Barevná typologie

Fotoalbum tématu (200) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Moonis.s
8 příspěvků 20.11.15 14:00
Prosím poraďte

Myslím si, že jsem jarní typ (mám stejně barevné oči, jako vlasy), co myslíte? Jaké by jste mi doporučili stíny? Barvy v oblékání? Děkuji za příspěvky :-)

Moonis.s
8 příspěvků 20.11.15 14:07

…nosím hodně jemné, pastelové odstíny, ale nevím, čím se zvýraznit - doplňky, abych se rozzářila…

Příspěvek upraven 21.11.15 v 10:49

Sépia
426 příspěvků 20.11.15 14:10

@Moonis.s neviem či ste práve jar, ale podľa fotky ste určite niektorá jeseň alebo teplá jar. Možnost´ je viac, z fotiek sa to nepozná, treba absolvovať typológiu - prikladanie šatiek rôznych farieb a skúmanie odborným okom. Celkom iste teplé farby, ale čo ďalej, to vám tu takto neporadíme. Pozrite si nejaké jesené typy a tiež teplú jar.

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.15 14:16
@pejava píše:
Tak já to zkusím :) Nechtěla jsem dávat fotku, abych tady případně zbytečně nevisela :D

To, že tady visíte, nevadí :D ale bylo celkem zbytečné sem tu samou fotku dávat třikrát. Místo toho jste mohla (nebo ještě můžete, samozřejmě :D) dát fotku jednu s bílým ručníkem, druhou s růžovým, třetí s béžovým… prostě zkombinovat (jeden) obličej s více barvami (teplými i studenými). Uvidíte pak sama, a i my se budeme lépe orientovat.
Jinak bych řekla, že bílá vám sluší :-) t. j. bude to asi chtít studenější barvy.

Siv11
212 příspěvků 20.11.15 14:35

@Moonis.s Moc toho z Vás teda nevidíme :-). Upozorňuji, že se nejedná o jaro (jedno) vs. podzim (jeden). Ale jsou minimálně 4 podtypy jara i podzimu (možná 5). U Vás o prioritu bojuje tlumenost s teplostí, těžko říct, co vyhrává. Můžete být jaro (kterékoli kromě kontrastního, tj. můžete být jaro světlé, tlumené nebo teplé).
Anebo podzim, možná světlý podtyp tlumeného podzimu. Jestli nosíte pastely, tak by taky bylo třeba říct, jestli studené nebo teplejší. Zkuste se mrknout sem:
http://www.supervizaz.net/jar-tepla.php
http://www.supervizaz.net/jar-tlmena.php
http://www.supervizaz.net/…n-tlmena.php
A na Vašem místě bych zkusila trošku výraznější (ne tlumené) teplé barvy. Ale je pravda, že úplnou odpověď vám dá jen typoložka.

Dragon fly
400 příspěvků 20.11.15 14:49

@Moonis.s Jestli v pastelových (tj. tlumených světlých) barvách zanikáte, doporučila bych vám zkusit barvy pro teplé jaro. Tj. teplé, jemné, ale dost syté. V zimě se asi budou kupovat dost obtížně, ale zkuste něco najít. Možná potřebujete víc kontrastu a sytosti, jarní barvy pro teplé jaro vlastně moc pastelové nejsou.

Stíny bych zkusila středně hnědé.

A nebo si zkuste doma najít teplé jarní barvy a teplé podzimní barvy oblečení a u zrcadla vyzkoušet, co Vám víc sluší (problém může být sytá tmavá zelená, protože sluší i teplým jarním typům, podle té to nepoznáte). Na netu možná najdete, jaké barvy vyzkoušet, abyste se rozhodla mezi konkrétními dvěma typy.

Můžete zkusit třeba tipy z tohoto článku:
http://www.truth-is-beauty.com/…eal-breakers
http://www.truth-is-beauty.com/…ewarm-spring

Siv11
212 příspěvků 20.11.15 15:28

A to minus jsem dostala za co? :-D

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.15 15:30

Máte nějaký tip, kam v Praze na barevnou typologii?

Dragon fly
400 příspěvků 20.11.15 15:30

@Siv11 Určitě máte osobního ramínkovače, jako většina zde.

Čírina
487 příspěvků 20.11.15 15:58

@Moonis.s Tak pokud nosíte jemné, tlumené barvy a vypadáte v nich o ničem, tak je možné, že je to tím, že jsou na vás tlumené či pastelové barvy k ničemu. Mám kamarádku kterou mi očima a barvou pleti dost připomínáte, a ta je ošátkovaná Tmavá zima v 12ti stupňovém systému.
Správná typologie neřeší, jestli na první pohled vypadátě žlutě či tmavohnědě, ale jestli vypadáte dobře v konkrétním odstínu červené, zelené, šedé… Sepněte si vlasy do gumičky (i když je třeba nemáte barvené, je lepší, když nezavazí) a za denního světla si stoupněte před zrcadlo. Vemte si něco černého, něco hnědého, optimisticky žlutého a třeba klasickou vyšisovanou džínovou modř. Látky si postupně přikládejte pod bradu a sledujte, jestli vám nedělají nějaké divné stíny, nemění tvář na mrtvolnou, nedělají z vás ovařený lívanec…
Vypadáte lépe v ostrých, čistých, jásavých barvách než v bavrvách vybledlých? Udělejte si čárku u jara a u zimy.
Je to lepší s vyšisovanými džíny? Léto a podzim.
Barvy vám sednou spíš světlejší? Jaro a léto. Černá je lepší než něžný pastel? Podzim a zima.
Pokud máte např. čárky u džín a černé, tak bych se zamyslela nad tím, zda vám sluší taková ta klasická dýňová oranžová. Pokud ano, vypadá to na podzim. Pokud vám až tak teplá barva nesluší, můžete sedět na rozhraní zimy a podzimu či podzimu a léta - vyšisovanější barvy se kloní k létu, tmavší a sytější barvy k zimě.
Taky to celé můžete nafotit a poslat. :)

Čírina
487 příspěvků 20.11.15 16:07

@SweetPotato na některé z minulých stránek jsem zmiňovala topimage.cz, paní je na Žižkově a dělá 12ti tónový systém. Není to úplně levné, ale funguje to, systém je dostatečně přesný a jednoduchý k používání na nákupech, takže víte, že když něco pořídíte, tak to bude pasovat ke zbytku šatníku a navíc vám to bude slušet, což je velice příjemné.

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.15 16:28

@Čírina
Děkuju.

Čírina
487 příspěvků 20.11.15 16:28

@pejava Já si na rozdíl od předřečnic nemyslím, že vám bílá nějak zvlášť sluší. Není to tragédie, máte v tom pěkné oči, ale úplná hitparáda taky ne - kolem očí máte zvláštní okrové stíny a výrazný bílý odlesk pod bradou zvýrazňuje zarudnutí kolem nosu… zkuste se nafotit v jiných barvách, myslím, že ani trochu teplejší by neškodily.

Siv11
212 příspěvků 20.11.15 17:09

Tak bylo to foceno doma, nevíte, kde bylo umístěno světlo a jaké :-). Takhle na amatérských fotkách bych na stíny na obličeji to zas až tak nesázela :-).

Čírina
487 příspěvků 20.11.15 17:24

Jsou to tři různé fotky, a na jedné z nich je světlo určitě ze strany, přestože rozptýlené. Ty okrové šmouhy i ten bílý odlesk má na všech a prostě se mi to nezdá.

Moonis.s
8 příspěvků 20.11.15 20:41

Tak co myslíte, mám nosit tlumnější odstíny (zapudrované) nebo jasnější? Mají být jenom teplé? Jsem tedy jaro nebo podzim? A co kabát v antracitové barvě?

Příspěvek upraven 21.11.15 v 12:04

Sépia
426 příspěvků 20.11.15 22:03

@Moonis.s vy ale nie ste tmavá zima ani omylom, v tom sa Čirina mýli. To čo je na vás najviac výrazné je evidentná teplosť. Prikladať si látky čo máte doma nemá skoro žiadny zmysel. Ak nemáte cit pre farby veľa toho neuvidíte. Ak by ste to bola schopná vidieť, už teraz by ste nosila tie farby ktoré vám idú a nepýtali by ste sa aké farby nosiť. Odborníci majú šatky mnohých farieb a naviac - treba sa v tom vyznať. Všetci to píšu na svojich blogoch, naši aj zahraniční. No veď skúste sa predviesť v tom čo máte a my tu môžeme napísať v čom sa nám pozdávate ;-) ale istotu mať nebudete.

Moonis.s
8 příspěvků 21.11.15 10:41
Barvy které mám ráda

Základní: smetanová, pudrově růžová, lososová, světle hnědá

Moonis.s
8 příspěvků 21.11.15 10:43
Teplé jaro!

Hurá, už vím, co jsem :-)

Příspěvek upraven 23.11.15 v 12:58

Moonis.s
8 příspěvků 21.11.15 10:45
Černá nebo hnědá?

Co je pro mě lepší? a nosit modrou barvu?

Příspěvek upraven 21.11.15 v 12:09

Moonis.s
8 příspěvků 21.11.15 10:46
Čím začít v šatníku?

Čím jste začali? První věc, kterou jste si koupili podle barevné typologie?

Příspěvek upraven 22.11.15 v 07:50

Moonis.s
8 příspěvků 21.11.15 10:53
Prosím, pošlete mi paletku s barvami

…nebo odkaz pro světlý podzim, nebo teplé jaro. Děkuji

Příspěvek upraven 21.11.15 v 14:53

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.15 11:45

@Moonis.s
Z toho množství je těžké si vybrat :D Ale mně se asi nejvíc líbí pátá fotka z první série, ta barva béžovo-zlatá (?). V tom duchu máte vlastně i makeup, který bych řekla, že jste trefila dobře a sluší vám.

Sépia
426 příspěvků 21.11.15 13:45

@Moonis.s My vám tu môžeme napísať len svoj názor na to, ako to vidíme na fotkách podľa nastavenia našich monitorov. Vy neviete aké farby treba porovnávať, ani ich nemáte. Nemáte know how, ani šatkovú výbavu. Bez toho to nejde. Ale pokúsim sa zdeliť svoj dojem z vašej tváre a ostatné sa iste pridajú.
K tvári určite nie bledé farby a nič viac. Hnedá je lepšia ako čierna, ale k tvári nie tak tmavú. Tmavé vám nejdú tiež. Najhoršie sú žiarivé a chladné (prvá fotka „barvy více syté“) a tmavé.
Za mňa tip - jeseň, ale aká? Teplá, tlmená, iná..? Skúste si rôzne jesenné farby.
Ak jar, tak len teplá. Alebo niektorá jeseň.

Čírina
487 příspěvků 22.11.15 20:39

@Moonis.s Nejvíc se mi líbíte v tom leopadím šátku, ty světlé barvy - no možná ta první, ale nic moc. Tahle růžová je na vás moc studená, (zkuste nějakou víc lososovou ve stejné sytosti, mohl by to být krok k jaru), v černé vypadáte jako po smrti a v antracitu jakbysmet. I ta tmavohnědá je moc tmavá, takže jste asi veprostřed co se sytosti barev týče - souhlasím se sépií, když jaro, tak jen teplé, podzim je stále ve hře - možná taky tradiční teplý.

Stránka:  « Předchozí 1 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 39 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek