Barevná typologie

Fotoalbum tématu (200) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
GorgonaM
708 příspěvků 29.2.16 23:41

@Robena - dělala jsem si na stránkách paní Oravcové test osobnosti a vyšel mi podzim, což je naprostá pravda, mám nejradši zemité teplé barvy. A samozřejmě, že v nich vypadám úplně děsně :lol:.

@pecka79 - to nevím, ale máte dost kontrastní obličej, takže i Vám půjdou kontrastní věci a nebude Vám slušet např. oblečení, které je jako celek dost bledé. Tohle mi přijde jako dobrý článek pro Vás.

Pauline Black
2 příspěvky 5.3.16 20:44

Tipuji tlumené léto, chladná malinová a sv. petrolejová sluší.

Pauline Black
2 příspěvky 5.3.16 20:45

Prosím, můžete mi poslat odkaz na ten barevný test, co jste si dělala? Díky, Pauline

Siv11
212 příspěvků 18.10.16 10:31

Musím říct, že některé barevné typoložky tomu systému spíš ubližují. Já nemám nic proti zdokonalování systému, pokud je pro to objektivní důvod, ale určitá nemalá skupina dojde vždy k závěru, že „pokud mám být úspěšná typoložka, tak si musím udělat svoje vlastní skupiny, ne? Abych teda jako vypadala, že tomu rozumím nejlíp.“ Jako představte si, že by lidé takhle přistupovali třeba k fyzice. Že by si každý, kdo chce být fyzikem, trošku pozměnil a upravil stávající fyzikální zákony. No, asi by to nefungovalo. A jo, tenhle výlev je důsledkem návštěvy stránky paní Čižikové. Jj, 22 typů. Pak to upgradujem na 25, 28,… Ať to vypadá, že se někam posouváme. Systém je od toho, aby věci uspořádával, ne aby v nich dělal ještě větší binec. A že termíny bright a clear (což se v angličtině volně zaměňuje, např kontrastní zima = bright/clear winter) používá pro dvě odlišné skupiny…darmo mluvit.

weruberu
1261 příspěvků 18.10.16 16:18

@Pauline Black http://supervizaz.sk/…j-osobnosti/
co se týká osobnosti, mně vyšla zima : Zimná osobnosť je silná, intenzívna a viac introvertná. Svojím silným vyžarovaním si u ostatných získava prirodzený rešpekt. Na to aby si ju iní všimli, nepotrebuje vyrábať scény, alebo dramatické situácie. Je perfekcionista, pracuje efektívne, myslí dopredu a nezaoberá sa malichernosťami. Potrebuje pocit priestoru. Zimná osobnosť je dramatická, kultivovaná a predstavuje čistotu a silu

dle barev bych se spíš tipla na chladné léto, ale ono to bude ještě určitě nějak jinak :-)

Katharo
13 příspěvků 18.10.16 16:34
@Šošana píše:
@chinin Asi se zeptám nesmírně naivně, ale - jsou například Vietnamky nebo černošky vůbec nějak barevně diferencované?
Představuji si, že udělají základní rozlišení dark - light. Všechny kliknou na dark. Pak všechny na tmavé vlasy atd…Nebo je to jinak?

Něco povím.. když jsem to kdysi někde psala (možná i tady, to už nevím) mohl se každý zbláznit, nějak to rozčiluje, přestože nevím proč.. černoši, asiaté, arabové, cikáni.. mulati atd. jsou všichni - bez výhrady, zimní typy. Zimní typ je absolutně nejvíce zastoupen na planetě. Nicméně ne v našem pásmu, díky mírnému podnebí je zde nejčastějším typem typ letní.

kalivrata
657 příspěvků 18.10.16 17:03
@weruberu píše:
@Pauline Black http://supervizaz.sk/…j-osobnosti/
co se týká osobnosti, mně vyšla zima : Zimná osobnosť je silná, intenzívna a viac introvertná. Svojím silným vyžarovaním si u ostatných získava prirodzený rešpekt. Na to aby si ju iní všimli, nepotrebuje vyrábať scény, alebo dramatické situácie. Je perfekcionista, pracuje efektívne, myslí dopredu a nezaoberá sa malichernosťami. Potrebuje pocit priestoru. Zimná osobnosť je dramatická, kultivovaná a predstavuje čistotu a siludle barev bych se spíš tipla na chladné léto, ale ono to bude ještě určitě nějak jinak :-)

No, mně už v tomhle testu s odstupem vyšla zimní, letní i podzimní osobnost :-)

weruberu
1261 příspěvků 18.10.16 17:04

@kalivrata ale tak na pobavení dobrý :-D

Siv11
212 příspěvků 19.10.16 13:50

@Katharo Tak co já jsem četla, tak nejsou. jako dominantní vlastnost totiž vůbec nemusí mít tmavost, ale studenost (zima nebo léto), teplost (podzim nebo jaro), tlumenost - málo kontrastu, kontrastnost (příklad tuším Alek Wek) plus ta tmavost. Takže vyloučit můžeme asi jen světlé léto a světlé jaro. Navíc vzhledem k tomu, že my tady moc černochů a dalších „people of color“ nepotkáme, jsme asi ti poslední, kdo na tuhle otázku může odpovědět.

andiem
22 příspěvků 19.10.16 14:17

To mi pripomína jeden článok - https://12blueprints.com/…eyed-spring/ .

Tiež si myslím, že s aziatmi, černochmi a podobne to nebude tak jednoduché. Vlastne aj moja dominantná vlastnosť je iná než tmavosť a to mám tmavé oči aj vlasy. :)

VeronikK
1330 příspěvků 20.10.16 17:18
@GorgonaM píše:
Co se týká zařazení, tak např. já vůbec netuším, jaký jsem typ, myslím si, že teplotně tak na hraně, spíš studený, co do sytosti barev spíš tlumený, a co jsem třeba dlouho o sobě nevěděla, dokud jsem se nezačala sama pro sebe fotit samospouští, že dost potřebuju kontrast. Když si vezmu něco tmavého k něčemu světlému, tak to vypadá vždycky o kus líp, než když jsem celá tmavá nebo celá světlá (to vypadám obzvlášť hrozně). Tzn. nejde jen o to, jaké barvy si vezmete, ale taky jak je zkombinujete.

Nejste vy já? Akorát s tím kontrastem to, asi podvědomě, dělám už dlouho. A nefotím se, i když myslím, že by mi to pomohlo.

Katharo
13 příspěvků 20.10.16 22:31
@andiem píše:
To mi pripomína jeden článok - https://12blueprints.com/…eyed-spring/ .Tiež si myslím, že s aziatmi, černochmi a podobne to nebude tak jednoduché. Vlastne aj moja dominantná vlastnosť je iná než tmavosť a to mám tmavé oči aj vlasy. :)

Ono jde spíš o zabarvení a podtón kůže. ( I zimní typy mají často vlasy víceméně světle až středně hnědé, podobné letním, naopak letní typ může mít vlasy poměrně tmavé. ) Co by taková černoška byla? Jarní typ v meruňkové, nebo béžové, podzimní typ v kaštanově hnědé, či khaki? Letní typ také ne, tlumené barvy, přestože chladné by jí taky příliš dobře neudělaly. Dnes se rozmohly různé podtypy, které jsou sice v pořádku, ale většinu lidí matou. Například Angelina Jolie, poměrně výrazný zimní typ se velice často uvádí jako letní, přestože už přinejmenším podle kontrastního bělma je jasné, že jde o zimu.

Katharo
13 příspěvků 20.10.16 22:33
@Siv11 píše:
@Katharo Tak co já jsem četla, tak nejsou. jako dominantní vlastnost totiž vůbec nemusí mít tmavost, ale studenost (zima nebo léto), teplost (podzim nebo jaro), tlumenost - málo kontrastu, kontrastnost (příklad tuším Alek Wek) plus ta tmavost. Takže vyloučit můžeme asi jen světlé léto a světlé jaro. Navíc vzhledem k tomu, že my tady moc černochů a dalších „people of color“ nepotkáme, jsme asi ti poslední, kdo na tuhle otázku může odpovědět.

Není problém přikládat barevné papíry k fotce černochů a asiatů. Můžete zkusit.

Siv11
212 příspěvků 21.10.16 09:12
@Katharo píše:
Ono jde spíš o zabarvení a podtón kůže. ( I zimní typy mají často vlasy víceméně světle až středně hnědé, podobné letním, naopak letní typ může mít vlasy poměrně tmavé. ) Co by taková černoška byla? Jarní typ v meruňkové, nebo béžové, podzimní typ v kaštanově hnědé, či khaki? Letní typ také ne, tlumené barvy, přestože chladné by jí taky příliš dobře neudělaly. Dnes se rozmohly různé podtypy, které jsou sice v pořádku, ale většinu lidí matou. Například Angelina Jolie, poměrně výrazný zimní typ se velice často uvádí jako letní, přestože už přinejmenším podle kontrastního bělma je jasné, že jde o zimu.

Tak podle Vašich dvou příspěvků myslím, že máme zásadně odlišný pohled na celý princip barevné typologie. Nebudu přikládat barvy k fotkám, protože to je podle mě na houby, potřebujete tam mít toho člověka na živo, při denním světle a ještě odlíčeného. Nikoli s makeupem a po fotoshopu. Angelina Jolie se do zimního typu stylizuje, ale rozhodně nemá dost sytosti a kontrastu. To říkám jako kontrastní zima. A zkuste mi zařadit Byoncé nebo Rihannu.

Katharo
13 příspěvků 21.10.16 12:21
@Siv11 píše:
Tak podle Vašich dvou příspěvků myslím, že máme zásadně odlišný pohled na celý princip barevné typologie. Nebudu přikládat barvy k fotkám, protože to je podle mě na houby, potřebujete tam mít toho člověka na živo, při denním světle a ještě odlíčeného. Nikoli s makeupem a po fotoshopu. Angelina Jolie se do zimního typu stylizuje, ale rozhodně nemá dost sytosti a kontrastu. To říkám jako kontrastní zima. A zkuste mi zařadit Byoncé nebo Rihannu.

Zimní typy. I ta Angelina. Mate tak jedině to, že to jsou neobvykle krásné ženy, proto jim sluší daleko více věcí a barev, než těm běžným ženám.

andiem
22 příspěvků 21.10.16 12:30

Ja teda neviem či som to dobre pochopila, ale podľa mňa keď to trochu zobecním - podobne ako majú všetci černosi pleť „podobne tmavú“, majú aj všetci belosi pleť „podobne svetlú“. Tak ako sú tie rozdiely v teplote, tmavosti, tlmenosti u belochov, sú aj v prípade ľudí inej rasy.

Angelina Jolie mi tiež naozaj nepripadá kontrastná. :)

Siv11
212 příspěvků 21.10.16 12:34
@Katharo píše:
Zimní typy. I ta Angelina. Mate tak jedině to, že to jsou neobvykle krásné ženy, proto jim sluší daleko více věcí a barev, než těm běžným ženám.

Hele, zvládáte diskutovat za použití logických a racionálních argumentů nebo dogmatická tvrzení nepodepřená čímkoli je všechno, co zvládnete? Co takhle připojit nějaké fotky pro srovnání?
http://www.prettyyourworld.com/…a-jolie.html
http://supervizaz.sk/…tlmene-leto/

Katharo
13 příspěvků 21.10.16 13:36
@Siv11 píše:
Hele, zvládáte diskutovat za použití logických a racionálních argumentů nebo dogmatická tvrzení nepodepřená čímkoli je všechno, co zvládnete? Co takhle připojit nějaké fotky pro srovnání?
http://www.prettyyourworld.com/…a-jolie.html
http://supervizaz.sk/…tlmene-leto/

To nevidíte, že v zimních barvách vypadá lépe?

kalivrata
657 příspěvků 21.10.16 14:12

@Katharo

jsem laik, ale nevypadá. na první fotce jí vylezly vrásky, je podivně pobledlá a má tmavší kruhy pod očima. Akorát jí ta tmavší rtěnka zmenšila rty do přirozena a někdo si dal víc práce s make-upem.

Siv11
212 příspěvků 21.10.16 14:51

@Katharo Ne, nevypadá. Působí tvrdě a nepřirozeně, jako někdo, kdo se do něčeho stylizuje.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 21.10.16 14:53

Já jsem letní typ. Mně zima nebaví!

Sépia
426 příspěvků 21.10.16 16:47

@Siv11
Vy teda dokážete byť protivná. Angelinu Jolie uvádzajú väčšinou ako leto, s tým by som súhlasila. Ale nepáči sa mi váš arogantný štýl komunikácie. Ani sa nedivím že máte toľko červených ramienok.
Citujem" Hele, zvládáte diskutovat za použití logických a racionálních argumentů nebo dogmatická tvrzení nepodepřená čímkoli je všechno, co zvládnete?"

Čírina
487 příspěvků 21.10.16 17:44

@Katharo Na obou fotkách vypdá jako hezká ženská, protože je to Angelina Jolie. Na první vypadá tvrdě, na druhé mne přesvědčila, že hnědé nevýrazné cosi není její nejlepší oděv.
Mohla by podle mého vypadat ještě líp, kdyby trefila něco, co jí barevně sedne, ale já se z fotek neodvážím odvodit typ člověka.

Siv11
212 příspěvků 21.10.16 20:36
@Sépia píše:
@Siv11
Vy teda dokážete byť protivná. Angelinu Jolie uvádzajú väčšinou ako leto, s tým by som súhlasila. Ale nepáči sa mi váš arogantný štýl komunikácie. Ani sa nedivím že máte toľko červených ramienok.
Citujem" Hele, zvládáte diskutovat za použití logických a racionálních argumentů nebo dogmatická tvrzení nepodepřená čímkoli je všechno, co zvládnete?"

Tak cervena raminka jsou to posledni, co me zajima. A arogantni projev? Projdete si, co psala Katharo a na co odpovidam a jak. Pouzivam logicke a racionalni argumenty, vysvetluji, co si myslim a proc. Odpoved Katharo je naprosto dogmaticka, suverenni a zcela bez argumentu. Tak jsem si o argumenty rekla. Je pravda, ze se pohybuji v prostredi, kde jsou racionalni argumenty automaticka soucast konverzace. Kdyby na me nekdo takhle vypalil v bezne konverzaci, tak se pekne ostre ohradim taky. Clovek, ktery na me vypali nazor bez argumentu mi dava najevo, ze me ma za blbce. Nicmene argumenty (fotky) byly dodany, takze neni co resit. Jinak Angelinu je dobre srovnat se skutecnymi kontrastnimi zimami jako Megan Fox nebo Zoy Deschanel ci jak se to pise. Naopak Katy Perry je taky leto, co si hraje na zimu. V tech zimnich barvach jim nesviti oci, jsou jakoby upozadene. Obcas je problem rict, jakou barvu oci vlastne maji. To se kontrastni zime nestane.

Sépia
426 příspěvků 22.10.16 14:36

Považujete sa za racionálnu a logickú osobu, ale vaše vyjadrenia také nie sú. Písali ste že ste si mysleli že ste kontrastná jar a v skutočnosti ste kontrastná zima. Nerozoznali ste jar od zimy, čo sú diametrálne odlišné typy. Tak asi veľmi nemáte cit pre farby, nič v zlom. Proste ako niekto nemá hudobný sluch, tak niekto nemá veľmi oko na farby. Mudrákujete nad tým koľko typov by malo byť a ani neviete že Lora Alexander má už tiež novú typológiu? Pritom jej blog predsa poznáte. Pani Oravcová, kde ste boli, používa už 18 dielny systém od austrálčanky.
A áno, kde to delenie skončí… No, možno jednoducho u individuálneho výberu farieb, ako robí napr. John Kitchener. ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek