie74 dejte foto klobouku. Vyměnila bych stuhu za širší a látkovou nebo reznou, existují vyztužené stuhy, z kterých když se uvaze masle, tak drží tvar. Ja bych tedy spis krátkou a velkou masli posazenou na krempě, žádné visaci. Uměla kytka by mne nevadila, s tou variantou bych si možná taky pohrála, ale to možná nebude Vás styl a za umělou kytku (resp. latkovou) bych to tady asi schytala :grinning:

benyka
7337 příspěvků 25.08.19 19:07

@julie74 Metodou pokusu a omylu jsem dospěla ke zjištění, že širší hladká stuha (saténová) se na takový klobouk připevňuje hodně těžko. Nahoře odstává, přichycení je vždycky nějak vidět, každým ručním stehem se deformuje a strojem přišít nejde atd. Pokud jsou šaty spíš „slavnostní“, zkusila bych koupit proužek nějaké lehké látky ve vhodné barvě (spíš lehký úplet, který se přizpůsobí, než tkaninu) a naaranžovat a uvázat ho buď s mašlí, nebo jen s konci založenými dospod. Posloužit by mohl taky malý šáteček z lehké tkaniny složený šikmo. Pokud jsou šaty spíš „přírodní“, mohla byste klobouk třeba nekolikanásobně ovinout sisalovým motouzem a konce uvázat na boku nebo vzadu do stylizované květiny. Možností jsou také různé stuhy z přírodních materiálů. Prostě něco, co samo drží tvar a jen tak nějaký dotek jehlou při připevňování to nerozhází.

kobylkalucni
219 příspěvků 25.08.19 20:48

@Moir @benyka Moc jste mě nepotěšily, ale to co říkáte dává smysl. No nic, i tak děkuji za odpověď, aspoň se nebudu muset crcat s něčím co nakonec stejně dopadne na prd. Jdu číst hubnoucí vlákno ;-).

kobylkalucni
219 příspěvků 25.08.19 20:54

@benyka Kdysi jsem si měnila stuhu na slamáku k moři. Stál pár kaček, takže jsem experimentovala bez výčitek. A zabijte mě, ale v tomhle případě mi obří službu udělala tavná pistole. I když jsem si při výrobě připadala jako tvořílkovský patlal, tak výsledek dopadl v pohodě. Lepidlo jsem nanesla rovnoměrně, takže stuha ležela krásně napnutá a bez záhybu.

Porkpiehat
910 příspěvků 25.08.19 21:24

@kobylkalucni Jestli si dobře pamatuji, tak ta aztécká stuha na mém černém klobouku byla také přidělaná lepidlem jako z tavné pistole. Vůbec to není tvořilkovské.

julie74
3220 příspěvků 25.08.19 21:41

Zítra vám to všechno nafotim, potom co jsem viděla klobouky paní Jolany, tak by se mi líbila stuha v barvě blízké klobouku, a místo mašle nějak zajímavé zapucnuta, máme u nás takové designové květinářství kde mají krásné látkové květy, tak třeba i s tím. Dodám foto.

Porkpiehat
910 příspěvků 25.08.19 23:28

@julie74 Umělé květy bych určitě nezavrhovala, může to vypadat dobře. Nedávno jsem na provensálském trhu po delší době viděla prodejce umělých květin a ty umělé pivoňky byly neuvěřitelné, stejně jako ostatní.

benyka
7337 příspěvků 26.08.19 00:11

@kobylkalucni Taky jsem zkoušela tavnou pistoli na klobouku, který byl ozdoben látkou připevněnou také tavnou pistolí. Výsledek byl, že na stuze i na klobouku byly propité fleky jako od oleje. Dodnes nevím, v čem byla chyba.

VeronikK
1125 příspěvků 26.08.19 08:22

@julie74 mě by se líbily umělé (textilní květiny). Třeba jen na tu svatbu a pak se dají sundat na běžné nošení… Koukněte se, pokud budete mít kdy, u Anděla do Stoklasy, tam mají hromadu různých věcí na takovéhle blbnutí :-)

julie74
3220 příspěvků 26.08.19 17:34

Mám tady pro vás ty fotky. Jenom nejsou moc dobre, takže ten klobouk a boty mají hodně podobnou barvu.

JarkaJ
796 příspěvků 26.08.19 18:02

@julie74 Tak já bych tam dala něco tmavě modrého - vidím zelenou stužku a tmavě modrou látkovou kytku, pokud by se Vám to nezdálo urputně sladěné a moc barevně odvážné. Nebo naaranžovanou velkou bílou nebo modrou mašli, podobně jako @benyka Aby šla ozdoba sundat a obměnit podle účelu.

julie74
3220 příspěvků 26.08.19 19:06

@JarkaJ to modrozelená kombinace mi přijde zajímavá. Navíc asi vyřadím svatební kytici, protože to co se nabízí se mi nelíbí, to co se mi líbí se nehodí, protože je to k víc romantickým šatům (třeba malá kytička ve stylu konvalinek vévodkyně K. ) takže asi skončím u jedné, asi bílé, květiny. Takže by se to netřískalo. Moc se mi tady hodíte :), konzultuji to s kamarádkou, ale ta je co se týká svatby příšerně konzerativní a hádá se se mnou, že mě musí k panu faráři dovést tatínek :) :)

Porkpiehat
910 příspěvků 26.08.19 21:15

@julie74 Myslím, že byste v nejhorším mohla ten klobouk nechat takhle, s tou tmavou stuhou. Než jí definitivně sundáte, vyzkoušejte přes ní ty různé varianty a uvidíte.
Ty šaty jsou N-Á-D-H-E-R-N-É!!! Hrozně nutně potřebuji látku s motivem vistárie!

PS: Zahradní párty za účasti faráře…vy jste nějaká tajemná ;-)

julie74
3220 příspěvků 26.08.19 21:22

@Porkpiehat a srandovní je, že jsme už měli oznámení s hodně podobným motivem, když jsem našla ty šaty :) úplně náhodou, nijak nelpím na vistáriích

Náš pan farář, my jsme si ho teda našli až za tímto účelem, sám dělá kázání ve skalách, takže zahrada je pohodička. A říkal, že je to dost v módě, rozhodně nebyl naší představou ani trochu překvapen. A jsem strašně ráda že se vám šaty líbí…

jo a teď jsem si to dočetla pořádně, to bude normálka svatba :) myslela jsem že už jsem to tady dostatečně proflákla. Takže to co tady montujeme je nevěstovský kostým :)

Stránka:  « Předchozí 1 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek