Barevná typologie

Fotoalbum tématu (200) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
andiem
22 příspěvků 22.10.16 15:19

Pardon že do toho vstupujem, ale konkrétne farebnosť typu kontrastnej jary a kontrastnej zimy sú veľmi podobné. Edit - lepšie povedané myslím vlastnosti týchto dvoch farebných typov.

Pani Oravcová používa nový systém of Imogen Lamport, ale pre čitateľov blogu a čiastočne aj pre jej klientky je táto informácia transparentná. Mojim typom je napríklad chladná zima, čo odpovedá typu Dramatic od Imogen. Oproti systému, ktorý používala predtým ide hlavne len o rozšírenie tlmených typov.

Sépia
424 příspěvků 22.10.16 16:45

@andiem s tým s vami celkom nesúhlasím. farebnosť kontrastnej jari a kontrastnej zimy sú dosť odlišné. Spoločné majú len jedno a to - že majú hodne výrazné farby a doporučený vysoký kontrast. Ale jar má teplé a zima chladné farby. Nehovoriac o tom že tieto typy vyzerajú absolútne odlišne. Zima má tmavé vlasy a vysoký kontrast, kým jar je blond, aj keď môže byť vo vlasoch trochu tmavšia. Tmavšia blond.

Myslím že cieľom Imogen Lamport nebolo len " rozširovať" systém Color Me Beautifull. Je to jej systém, čo sa snažila zdôrazniť aj tým že nepoužíva názvy ročných období. Samozrejme, isté paralely tam sú. Pani Oravcová to i vysvetľovala, čítala som to.

Isté paralely sú vo všetkých systémoch. Myslím že o rozšírenie tlmených typov ide tej druhej pani, kozmetičky Lory Alexander. Po tom čo absolvovala 4×4 si vymyslela svoje škály a pridala ešte to delenie tlmených typov., http://www.prettyyourworld.com/…esystem.html

Příspěvek upraven 22.10.16 v 17:09

Sépia
424 příspěvků 22.10.16 17:04

Omluvam sa, chcela som ešte doplnit link na pretryyou world a namiesto toho mi to skopírovalo znovu všetko :-(, pardon.

Siv11
212 příspěvků 22.10.16 20:24
@Sépia píše:
@andiem s tým s vami celkom nesúhlasím. farebnosť kontrastnej jari a kontrastnej zimy sú dosť odlišné. Spoločné majú len jedno a to - že majú hodne výrazné farby a doporučený vysoký kontrast. Ale jar má teplé a zima chladné farby. Nehovoriac o tom že tieto typy vyzerajú absolútne odlišne. Zima má tmavé vlasy a vysoký kontrast, kým jar je blond, aj keď môže byť vo vlasoch trochu tmavšia. Tmavšia blond.

Myslím že cieľom Imogen Lamport nebolo len " rozširovať" systém Color Me Beautifull. Je to jej systém, čo sa snažila zdôrazniť aj tým že nepoužíva názvy ročných období. Samozrejme, isté paralely tam sú. Pani Oravcová to i vysvetľovala, čítala som to.

Isté paralely sú vo všetkých systémoch. Myslím že o rozšírenie tlmených typov ide tej druhej pani, kozmetičky Lory Alexander. Po tom čo absolvovala 4×4 si vymyslela svoje škály a pridala ešte to delenie tlmených typov., http://www.prettyyourworld.com/…esystem.html

Příspěvek upraven 22.10.16 v 17:09

Hm, kolik kontrastnich zim a kolik kontrastnich jar jste v zivote potkala? :-) Ja jsem se primarne urcila jako typ kontrastni podtyp teply. Zaklad je vysoky kontrast ve tvari a to, jestli to jde mirne do tepla nebo do studena jsou nuance, pro me osobne jsou nejlepsi teplotne neutralni barvy. Pri premene z kontrastniho jara na kontrastni zimu jsem vyradila jedinou barvu, vyraznou oranzovocervenou. A i ta na me fungovala, kdyz halenka mela zdobeni ze stribrnych kaminku. Sama o sobe ne. Zpet na rocni obdobi jsem se tak trochu nedobrovolne preorientovala kvuli blogu pi Oravcove. Tvrdit o jaru, ze je blond, je zase jedno takove dogmaticke prohlaseni. Vetsina celebrit, co jsou jako jaro uvadene na webu, je blondata, ale ne vsecky prirozene. Takze bych tam urcite pridala i hnedou. Nakonec je to vzdycky o urceni dominantni vlastnosti a pak toho zbytku.

Sépia
424 příspěvků 22.10.16 22:29

@Siv11Tá hnedá čo si myslíte že je hnedá, je u jari tmavšia blond. Jarné typy nemajú čierne ani naozaj hnedé vlasy. Nie je to dogma, ale fakt. Hoci sú aj typológie iné, ktoré to majú tak, že vraj hociktorý typ môže mať akúkoľvek farbu vlasov, očí. Že by bol rozdiel medzi zimou a jarou len v jednej jedinej farbe? Taká zhoda tam veru nie je. Súhlasím s vami že základ oboch je vysoký kontrast, resp. vysoká intenzita farieb. Oba typy majú výrazné farby, jeden teplé a druhý chladné. A je celkom možné že znesiete niektoré farby z oboch. Ale tie farby sú úplne iné. A či je to nazvané " kontrastný teplý„, "kontrastný chladný“ alebo kontrastná jar a kontrastná zima je jedno. Už som sem kedysi dávala " prevodník" týchto označení priamo zo stránky Color Me Beautiful čo máte tú knihu. Ja ju mám tiež, aj mnoho iných. Teplota farby je dosť dôležitá, každá farba ide viac k modrej alebo k žltej.

Příspěvek upraven 27.10.16 v 21:35

Dalmitka
1602 příspěvků 23.10.16 07:35

@Sépia - o typológiu sa dosť zaujímam a ja s vami súhlasím, podľa mňa viete, o čom hovoríte.

Sépia
424 příspěvků 23.10.16 08:32

@Dalmitka Ďakujem, som grafička tak by som o tých farbách čosi mala vedieť ;-))

Siv11
212 příspěvků 23.10.16 13:09
@Sépia píše: @Siv11Tá hnedá čo si myslíte že je hnedá, je u jari tmavšia blond. Jarné typy nemajú čierne ani naozaj hnedé vlasy. Nie je to dogma, ale fakt. Hoci sú aj typológie iné, ktoré to majú tak, zle vraj hociktorý typ môže mať akúkoľvek farbu vlasov, očí. Že by bol rozdiel medzi zimou a jarou len v jednej jedinej farbe? Taká zhoda tam veru nie je. Súhlasím s vami že základ oboch je vysoký kontrast, resp. vysoká intenzita farieb. Oba typy majú výrazné farby, jeden teplé a druhý chladné. A je celkom možné že znesiete niektoré farby z oboch. Ale tie farby sú úplne iné. A či je to nazvané " kontrastný teplý„, "kontrastný chladný“ alebo kontrastná jar a kontrastná zima je jedno. Už som sem kedysi dávala " prevodník" týchto označení priamo zo stránky Color Me Beautiful čo máte tú knihu. Ja ju mám tiež, aj mnoho iných. Teplota farby je dosť dôležitá, každá farba ide viac k modrej alebo k žltej

http://www.truth-is-beauty.com/…clear-spring
Take by bylo dobre postnout sem barevnou skalu kontrastni zimy a kontrastniho jara a v praxi ukazat, jak jsou ty barvy odlisne. Vim o jedne, kterou nevylepsi ani stribrne doplnky. Bezova. A jakakoli bila krome snehobile. Tu kontrastni zima nemuze.
Taky byste mohla postnou skalu barev

Sépia
424 příspěvků 23.10.16 14:11

@Siv11 Prosím nekopírujte zadaždým celý môj text keď reagujete na príspevok. Váš príspevok sa nejako tiež šupol do citácie, začína od http://www.truth-is-beauty.com/…clear-spring

No, niektoré typológie tam majú dosť veľa spoločných farieb, videla som také 2 vejáre, kde boli spolu bright sping a bright winter. Tu to je: http://threedropsofsunshine.blogspot.sk/…-bright.html
Ide vám napríklad žltozelená? Oranžovočervená ste písali že nie. Nemáte tu fotky? To by ma zaujímalo vidieť vás, keď ste zima a mysleli ste, že ste jar, ako teda vypadáte?

Našla som tú bright spring podľa sciartu: http://inventyourimage.com/…is-makeover/
Nuž mne sa vidí evidentne chladná tá pani. Takáto " jar" ste aj vy?

Siv11
212 příspěvků 23.10.16 16:24

@Sépia Tak fotky tu nemam a ani je sem davat nebudu. Budete se muset spokojit s popisem. Vlasy kastanove se svetlajicimi konecky ( ted uz teda ne, barvim se na hnedou s tmavocervenymi odlesky). Vlasy svetlaly od kastanove pres svetle hnedou-nazrzlou do spinave blond. Oci modre se zlutou uvnitr, plet s pihami, bez problemu se opalujici do hneda. Plet bych tedy rozhodne nenazvala porcelanovou, ikdyz v zime je svetla dost. Pri opaleni vypadam tak nejak spinave. Vlastne jsem si vzdycky myslela, ze mam oci, vlasy i pleť do tepla. A zlutozelenych je bohuzel vic. Tak treba lime green, pripadne fosforove zelenou opravdu muzu. Ale nektere zase proste ne.

Sépia
424 příspěvků 23.10.16 16:41

@Siv11 Tak toto je dosť chaos - gaštanová je teplá hnedá, typická pre jeseň. Tak zimu s gaštanovými vlasmi, dokonca nazrzlými si neviem predstaviť. To sa už nedivím že ste inklinovala k tým teplým farbám. Ten blog truth-is-beauty vidím ako pekný maglajz.

Ak môžete lime green (žltozelená) ale nie oranžovočervenú, tak to je divné, lebo to sú príbuzné farby s podobnou charakteristikou.

Ja vidím rozdiel medzi kontrastnou - žiarivou zimou a žiarivou jarou v teplote. Namiechané dokopy mi to proste nesedí.

Siv11
212 příspěvků 23.10.16 17:37

@Sépia Ano, ten rozdíl je v teplotě, ale je velmi malý. Je to neutrální-mírně do studena a neutrální-mírně do tepla. Ani studená ani teplá není dominantní vlastnost u kontrastních typů. Žlutozelená může být mix teplé zelené a teplé žluté anebo studené žluté a studené zelené. Oranžová nefunguje nikdy. Fosforová oranžová je lepší než jakákoli jiná, ale to neznamená, že je ok. Fosforová žlutá, fosforová zelená a i fosforová růžovooranžová (nevím, jak jinak bych to popsala) mi jdou skvěle. První dvě jsou ok, druhé dvě ne. Třetí je moc tlumená, čtvrtá příliš dožluta.

Sépia
424 příspěvků 23.10.16 18:21

@Siv11 rozumiem tomu že mierne do tepla a mierne do chladna. Ale aj tak, farba je vždy chladná alebo teplá ;-) aj keď nemusí byť extrémne k modrej či žltej. Žltozelená je vždy teplá. To čo píšete.." mix teplej zelenej a teplej žltej alebo studenej zelenej a studenej žltej "??. Zelená je buď smerom k modrej alebo žltej. Ak má viac žltej, je teplejšia. Ak má viac modrej, je chladnejšia. Fosforová - rozumiem čo myslíte, proste žiarivá, svietivá. Tlmená žltozelená určite nie, ale ja sa divím i tej jasnej. Ste skôr ako Megan Fox alebo Heather Graham?

Siv11
212 příspěvků 23.10.16 21:45

@Sépia No, něco mezi, spíš k Megan.

Sépia
424 příspěvků 23.10.16 22:02

@Siv11 tie žltozelené bundy sú už dosť teplé zelené, nielen mierne. Možno to tak máte v tej skupine pospolu. Každý ten systém to má trochu inak. A čo ste teda vlastne v tom novom 18 dielnom?.
V 12 dielnom kontrastná zima a po novom?

Sépia
424 příspěvků 24.10.16 14:37
Zelena

Tak som vám to skúsila urobiť - tu je zelená od chladnej po teplú. Myslím, že o tej " vašej" zelenej rozhodne nemôžeme hovoriť ako o len málo teplej.tam kde sú tie čiselká pod štvorčekom je to 1:1.

Příspěvek upraven 27.10.16 v 21:45

Siv11
212 příspěvků 24.10.16 15:40

@Sépia No, a přesto funguje. Můžu si prostě půjčovat i něco z kontrastního jara i něco ze studené zimy. Ale ne z teplého jara.

Sépia
424 příspěvků 24.10.16 15:46

@Siv11 Áno, s tým súhlasím. Je to možné, pre vás je asi najdôležitejšia tá žiarivosť, jas. Tak to máte určite radosť, že tie jarné predsa len využijete, aspoň niektoré. Holt, každá z nás je jednoducho unikát.

Sépia
424 příspěvků 26.10.16 00:35
Ešte sa vrátim k staršiemu príspevku:
@Siv11 píše:
Musím říct, že některé barevné typoložky tomu systému spíš ubližují. Já nemám nic proti zdokonalování systému, pokud je pro to objektivní důvod, ale určitá nemalá skupina dojde vždy k závěru, že „pokud mám být úspěšná typoložka, tak si musím udělat svoje vlastní skupiny, ne? Abych teda jako vypadala, že tomu rozumím nejlíp.“ Jako představte si, že by lidé takhle přistupovali třeba k fyzice. Že by si každý, kdo chce být fyzikem, trošku pozměnil a upravil stávající fyzikální zákony. No, asi by to nefungovalo. A jo, tenhle výlev je důsledkem návštěvy stránky paní Čižikové. Jj, 22 typů. Pak to upgradujem na 25, 28,… Ať to vypadá, že se někam posouváme. Systém je od toho, aby věci uspořádával, ne aby v nich dělal ještě větší binec. A že termíny bright a clear (což se v angličtině volně zaměňuje, např kontrastní zima = bright/clear winter) používá pro dvě odlišné skupiny…darmo mluvit.

1.Myslím si že „nekteré barevné typoložky“ farbám asi rozumejú viac ako vy. Bez urážky, osoby ktoré sa tým zaoberajú profesionálne, o tom vedia podstatne viac ako vy. To je fakt. Koniec koncov, úprimne, čo vám je po tom aké majú pracovné nástroje? Či si vytvoria 16, 18, alebo aj 100 skupín, to je ich vec. Čítala som i „bojovníčky“ za 4 dielny systém, nechápajúce načo je 12 typov. Ak niekto túži byť silou mocou zaradený do jednej zo 4 kategórii, nič ľahšie. Vy ste zima. Vyhovujú vám všetky " zimné farby"? Nie, a dokonca na typológii u odborníčky ste získali aj čosi z „jarnej“ škály. Tak asi pokrok v typológii bol k niečomu dobrý. Ak by pani Oravcovej stačil ten predošlý systém, nehľadala by niečo nové. Ale našla 18 rôznych variánt a môže tak lepšie vybrať paletky k nákupom. Ja som si podľa starého 4- dielneho systému nijako nevedela vybrať. Nič na mňa nesedelo.
2. Objektívny dôvod na viac typov, či tých skupín asi existuje. To že vy ste našli uspokojenie v knihe CMB a vybrali ste si kontrastný typ s teplým podtypom, ktorý vám odborníčka " len posunula do veďlajšieho podtypu" je fajn, ale asi to zas nefunguje univerzálne. A myslím, že ten rozdiel nie je len nepatrný.
3. Autorka 22 skupín robí už niekoľko desaťročí rokov s farbami profesionálne. Vy o farebných priestoroch a tom ako to funguje v tlači, digitálne a pod, ako sa pracuje profesionálne s farbami asi veľa neviete. Pokiaľ to nie je vaša branža, tak prečo by ste aj mali. Na odkaze ktorý som dávala na Pinterest sú tisíce obrázkov. Zadarmo a oveľa viac ako v knihe. Ten systém je systematický a na rozdiel od " jar, leto, jeseň, zima" aj zrozumiteľný. Každá skupina má popis aké farby to sú.
4. Myslim že typológii ubližujú rýchlokvasené " typologičky" ktoré veselo mastia dogmatické poučky o typoch, dávno prekonané postupy a metódy. Nie tie, ktoré idú s dobou a robia svoje poradenstvo viac individuálne. Viac skupín, viac možností výberu, čo vás na tom irituje nechápem.
5. Viete že je pán ktorý zostavuje paletu každému na mieru úplne kúsok po kúsku? Toto musí byť strašne zdĺhavé a asi aj finančne náročné. Radšej nech si podelia tolko skupín či typov, aby sa z toho dalo vybrať, nie?

A neodpovedala ste mi ešte čo ste teda v tom novom 18 dielnom systéme u pani Oravcovej.

Siv11
212 příspěvků 26.10.16 21:37
@Sépia píše:
Ešte sa vrátim k staršiemu príspevku:

1.Myslím si že „nekteré barevné typoložky“ farbám asi rozumejú viac ako vy. Bez urážky, osoby ktoré sa tým zaoberajú profesionálne, o tom vedia podstatne viac ako vy. To je fakt. Koniec koncov, úprimne, čo vám je po tom aké majú pracovné nástroje? Či si vytvoria 16, 18, alebo aj 100 skupín, to je ich vec. Čítala som i „bojovníčky“ za 4 dielny systém, nechápajúce načo je 12 typov. Ak niekto túži byť silou mocou zaradený do jednej zo 4 kategórii, nič ľahšie. Vy ste zima. Vyhovujú vám všetky " zimné farby"? Nie, a dokonca na typológii u odborníčky ste získali aj čosi z „jarnej“ škály. Tak asi pokrok v typológii bol k niečomu dobrý. Ak by pani Oravcovej stačil ten predošlý systém, nehľadala by niečo nové. Ale našla 18 rôznych variánt a môže tak lepšie vybrať paletky k nákupom. Ja som si podľa starého 4- dielneho systému nijako nevedela vybrať. Nič na mňa nesedelo.
2. Objektívny dôvod na viac typov, či tých skupín asi existuje. To že vy ste našli uspokojenie v knihe CMB a vybrali ste si kontrastný typ s teplým podtypom, ktorý vám odborníčka " len posunula do veďlajšieho podtypu" je fajn, ale asi to zas nefunguje univerzálne. A myslím, že ten rozdiel nie je len nepatrný.
3. Autorka 22 skupín robí už niekoľko desaťročí rokov s farbami profesionálne. Vy o farebných priestoroch a tom ako to funguje v tlači, digitálne a pod, ako sa pracuje profesionálne s farbami asi veľa neviete. Pokiaľ to nie je vaša branža, tak prečo by ste aj mali. Na odkaze ktorý som dávala na Pinterest sú tisíce obrázkov. Zadarmo a oveľa viac ako v knihe. Ten systém je systematický a na rozdiel od " jar, leto, jeseň, zima" aj zrozumiteľný. Každá skupina má popis aké farby to sú.
4. Myslim že typológii ubližujú rýchlokvasené " typologičky" ktoré veselo mastia dogmatické poučky o typoch, dávno prekonané postupy a metódy. Nie tie, ktoré idú s dobou a robia svoje poradenstvo viac individuálne. Viac skupín, viac možností výberu, čo vás na tom irituje nechápem.
5. Viete že je pán ktorý zostavuje paletu každému na mieru úplne kúsok po kúsku? Toto musí byť strašne zdĺhavé a asi aj finančne náročné. Radšej nech si podelia tolko skupín či typov, aby sa z toho dalo vybrať, nie?

A neodpovedala ste mi ešte čo ste teda v tom novom 18 dielnom systéme u pani Oravcovej.

Chybi mi v tom logika. Toz asi tak. Bylo to prave logicke vysvetleni problematiky, co me zaujalo na CMB. Takze kdyby mi nekdo rekl, potrebujeme rozdelit teple jaro na typ s minimem kontrastu a typ, co ho ma preci jenom vic, nereknu ani a. Ale kdyz na me nekdy vybali nazvy jako dynamic nebo spicy… Pod tim si deset lidi predstavi deset ruznych veci. Takze ne, ten novy system u pi Oravcove rada nemam, nastesti mu nejsem moc vystavena. Ja zastavam nazor, ze rec a slova maji slouzit ke komunikaci. Kdyz mi nekdo vysvetluje skupinu a ja si pod temi slovy nedokazu nic konkretniho predstavit, tak to je pro me ztrata casu.

andiem
22 příspěvků 26.10.16 22:16

Kontrastná zima odpovedá v rámci systému od Imogen typu Dynamic.

Mne nejako rôzne systémy nevadia, naopak ma baví ich skúmať. :) Absolvovala som určenie farebného typu pomocou Color Me Beautiful v Brne a aj pomocou Absolute Colour System v Žiline u pani Oravcovej. Oveľa viac sa mi páčil Absolute Colour System, konkrétne princíp tých „rozraďovacích“ šatiek. Oproti Color Me Beautiful som jasne videla, ktorá rozraďovacia šatka je tá pravá. :) Pomocou každého systému mi bol určený iný typ, ja sa ale oveľa viac stotožňujem s tým výsledkom ACS, pretože som pri určení vždy videla a vedela pomenovať, prečo mi ktorá sada farieb nesedí (v príliš tmavých farbách som vyzerala „tetkovsky“, v tlmenych zase špinavá, v iba mierne chladných žltá atď.).

Odkaz na predstavenie rozraďovacích šatiek, keby to náhodou niekoho zaujímalo. :)
 https://www.youtube.com/watch?…

Edit - a tu je celkom pekne vidieť jednotlivé typy a ich základné vlastnosti.
 https://pallasathena4.wordpress.com/…8-fargtyper/

Sépia
424 příspěvků 26.10.16 23:18

@Siv11 Vy sa predsa nemusíte vyznať v nových skupinách p. Oravcovej, keď ste bola na typológii ešte v čase tej 12 dielnej. Ale od toho je konzulácia, že človek dostane informácie. O tom svojom, nepotrebujete predsa vedieť všetko o systéme.. Takže ak niekto nafasuje nový typ nazvaný po novom, iste dostane k tomu aj vysvetlenie k farbám. Nejde o to čo si človek vybaví pod názvom skupiny. Nezainteresovaný asi nič;-) alebo len nejaký hmlistý pocit. Ja som pobehala dosť aj po zahraničných diskusiách a viete že na CMB dosť nadávajú?
Boli vám sympatické názvy bez tých ročných období. Svetlý chladný a svetý teplý je však len popisný názov typov Svetlé leto a Svetlá jar čo mali predtým. Mám aj staršie knihy CMB a tam to ešte bolo pomenované tak. Tmavý chladný je Tmavá zima, tmavý teplý Tmavá jeseň… Prevodník starých názvov do nových majú na stránke. Takú knihu s 12 typmi som si kúpila ešte tuším za socializnu, je to teda už dosť starý systém.
Ide o to, že farieb je veľké množstvo, tisíce. V grafike sa napríklad použivajú vzorkovníky Pantone, CMYK. Pre presnú komunikáciu o farbách má každý odtieň svoje čísllo, alebo percentuálne zloženie. Nie je možné zadať " urob mi to v „koralovej“, lebo takých " koralových" sú desiatky.
A vidíte asi ste to uhádla, „potrebujeme rozdeliť tie farby viac“. V tom to bude.

Sheba
295 příspěvků 26.10.16 23:40

A úplně nejtěžší je pak oblečení v těch doporučených barvách sehnat.

Sépia
424 příspěvků 26.10.16 23:50

@Sheba To máte úplnú pravdu, zvlášť keď všetky značky chrlia len tie trendové farby. A keď vám nepasujú, máte smolu. A viete o tom, že ak si na Pintereste kliknete na obrázok, dostanete sa na zdroj? Takto nájdete neustále dopĺňané tipy na https://sk.pinterest.com/…anacizikova/ a ak ste aj mali typológiu niekde inde, dá sa v tých skupinách nájsť si to svoje. Podľa popisu, názvu a názorných farieb.
Aj pani Oravcová píše niekedy k svojim obrázkom na blogu odkiaľ to je.

Siv11
212 příspěvků 27.10.16 11:57

@andiem To video už jsem kdysi viděla (ne celé tedy). Musím říct, že mi přineslo zajímavou zkušenost. Už vím, jak se cítí většina chlapů, když ženský mluví o barvách :-D. Absolutně jsem nechápala, o čem je řeč. Já prostě ta jednotlivá jména v těch barvách vůbec nevidím. Co se mě týká, mohly by se ty skupiny jmenovat třeba A39, N478 nebo Z321 a vyšlo by to na stejno :-). Chápu, že přidání nových skupiny by mělo pomoci lidem, co byli mezi, ale upřímně, zvládnete vyjmenovat zpaměti těch 18 názvů? :-D Pro mě je to jako přechod z intuitivního operačního systému na něco, co je sice originální a nové, ale ne intuitivní.

Stránka:  « Předchozí 1 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek