Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2875) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MarkSchneider
11 příspěvků 14.9.20 18:21

@DanielaS jasně, kde nechat ušít :smiley:ale jako zvědavce mě i zajímá jak to funguje :slight_smile:

MarkSchneider
11 příspěvků 14.9.20 18:22

@Moir děkuju za radu kam se obrátit

ertz
627 příspěvků 18.9.20 08:10

Mám v plánu ušít dětský župan. Nemusí být savý, potřebuji, aby spíš zahřál, když děti přecházejí z koupelny do pokoje přes chodbu, nebo při nemoci. Zároveň nemám takové schopnosti, abych zvládla libovolný materiál. Který je pro mě nejlepší -nejjednodušší na šití? Vaflová bavlna nebo welness fleece (ten se asi musí šít overlokem a létají z něho „chlupy“)? Ještě jsem se dívala na nicki velur, ale ten se mi zdá tenký. Myslím, že je to ten materiál, ze kterého se dřív šily „sametové“ mikiny nebo pyžama. Díky za tipy.

Porkpiehat
2640 příspěvků 18.9.20 08:43

@ertz Mně by zahřálo jen froté :-) Ale samozřejmě z toho budou při stříhání a šití padat ostříhané smyčky. Vaflová bavlna bude samá, ale o zahřátí pochybuji. Šila jsem dětem i sobě několik mikin z fleecu, ale nevypabuji si, že by z toho nějak létaly chlupy. Navíc ten fleece, co jsem si koupila v ČR v jedné galanterii byl dost silný a je teplý. Nevím, jaký je rozdíl mezi ním a wellness fleecem, ten můj má na lícu delší chlupy a je fakt hebký, možná je to to samé. Já bych ušila župan z něj. Nemyslím, že by se nutně musel šít overlockem. Mikiny, které jsem z něj šila dětem (v té době jsem ještě overlock nepoužívala) jsem sešila jen rovným stehem a ani jsem nezačišťovala okraje.

Jordaan
9182 příspěvků 18.9.20 09:42

@ertz

Sila jsem diteti zupan z bavlnene „vaflove“ latky, ktera ma z rubove strany frote. Je to hunata, mekka a „utulna“ vec a dite ho nosi rado. Na siti je to mirny opruz, pada z toho kde co a trochu se to trepi. Zaroven je to tluste, takze franc., preklapene a pod. stehy nejsou moc vyhodne. Nechala bych si vetsi svove pridavky. Zacistila jsem to castecne overlockem a castecne bavlnenou stuzkou. Pokud bych sila znova, zacistovala bych jen tou stuzkou, je to rychle a vypada to hezky. Zupan ma jednoduchy strih a malo svu, takze je to zvladnutelne i pro zacatecnika. Material je to moc prijemny, takze i uvazuju o zupanu pro sebe. Negativni je cena, je to pomerne drahe, ale rekla bych, ze vysledek tu cenu vyrovna.

ertz
627 příspěvků 18.9.20 16:40

Díky za tipy, původní župany jsou z pevnějšího, těžšího froté - to bych doma asi neprošila. A pak takové tenké - tchibo to prodává jako „plážové šaty“ a přes léto to jde. Viděla jsem župan pro dospělé z takového huňatého fleecu a nejsem si jistá, jestli tomu říkají wellness nebo medvídek. Zkusím to, když není nutný overlok. Z nějaké tenší chlupaté látky jsme měli dětskou bundu a ta byla výborná - hřála a dobře se udržovala.
@Jordaan Takovou látku jsem ještě neviděla, zeptám se na ni, až se dostanu do Brna. Teď asi budu muset objednat pře e-shop.

ertz
627 příspěvků 18.9.20 16:48

@Jordaan Děkuji za odkaz, to je pro mě novinka. Zkusím se podívat třeba v Biltexu nebo u Kalců.

Femur
548 příspěvků 18.9.20 19:00

@ertz Já jsem nedávno šila synovi župan z wellness fleece. Dost to teda při stříhání a šití pouštělo chlupy, ale prošít se to dalo pěkně. Šila jsem to na normální Veritasce, ale dělala jsem francouzské švy. Krásně hřeje. Nosí ho po plavání. Před časem jsem sem dávala i jeho fotku. Materiál je přesně tenhle:
https://terrymoda.cz/…mi-10653022/

ertz
627 příspěvků 19.9.20 07:40

@Femur Díky za tip. Zatím musím pořídit látku, tak se rozmýšlím. Šít budu nejdřív za měsíc, až sklidíme a zazimujeme zahradu.

Femur
548 příspěvků 19.9.20 08:49

@ertz Já jsem si po jeho ušití říkala, že si ušiju podobný pro sebe, je tak měkoučký. Ale nejdřív jsou na řadě jeho softshellové kalhoty, aby měl do školky, až začnou plískanice, pak mám nastříháno na šaty pro sebe, tak to vidím na leden. :-)

ertz
627 příspěvků 19.9.20 08:54

@Femur Ten softshell mě taky láká, kdysi jsem náhodou viděla jeden díl Všechno co mám ráda a šila tam paní softshellový kabátek. Vypadal dobře a bylo to rychlé. Takový měkký chumlací župan dostala maminka k Vánocům a ten mě právě inspiroval.
A k tomu lednu - to budete uzavírat klasifikaci a chystat vysvědčení, spíš bych se spolehla na únor :-)

Femur
548 příspěvků 19.9.20 09:20

@ertz Tak tak, svatá pravda. Nebo se budu zdokonalovat v online výuce. :-) To teda musím už teď, jak jsem se vrátila po rodičovské, tak mám skluz. Každý den si zkouším nové věci, aby mě to nepoložilo hned, jak to vyhlásí.
A včera jsem dokoupila měkoučké gumy do roušek, už mi došly. Roušky mám došité, bez gumiček. Po obědě budu navlíkat.
Ze softshellu se šije dobře, nikde se to netahá. Akorát jsem si nechala od tchýně koupit ty svorky na látku místo špendlíků, na softshelu je každá dírka vidět. Chtěla mi koupit malý dárek k svátku v srpnu a tak jsem jí dala tip. :-)

ertz
627 příspěvků 19.9.20 15:59

@Femur Tak to o dírkách na softshellu jsem taky nevěděla. A koupila jsem si 

ertz
627 příspěvků 19.9.20 16:05

Líbí se mi tam dva modely (respektive jsou použitelné i pro mou postavu.) A jeden je bunda, která by šla ušít z fleecu nebo softshellu 

Překvapily mě kalhoty, které jsou sešité jen ze dvou dílů bez bočního švu- jako legíny. Doporučený materiál je polyester nebo bavlna.

whitehorse
276 příspěvků 19.9.20 16:47

@Femur pozor taky na to, aby se neparalo a volba správné jehly.
Spendliky občas použiju i na softshell, ale spendlim jen na pridavcich.
Spendlik se nepoužívá nejen kvůli dirkam co by byly vidět, ale taky proto, že se nici ta membrana co tam pod svrchni látkou je.

Femur
548 příspěvků 19.9.20 19:25

@ertz Taky jsem na to koukala. jak na tu Burdu, tak na ten žlutý kabátek v ní. Na to by se právě softshell hodil. Ale asi takový ten tenčí, jarní. Možná si ji koupím (tu Burdu) a budu uvažovat nad softshellem pro mě.

ertz
627 příspěvků 19.9.20 20:12

@whitehorse A jaká je ta správná jehla na softshell? Na fleece mám použít žerzejovou? Nitě polyester?
@Femur Trochu mě to číslo zklamalo, ale já jsem chtěla ten střih na zelený kabátek/bundu a domácí kalhoty.

Jordaan
9182 příspěvků 21.9.20 14:17

Bomber z vlnene scuba latky. Je podsity a ma vypustkove kapsy, ktere nejsou videt, protoze je cerny jak noc :-).

porjk
3168 příspěvků 24.9.20 17:41

Mám dotaz možná na @MP blanka, nebo jinou šikovnou. Jak mám stiřihnout límec ke košili, aby mi po rozepnutí knoflíku stál způsobně u krku nebo poblíž :)) a nelehat rozcapený na ramena? Chci ho jako pánský z dvou dílů. Pomůže ten oblouk víc uzavřený, nebo je problém ve spojení horního a spodního dílu?

MP blanka
2749 příspěvků 24.9.20 18:03

Dostala som novú zákazku, takú rýchlovku. Pani tento týždeň robí v blízkej Kováčovej meditačné kurzy, a v pondelok ku mne prišla, aby som jej do piatku, resp. do štvrku ušila blúzku podľa vzoru, ktorý si doniesla. Pri úvodnom rozhovore sa spýtala na cenu. Povedala som 30 € načo mi oponovala, že v kabinke mám na cenníku 20 €.To áno, ale je tam tiež uvedené, že cena 20 € je za top bez zapínania, a košeľa 40 €,čo určuje rozpätie cien. Na podrobnom cenníku, ktorý som jej doniesla z dielne, som ukázala, ako mám ceny odstupňované od toho najjednoduchšieho modelu vyššie, podľa náročnosti práce. Navyše táto blúzka bude zapodšívkovaná. Usmiala som sa, keď zákazníčka zjednávala, že teda patentky si našije sama, a tým pádom to už nebude blúzka na zapínanie :-).
Blúzka bude, spolu so sárím, súčasťou oblečenia pre orientálne tance, ktoré pani tiež vyučuje. Tú, ktorú si doniesla, si nechala ušiť a poslať z Indie. Takže ak sa šitia znalé ženy chcete pokochať, prikladám zopár fotiek, ktoré snáď ani nepotrebujú komentár. Ja som jej mala ušiť rovnakú, materiál je pekne kĺzavý satén, a podšitá je ľahkou bavlnou. Len som zvolila trocha inú technológiu. Blúzka už je odovzdaná aj s našitými patentkami :-) a pani bola spokojná, a to aj s cenou 30€ / plus 3€ za bavlnu na podšitie /, keďže som jej povedala, že mám na cenníku v kabínke tiež uvedené, že pri ťažšie spracovateľných materiáloch / ako napr. je aj tento satén / sa cena zvyšuje, čo som jej nerátala, a vlastne ani to, že pre tú bavlnu som ja osobitne išla do Zvolena. Pred odchodom som sa jej odvážila spýtať, na koľko vyšla tá indická blúzka. Tušila som, že suma nebude vysoká, a naozaj vraj asi 20 €, aj s dopravou. Takže ak chcete lacnú prácu, viete kde hľadať.

MP blanka
2749 příspěvků 24.9.20 18:07

@porjk - neexperimentujte, a použijte strih na golier so stojačikom, ktorý je súčasťou strihu košele. Ja diely vystužujem, a radila by som vám najskôr tvar goliera vyskúšať z pomocného materiálu. Len potom budete vidieť, či je dobrý. Iné úpravy takto naslepo by som neodporúčala.

Jordaan
9182 příspěvků 24.9.20 18:21

@MP blanka

Kdyz dva delaji totez :-D

porjk
3168 příspěvků 24.9.20 18:51

@MP blanka Ten tkaloun s patentama :)), evidentně si s rozmerama nedělají hlavu. Krom jiného. Ale je fakt, že někomu to nevadí, co je uvnitř.
Já ten střih dělala dvakrát a samozřejmě ho vyztužuji. Ale bohužel mi vždycky lehne, myslela jsem, jestli to nejde vyřešit hlubším obloukem.

Temperance
2886 příspěvků 24.9.20 18:52

@MP blanka Přiznám se, že jsem se vylekala, jak jsem postupně rolovala fotkami… než se mi ukázal obrázek té barevné halenky ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek