Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2875) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2740 příspěvků 24.9.20 18:56

@porjk -áno, tvarovanie stojačika a aj goliera, ktorý sa doňho všíva býva rôzne a preto radím vyskúšať. Uvažujete ale správne - čím rovnejší tvar stojačika, tým väčšmi odstáva, a naopak.

Femur
530 příspěvků 24.9.20 19:06

@ertz Tak jsem si tu Burdu dneska taky koupila. Šla jsem se synem na plavání a protože teď už plave sám a já tam tři čtvrtě hodiny čekám, chtěla jsem si něco přečíst. Normální dámské časopisy nekupuju, chtěla jsem něco užitečného. Původně jsem myslela, že si koupím už říjnovou Burdu normální, ale měli jen tuhle Easy. A musím říct, že se mi tam celkem líbí ty jednoduché tričko/šaty z titulní strany. Mám nějaké zajímavé nasyslené látky, tak uvidím.
@MP blanka To je teda rozdíl. Mě se v pondělí ptala kamarádka, která se bude vdávat, jestli bych jí neušila několikery šaty pro družičky (dospělé). Řekla jsem rezolutně NE. Šitím se neživím, je to jen můj koníček, chodím do práce a mám malé dítě. Nemám skoro ani minutu volného času, na sebe jsem si neušila už dlouho nic pořádného, teď jen na syna. A samozřejmě mi to dlouho trvá. A skoro se urazila, když jsem jí řekla, že za dva tisíce (práce i materiál) jí dlouhé společenské šaty žádná profesionální švadlena neušije. Ona si fakt představovala, že to má člověk ušité jen tak za jeden volný večer, vůbec netuší, co je za tím příprav, práce a kolik stojí kvalitní materiál. A že si profesionální krejčová musí taky něco vydělat. Tak že teda si je prý objedná na Ali expresu. Tak aby jí nepřišlo něco jako ta tmavě modrá blůzka. :-) Za tu cenu.

Porkpiehat
2627 příspěvků 24.9.20 20:05

@Femur Z Aliexpressu :-D A pak přijdou za mnou, že ty šaty mají divnou velikost a jestli bych s nimi něco nemohla udělat. Dvě družičky si objednaly šaty a ta větší velikost jakž takž odpovídala rozměrům, ale menší velikost byla výrazně větší než větší velikost :-D

Je dobře, že jste odmítla. Za mnou přišla před několika lety známá, jestli bych jí a několika dalším neušila „jednoduché“ šaty na vystoupení s tahitským tancem. Tak jsem jí řekla, že to není jen tak ušít šaty na výrazně různé postavy (hubené, silné, malé, vysoké, nepamatuji si, kolik jich bylo ale min. šest), aby umožňovaly dostatečný pohyb při tanci a za nějakou nízkou cenu (ta by se dala udělat, pokud by všechny šaty byly v jedné velikosti). Ani jsem se neptala, jakou cenu by si představovala, protože mi bylo jasné, že by na tom byla práce jako na kostele a určitě by se jim za šaty na jedno vystoupení nechtělo dávat víc jak 10 euro. Nakonec si vzaly bílá tílka a měly nějakou zelenou nabíranou sukni.

MenthaPiperita
87 příspěvků 25.9.20 12:19

@Femur Už to tady zaznělo mockrát, že tahle práce je strašlivě nedoceněná (z laciného hadru haute couture model neušiješ, chce to vybavení, znalosti, praxi, vkus… a hlavně spoustu času). Tyhlety milovnice aliexpressu a spol. by možná potřebovaly trochu osvěty - vzpomněla jsem si na to v souvislosti s tím čólí, které podle originál indického modelu šila @MP blanka. Youtube je plné (zřejmě reklamních) videí speciálně z Indie, kde je vidět, v jakých podmínkách a na čem se šije a vyšívá (ruční výšivka se běžně dělá vsedě na zemi kolem rámu na kozách, stroje jsou často secesní, ne vždycky elektrické, dírky v dírkové výšivce se vypalují obřím knotem, který se používá na hubení moskytů)… a v Číně to určitě o nic lepší nebude.

MP blanka
2740 příspěvků 26.9.20 15:42

Tej mačičkovej látke som proste nemohla odolať! Navyše, keď som ku nej dostala v inom obchode ešte aj presne tak isto červenú bodkovanú látku, v galantérii dokonca aj rovnaký šikmý prúžok a v druhej zasa prúžok prúžkovaný, rovnaký, ako má kocúr na kravate… Poslala som fotku neveste, aj so žiadosťou o rozmery, a dozvedela som sa, že fajn, je to také veselé, ale dievčatá sa pýtajú, či by tam nemohlo byť viac čiernej? Ale, hej, mohlo, čoby nie, aj tá čierno biela látka sa mi celkom páči. Ešte toť donedávna nebola krajšia farba, ako ružová a fialková a už tu máme malé punkáčky!

Pardon za dve rovnaké fotky, dodatočne som ju iba chcela otočiť…

Porkpiehat
2627 příspěvků 26.9.20 17:10

@MP blanka Kolik je vnučkám? Vkus dětí se hrozně rychle mění, jeden rok nemůžou být bez Ledového království a další rok nedají ránu bez Monster High.

Dnes jsem prohlížela látky na bleším trhu a narazila jsem i na látku s klasickými postavičkami z Disney (Mickey atd.). Synům je 7 a 9 let a látku jsem tam nechala, protože na roušky (nebo plátěnou tašku) by jí brali tak před pár lety. Vkus dětí se fakt rychle mění, takže jsem látky na roušky dopředu konzultovala. Devítiletý mi řekl, ať se hlavně nespletu a nedávám mu do školy tu roušku s bagry, jejíž ušití si vyžádal ten mladší. Starší má roušky s malými dvouplošníky, barevně je decentnější. A oba teď nejvíc chtějí jednobarevné roušky s malými francouzskými trikolorami.

Porkpiehat
2627 příspěvků 26.9.20 17:14

Pro sebe jsem si vybrala tuhle látku, nemohla jsem jí tam nechat :-) Mám ráda tyhle japonské motivy. Určitě si z ní ušiji aspoň jednu roušku, je jí metr, takže pak zbyde třeba na plátěnou tašku nebo na další roušky, ještě uvidím.

MP blanka
2740 příspěvků 26.9.20 18:10

@Porkpiehat : vnučky majú 10,5 a 11,5, takže mi je jasné, že se to už preklápa pomalu k puberte, ja sa nesťažujem. To si možno len babička vo mne povzdychla - ako tie deti rastú! A som si istá, že použijú nielen čierne, ale pre tú srandu aj tie mačičkové rúška. Tie som ostatne urobila aj pre rodičov, lebo táto rodina rozhodne netrpí na nejakú váženú solídnosť. :-)

ertz
618 příspěvků 27.9.20 19:16

@Femur Na to tričko/šaty jsem se dívala taky, ale myslím, že budou slušet postavě se širšími rameny. A ta modelka v nich má velmi štíhlé ruce, takže mám strach, že by mi to nahoře nesedlo.

Femur
530 příspěvků 28.9.20 09:23

@ertz Včera jsem si je ušila. Já právě mám širší ramena. Ale v domnění, že jsem za poslední dobu přibrala, jsem si radši vykopírovala velikost 42. Bylo to obrovské. Příště se radši přeměřím. Už jsem na sebe dlouho nic nešila. Při přeměření jsem nakonec skončila u 38/40, což je skvělá zpráva. :-) Asi jsem zhubla za poslední měsíc, kdy lítám jako magor. Akorát teda materiál je hodně tahavý, ležel mi dlouho doma. Takže to beru jako zkušební model. Bylo to ušité rychle. A do těch šatů se pustím. Já jsem dřív šila i složitější modely, ale tohle je tak hezky rychlé, že se mi to vejde do programu. Jsem ve fázi doplňování šatníku po návratu do práce.
A přemýšlím o tom žlutém kabátku. V jiné barvě ovšem. Líbí se mi ta žlutá, ale mně se do šatníku absolutně nehodí. Tak myslím na nějaký odstín fialové (fuchsiová, ostružinová apod.)

ertz
618 příspěvků 29.9.20 18:20

@Femur Tak to je model přímo pro Vás. Jinak si z dřívějška (kdy jsem šila víc) pamatuju, že ty modely bývaly větší/volnější (ne, že bych Vám chtěla brát radost ze zhubnutí :-)). Ty barvy, které jste si vybrala na bundu, se mi taky líbí, jsou to ty barvy „bobulí“ (ostružinová, malinová, borůvková..). A na žlutou strašně létá hmyz. Měla jsem kdysi žluté triko a strašně na mě lítaly mšice.
Koupila jsem si Burdu 10/2020 a po dlouhé době je to číslo, kde se mi líbí většina modelů. Jak látky, tak střihy i celkově barevné ladění. Taky jsou tam jednoduché střihy pro děti (116 -140).
A mám objednanou látku na ten dětský župan. Tak snad budu mít čas. 

Femur
530 příspěvků 29.9.20 22:04

@ertz Ta je krásná. S těmi velikostmi máte pravdu, bývají volnější. Co jsem si naposledy šila šaty, měla jsem velikost 42, šila jsem si zkušební model a musela jsem ho zabírat v pase. A to nemám žádný vosí pas :-) Proto jsem se teď ani neměřila. Většinou jsem si dřív šila 36 - 38, pak jsem trochu přibrala, tak 40. Naštěstí přibírám rovnoměrně :-) Zítra se kouknu na nějakou látku, budu mít chvilku ve městě.
A na tu říjnovou Burdu si stejně brousím zuby.
Přeju hodně radosti při šití županu.

Alterations
746 příspěvků 30.9.20 15:13

@MP blanka Je to moc hezké, ale plukovních asi trvá na vyváření? Moji vnuci, když jsem jim koupila něco dětinského tvrdili, že je jim to malé. Namísto toho, že to je pro malé.

MP blanka
2740 příspěvků 30.9.20 20:18

@Alterations @MP blanka Je to moc hezké, ale plukovních asi trvá na vyváření? Moji vnuci, když jsem jim koupila něco dětinského tvrdili, že je jim to malé. Namísto toho, že to je pro malé.

To vyjadrenie tých vašich vnukov je práve tak milé, ako originálne!

Samozrejme, že som látky pred strihaním vyvarila, práve z dôvodu, že sa s častým praním počíta. Na fotke je ďalšia, už trochu čiernejšia séria, a tým pádom sú už dievčatá zásobené až nadbytočne - ale veď môžu niečo podarovať kamarátkam..

Moir
2442 příspěvků 1.10.20 11:09

@MP blanka ten komiks a noviny jsou super
teď šiju 100 roušek na objednávku od různých kamarádů a známých, protože jsem „neprozřetelně“ sdílela fakt pěkné americké látky, s lebkami, kočičkami, matematickými vzorci a zkumavkami
tak se mi ozvala i spolužačka z gymnázia, kterou jsem neviděla dobrých 8 let…
a různé střihy, některé jednovrstvé, s čímž je podle mne větší drbačka, různé velikosti…
takže už dva víkendy jen a jen šiju a v týdnu po večerech po práci taky a už mne to… moc nebaví, ale zas aspoň něco dělám

MP blanka
2740 příspěvků 1.10.20 16:19

@Moir
S rúškami sa asi tak rýchlo nerozlúčime, a pretože sa používajú aj perú často, treba ich aj obnovovať. Ja som nedávno niektoré naše staršie vyhodila. V poslednom čase som bola častejšie v obchodoch s metrážou, videla som, že ľudí je tam vždy o veľa viac, ako v „ mierových “ dobách, a pretože sa asi obchod hýbe, aj tovaru je viac. Keď si spomeniem, ako to bolo na začiatku pandémie na jar, keď som bola v karanténe a nemohla som do obchodu a keď som už mohla, tak tie obchody zatvorili! Zúfalo som doma prehľadávala skrine, ktoré povlečenie, či utierky a obrusy by som mohla na rúška použiť, prakticky bez výberu vzoru, iba aby to bola bavlna - a teraz? Radosť nakupovať, skutočne je výber. Rúška sa šijú všade, rôzne technologicky aj strihove spracované, namiesto vtedy nedostatkových, obyčajných gumičiek si teraz môžete vybrať z niekoľkých druhov. Keď pominiem ten smutný dôvod, prečo sa rúška šijú, výber látok aj šitie ma traz fakt tešilo.
Ale uznávam, že ak máte pred sebou takú veľkú prácu, človeka to môže po čase aj otráviť. Ale urobíte dobrý skutok a kamarátom radosť :-)

ertz
618 příspěvků 3.10.20 08:13

@Femur Když jsem uviděla tuhle fotku, vzpomněla jsem si na Vás, to je ta barva 

ertz
618 příspěvků 3.10.20 08:26

@MP blanka Roušky máte krásné. Já jsem na jaře koupila bílou látku s černými kočkami, zdá se mi stejná, jako ta Vaše. Prodavačka ještě zdůraznila kvalitu, že je to český potisk atd. A když jsem ji vysrážela, tak z černých koček byly tmavě šedé a z bílého podkladu světle šedý. Dost mě to zklamalo, takže jsem z toho ty roušky ani nešila.

MP blanka
2740 příspěvků 3.10.20 08:40

@ertz: to ste určite urobila dobre, to by boli rúška na jedno použitie :-)
Tie moje mačky prežili vyváranie bez pohromy, zato tú čiernu látku som musela procesu podrobiť opakovane, kým konečne odtekala číra voda. A keď som to pri ďalšej návšteve v obchode povedala, predavačka mi poradila - do prvej vody ste mala naliať trocha octu, potom to prestane púšťať. V momente, keď mi to povedala, sa v mojich mozgových závitoch niečo pohlo, a otvoril s šuplík, v ktorom som tú informáciu mala uloženú. Tak teraz to už dúfam nezabudnem!

ertz
618 příspěvků 3.10.20 10:24

@MP blanka Já jsem ten ocet použila, když jsem poprvé prala tenší džínoviny (dávala jsem sem z jedné šaty). Květovaná pouštěla málo, ale jedna tmavší. kterou jsem koupila na letní šortky, pouštěla dlouho a hodně i s velkým množstvím octa. A už se mi to stalo u nějakého kupovaného oblečení, že kalhoty barvily i po roce a mnoha octových lázních při každém praní. Právala jsem je naštěstí v ruce. Ale teď jsem v létě koupila dětské tričko s bílým předkem a zády a černými rukávy. Asi ho taky budu muset prát v ruce.

Porkpiehat
2627 příspěvků 3.10.20 11:10

@ertz Potvrzuji, že některé látky vydatně pouští i po mnoha octových lázních. Naposledy jsem udělala blbost, že jsem octovou lázeň použila na tmavěmodrou látku (není to bavlna) s jemným světlým vzorkem. Látka pouštěla barvu i po druhém vyprání, tak jsem přidala ocet. Výslekem je to, že látka pouští stále, jen se ten světlý vzorek obarvil a už není bílý, ale má šedomodrý nádech. Docela mě to štve. Přestože látka byla z blešáku a stála pakatel, tak se mi líbila. Teď jde samozřejmě pořád použít, ale už to není ono.

porjk
3167 příspěvků 3.10.20 12:59

To mě štve, dnes pouští kdeco. Dřív se to tak často nestávalo. Aby pouštěla barva z nočního prádla, povlečení, nebo dokonce kojeneckého prádla, nebylo přípustné. Teď už si netroufám moc kombinovat. Bohužel kvalita jde do kopru, stává se to i u dražšího zboží.

Temperance
2882 příspěvků 3.10.20 13:06

Mně se (opakovaně!) stalo, že se mi vypraný kousek obarvil, když se při sušení na ramínku dotýkal souseda, který při praní nepouštěl. Jsem zvědavá, kolikrát to ještě udělám, než si to zapamatuju :rolleyes:

Femur
530 příspěvků 3.10.20 21:13

@ertz Ano, je to jedna z mých oblíbených barev. A právě přemýšlím, jestli celou bundičku jednobarevnou, nebo zkusit zkombinovat s něčím vzorovaným. No vlastně třeba něco jako na té fotce. Jenže jak jsem taková konzervativní, asi to bude jednobarevné. :-)

Femur
530 příspěvků 18.10.20 11:48

Tak jsem si zase udělala radost a v pátek večer jsem synovi ušila tepláčky se zajíčkem. A v sobotu večer pak mikinu s dinosaury, ta látka tam ležela od jara. Musela jsem si zlepšit náladu, už mě fakt nebaví poslouchat, jak se my učitelé flákáme, máme prázdniny, málo vysíláme a přitom bereme plat. Celý týden jsem makala jak šroub a docela dost se mě to dotýká.
Tak jsem si místo poslouchání plků v TV a čtení nenávistných diskusí sedla ke stroji. A objednala jsem si tu látku na bundu pro mě - tu ostružinovou. Plus ještě další věci.
Přikládám fotku nejnovějších tepláčků, pak taky těch předchozích, modrých se zebrou a hnědých s méďou. Ty už byly nošené skoro dva měsíce, ale zatím se jim kolena až tak moc nevytahala. A pak tu mikinu. Z té měl syn největší radost.

Stránka:  « Předchozí 1 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek