Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2899) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
693 příspěvků 6.11.20 12:58

@DanielaS
Na ty předtištěné roučky jsem se taky dívala, hezké, no. Cena taky :-)
Žerzejovou roušku jsem nezkoušela, ale viděla jsem takovou roušku na jednom klukovi. Měl tričko a ze stejné látky roušku. Druhý den jiné třičko a zase ze stejné látky rouška. Na boku byly obšité šikmým proužkem, jestli to zavazoval vzadu, to jsem si nevšimla. Jen jsem pochválila maminku. Mohla bych to od ní zjistit, v úterý ji uvidím.
Ještě jeden tip mi dala známá, která pracuje v textilní firmě. Šňůrky od roušky jsou vzadu sešité a regulují/připevňují je brzdou/ zkracovačem nebo jak se ta věc jmenuje.

Alterations
751 příspěvků 6.11.20 15:51

@DanielaS Původně se říkalo, že roušky mají být dvojité a schopné vyvařování… Tak jsem je v březnu našila a budu používat až do konce svého života. Nepředstavuji si, že by roušky byly kdovíjak účinné. Jsou dobré proti pokutě a teď už i proti zimě.

DanielaS
5188 příspěvků 6.11.20 16:07
@Alterations píše:
Jsou dobré proti pokutě a teď už i proti zimě.

Tak proti prskani na kolemjdouci dobre jsou, o tom zadna.
Uz jsem nasila (popelinove) vanocni s vlockama a hvezdickama.

Porkpiehat
2651 příspěvků 6.11.20 17:14

@DanielaS Také mám v plánu dělat vánoční. Vhodných látek mám několik, takže jestli v tu dobu bude ještě škola, tak je našiju i pro moje děti (sebe počítám automaticky :-) ).

ertz
693 příspěvků 6.11.20 19:43

@Porkpiehat Náhodou jsme dostali na jaře i dvě roušky s vánočním motivem - na tmavě zelené půdě zlaté stromečky. Já roušky vyvařuju a ještě peru a po půl roce ty stromečky zbledly - jsou takové nehezké olezlé. A to jsem tyhle roušky mockrát nepoužila, protože spolu vyvařuju a peru podobné barvy. Takže já budu hledat zimní látku, ale světlou a bez „zlata“.

MP Janka
707 příspěvků 7.11.20 07:58

Já se při představě, jak si budu šít 7 roušek podzimních, 7 vánočních, 7 zimních a nějaké velikonoční, jarně-letní naštěstí mám, zděsila a pořídila si univerzální látku s mým oblíbeným motivem, v barvě, která ke mě jde (úplně neplánovaně jsem zjistila, že mám stejně barevná 2 trika), ušiju asi 9 roušek a končím. Možná za 2 roky, až se rozpadnou, tak přidělám další.

Porkpiehat
2651 příspěvků 7.11.20 10:39

@MP Janka Nevím jak ostatní, ale my máme také roušky univerzální. Ty vánoční si chci udělat jen tak, pro radost. Kdybych měla nějakou vhodnou Halloweenskou látku, tak bych ušila dětem tématické. Šití roušek mě vyloženě baví.

Jordaan
9231 příspěvků 7.11.20 11:01

@Porkpiehat

Me tedy moc nebavi, ale moje 15€/kus zakaznice se v kombinovani rousek vylozene nasla :-). Akorat, ze ted chce rousky k cepicim z teplakoviny, tj. rousky jsou tez z teplakoviny a zrovna nad nima badam, jak je nejlip zacistit, aby to bylo hezke.

Nemate nekdo nejaky napad?

MP blanka
2783 příspěvků 7.11.20 11:21

@Jordaan - ak budú dvojité, čo predpokladám, tak dovnútra použiť bielu bavlnu, ale inak je postup rovnký, nie?

ertz
693 příspěvků 7.11.20 12:09

Mně teda zajímavé roušky v době, kdy jsem chodila do práce, zpříjemňovaly den. Takže bych pro obveselení sebe i okolí nějaké zajímavé ušila. Z této látky jsem viděla tričko a roušku. Vypadalo to fakt super, rouška měla oranžové šňůrky.

@MP blanka Nevadí kombinace bavlněný úplet+ podšívka třeba plátno? Myslím, jestli to pak nedělá neplechu při praní a žehlení,
Zkracuju manželovi kalhoty do práce a tam je svrchní látka bavlna + pes, spodní nějaký jemný bavlněný úplet. Naposled jsem kalhoty po zkrácení vyprala a nějak se ta podšívka vlní. Dřív to nedělalo nikdy problém, tak nevím jestli je to jiný horší materiál nebo jejich chyba při šití.

Vinca_minor
2146 příspěvků 7.11.20 12:21

Já mám roušky se psy, ale látka se rychle ošoupává. A pak s lebkami a komiksové. A je vidět, že lidi kolem mě se usmívají, očividně je to baví stejně jako mě.

MP blanka
2783 příspěvků 7.11.20 12:22

@ertz - to, ako sa bude kombinácia úplet - bavlnené plátno správať po vypratí netuším. Treba vyskúšať. Ono totiž nie je jedno, aký ten úplet je. A to, že sa na manželových nohaviciach podšívka po vypratí vlní, je tiež možné, ale zasa ak ste ich skracovala, mohla ste to asi najskôr odstrániť zúžením v šve, ako sa to roztiahlo do šírky, alebo ak do dĺžky, tak jednoducho vystrieť podšívku, posunúť ju nižšie podľa potreby a potom normálne dokončiť. Ak sa tá úpletová podšívka po prvom praní roztiahla, nebála by som sa, že sa po ďalšom zbehne :-)

Jordaan
9231 příspěvků 7.11.20 12:27

@MP blanka

Pani si ale (bohuzel) prala jednovrstevne, proto nad tim premyslim. Na druhou stranu, ona si necha poradit, takze kdyz zadne uhledne (a jednovrstevne reseni) nevymyslim, tak udelam dvouvrstve a je po problemu.

ertz
693 příspěvků 8.11.20 10:45

@MP blanka Budu to muset předělat, protože mě to štve při žehlení. Ale je to taková nevděčná, neviditelná práce, tak se mi do toho nechce. U těch roušek aspoň vidím výsledek.

MP blanka
2783 příspěvků 8.11.20 12:16

@ertz: rozumiem vám, a chválim vás. Spúste ľudí by to nevadilo, pretože - ak by si vôbec všimli - je to vnútri, nikto to nevidí. Ale nám, čo to vidíme, to proste nedá, ide aj o pocit vlastného uspokojenia. Niečo podobné v bledomodrom som kedysi zažila so synom. Už pracoval vo Švajčiarsku, ale auto si kúpil ešte na Slovenku Bolo to krátko po tom, čo sme sa presťahovali z B. B. na Sliač - do iného okresu. Keď prišiel domov s novou značkou, bol prevelice smutný, pretože dostal zvolenskú, nie bystrickú značku. Ja som v tom nevidela problém, a chcela som ho ukľudniť, tak som mu povedala. Prosímťa, kto už vo Švajčiarsku bude riešiť, či si zo Zvolena, či z Bystrice? A ten môj mladý muž mi s vážnou tvárou odpovedel: Ale ja to budem vedieť, mami!

Jordaan
9231 příspěvků 8.11.20 12:18

@MP blanka

Nakonec jsem to vyresila takto, vypada to ciste a uhledne. Tohle je zkusebni verze, kterou si necham pro sebe.

ertz
693 příspěvků 8.11.20 12:50

@Jordaan Hezké to máte, ale ta látka dole, ta je krásná. Mně se líbí ty „rostlinné“ vzory (kapradí, listy…)

MP blanka
2783 příspěvků 8.11.20 12:57

@Jordaan : Ano!!

Jordaan
9231 příspěvků 8.11.20 13:00

@ertz

Ta latka dole je takove silnejsi platno koupene omylem :-). Jsou to gingko listy na bezovem podkladu, na fotce to vypadalo jako jemna staroruzova a popis znel jako splyvava jemna bavlna. Takze jsem to objednala na letni saty a pak trochu zirala. Nouzove z toho pak vznikly letni polstare na gauc a vypada to moc hezky, tak sveze, asi lip, nez by byvaly dopadly ty saty :-).

Jordaan
9231 příspěvků 8.11.20 13:02

@MP blanka

Slo to dokonce rychleji, nez ty normalni rousky z tkaniny. To podlozeni je jemny uplet, ktery jsem mirne natahovala, takze to i docela drzi pohromade.

Femur
587 příspěvků 8.11.20 13:18

@Jordaan Souhlasím s @ertz, ta látka s gingko bilobou je nádherná. I jako polštáře
Mě zatím nenapadlo šít roušky z úpletu, používám vždy tkaniny. Ta vaše rouška vypadá dobře, úhledně. Jak to bude s její údržbou? Na kolik to budete dávat vyprat?

Jordaan
9231 příspěvků 8.11.20 13:42

@Femur

Stejne jako ty platene. Jak pere ta pani, pro kterou budou ty dalsi, to nevim. Je to predeprane, tak myslim, ze by se s tim nemelo nic stat.

Moir
2458 příspěvků 8.11.20 13:54

Dámy, co umíte konstrukci střihů, mám problém, nebo spíše jsem poněkud zmatena a nejistá
mám, teda měla jsem ušité šaty podle střihu z generátoru střihů sewist.com (asi to už neudělám, byť se hezky vyblbnu s kombinacemi, tak u pouzdrové sukně neumí víc než jeden záševek a na slovanské pozadí je výsledek ve střihu dost podivný a jak vidno níže, vyžaduje to hromadu úprav)
neseděly, vypravila jsem se za kamarádkou, co je vyučená krejčová, pracuje v krejčovské dílně, ta seznala, že jsou moc široká záda a špatný tvar zadního průramku, na střihu mi vykreslila nový vyklenutější zadní průramek, čímž se posunula náramenice o dva cm směrem ke středu střihu, stejně jako se ubral 1 cm v zadním středovém švu. A já jsem teď tumpachová z toho, jestli pak něco dělám i s předním dílem, mám nějaký matný dojem, že šířka průkrčníku má být stejná pro přední i zadní díl a teď je tam rozdíl 3 cm.
Látky mi zbylo tak na jedno nové střihnutí předního i obou zadních dílů, na podsádky průkrčníku snad zbyde taky. (že by se měly změnit i tvary hlavic rukávů vím, tam se ubírá materiál a je to navíc úplet, byť pevnější, tak doufám, že se to přijatelně schová)

Jordaan
9231 příspěvků 9.11.20 11:07

Tak jsou hotove :-)

DanielaS
5188 příspěvků 9.11.20 14:24
@Jordaan píše:
@MP blankaNakonec jsem to vyresila takto, vypada to ciste a uhledne. Tohle je zkusebni verze, kterou si necham pro sebe.

A hele, ten uplet znam. Akorat je na me drahy, nechala jsem si zajit chut. Takhle ta seda s bilymi lemy mi evokuje slipy :-) Ale ono to nebude videt, tak co.
Usila jsem manzelovi k Vanocum kosili a ted budu vyhlizet, jestli do Vanoc otevrou galanterie, protoze nemam knofliky. A rozhodla jsem se si usit neco na sebe, ackoliv nic nepotrebuju: ale jak jsem pres vikend prohledla VSECHNY sve Burdy, Boutique a Cartamodelli, tak
a) jsem dostala chut se hezky obleknout
b) jsem zjistila, kolim mam strihu ve fronte.

Kde jsou ty casy, kdy jsem komplet sbirku strihu mela v hlave. Ja si totiz nejak vsugerovala, ze neco najdu zejmena v jednom ze tri poradacu a ostatnich osm ani nema cenu vyndavat. No a ted jsem je po letech vyndala a nestacim se divit. Mam spoustu detskych strihu, ty jsem odkladala jako nepouzitelne, protoze moc velke, a vida, par let uteklo, dite o pul metru vyrostlo a uz mam prostor pro tvorbu.
Taky jsem zjistila, ze mam strih na frak. A na chobotnici v lidske velikosti.

Stránka:  « Předchozí 1 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek