Barevná typologie

Fotoalbum tématu (200) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Denyna
4105 příspěvků 23.11.15 20:38

.

Příspěvek upraven 20.09.17 v 12:38

Sépia
426 příspěvků 23.11.15 22:22

@Denyna a nepríde vám prehnané, že každá vyzeráme inak? Všetky tie typológie pracujú na rovnakom princípe a viac typov podľa mňa znamená lepšiu cielenosť. Ono najlepšie je asi aj tak vybrať tie farby každej žene na mieru, nie? Čo som čítala na blogoch tak sú nové typológie, dokonca 24 typov a niekto to robí úplne na mieru. Napríklad v Amerike John Kitchener. Aj šaty si môžete kúpiť konfekciu alebo dať ušiť na zákazku. Na zákazku je určite viac vám " na telo", nie? ;-) Prečo vám to príde prehnané?

Sépia
426 příspěvků 23.11.15 22:26

Jo a zkusil niekto typológiu u tunajšej uživateľky „muted“?

Morrighan
1335 příspěvků 23.11.15 23:52

18 typů? Na to kašlu xD Stejně chodím jen v černé xD

Denyna
4105 příspěvků 24.11.15 07:47

.

Příspěvek upraven 20.09.17 v 12:38

Karja
4837 příspěvků 24.11.15 07:50

@Denyna Co přehnaný, ono navíc ještě budete ten jeden typ z 18, ale některé další barvy si budete moct půjčit odjinud. Prostě každý je unikát, to přesné zaškatulkování je v podstatě jen taková berlička, výpomoc.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.15 08:28
@Morrighan píše:
Nikdo tě nenutí to tady číst, že jo xD

Jo, tohle je úžasná odpověď na jakoukoliv otázku. Děkuju, to jsem vážně nevěděla.

Karja
4837 příspěvků 24.11.15 09:03

@Pinot Noir Aneb na slušnou otázku slušná odpověď:-D

GorgonaM
708 příspěvků 24.11.15 11:26
@Pinot Noir píše:
@Morrighan Mě by zajímalo, proč je vlastně tak důležité vědět jakýsi typ. Vůbec netuším, jaký jsem, a úplně v pohodě žiju. Nijak mi to nechybí. Bez ironie by mě zajímalo, proč někdo tohle tak intenzivně řeší a co od toho očekává. Zlepšení kvality života? Přiznám se, že si v tomto vlákně připadám jak Alenka v říši divů :)

Pro někoho jsou barvy důležité víc a pro někoho méně. Nevím, jak moc barevně chodíte oblečená, viděla jsem asi jen deset fotek a z těch zrovna nebyla výrazněji barevná žádná. Tak možná máte hlavně neutrální věci a barvy neřešíte.
Já např. to mám tak, že veškeré barevné věci od oblečení ve skříni, přes pastelky v pouzdře, ručníky v komínku (máme každý svou barvu), dosaďte cokoliv přeskládávám podle spektra a někdy se třeba vzbudím a vím, že potřebuju červenou. Vždycky ta první otázka je ne „co“, sukni, kalhoty, atd., ale „v jaké barvě“. Např. jsem vysledovala, že v pondělí mám pravidelně tendenci nosit hnědou. Prostě jsem velice orientovaná na barvy.
Něco mi taky přijde už dost přehnané, na druhou stranu, když už se někdo něčím zabývá, tak je fajn, když to dělá pořádně.
Ale proč píšu - jak koukám na stránky p. Oravcové, tak tam je test barevnosti osobnosti. Ještě u otázek si říkám „to je zase blbost“. Jenže krucinál… vyšlo mi to úplně :think:.

whaleryba
79 příspěvků 24.11.15 12:31

Niekto má akvárium, niekto má farbičky, niekoho fascinujú ŠPZ na autách :)

Pridaná hodnota - ak by som vo farebnej typológii nenašla tú krásnu logiku, čo za tým je (či už ide o stupeň vývoja „4 seasons“, 12 seasons od Sci/Art, 18 od Imogen Lamport, 2000-3000 vzoriek látok od Johna Kitchenera, ktorý výslednú paletu rozdelí percentami medzi 4 základné skupiny, alebo jednoducho stupne/intervaly na stupniciach jasnosti, tmavosti, odtieňa (hue)), tak môj šatník zostane asi naveky v štádiu „matfyzák, ktorý si vystačí s mikinou a menžestrákmi“, pretože cez farebnú typológiu som sa dostala k štýlovej (zase mnoho krásnych, logických systémov), a konečne ma začala baviť aj praktická stránka veci.

Súhlasím s efektami spomenutými vyššie - rýchlejšie a premyslenejšie nakupovanie, vyššia odolnosť voči dobrým radám predavačiek a módnym trendom, kombinovateľnejší šatník, prehľadnejší šuplík s kozmetikou.

K dobrému štýlu sa dá prepracovať rôznymi spôsobmi, vo mne záujem naštartoval tento.

Morrighan
1335 příspěvků 24.11.15 12:37

@Pinot Noir To se omlouvám, ale dotaz na mě působil trochu útočně jako „nemáte snad lepší věci na práci?!“, asi jsem to špatně pochopila. Já se zajímám, protože chci vědět, co mi sluší a ráda bych našla nějaký svůj „styl“. Taky potřebuju vědět odstín pleti atd kvůli makeupu, správným odstínům.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.15 12:43

@Morrighan Díky, z dalších odpovědí už jsem tak nějak pochopila, oč jde :) Nemyslela jsem to nijak zle, zaujalo mě, jak zapáleně se tomu někdo věnuje, a když jsem se začetla, tak jsem si začala připadat jak ta zmíněná Alenka v říši divů. A myslím, že to za mě moc pěkně vyjádřila @Karja

@Karja píše:
@Dalmitka Tak to já se ani nedivím, že to zní jako šarlatánství, to je pořád jsem léto, nejsem léto, jsem spíš jaro, ale chladné, studené, bla bla bla. Ono to pak zní fakt divně a jak bylo zmíněno výše, je jedno jak se tomu říká, důležitá je tam ta konzultace barev a doporučení k líčení, to zařazení je jen pomůcka.

Takže ten výsledek rozhodně považuju za důležitý, ale ta terminologie mi přijde taková, no, nechci se nikoho dotknout, prostě směšná :) Samozřejmě chápu, že „normálním“ lidem přijdou diskuze třeba na blogu o víně taky směšné :)

Sépia
426 příspěvků 24.11.15 13:42

@Pinot Noir no nás to tady baví a " @Denyna nípeme se v tom až do zblbnutí ;-), naozaj. O farbách a farebnej typológii je toho na internete dosť, sú rôzne systémy, takže to môže človek čítať a rozoberať do nekonečna. Všade ide o stanovenie odtieňov v ktorých človek dobre vyzerá a aj spolu tak nejako spolupracujú, ladia. Takže je to i praktické. Nech sa názvy typov volajú akokoľvek, vždy ide hue, value a chromu farieb. Ich vlastnosti. No a v tom sa vyznať, to je fakt oriešok.

Karja
4837 příspěvků 24.11.15 13:52

@Pinot Noir :-D Jo to jo, ale tak někoho se baví v tom vrtat a obecně hledat pravidla v něčem težce specifikovatelném a kvantifikovatelném jako je vzhled že:-D.
Myslím, že ten příměr s víny je přesný. Moje návštěva ve vinárně vypadá typu: Vůbec nevim, budu z toho vařit… nebo nevim, něco mi vyberte, něco sladkýho. No pán už ví, že jsem v tomhle slabší a minule mi jako tu nejsladší věc ve vinotéce nabízel sebe:-D :-D.

zizi68
118 příspěvků 25.11.15 22:39
@Sépia píše:
Jo a zkusil niekto typológiu u tunajšej uživateľky „muted“?

Prosím, vím, že tu na ni byl někde odkaz, ale nedaří se mi to najít. Nevíte někdo? Klidně do SZ. Děkuji.

Sépia
426 příspěvků 26.11.15 07:26

@zizi68 poslala som do správy. Ak niekto hladá tiež, stačí zadať " barevná typologie Jitka" a najde vám to. Na facebooku má kladné referencie. https://www.facebook.com/…519477612502

zizi68
118 příspěvků 3.12.15 00:09

Dnes jsem absolvovala návštěvu u výše zmíněné typoložky. Svůj typ jsem „celkem“ odhadla (trefila jsem se do základního rozdělení), ale kupodivu oblečení, které mám doma až na pár kousků přesně sedí. (Nakupovala jsem vždy „intuitivně“, ne podle vzorníku, začalo mě to zajímat díky MP). Paní mi předvedla i pár barev, kterým jsem se vyhýbala, a sluší mi :). Ukázky s barvami a pletí byly fakt zajímavé. Ukázala mi, co správně zvolená barva dokáže a že kvalitní materiál je důležitý, ale pokud je nesprávně zvolená barva, tak ta zabije i kašmír. Setkání bylo moc příjemné. Závěrečné líčení OK. A proč to píšu? Jen kdyby někdo váhal, jestli to má smysl, nebo ne, tak u nerozhodných, které to zajímá, můžu jen doporučit.

pejava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.16 17:34

????

Příspěvek upraven 23.06.18 v 18:53

Siv11
212 příspěvků 19.2.16 08:49

Myslím, že světlé léto by tmavé vlasy spíš mít nemělo. Studené ale ano. U světlého léta by dominantní vlastností měla být světlost a až potom studenost. U studeného léta by to mělo být obráceně. Přitom studenost tady u Vás tipli všichni. Pokud je studenost základ, pak už je jen třeba zjistit, jaké studené barvy k Vám pasují. Světlé - střední - tmavé? Výrazné - tlumené? Stejně mě vždycky překvapí, že lidé nedokážou určit svoji dominantní vlastnost. Neřeknu tu druhou, „podvlastnost“, ale tu dominantní? Sama říkáte, že sama byste se tipla jako něco studeného. Možná byste měla následovat svoji intuici :-).

Příspěvek upraven 19.02.16 v 09:03

pejava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.16 09:01

????

Příspěvek upraven 23.06.18 v 18:52

Siv11
212 příspěvků 19.2.16 09:04

Tož to pak nevím :-). Ale je to přesně ten důvod, proč jsem raději jednou utratila peníze i dovolenou za cestu na Slovensko. A nezkoušela jsem nikoho v Praze :-).

pejava
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.2.16 09:54

????

Příspěvek upraven 23.06.18 v 18:52

Siv11
212 příspěvků 19.2.16 10:43

Však jo, ono to objevování je stejně nejlepší zážitek :-).

andiem
22 příspěvků 19.2.16 11:56

Ja by som to nevylučovala. :) Fotku som nevidela, takže neviem čo presne myslíte tmavými vlasmi. Ak tým myslíte odtieň približne 5.0 a svetlejší, tak to nie sú tmavé vlasy a svetlé leto by ste mohli byť. Ak tmavšie, tak už sú asi pravdepodobnejšie iné než svetlé typy. Nie som odborník, píšem čo som približne vypozorovala. :) Obecne sa hovorí, že každý typ môže mať každú farbu vlasov/očí/pokožky a ide o to, ako vyzerajú tieto vlastnosti spolu, nejde niečo vylúčiť alebo potvrdiť napr. na základe farby očí. Asi som Vám moc nepomohla, ale ak máte tú možnosť a chcete vedieť ako to teda je, čo vidím že chcete :), odporúčam naplánovať výlet do Žiliny. Čo sa týka určenia svojej dominantnej vlastnosti, ono to nie je vždy úplne jednoznačné. :) Ja mám tmavohnedé oči, stredne tmavé vlasy, takže som si bola pomerne istá tmavosťou. A ono to bolo inak. :)

Morrighan
1335 příspěvků 19.2.16 12:36

Mohla bych se zeptat, co tak teoreticky asi jsem, když mám světlou pleť, podle mého studený odstín (žíly na zápěstí jsou modré a fialové), vlasy spíše myší barvy, ale sluší mi teplé barvy jako hnědá, červená, béžová? (oči oříškové - zeleno-šedo, hnědé, řekla bych spíš tmavé). Mate mě tam ta studená pleť a ostatní teplé barvy.

Stránka:  « Předchozí 1 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek