Plavky 2016: Proč se snad letos radši koupat nahá

22.06.16 | autor Redakce

*

Pokud hubnete do plavek, dopřejte si o chlebíček víc. Za ty letošní snaha zhubnout snad ani nestojí.

Originální za každou cenu: tak by se daly shrnout snahy, které do letošní plavkové kolekce vložila většina konfekčních značek. A protože plavky zrovna nejsou kouskem oblečení, na kterém je možné se kreativně vyřádit, musí se inspirace hledat porůznu. Letošní největší hit? Bondáž.

Plavkám ověšeným nespočtem šňůrek se skutečně říká tzv. bondage styl. Mimo vyloženě provokativní kousky najdete i o něco cudnější verzi inspirovanou sportovní módou. I tak vám vázání zvýrazní na těle záhyby, o kterých ani nevíte. To jednodílné plavky se šněrováním unosíte spíš, byť vám po opalování váš dekolt pravděpodobně nepoděkuje. Kdo chce ukázat v plavkách více kůže, není problém přidat pár prostřihů - s trochou fantazie se mohou i štíhlé slečny přiblížit pneumatice.

Zdroj: http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.topshop.com; http://www.topshop.comZdroj: http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.topshop.comhttp://www.topshop.com

A co mají všechny tyhle kousky společného? Stačí si představit, jaké stopy zanechají ony sexy prostřihy a šněrování na vaší opálené (a spálené) pokožce. Když se totiž zadaří, je to opravdu pohled pro bohy.

Zdroj: http://jezebel.com/the-strappy-swimsuit-trend-creates-the-worlds-worst-tan-1585463004Zdroj: http://jezebel.com/…n-1585463004

Odhalená ramena a všudypřítomné střapce: že už jste něco něco podobného viděli? I do plavkové módy se vetřely prvky nevyhubitelné jarní nabídky a konfekce inspirované festivalovým stylem. Jak praktické jsou třásně na pláži a kolik pohybu umožňují třeba plavky se svěšenými rameny á la Bardotka, je otázka. Pokud podobný model vlastníte a po pláži se pohybujete se stejným entusiasmem jako slečna na obrázku, rádi se v komentářích necháme vyvést z omylu.

Zdroj: http://www.asos.com; http://www.topshop.com; http://www.asos.comZdroj: http://www.asos.com; http://www.topshop.com; http://www.asos.com

Cílem většiny letošních kolekcí je zapomenout na černé bikini a přidat trochu dynamičtějších prvků, které jinak jednotvárný model oživí. Pokud chcete plavkám dodat opticky třetí rozměr, nemusíte zrovna riskovat, že si na kůži vypálíte originální vzorek. Rozbít jednolitost černých plavek dokáže kombinace geometrických tvarů. Podobného trojrozměrného efektu dosáhnete i jednoduchými plavkami s překříženou podprsenkou.

Zdroj: www2.hm.com; http://shop.mango.com; www2.hm.comZdroj: www2.hm.com; http://shop.mango.com; www2.hm.com

Divoké prostřihy a šněrování přehlušily další trend, který hlásí návrat: retro. Prakticky protiklad divokého šněrování a prostřihů vnáší do módy jednoduchost. To je dobrou zprávou pro všechny, které rády plavky tlumených barev a jednoduchých střihů. Vedle jednodílných monochrome plavek s vysokým vykrojením v oblasti nohaviček najdete hladké bezešvé „prádlo“ nebo třeba lambady, které jakoby patřily do skříně mladší sestry. Byť jsou retro plavky o něco nositelnější než bondage styl, obléknou je pravděpodobně jen slečny méně obdařené v oblasti hrudníku.

Zdroj: horní řada: http://www.zara.com; http://www.cosstores.com; http://www.lagarconne.com/ dolní řada: http://www.cosstores.comZdroj: horní řada: http://www.zara.com; http://www.cosstores.com; http://www.lagarconne.com/ dolní řada: http://www.cosstores.com

A co vy? Vyberete si vůbec letos plavky?

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
Váš příspěvek

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 15:03

Vyberete si vůbec letos plavky? Asi jako každý rok no :-)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 15:03

Nic nového od výrobců - našla jsem starší článek, který také na jedné fotce ukazuje pěknou mřížku mezi horním a dolním dílem plavek http://www.modnipeklo.cz/…vane-plavky/ (fotka „šijeme“, puntíkové, vpravo dole :)

Kdybych si takové plavky z kolekce „bondáž“ koupila, tak jedině dohromady s opalovacím krémem 50+. Ani tak nevím, jestli by to fungovalo proti opáleným proužkům?

Příspěvek upraven 27.06.16 v 09:45

CZ-Milka
11 příspěvků 23.6.16 12:27

Opalovací mléko 50+ na „bondáž“ nepomůže - jiné nepoužívám a i tak mám po třech dnech na golfu fešně opálené ponožky :-D.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.6.16 09:47

Ááá, děkuji za odpověď. a jsem ráda, že někdo můj příspěvek pochopil :) ty plavky se mi vlastně líbím, ale opálené proužky bych nerada. zůstanu tedy i po Vaší radě u těch svých starých, nenápadných a obyč. :)

sarah123
2137 příspěvků 22.6.16 15:24

„Monochrome“ taky nema cesky ekvivalent? Asi prekladala @ionicera.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 19:38

Ne. @ionicera nepřekládala. Nejsem si vědoma, že bych nadměrně používala angličtinu. Vy snad jo?

Příspěvek upraven 22.06.16 v 19:45

daja just
103 příspěvků 22.6.16 15:25

A potom ty super opálené proužky!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 15:27

Jsme četly no


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 15:27

Hm, ty kvetovany prekrizeny plavky mam. jsem s nima spokojena

ming_xing
1324 příspěvků 22.6.16 15:33

..a jeste zabavnejsi vyber ceka toho, kdo v plavkach chce kupodivu i plavat

may.frayn
1047 příspěvků 22.6.16 15:55

Plavky si kupuju zásadně v Decathlonu, je to jedinej obchod, kde jsem na sebe sehnala slušný dvojdílný plavky. Dokonce mají i trojúhelníčkovej vršek na moje F. I normální jednodílý plavky s hezkým designem a vyztuženou podprsenkou na kondiční plavání jsem si tam koupila. Z plavek v článku se mi líbí ty „geometrický“ plavky. Ty šňůrkový plavky mi přijdou vyloženě hnusný a za největší příšernost považuju ty plavky, co mají horní a dolní díl spojenej uprostřed břicha. To prostě nesluší ani modelkám, natož „normálním“ smrtelnicím.

HarrietW.
314 příspěvků 23.6.16 12:25

Decathlon patří k seznamu mých zakázaných obchodů, poněvadž tam vždycky nechám hrozný peníze. :D J

arwenn
458 příspěvků 22.6.16 16:01

Plavky akorát z Litexu, všude jinde je to šunt a hnusné střihy, vzory… katastrofa.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 20:13

VS, Triangl i H&M teď stokrát lepší…Litex zamrznul před 15 lety

šancava
24 příspěvků 23.6.16 10:36

Navíc sehnat u Litexu jednodílné plavky (kostice, zapínání na zádech kvůli lepší podpoře ňader) v zimě byl letos ohromný problém. Odpověď „budou až na sezónu“ mi u obchodu, který pro mě byl vlajkovou lodí v plavkách co se kvality týče, vyrazila dech. Postřehli ti dobří obchodníci, že kromě říčních plováren fungují také kryté bazény a aquaparky???


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 10:39

Doporučuju Adidas Stella McCartney

paviocko
70 příspěvků 23.6.16 13:41

Pravda, byla jsem v Litexu v říjnu, kdy jsem nutně potřebovala plavky na dovolenou a neměli zhola nic. A to mám vcelku konfekční postavu, žádnej extrém. Prý na jaře. Tak jsem tam šla v dubnu a to ještě nebyly… :-( Zachránilo mě Timo.

aelirenn
35 příspěvků 22.6.16 16:23

Mně se některý ty bondage plavky vážně docela líbí. Na letošní sezónu nové nepotřebuji, ale jinak bych si je klidně koupila. A že si opálím proužky? No a co, opalování a vyvalování na pláži stejně moc nedám, takže mívám přepálené ruce a zátylek od koní, stokrát jinak opálenej výstřih, nohy tmavý jen od kolen dolů a ještě flekatě a nijak mě to nedrásá.
Stejně tak retro, jasně, nebude slušet úplně každému, ale co ano? Neexistuje jeden konkrétní typ plavek, který sedne všem a všechny v něm budou za hvězdu. Sám o sobě mi ani jeden ze zmiňovaných stylů pekelný nepřipadá. Zase naprosto nedotaženej článek.
A v obou stylech jsem velmi snadno našla plavky, za které bych se vůbec nestyděla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 19:32

Škoda, že fejk no

KRAKATICE73
24 příspěvků 22.6.16 23:16

Aelirenn: ty jsou fakt hezký, hlavně ty první. Odkud jsou?


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 06:50

Od fejkaře Agent Provocateur, tipuju že Aliexpres je bude mít tak za 20 USD ;-)

aelirenn
35 příspěvků 23.6.16 06:56

Fejk? Fotka je stažená přímo z jejich webu ( http://www.agentprovocateur.com/…ear/view-all - počítám, že je to jejich web, nikdy jsem tam nic nekupovala?). Ale i kdyby byl, nešlo mi o to je koupit, ale ukázat pěkné plavky ve stylu.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 07:03

To jo, ale budete jedna z deseti, co má na sobě stejné plavky, vy třeba origo, zbytek Aliexpres, nedávno se v nich někde producírovala sl. Kristelová před kamerou, musela jsem se smát

aelirenn
35 příspěvků 23.6.16 09:57

Ale dobře, pokud se vám moje příklady zdají moc profláklé, našla jsem i jiné, snad méně dráždící váš cit pro fejky. A fotky myslím hezky ukazují, že ani v kategorii plus size nemusí být bondage styl úplná katastrofa.

toffee13
108 příspěvků 23.6.16 09:17

Strašně se mi líbí ty poslední. Dokonce věřim, že by mi o mohly slušet (mám malá nijak zvlášť pevná prsa).

aelirenn
35 příspěvků 23.6.16 09:41

Našla jsem je tady, obecně tam mají moc hezké věci (jen jsem prošla e-shop, takže netuším, jak je to s kvalitou a objednáváním). Líbí se mi, že mají fotky na různých typech modelek, od chlapeckých po plus size. :)

http://www.unique-vintage.com/swim.html

toffee13
108 příspěvků 10.7.16 10:00

To je krása! Moc dík. Až někdy budu kupovat plavky, určitě se tam zkusím podívat.

(Momentálně mám akorát takové, které mi byly, když jsem měla o 10 kilo víc a vkusem o 10 let míň. Ale stejně mám pocit, že bych se nejradši koupala v burkinách - obecně mi odhalování vlastního těla dost vadí.)


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 16:47

Ty šňůrky jsou opravdu lahůdka, těším se, až se na pekle začnou objevovat fotky nebožaček, které v tom strávily dovolenou a vypálené mapy budou mít až do plesové sezony (což by se třeba mně s fototypem IV stalo stoprocentně). Opravdu jen pro velmi štíhlou ženu s velmi světlou pletí, která se prakticky neopálí - jen tak jsem si to našla na těch internetech, a lidí s tímhle fototypem jsou v Evropě asi 2 - 4%. Štíhlou, chlapeckou postavu pak může mít kolik, řekněme 10% žen? Heureka, to je nositelný trend pro 2-4 ženy z tisíce! 16 - 18 v tom bude vypadat blbě naštěstí jen při nošení, protože se jim ty pruhy nevypálí, zbytek se zděsí, že na fotkách z léta vypadá jak panáček Michelin, a na pár měsíců jim zbyde kůže jak zebra.

Příspěvek upraven 22.06.16 v 16:50

daja just
103 příspěvků 22.6.16 18:39

A obzvlášť do mini tíleček budou ty proužky, teprve sexy…
Mě osobně vadí i opálená ramínka, natož tohle.

shirla
882 příspěvků 22.6.16 18:49

Jsem spokojená s kolekcí plavek z F&F, letos jsem si koupila další a myslím, že budou fajn, jako ty loňské, hodně muziky za málo peněz, vzory a tvary též dobré.

Příspěvek upraven 23.06.16 v 13:17

daagmara
42 příspěvků 22.6.16 21:31

A vydrží vám? Nejsou brzy hnusné, když je opravdu používáte? Nepovolí? Otázky míním vážně, taky bych chtěla hodně muziky za málo peněz.

Bouetille
10 příspěvků 22.6.16 22:26

Já měla plavky z FF několik let, nepoužívala jsem je tedy nijak nadbytečně, ale vydržely opravdu dlouho hezké a nevytahané, nakonec je vyřídila zpuchřelá guma u kalhotek. Lituju jich, byly to jediné plavky za dlouhou dobu, co mi opravdu seděly - hlavně tedy podprsenka, která byla jednoduchý „trojúhelník“, ale se širokými pásky, které moje velká prsa dobře udržely. Bohužel za tu dobu, co jsem je měla, tenhle typ asi vyšel z módy, protože loni se mi nic podobného sehnat nepodařilo.

Betynka02
384 příspěvků 23.6.16 06:43

@daagmara
Ty moje dvojdílné černé drží a neblednou. A dobře sedí! Kupovala jsem vloni v únoru. Pak v červenci obyčejné, strakaté ve Sportisimu a letos se držím, abych v New Yorkeru nepořídila další, protože si s těmi co mám vystačím. ;-)

shirla
882 příspěvků 23.6.16 13:15

@daagmara Určitě vydrží. Kupovala jsem si tam tankiny(jako těhotenské), které stále vypadají pěkně, ač už je nenosím. Vloni obyč. jednodílné a letos jsem neodolala a koupila zase jednodílné, jsou vhodná i na větší prsa, fakt se v nich cítím dobře. Mohu jen doporučit.

atsirk
4 příspěvky 25.6.16 12:02

Nebojte, vydrží :-) Já na plavky z F&F nedám dopustit. Letos si chci koupit už třetí. Ty předchozí vydržely hezké celé dvě sezóny, a to jsem v bazénu pomalu bydlela :-D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 07:38

Souhlasím. Já si letos koupila jednodílné plavky se zavinovacím efektem a hlavně vyztuženými košíčky! Jsou velmi pěkné a za rozumnou cenu.

daagmara
42 příspěvků 23.6.16 22:24

Tak jo, díky moc. Já potřebuju schovat břicho a to je vždycky problém, všecko se roluje :-(

MP Vladenka
1307 příspěvků 22.6.16 19:33

Ty geometrické trojúhelníky z obrázku h&m jsou krásné, naživo jsem je neviděla. Jinak ty fotky nahoře spíš reprezentují plavky „na okrasu“. Vyloženě se mi vybavují takové ty pubertální duše v lomu, co šly předvést těla v plavkách (obě pohlaví), ale do vody to nevlezlo „protože je moc studená“.
Osobně mám troje plavky. Pokud jdu plavat jako plavat (rozuměj udělat xx bazénů), mám na to plavky plavecké, jednodílné. Když k moři, kam se jdu víc „cachtat“ než aktivně plavat, mám trojúhelníky a tankiny (ty si beru, když nechci pohoršovat :-D ).

Louiselotta
3 příspěvky 22.6.16 20:06

Jak to tak pozoruju, tak jsem velice ráda, že vlastním jednodílné puntíkaté plavky pořízené v polovině devadesátek. Na pohled hezké, na plavání k nezaplacení, k opalování se asi moc nehodí, ale to mě -slečnusnadnospálenou- ani tak netrápí. :-)

Knitty
63 příspěvků 22.6.16 20:25
Plavky roku

Co bondáž, ale tenhle vzoreček…
V tom by teprve člověk zaujal davy a povzbudil fantazii…

ToteVierzig
44 příspěvků 22.6.16 22:12

Pubertální syn se mohl strhat smíchy…

Betynka02
384 příspěvků 23.6.16 06:46

@Knitty
Jak by řekl jeden můj známý „To je pumelenice“. :-D

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 22.6.16 20:29

Tak tentokrát od redakce docela fajn článek. Nadpis téměř jako od Ady a bez chyb. Šňůrky jsou fakt sado-maso. Nedočkavě čekám na pekelné fotky z pláží a koupališť. Jak znám život, tuhle novinku si určitě oblíbí ty prostorově výraznější z nás. Retro trend mě (jako osobu v plavkách prostorově poměrně výraznou) vysloveně potěšil.

Bouetille
10 příspěvků 22.6.16 22:28

V takových plavkách bude jako prostorově výraznější vypadat kdokoli.

jasminova
18 příspěvků 22.6.16 21:06

A že zrovna dneska jsem v nějakým článku na bloglovin četla, že letos ty divný opálení už nikdo neřeší (stejně je zdravé zůstat ve stínu :)) a proto jsou plavky s divnejma průstřihama v módě (než je nahradí zas něco jinýho) :D

Ascari
315 příspěvků 22.6.16 21:27

Jako by ty ženy s bílými vzory na jinak opáleném těle pocházely z oblastí, kde se plavky (vrchní díly) na pláži nesmějí sundávat (byť by byly sebemenší, ale zákon je zákon - viz Kalifornie, až na výjimky), a ony teď dopadly takto. Ať mi nikdo netvrdí, že žena, která se v těchto plavkách nehybně vystavuje slunci (cíleně opaluje), si tohle neuvědomí, ještě než si je poprvé oblékne. Tyhle umělecké kreace jsem viděl na kočenkách u hotelových bazénů, protože plní „společenskou funkci“, asi jako večerní šaty. Tentokrát souhlasím s titulkem: raději nahá. Ale jak píšu, mikrotanga naplňují literu zákona, vyhlášek a pravidel hotelových areálů. Na členitých plážích v Chorvatsku, kde to nikoho neohromí, půjde snad většina do naha.

Sapechova
41 příspěvků 22.6.16 21:28
Bonprix a Halens

Bonprix a Halens to jistí :-D

Kjůta
20 příspěvků 22.6.16 21:39

Ještě někdo, kdo má jen jedny plavky? :-D

Vloni jsem si vybrala Adidasy, a to jen proto, že mě na těch starých zlobil vršek a vylízající kostice mi propichovali plíci. Proto bez kostic, na sportovno a pohoda.

ToteVierzig
44 příspěvků 22.6.16 22:13

Nápodobně - mají jeden z modelů, který obměňují barevně, nerozpadnou se po jedné sezóně…

Kjůta
20 příspěvků 22.6.16 23:41

Já mám takové černé bikiny. Prej vypadám jako Kiki a Maki. Tak to je docela poklona :-D

dagur
283 příspěvků 22.6.16 22:25

Bez ohledu na módu mám plavky trojího druhu:

  • vcelku na plavání v krytém bazénu
  • dvoudílné s trojúhelníkovou podprsenkou, zavazovací za krkem pro plavání „venku“
  • dvoudílné s ramínky nebo bez nich na opalování - pobyt na souši


Vyztužená podprsenka s ramínky se podle mé zkušenosti na opravdové plavání nehodí, protože „nabírá vodu“, a nemusí to být ani ten typ, do kterého se už nic nemusí dávat :-).

linda21
102 příspěvků 22.6.16 22:42

Nevíte někdo, kde letos sehnat tankiny nebo něco podobného - na volnější zakrytí vystouplého břicha? Z naší samoty můžu jen objednat přes internet nebo cíleně zajet do většího města, tak abych měla představu kterým směrem, díky… :)

Betynka02
384 příspěvků 23.6.16 06:53

@linda21
Na samotě nepotřebujete zakrývat bříško, ne?! :-)
Litex míval, letos nevím.

Knitty
63 příspěvků 23.6.16 08:21
Koupě na netu

Asi to zní jako peklo, ale mám dobrou zkušenost s plavkami z Bonprix.cz - ale je těžší trefit se do velikosti (určitě se dobře změřte) nebo odhadnout padnoucí střih, když se v tom předem neuvidíte. Nicméně, bývají docela dobře ušité.
Nedělají potíže ani s vrácením výrobků/peněz.

HarrietW.
314 příspěvků 23.6.16 12:34

Nezní to jako peklo. ;) Bonprix totiž není apriori špatný. Taky jsem si tam kupovala plavky, první „vážně míněné plavky“ na plavání - a jsou naprosto skvělé, navíc držák, který přežil kde co.

A strašně se mi líbí vaše profilovka. :)

Knitty
63 příspěvků 23.6.16 14:38

Oh díky; realita života samozřejmě marně honí ideál :-)

Barnaby
72 příspěvků 24.6.16 19:51

Jojo, musím potvrdit, mám plavky vcelku z Bonprixu a jsme s nimi spokojená. A to se mi při velikosti podprsenky 75J nestává často. Kvalitní materiál, pečlivě ušité, vyztužené tak akorát a zapínání na zádech. A hezké.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.6.16 22:57

Koupila jsem si už tak dva měsíce zpátky - úplně klasické černé.

Betynka02
384 příspěvků 23.6.16 06:50

A to si fakt nedovedu představit, jak takové plavky šiju!!
(Fakt ne pro sebe, protože bych vypadala jako masová roláda v síťce!) :-D

Grine Kuzyne
243 příspěvků 23.6.16 09:51

@linda21 Tankiny mam pres net z Brastopu, ostatne jako vsechny moje plavky (t. c.jenom dvoje), najdete tam ale spise vetsi kosicky. Ja jsem tam poridila pote, co jsem nenasla ani jedny plavky v me velikosti (maly obvod, velky kosik), a to ani ve specializovanych podprsenkovych prodejnach v Praze.

JMaravelo
549 příspěvků 23.6.16 09:59

No to nevim co z tohohle si vyberu. Řekl bych že v rámci za každou cenu originality a návratu devadesátek bych si mohl vzít alespoň lambádu a nazdar!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 10:30

@Cinkitoo Jste tedy velice, velice nemoderní. :-)

kloe
75 příspěvků 23.6.16 10:42

Mate pravdu s tymi prostrihy, vzdy sa takym plavkam z daleka vyhybam, uz len preto ze sa opalujem vela a rada a po dennom pobyte na plazi niekde na veceri by som si nemohla obliect ziadne saty aby mi vsade nebolo vidno biele pasy. A tie odhalene ramena-ono to vyzera krasne sexy a zensky, ale vazne sa v tom neda vobec pohybovat, nemam take plavky, ale kupila som si taky top a vobec ho nenosim, to by som musela mat cely den ruky prilepene bez pohybu pri sebe :D


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 11:05

Opalování je přežitek. Mám plavky Arena, kupuju ve speciálce.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 22:55

Opalovani je sice prezitek, navic myslim, ze nikdo pri smyslech uz se dneska cilene neopaluje, ale aspon podle vetsiny pruzkumu je v Evrope rozvrstveni takove, ze 2-4% lidi jsou fototyp 1, tzn. okamzite spalani, okamzite sloupani, snurky nemusi nikdy resit, protoze se proste neopali. Fotoyp 2 je v CR zastoupen celkem dost, ale porad je to asi 20-30% lidi, ti se rok co rok spali, ale barvu si aspon trochu udrzi - nevim, ale byt tenhleten typ, co na tom opaleni musi docela pracovat (hlidat si cas, natirat se atd.), tak si to rozhodne nepohnojim co nejvetsim mnozstvim snurek. Fototyp 3 ma v CR nejvic lidi, 40 - 50%, ti se spali jenom na prvim jarnim slunicku, pak uz jsou v pohode, rychle hnědnou a opaleni dlouho vydrzi, o lidech s fototypem 4 ani nemluve, ja cernam uz v breznu, kdyz je slunicko, moje babicka byla stejna, mam to po ni. Opalim se i ve stinu.

Tudiz zily mi to nerve - plavky si na sebe stejne uz nekolikatym rokem siju a „vicariously“ (anglictinari a priznivci kapely Tool vedi :D ), se tesim na ty zebry v tilkach a na plesech, akorat se vazne pozastavuju nad tim, ze tak ocividna vec - ze plavky jsou odev urceny k vode, na slunce, na plavani a opalovani - proste navrharum unika. Pripada mi to, jako kdyby nekdo navrhnul treba gymnasticky dres s dlouhou sukni. Nebo dupacky na podpatku.

Příspěvek upraven 23.06.16 v 22:56

Vermilion
27 příspěvků 23.6.16 12:01

Ja mam jedny plavky vcelky, sportovni, na chozeni na bazen behem roku (plavani nebo doprovod syna na hodinach plavani).
A asi troje bikiny na leto, my zijeme ve Spanelsku a pres leto se koupeme hodne casto. Podle potreby obmenuju, letos treba vsechny tri pary jsou celkem zachovale, ale kdyz na neco narazim ve slevach, tak si koupima ty nejstarsi, co uz nosim ctvrtym rokem, mozna pujdou „do duchodu“. Kupuju plavky kvalitni, aby jednak dobre sedely (hlavne poprsi), jednak aby latka vydrzela. „Levne“ plavky z H&M, C&A apod. jednak nemuzu najit bikiny, ktere by mi dobre drzely prsa (velke a povisle, no) a kdyz uz jsem si nekdy nejake koupila, kostice vylizaly, latka byla oprana a znicena chlorem po jednom letu… takze ja si radsi „priplatim“ ale s plavkama je to jako s botama: je lepsi kupovat kvalitu.

Ve Spanelsku je na zacatku leta s plavkama cele oddeleni v jednom retezci obchodnich domu, jestli se chcete kouknout pro inspiraci, prikladam odkaz:
https://www.elcorteingles.es/…opa-de-bano/

Vlevo pod zalozkou „marcas“ jsou znacky, ktere tedy povazuji za kvalitni. Treba Triumf by se snad v Cechach dal koupit, ostatni nevim.
Tohle je typ plavek, co potrebuju:
https://www.elcorteingles.es/…raga-normal/
https://www.elcorteingles.es/…raga-normal/

Vermilion
27 příspěvků 23.6.16 12:07

Asi pujdu denska na nakupy… tyhle se mi fakt zalibily! A maji moji velikost…

Ymber
98 příspěvků 24.6.16 13:33

Pěkná barva i vzor, kalhotky dobré, ale ten vršek nekupujte. Nesluší ani modelce, dělá z ní starou mladou a opticky jí jaksi podivně rozšiřuje hrudník do stran a zplošťuje ho… nebrat.

arwenn
458 příspěvků 23.6.16 12:13

@šancava Tak já měla od nich úplně jednoduché plavky, jednobarevné dvojdílné, vydržely i slanou vodu asi 8 let.

arwenn
458 příspěvků 23.6.16 12:14

@mutziputzi HM mi normálně nevadí, ale padnoucí plavky tam zřejmě nevedou, kvalita je taky děsná.

may.frayn
1047 příspěvků 23.6.16 12:53

@HarrietW. Já taky :-D.

moi-bebe
223 příspěvků 23.6.16 13:05

No tak to volánkové opálení je top! :) Já tedy tenhle problém neřeším, protože jakožto alergik na slunce sedím namazaná 50+ faktorem pod slunečníkem/deštníkem… takže eventuelně, jakožto celoroční ředitelka vápenky, bych tady bondáž mohla vynosit.
A ty retro kytičkované jednodílné jsou krásný!


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 13:57

@stes A jsem na to dost pyšná :D

sarah123
2137 příspěvků 23.6.16 13:57

@ionicera
To ted tak z hlavy nevim, ale ta brilantni uvaha o fresh salatu me fakt dost zasahla.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.6.16 14:07

@sarah123 Aha. To vidím, když to taháte i mezi plavky.

šancava
24 příspěvků 23.6.16 14:11

@arwenn Ano, měla jsem od nich vždycky jen jednodílné „plavací“ takže do chlorované vody. Ty poslední vydržely taky asi osm let. Jenž osm let už nevydržela má prsa, takže to letos chtělo něco jiného než jen hladké jednoduché. A s kosticemi a oporou prostě v únoru nebyly k sehnání. Škoda. Kvalitou pro mě byly bezkonkurenční

VandaRybna
3713 příspěvků 23.6.16 14:55

že už jste něco něco podobného viděli? Neviděli neviděli, proč se ptáte ptáte?

dagsit
13 příspěvků 23.6.16 23:17

Já si letos chtěla pořídit jednodílné plavky… nějaké takové, které by ideálně zvládly zamaskovat to, co jsem já „nezvládla“ přes zimu a jaro :) Nakonec jsem si udělala radost těmito…

moi-bebe
223 příspěvků 27.6.16 14:15

Odkud je máte? jsou překrásné!

dagsit
13 příspěvků 30.6.16 10:40

Děkuji, koupila jsem je na zoot.cz

Příspěvek upraven 30.06.16 v 10:42

sarah123
2137 příspěvků 24.6.16 21:01

@ionicera
No mezi plavky to zatahl autor, kdyz neumel prelozit „jednobarevne“.


Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.16 10:37

@sarah123 Už jsem si všimla, že vám dělá radost lidi zesměšňovat. Asi tak- what goes around comes around.

Příspěvek upraven 25.06.16 v 10:38

Vermilion
27 příspěvků 25.6.16 18:02

@Ymber Uz jsem to taky zjistila v kabince v obchode. Jste dobra, ze jste to vyhmatla tak rychle jen podle fotky. Takze to u me vyhral zase Triumph…

bosorkáňa
215 příspěvků 1.7.16 15:06

Jsem tu jediná trapná, co si nekupuje plavky každý rok?

HarrietW.
314 příspěvků 1.7.16 18:35

Nejste. Já si plavky kupuju podle potřeby. ;)

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 9.7.16 16:07

Tak mám první setkání s bondage plavkama za sebou a musím poctivě říct, že dáma byla štíhlá. Takže můj přepoklad, že tento styl bude přitahovat dámy prostorově výraznější se nepotvrdil. Ale první vrabec v hrsti jaro nedělá, že? Navíc je to zkušenost ze zahraničí. Jak to vypadá na naších luzích a hájích?

pozdni_ctyricitka
157 příspěvků 12.7.16 22:20

@toffee13 Co myslíte tím „vkusem o 10 let míň“? Vkus se vyvíjí a před deseti lety jsem otázku oblékání tolik neřešila (k mojí škodě samozřejmě).

toffee13
108 příspěvků 28.7.16 12:16

Mám na mysli to stejné co vy, předpokládám. Prostě se mi před deseti lety líbily plavky, které se mi teď už nelíbí. Ale vzhledem k tomu, že se stejně skoro koupat nechodim, tak je to dost jedno.

penelope ariel
11 příspěvků 23.7.16 16:31

Vyberu? musím se držet, abych neustále nějaké nekupovala

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Už ten háček netrap

Autor: Ada

(30.6.: článek doplněn) Kdo čte peklo pravidelně, ví, že v Česku... Celý článek

Baculky poráží andílky: Kila mohou do reklam

Autor: Janča

Taky se ušklíbnete, když se na vás z časopisu usmívá retušováním... Celý článek