Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2847) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
493 příspěvků 12.7.20 12:22

@Atlacoya píše, že je to zkušební model z levné látky. A až to vychytá a bude se v tom cítit dobře, bude mít letní šaty třeba na zahradu.
JInak smekám před @MP blanka, jak vidíte všechny ty úpravy - já bych jen řekla ušít o číslo větší.
Všimla jsem si, že buterick má u střihů uvedné různé typy postav (výška, silnější, větší prsa), je to v té střihové příloze u tabulek s rozměry. Jen jsem si nevšimla, jestli se to pozná i zvenku na obálce střihu. Na jednom střihu je napsané „ready to wear“ a pochopila jsem, že už je to nějak upravené. Ale to jsem naivně očekávala od všech střihů - že ušiju, obléknu a bude OK.

EmilyG.
2068 příspěvků 12.7.20 14:27

@vlm ano, taky se snazim sit a mam rada pekne obleceni. Tohle mi pripada nemoderni, kdyz uz si da nekdo tu praci, melo by to podle toho vypadat. Napr. vyrobky @Jordaan, ta cokoliv usije jsou to nadherne veci.
Edit: posledni dobou se mi libi i veci od Daniela co zije v Italii, neuveritelne se posunula.

vlm
5322 příspěvků 12.7.20 15:22

@EmilyG. On to dělá ten ten Zástěroidní vzor.mw by teda nebavilo sit zkušební model, ale já se nebojím střihnout do latky. a když to někdy neklaplo, buď se výsledek lišil od představy, nebo neseděl jak by měl přes veškerou snahu, nemám problém ušít z toho něco jiného. Pockejme si na výsledek

Birdonawire
505 příspěvků 12.7.20 16:04

@Atlacoya Primlouvala bych se za zvetseni vystrihu nebo vystrih do V. Mam taky vetsi prsa a saty s tak malym vystrihem mi vetsinou neslusi. Nejde o to ukazovat se, ale pripada mi, ze vystrih trosku „odlehci“ ten predni dil, protahne krk.

zwedavka
1131 příspěvků 12.7.20 17:42

Mně přijde špatně ten pas pod prsy, zkrácením živůtku zdůrazňuje velikost ňader.

EmilyG.
2068 příspěvků 12.7.20 19:12

@zwedavka presne, jsou to takove divci saty, na stihou divci postavu, vcetne delky. Takovy Orsay styl, ktery slusi malokomu nad 50 kilo a 20 let veku.
Zasevek sem, zasevek tam, zasevek zboku, seshora - nikdy to nebude ono. Spousta prace, mozna to bude na miru, ale pekne to nebude.
Ja bych s tim sekla, sla bych do OC a zkousela ktery strih mi padne.
Vcera jsem v Mnichove koupila novou Burdu easy, jsou tam pekne veci nenarocne na siti, ja bych se slozitostma netrapila. Nekdy mene je vice a ty jednodussi saty jsou kolikrat mnohem hezci.

Moudd
155 příspěvků 12.7.20 19:15

@EmilyG. Jsou v té nové Burdě easy nějaké hezké letní šaty?

EmilyG.
2068 příspěvků 12.7.20 20:10

@Moudd jsou tam tuniko e saty, saty na raminka, pak takove s paskem, kalhoty, kabatky.
Saty, vic satu je v te predchozi Easy 3/ 2020.
Ja vam to zitra vyfotim, jestli vydrzite.

Atlacoya
2788 příspěvků 13.7.20 16:24
@EmilyG. píše:
@Atlacoya mate muj obdiv ze se s tim perete, ale tohle vam krute neslusi, babsky proste.
Dala bych vam volny strih do A, volnejsi delsi rukavky, proste “ cosacke” saty.
Tohle vam strasne ublizuje, je to nemoderni.

Sama bych si tento střih nevybrala, ale je to „úkol“ z knihy šití, tak ho plním. Zkušební model bude na vyhození, na model na čisto mám vybranou jinou látku.
Střihy do A nenosím, spíš styl „fit and flare“, těsný vršek s volnou sukní. Jsem (nadměrné) přesýpací hodiny, pro ty cosacke střihy nehodí.

Důvod proč bych si chtěla někdy být schopná vyrobit šaty sama je následující - momentálně mám čtvery letní šaty. Na 100 % se mi nelíbí ani jedno, ty nejlepší jsou tak na 80 %. Ale vždycky částečně něco plní - ty 80 % nemají barvu, která se mi líbí, ale - jsou z bavlny (většina konfekce je alespoň částečně PES), mají výstřih (konfekce buď výsřtih nemá, nebo ho kvůli mé výšce mám až k pupíku), mají zip na boku a jsou mi pod kolena.

EmilyG.
2068 příspěvků 13.7.20 20:00

@Atlacoya jj, knihu jsem poznala.

EmilyG.
2068 příspěvků 13.7.20 20:05

@Moudd tohle je z minulé Easy, 3/2020,poslední fotka je zadní strana časopisu, reklama na další časopis se střihy z vydavatelství Burda.

EmilyG.
2068 příspěvků 13.7.20 20:10

Easy 4 /2020, na poslední fotce je ukázka z příštího čísla, parka mě láká.
Ještě jsou tam jedny šedé šaty s kapsama, úplně stejné jsem si koupila v COS a taky šedé, ještě je sem přidám.

EmilyG.
2068 příspěvků 13.7.20 20:18

Tak ještě ty šedé šaty z 3/2020, v COS je měli šedé a oranžové.

Femur
437 příspěvků 14.7.20 08:13

@EmilyG. Ty šedé vůbec nevypadají špatně. Akorát si myslím, že se mi na nich nejvíc líbí ta látka a ten vzor. S tím střihem si nejsem jistá, jak by na mě seděl. Mně se tyhle přinechané rukávy do T na mé postavě moc nelíbí. Mám výraznější ramena a tohle mi tam přidává ještě trochu látky. Ze zkušenosti vím, že mi sedí nejlíp klasické vsazené rukávy nebo raglánový střih. Ten se navíc snadno šije, tak mám v plánu jedny takové šaty na podzim.
Jak píše @Atlacoya u kupovaných šatů mi nikdy nesedí nic stoprocentně. A to mám celkem konfekční průměrnou postavu s nepříliš výrazným pasem. Buď nesedí střih, nebo barva, nebo materiál. Tak si ráda ušiju něco, co bude sedět.
Včera jsem byla se synem nakupovat, plavky a pláštěnku jsme sehnali docela pěkné, ale pyžamko do školky ne. Jak je léto, tak měli jen s krátkými nohavicemi a celkem drahé (protože na tom byli Chip a Dale). Synovi na těch „veverkách“ nesejde, tak jsem koupila látku s tygříkem a pyžamko ušiju. A nebude jediné, bude toho potřebovat víc. Potěšilo mě to, že to vyjde o dost levněji.
Když šiju na sebe, tak to levněji nevychází, ale poměr cena/výkon už je mnohem lepší.
Fandím @Atlacoya, že se chce naučit si na sebe šít. Já se učím pořád.

Atlacoya
2788 příspěvků 14.7.20 09:04
@Birdonawire píše:
@Atlacoya Primlouvala bych se za zvetseni vystrihu nebo vystrih do V.

Jak se to dělá? K tomuto stylu by se podle mě spíš hodil kulatý výstřih, než V.

EmilyG.
2068 příspěvků 14.7.20 11:40

@Femur já psala o něčem jiném. Moc času nemám, tak když už šít šaty, tak takové, aby zdůraznily to hezké a schovaly to neestetické.
@Atlacoya to vysvětlila, chce se naučit šít dívčí šatky, O.K., víc bych do toho nešťourala.
Ty šedé šaty mám koupené z COS, od modelu v Burdě se liší tím, že mají nakládané kapsy a mně sedí výborně.

Femur
437 příspěvků 14.7.20 13:11

@EmilyG. Tak to je super, jsou moc pěkné. A souhlasím s tím, že si člověk chce rovnou ušít něco, co mu sluší (co už ze zkušenosti ví, že mu bude sedět). Když už se s tím bude piplat. :-) Proto si taky na sebe vybírám jen střihy, o kterých tuším, že mi budou lichotit. @Atlacoya to prostě musí vychytat, chce si to šití na něčem vyzkoušet, tak jsem to myslela já.

EmilyG.
2068 příspěvků 14.7.20 13:42

@Femur presne, pro radost. Ja ji tedy ted delam a je to docela unavne, pletu uz ctvrty stejny svetr jen v jine barve, siju dokola sukne “ aby se tocila a hodne “.
Mam 5+ 1 vnoucat a nikdo nesmit byt ukrivdeny, nastesti ten nejstarsi se spokoji s cernou cepici a salou.

Stará zebra
56 příspěvků 14.7.20 17:12

Po dlouhém vybírání jsem zakoupila šicí stroj Pfaff Select 4.2. Je to jen mechanický šicí stroj, tak trošku staromódní mezi těmi ostatními, co vyšívají a mají milion druhů stehů. Ale jsem s ním moc spokojená. Má výsuvnou patku na horní podávání látky. Šiji na něm už asi dva měsíce a zatím nemám žádnou stížnost na jeho funkčnost. To horní podávání je výborné, nedochází k posunu horní a spodní látky. Jen při šití do obloučku se nesmí zapomenout vypnout, protože Vás nutí šít rovně. Opravdu jsem s ním spokojená

DanielaS
5139 příspěvků 22.7.20 16:48

Já mám Pfaff Select snad 3.0? A naprosto si nestěžuju, už asi šest let. Schválně jsem chtěla mechanický.

DanielaS
5139 příspěvků 22.7.20 16:53

@Atlacoya Výstřih můžete klidně prohloubit nebo zvéčkovat i na tomhle modelu. Záda modelu jsou moc dlouhá, stojíte vzpřímeně (to dělávají postavy s velkými ňadry), jestli to má zadní střední šev, není problém to upravit. S tím přestřižením nad pasem bych se nebála, pokud nebudete dělat tu dvoubarevnou verzi. Samotný šev celkem zanikne a trup nezkrátí.

giuliettka
7309 příspěvků 22.7.20 16:57
@DanielaS píše:
Schválně jsem chtěla mechanický.

Je to len zvedavá otázka, nie je to provokácia, ani hanenie akéhokoľvek stroja. Ale prečo ste chcela mechanický? Ja si bez elektroniky už neviem šitie ani predstaviť. Tak by ma zaujímal dovod, ktorý vedie ku kúpe mechanického. (neviem tu otázku položiť tak nonštalantne, aby vyznela ako otázka len tak medzi námi děvčaty. :-) )

DanielaS
5139 příspěvků 22.7.20 22:40

Když se něco pokazí na mechanickém, povrtám se v tom šroubovákem a zas to jede. U elektronickeho je to na servis, a to je v mém případě komplikované. Navíc mám v okolí víc případů drahých strojů, kterým se do pár let totálně odvařila základní deska, na úplnou výměnu elektroniky.
A celkově se mi nechtělo připlácet za to, že délku a šířku stehu nastavím na dotykovem displeji a ne překlapnutím tlačítka.

Porkpiehat
2366 příspěvků 22.7.20 22:48

@giuliettka Kdybych si měla kupovat nový stroj, tak bych také hledala mechanický, právě kvůli důvodům, které @DanielaS uvedla. Ale chápu, že ten, kdo si zvyknul na elektronický, tak už by jiný nechtěl.

Birdonawire
505 příspěvků 22.7.20 22:56

@giuliettka Elektronický má podle mne moc „kurvítek“, nemám chuť (pro to moje domácí šití) učit se ovládat něco složitějšího, než na co jsem zvyklá.

Stránka:  « Předchozí 1 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek