Barevná typologie

Fotoalbum tématu (200) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Čírina
487 příspěvků 22.11.15 20:52

Jo a ještě - pokud nechcete podstoupit ošátkování, což je jediné opravdu průkazné, je tu ještě jeden způsob k hezkému šatníku: máte nějaký kus oděvu, ve kterém si připadáte opravdu krásná ve tváří? svetr, tričko, šátek… Berte ho s sebou na nákup. Podržte ho u věci, co chcete koupit a ptejte se, jestli se k ní barevně hodí.
Zkombinovala byste ty dvě barvy, aniž by některá utrpěla na kráse? Nevypadá nová věc moc vyšisovaná, moc tmavá, moc výrazná takže váš kus přebije, nevypadá vedle vašeho nejlepšího kusu umrle, nemocně nebo zašpiněně? jesli ne, vemte nový úlovek k zrcadlu, a přidržte si pod bradou nejdřív oblíbený kus a pak novou věc. Pokud vypadáte v obou stejně, věc si vyzkoušejte a můžete koupit. Pokud v ní vypadáte ve tváři hůř než s oblíbenou věcí pod bradou, není to váš odstín a dejte kusu vale.
Sama mám takhle dva svetry a pár triček, díky kterým můžu nakupovat i bez vzorníku a trefuji se - i když, taky ne vždy :).

andiem
22 příspěvků 23.11.15 14:09

Chcela by som sa s vami podeliť o svoju skúsenosť. Absolvovala som dávnejšie určenie farebnej typológie v Brne, pani hneď po otvorení dverí povedala, že som jasná tmavá zima. Mám tmavohnedé oči, stredne hnedé vlasy s popolavým nádychom a dosť svetlú pleť s ružovým podtónom. Ja som sa tiež odhadovala na tento typ. Časom som ale narazila na stránky pani Oravcovej a bola som farbami nahlodaná, že som tam po nejakej dobe odolávania pred 2 mesiacmi bola na konzultácii. Pri „šatkovaní“ používa šatky spomínaného absolute color system - 18 typov. Vo finále nám zostali typy odpovedajúce tmavej a chladnej zime. Bolo neuveriteľné, ako farby tmavej zimy zo mňa robili staršiu tetu a farby chladnej zimy krásne ladili a zvýraznili chladnosť tváre. Novým objavom som bola prekvapená a potešená. :) Napriek tomu, že popisom a možno aj na prvý pohľad spadám do tmavej zimy, je to inak. Takže dámy, pani Oravcovú veľmi odporúčam, je vážne odborník. :)

Sépia
426 příspěvků 23.11.15 15:08

@andiem určite sa nedá spoliehať na popisy pleti, vlasov a očí. To že ste tmavá vy, naozaj neznamená automaticky, že ste aj tmavý typ. Podobne vyzerajú rôzne typy. Pani Oravcová použivala šatky Color Me Beautifull, myslím, a aj ten ich systém čo je aj v knihe. V knihe je to veľmi zjednodušujúco - si tmavá, tak si tmavý typ. Si svetlá, tak si svetlý typ. Pochybujem, že to je tak ľahké, inak by tie typologičky nemali na chleba;-)

Morrighan
1335 příspěvků 23.11.15 15:09

Tak já stále nevím, co jsem, protože většinou na sobě nějak nedokážu posoudit, jestli teda jsem studený nebo teplý typ…Pleť mám světlou, žíly na zápěstí fialové nebo modré (určitě ne zelené), ale myslím, že mi víc sluší teplé barvy. Prošla jsem černým, blonďatým obdobím a myslím, že ani jedno mi nesedlo. Teď jsem zrzavá a myslím, že je to mnohem lepší. Přírodní barvu mám světle hnědou, jestli s odlesky, tak maximálně zlatavé, ale nic výrazného (když se podívám na odrosty, ta jsou bez odlesku). Tak jsem váhala mezi jarním a podzimním typem…z čehož barvy, které sluší podzimnímu (hnědá, červená, zemité barvy) mi sluší víc než jarnímu (takové ty fresh zelená, červená, atd). Ale teda u kosmetičky jsem nebyla…každá prý stejně řekne něco jiného xD
Edit: zapomněla jsem barvu očí - divná oříšková - takový zeleno-šedo-hnědý mix, výsledek teplá hnědo-zeleno-žlutá

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.15 15:12

@Morrighan Mě by zajímalo, proč je vlastně tak důležité vědět jakýsi typ. Vůbec netuším, jaký jsem, a úplně v pohodě žiju. Nijak mi to nechybí. Bez ironie by mě zajímalo, proč někdo tohle tak intenzivně řeší a co od toho očekává. Zlepšení kvality života? Přiznám se, že si v tomto vlákně připadám jak Alenka v říši divů :)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 23.11.15 15:16

@Pinot Noir Jsem na tom stejně, zrovna jsem při dočítání diskuze uvažovala, jestli to sem napsat, nebo ne, ale předběhla jste mě.

Siv11
212 příspěvků 23.11.15 15:16

Podle mých zkušeností jsou s vlastním určováním mnohem úspěšnější ty, které si nikdy vlasy nebarvily. Takže jsou zvyklé na jeden a ten samý obrázek v zrcadle, mají i případně mnohem lépe nakoukané barvy, co sluší a co ne. Když jste už jednou měla na hlavě černou i blond, tak už se správně vidět podle mě nedokážete. Jinak čistě na základě Vašeho popisu vyzkoušených barev tipuji něco tlumeného, protože tlumené typy svoji tlumenost často řeší právě výrazným barvením vlasů :-).

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.15 15:20

@Pinot Noir
Mne už skoro nahlodaly? Mám všelijaká barevná období, nedokážu říct, tahle barva mi lichotí, tahle naopak. Co když si škodím? :-)))

Karja
4837 příspěvků 23.11.15 15:23

@Pinot Noir No, tak možná proto, že jste šikovná a máte cit pro oblékání a tak. Já to třeba nemám, nedovedla jsem rozklíčovat, proč mi jednou červená sluší a podruhé nesluší, po kterých barvách sáhnout, proč mi ty tmavší vlasy nejdou, když mám přitom obočí černé jako uhel nebo proč jednou vypadám dobře a podruhé jak vyblité zelí.
Takže když mi jednou určili jaký ten typ jsem a prokonzultovali jsme jaké barvy tedy ano a které ne a jaké různé fígle a triky existují, tak jako můžu řict, že mě se ta kvalita života vlastně i zlepšila:-D. V obchodě strávím mnohem méně času, některé věci rovnou přejdu a nestrávím spoustu času bezcílným zkoušením. Rázem mi taky většina šatníků k sobě začíná ladit a hlavně mi to víc sluší:-). A ušetřim víc peněz, nepovedené nákupy ať už oblečení nebo dekorativní kosmetiky se už téměř nekonají.
Ale jak říkám, někdo je buď pěknej a je jedno co si vezme na sebe, a jinej prostě na to má cit a dělá to uplně automaticky.

Sépia
426 příspěvků 23.11.15 15:26

@Pinot Noir nie je dôležité " vedieť akýsi typ", ale je dosť dôležité vedieť si nakúpiť tak, aby vás tie farby rozžiarili a nie pochovali ;-)
Určite vyzeráte nádherne, každé ráno sa vybozkávate od radosti v zrkadle a ste na seba pyšná. Len obraz v zrkadle už možno tak úžasný nebude. ;-) žartujem - iste, ak ste so sebou spokojná a neriešite ako vyzeráte, tak to vnímate ako niečo pre Marťanov. Ale ak ako mnohé ženy sa trápite nedokonalosťami pleti, svoju tvár nepovažujete za peknú a túžite vyzerať lepšie tak to o čom sa tu píše je kľúčom do tajnej komnaty ;-)
Mne to veľmi pomohlo, predtým som si veci nevedela zladiť.
To máte ako s jedlom, niekto potrebuje delikatesy a fajnovosti a niekto bude dlabať párok v rožku a bude spokojný.
Pre človeka ktorému záleži ako vyzerá JE to dôležité. Pre vás asi nie, tak si proste nájdite iné vlákno kde sa preberá to, čo zaujíma vás.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.15 15:30

@Sépia Úplně normálně jsem se zeptala na věc, která mě zaujala, ale které nerozumím. Nevím, proč jste tak útočná.

@Karja Děkuju, to je zajímavé. Nikdy jsem na tím (v souvislosti s vlastní osobou) nepřemýšlela, mám některé barvy ráda a některé ne (teda barvy ne, ty se mi líbí všechny, myslím jejich různé odstíny). Možná to je tedy spíš podvědomé tušení, které se ke mně nehodí :)

Siv11
212 příspěvků 23.11.15 15:30

@PinotNoir Na vysoké škole jsem nosila barvy jako béžovou, khaki a hnědou. Demonstrovala jsem tak svůj vztah k přírodě a outdooru :-). Jenže často, když jsem pak někde zahlédla svůj odraz v zradle, zdeptalo mě, jak staře a unaveně vypadám. Vůbec jsem netušila, v čem je problém (a jako každá ženská jsem si myslela, že ve mně :-) ). Pár let zpět jsem si koupila knihu Jaká barva mi sluší. Poprvé v životě jsem narazila na logické vysvětlení, proč člověk v některých barvách vypadá dobře a v některých ne, jaké střihy nosit ke své postavě, jaký tvar výstřihu ke svému tvaru obličeje, atd… Právě ta logika mě na tom zaujala. Zařadila jsem se okamžitě mezi kontrastní typy, jen jsem si myslela, že podtyp teplý (takže kontrastní jaro). Začala jsem prolézat obchody a hledat cokoli výrazného (nebo kombinaci světlá + tmavá = kontrast :-) ). Fascinovalo mě, jak skvěle to fungovalo. Pak jsem narazila na blog paní Oravcové a po dvou letech čtení jsem se odhodlala tam jet, abych si svůj odhad potvrdila. No, byla jsem přesunuta do sousední kontrastní zimy :-). U mě to znamenalo spíš přidání některých nových barev než vyloučení. V praxi mám díky barevné typologii 100% zkombinovatelný šatník, při nákupech prostě jen nakouknu do obchodu, podívám se na barvy, a teprve když mě nějaká zaujme, jdu se na tu věc podívat zblízka. Neuvěřitelně to šetří čas. Prostě místo chaotického nakupování věcí v tom najednou máte systém :-).

andiem
22 příspěvků 23.11.15 15:34

@Sépia To som tým presne chcela povedať, že aj keď na internete môže človek nadobudnúť pocit, že je jasný typ xy, môže to byť úplne inak. Neviem aké sú presne šatky Color Me Beautifull, teraz to boli tieto: https://www.youtube.com/watch?…. Myslím teda pri tom počiatočnom „rozradení“. :)

@Pinot Noir Ak môžem, dovolím si vyjadriť svoj názor aj ja. :) Motivácia k tejto typológii je rôzna, u mňa to bolo z toho dôvodu, že som nedokázala povedať, aké farby sa mi hodia a zdalo sa mi, že vyzerám príšerne vo všetkom. Preto sa mi plnil šatník nič nehovoriacimi strihmi a farbami, samá čierna, občas šedá, občas tmavo modrá. Moja postava je tiež ešte pomerne vzdialená od toho ako by som chcela vyzerať, o to viac som sa bála farebného oblečenia. Takže povedala by som to tak, že nie je dôležité vedieť pomenovať svoj typ, ale vedieť, ktoré farby so mnou najkrajšie ladia. Tiež to neznamená, že tak a na žltú sa odteraz už ani nepozriem. Ja si myslím, že keď je dievča/žena mladá, má mladú pleť, bude vyzerať dobre vo všetkých farbách, ale v niektorých bude vyzerať výborne. Čím je potom človek starší, tým viac to platí. Je kopa žien, ktoré tieto svoje farby vedia „vycítiť“ aj samé a žiadnu konzultáciu nepotrebujú. Ďalej je ešte dôležitá aj osobnosť. Nie je dobré nútiť sa do „ideálnych“ farieb, keď moja duša prahne po niečom úplne inom. :) Konzultácia je teda podľa môjho názoru ukážka, pomocná ruka pre ženy, ktoré by rady vyzerali a cítili sa v oblečení dobre, ale nie sú isté ako na to.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.15 15:39

@Siv11 @andiem Děkuju, zajímavé. Takže fakt zlepšení kvality života :)

Sépia
426 příspěvků 23.11.15 15:54

@Pinot Noir vôbec nie som útočná, veď som písala že žartujem. Čítate v mojich riadkoch niečo čo tam nie je.

Sépia
426 příspěvků 23.11.15 16:09

@andiem aha, tak to sú iné ako má vo fotogalérii. To budú tie nové.

Lilly_Ku
715 příspěvků 23.11.15 16:12
@Sépia píše:
@Pinot Noir vôbec nie som útočná, veď som písala že žartujem. Čítate v mojich riadkoch niečo čo tam nie je.

necte, mi vas prispevek take prijde neprijemne utocny.

Siv11
212 příspěvků 23.11.15 16:29

@Sépia „Určite vyzeráte nádherne, každé ráno sa vybozkávate od radosti v zrkadle a ste na seba pyšná.“ Pasivní agresivita?

Morrighan
1335 příspěvků 23.11.15 16:37

@Pinot Noir Lidi dělají spousta věcí, které jsou jim k ničemu. Takže proč neřešit barevné typy? Nikdo tě nenutí to tady číst, že jo xD

Sépia
426 příspěvků 23.11.15 16:44

@Pinot Noir a za tým bolo: ;-) žartujem – iste, ak ste so sebou spokojná a neriešite ako vyzeráte, tak to vnímate ako niečo pre Marťanov.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.15 16:50
Dragon fly
400 příspěvků 23.11.15 17:37

@Moonis.s Já bych na Vašem místě po svých zkušenostech šla nejdřív na typologii, opravdu se to vyplatí. Sama jsem si přečetla spoustu informací na internetu, na českých i cizích webových stránkách, určila jsem si svůj typ a pak jsem podle toho začala nakupovat oblečení. A po nějaké době jsem šla na barevnou typologii a paní vizážistka mě „posunula“ o jeden podtyp vedle. A musela jsem jí dát za pravdu. Takže jsem se odhadla celkem dobře, ale ne úplně přesně. A pak mi bylo líto, že jsem s některými nákupy dražších kousků přece jen nepočkala.

Takže na Vašem místě bych začala barevnou typologií (třeba jako s přáním k Vánocům) a pokud to nepůjde, tak s nákupy triček a šál. A u dražších kousků bych volila barvy, které mohou ladit jak s teplým jarem, tak s podzimem (např. středně hnědou sukni, krémový kabátek apod.)

Mně osobně se nejvíc líbíte v tom tygrovaném šátku, i krémová Vám sluší. I džínová modrá se mi líbila, takže bych taky spíše tipovala podzim, ale nemusím mít pravdu.

Dalmitka
1875 příspěvků 23.11.15 18:15

@Karja + @Sépia - súhlasím s vami, vysvetlili ste to pekne a dostatočne. Môžem len potvrdiť, že znalosť svojho typu šetrí energiu, čas a peniaze. Mňa to zaujíma, od počiatkov pred cca 20-timi rokmi /základné delenie - šlabikár typológie/ až po súčasné sofistikované delenie; a p. Oravcovú pokladám za špičku v tomto obore. Mňa trochu udivuje, že na MP /„biblia“ problematiky módy a obliekania/ sa práve typológia pokladá za niečo ako šarlatánstvo. Ale ako bolo napísané vyššie - nikto nikoho nenúti sa podľa toho riadiť, ale kto sa na to pozrie nezaujate, objaví netušené možnosti vo svoj prospech.

Karja
4837 příspěvků 23.11.15 20:13

@Dalmitka Tak to já se ani nedivím, že to zní jako šarlatánství, to je pořád jsem léto, nejsem léto, jsem spíš jaro, ale chladné, studené, bla bla bla. Ono to pak zní fakt divně a jak bylo zmíněno výše, je jedno jak se tomu říká, důležitá je tam ta konzultace barev a doporučení k líčení, to zařazení je jen pomůcka.

Sheba
393 příspěvků 23.11.15 20:36

Nejhorší je ale pak sehnat to oblečení ve slušivých barvách v obchodech. Já vím, které barvy a střihy bych potřebovala, ale je otázka, kde to koupit.

Stránka:  « Předchozí 1 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek