Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2875) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
627 příspěvků 9.8.20 13:59

@Femur Hezké to máte. Šijete to overlokem?

Po půl roce jsem došila halenku. Je to zkušební model z levné bavlny, látka je příjemná, ale taková tahavá. Moje oblíbená barva, vzor takový divočejší, ale zaujal mě. Délka asi pod zadek.
střih: 

ertz
627 příspěvků 9.8.20 14:02

Oproti střihu jsem nahoru nedávala vázačku ani šňůrku. Ten výstřih drží a pokud by se při nošení nějak ohýbal, asi tam dám nějaký háček nebo ozdobnou sponu.
Celkově je to dost široké, musela jsem zužovat skoro o dvě velikosti, nejvíc v ramenou.

Porkpiehat
2640 příspěvků 9.8.20 17:09

@ertz Mohla byste mi říct, kolik jste za tu látku dávala a kde jste jí kupovala? Jen pro provnání cen. Já jsem stejnou viděla na stránkách Driessenstoffen, byla se světlešedým podkladem, takže ti leopardi nebyli tolik výrazní. Byla to 100% viskóza, zaznamenala jsem jí až v době výprodejů, ale než jsem se rozhoupala a dala dohromady celou objednávku, tak už nebyla na skladu. Nevím, kolik stála původně (tipuji na max. 4 eura), ve slevě stála 1,99 euro/metr. Chtěla jsem si jí koupit na zkušební model, kde je potřeba velká metráž, ale s tím, že jsem předpokládala, že se bude jednat o zkušební model, který bude nositelný. Líbí se mi i ta vaše tmavěmodrá verze.

ertz
627 příspěvků 9.8.20 19:01

@Porkpiehat Máte pravdu, je to viskóza, proto je taková tahavá. Objednávala jsem u Mráze, cenu si nepamatuji, mám ji asi dva? roky. Nastříhala jsem ji loni v listopadu a to už jsem ji dlouho měla doma. Měli ji modrou a žlutou, po nějaké době jsem ji viděla znovu v nabídce. Byla levná, mail ani účet už jsem nenašla, ale myslím 100,– až 150,– Kč. Pak ji ještě zlevnili. https://www.dumlatek.cz/…nkovina-274/
https://www.dumlatek.cz/…nkovina-273/
https://www.dumlatek.cz/…nkovina-210/

Porkpiehat
2640 příspěvků 10.8.20 13:55

@ertz Děkuji za odkazy. Zajímalo mě, jak moc jsou ty holandské ceny „výhodné“. Líbí se mi, že ty šelmy jsou trochu stylizované. Považovala jsem to ze leopardy, ale jak Dům látek, tak ti Holanďané to označuj za tygry :-) Dokážu si představit, že bych šila ze všech těch barev (okr, světle modrá, hnědá).

Porkpiehat
2640 příspěvků 10.8.20 13:57

Jestli nakupuji látky, tak je to jen kvůli nastartování ekonomiky :-D Včera jsem nastartovávala ekonomiku v Bennytexu.

DanielaS
5169 příspěvků 11.8.20 15:38

A ja nasla toto.

trnk
328 příspěvků 11.8.20 15:40

Nehodilo by se některé ze zdejších uživatelek 11 m sypkoviny tmavě růžové? Mám ji doma již dlouho a už ji nevyužiji.

Birdonawire
574 příspěvků 11.8.20 16:08
@trnk píše:
Nehodilo by se některé ze zdejších uživatelek 11 m sypkoviny tmavě růžové? Mám ji doma již dlouho a už ji nevyužiji.

Pokud by Vam nevadilo, ze material nebude pouzit na siti perin, ale pro potreby vyroby kulis apod. pro detska divadelni predstaveni a podobne aktivity, pak se ho velmi rada ujme jedna neziskovka, se kterou spolupracuji.

Femur
544 příspěvků 11.8.20 19:01

@ertz Díky. Ne, overlock zatím nemám. Tohle je šité na Veritasce tenkým cikcakem. Vydrží to v pohodě, syn nuž má nějaká trička a mikiny a nikde se nic netrhá, funguje to normálně. Overlock si možná nadělím/nechám nadělit k nějaké příležitosti. :-)

VeronikK
1279 příspěvků 12.8.20 03:12

@ertz v síti městských knihoven v Praze jsou totiž výrazně nižší poplatky než v naší místní knihovně. V naší 200 ročně a po 5Kč za každý půjčený kus. Děti platí míň. Za objednání nevím. Mkp ročně 60 Kč a polatky za vypůjčení žádné, děti mají dokonce průkaz zdarma. Za rezervaci/objednání z jiné pobočky se platí 10 Kč.

trnk
328 příspěvků 13.8.20 16:38

@Birdonawire Mně je jedno na co by se to použilo, hlavně že by se to využilo. Ta neziskovka je v ČR? Klidně zprávu do SZ. Děkuji.

Brep
777 příspěvků 17.8.20 21:37

Mohla bych vás poprosit o radu?
Zvažuji šití zavinovací halenky, zatím jsem se teda jen začetla do postupu. A nedaří se mi rozklíčovat, kde je záložka a ne jen přídavek na šev. Pochopila jsem to tak, že záložka je na hraně PD, tam kde bude paspulka, ale zas nerozumím tomu, proč v tom místě nestačí jen přídavek na šev, když je tam z rubové strany podsádka.
Co tedy odlišuje záložku od přídavku na švy? U spodního okraje nohavic si to představit umím, tady nějak tápu.

Porkpiehat
2640 příspěvků 17.8.20 22:40

@Brep Podle mě je záložkou myšlen spodní okraj halenky, nastehování paspulky vede od jednoho okraje záložky ke druhé = začne se na jednom předním dílu halenky, pak se jede kolem dokola až se skončí na druhém předním dílu halenky (jeden je ten vrchní, druhý ten spodní, je asi jedno, na kterém dílu začnete), paspulka začíná od sežehleného místa, tzn. 4 cm od okraje záložky, která se pak podle návodu někde ke konci přehne dovnitř a přichytí v ruce.
Přídavky: 1,5 cm švy a okraje (boční švy a okraj výstřihu a průramků), 4 cm záložka (spodní okraj halenky)

Brep
777 příspěvků 18.8.20 08:41

@Porkpiehat Ajooo! Diky :)

porjk
3168 příspěvků 18.8.20 08:52

@Brep Ta je pěkná, jaké je to číslo Burdy?

Brep
777 příspěvků 18.8.20 11:16

@porjk 2/2018

porjk
3168 příspěvků 18.8.20 13:13

@Brep Děkuju.

MP blanka
2747 příspěvků 19.8.20 18:33

Tri roky mi ležela táto látka v skrini. Občas som ju vytiahla, ale po zrelej úvahe putovala o chvíľu zasa späť, a až teraz sa dočkala, lebo mám dôvod.
Pozajtra máme také trošku širšie kamarátske posedenie - všetci sme už odprevadili prázdninujúcich vnukov a nastal čas, aby sme si po rušných prázdninách oddýchli, porozprávali sa a pochválili sa, čo kto zažil - bude rušno a veselo.
Teším sa a z tej radosti som sa rozhodla pre nové šaty - ale zbytočné nádeje, nevyzerajú tak, ako som si predstavovala. Kvôli vzoru vôbec nie je vidno strihové riešenie / čo je mimochodom prvé, na čo upozorním zákazníčku :-) /.Aspoň že je to príjemná, ľahká viskóza vhodná do letných horúčav. Čo mi ale, ak dovtedy neprestane pršať a neoteplí sa, bude úplne na nič, a pôjdem aj tak v niečom inom.
Ach, ach, ach!

Femur
544 příspěvků 25.8.20 08:12

Tak jsem ušila synovi další pyžamko. Tentokrát jsou na něm medvídci, zajíci, kočky a psi na hrazdě. Látku si vybral sám a teď ho z něj nemůžu dostat. Ještě mám nastříhané stavební stroje. Ale zítra se vracím do práce, tak nevím, jestli na něco takového budu mít ještě čas. Snad ano, ještě mám spoustu látek na sebe, ale k tomu se nemůžu dokopat. U syna je to potřeba rychle ušít, aby z toho nevyrostl dřív, než to došiju. :-)

Temperance
2886 příspěvků 25.8.20 14:03

@Femur Jéé, to je hezké :-) Než jsem si fotku rozklikla, myslela jsem, že to jsou větší postavičky, a ono ne, to, co mi připadalo jako obrysy hlavy, těla a končetin, jsou lana těch hrazd v kombinaci se zvířátky…

Femur
544 příspěvků 25.8.20 19:04

@Temperance On si syn přál vysloveně pyžamko s medvídky. A tady byla jako bonus i ta ostatní zvířátka. Látka je příjemná, nevypadá, že bude žmolkovat. Teď tady v tom chodí kolem mě a je navýsost spokojený. :-)

Vinca_minor
2058 příspěvků 25.8.20 20:01

@Femur Kdybyste mi ušila pyžamo z tak hezké látky, taky bych byla navýsost spokojená :D

ertz
627 příspěvků 29.8.20 14:14

Šaty z tenké džínoviny podle Burda kids 2019. Dvakrát jsem musela předělávat ramenní šev, šila jsem ho přesně podle obrazového popisu. Ten bod 9 se mi ale při vší snaze nepovedlo provést, švový přídavek podsádky jsem v ruce přišila bez zahrnutí. Nebylo by lepší (pro příště) sešít ramenní švy té podsádky a spojit ji v podpaží - kde je víc místa a případné nepřesnosti nejsou vidět?

ertz
627 příspěvků 29.8.20 14:18

A ještě jeden dotaz - podsádka se při oblékání někdy vyhrne do rukávu - takže jsem prošila okraj výstřihu a průramků asi 2 mm od kraje a u průramků ještě asi 1,2 cm od prvního švu. Na této látce to nevadí. Jak se to řeší u jiných látek - jemnějších? Šlo by to třeba přilepit textilním lepidlem nebo použít oboustranný vliselín? - ale ten by se nějak mohl vlnit.

Stránka:  « Předchozí 1 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek