Plavky 2016: Proč se snad letos radši koupat nahá

22.06.16 | autor Redakce

Pokud hubnete do plavek, dopřejte si o chlebíček víc. Za ty letošní snaha zhubnout snad ani nestojí.

Originální za každou cenu: tak by se daly shrnout snahy, které do letošní plavkové kolekce vložila většina konfekčních značek. A protože plavky zrovna nejsou kouskem oblečení, na kterém je možné se kreativně vyřádit, musí se inspirace hledat porůznu. Letošní největší hit? Bondáž.

Plavkám ověšeným nespočtem šňůrek se skutečně říká tzv. bondage styl. Mimo vyloženě provokativní kousky najdete i o něco cudnější verzi inspirovanou sportovní módou. I tak vám vázání zvýrazní na těle záhyby, o kterých ani nevíte. To jednodílné plavky se šněrováním unosíte spíš, byť vám po opalování váš dekolt pravděpodobně nepoděkuje. Kdo chce ukázat v plavkách více kůže, není problém přidat pár prostřihů - s trochou fantazie se mohou i štíhlé slečny přiblížit pneumatice.

Zdroj: http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.topshop.com; http://www.topshop.comZdroj: http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.nastygal.com; www2.hm.com; http://www.topshop.comhttp://www.topshop.com

A co mají všechny tyhle kousky společného? Stačí si představit, jaké stopy zanechají ony sexy prostřihy a šněrování na vaší opálené (a spálené) pokožce. Když se totiž zadaří, je to opravdu pohled pro bohy.

Zdroj: http://jezebel.com/the-strappy-swimsuit-trend-creates-the-worlds-worst-tan-1585463004Zdroj: http://jezebel.com/…n-1585463004

Odhalená ramena a všudypřítomné střapce: že už jste něco něco podobného viděli? I do plavkové módy se vetřely prvky nevyhubitelné jarní nabídky a konfekce inspirované festivalovým stylem. Jak praktické jsou třásně na pláži a kolik pohybu umožňují třeba plavky se svěšenými rameny á la Bardotka, je otázka. Pokud podobný model vlastníte a po pláži se pohybujete se stejným entusiasmem jako slečna na obrázku, rádi se v komentářích necháme vyvést z omylu.

Zdroj: http://www.asos.com; http://www.topshop.com; http://www.asos.comZdroj: http://www.asos.com; http://www.topshop.com; http://www.asos.com

Cílem většiny letošních kolekcí je zapomenout na černé bikini a přidat trochu dynamičtějších prvků, které jinak jednotvárný model oživí. Pokud chcete plavkám dodat opticky třetí rozměr, nemusíte zrovna riskovat, že si na kůži vypálíte originální vzorek. Rozbít jednolitost černých plavek dokáže kombinace geometrických tvarů. Podobného trojrozměrného efektu dosáhnete i jednoduchými plavkami s překříženou podprsenkou.

Zdroj: www2.hm.com; http://shop.mango.com; www2.hm.comZdroj: www2.hm.com; http://shop.mango.com; www2.hm.com

Divoké prostřihy a šněrování přehlušily další trend, který hlásí návrat: retro. Prakticky protiklad divokého šněrování a prostřihů vnáší do módy jednoduchost. To je dobrou zprávou pro všechny, které rády plavky tlumených barev a jednoduchých střihů. Vedle jednodílných monochrome plavek s vysokým vykrojením v oblasti nohaviček najdete hladké bezešvé „prádlo“ nebo třeba lambady, které jakoby patřily do skříně mladší sestry. Byť jsou retro plavky o něco nositelnější než bondage styl, obléknou je pravděpodobně jen slečny méně obdařené v oblasti hrudníku.

Zdroj: horní řada: http://www.zara.com; http://www.cosstores.com; http://www.lagarconne.com/ dolní řada: http://www.cosstores.comZdroj: horní řada: http://www.zara.com; http://www.cosstores.com; http://www.lagarconne.com/ dolní řada: http://www.cosstores.com

A co vy? Vyberete si vůbec letos plavky?

Autor

Redakce

Redakce Módního Pekla sleduje dění jak na Módním Pekle, tak ve světě módy. Připravuje pro Vás rychlovky a krátké články.

Líbil se vám článek?
První příspěvek v tématu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek

Témata článku

Baculky poráží andílky: Kila mohou do reklam

Autor: Janča

Taky se ušklíbnete, když se na vás z časopisu usmívá retušováním... Celý článek

Staří známí

Autor: Ada

Bývá zvykem na konci roku bilancovat. Jak se dařilo, co se... Celý článek