Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2877) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2710 příspěvků 4.8.20 09:11

@VeronikK : ja mám komplet ročníky a je takmer isté, že aj toto číslo. Teraz nie som na Slovensku, ale zajtra sa vraciame. Keď budem doma, skotrolujem, a ak mám, napíšem vám a ak mi dáte adresu, pošlem.

ertz
571 příspěvků 4.8.20 09:13

@VeronikK Existuje meziknihovní výpůjční služba, můžete si objednat z jiné knihovny do Vaší místní, dnes možná za nějaký poplatek.

VeronikK
1278 příspěvků 4.8.20 10:44

@Brep vidíte, já to v tom jejich katalogu nebo co to je asi neumím najít. Přitom knížky tam najdu normálně :-)

VeronikK
1278 příspěvků 4.8.20 10:46

@ertz já spíš pochybuju, že ta naše bude mít o prázdninách otevřeno a přemýšlím, jestli platit 200 jen kvůli jednomu střihu… Do místní knihovny jsem přestala chodit hlavně proto, že se špatně sejdu s jejich otvírací dobou a moc toho nemají…

ertz
571 příspěvků 4.8.20 11:03

@VeronikK Ten poplatek byl nějakých 30,– Kč, opravdu asi jak poštovné (nebo dnes i míň), ale nevím, jestli to mají všechny knihovny stejné).

Zlf
6 příspěvků 4.8.20 12:53
Svatební oblek

Zdravím, dostal jsem tip, že mi tady můžete pomoci zhodnotit oblek. Tak posílám fotky ze zkoušení u krejčího. Z mého laického pohledu jsem s oblekem spokojený a nemám, co bych vytknul (dohodli jsme se, že sako i kalhoty ještě mírně zabereme, ať jsou víc slim). Ale chtěl bych ještě nezávislý pohled na zpracování obleku od někoho, kdo se v tom líp vyzná a ví, co případně ještě změnit nebo upravit. Díky za každou radu.

whitehorse
276 příspěvků 4.8.20 13:20

@Zlf mně osobně s ena té první fotce nelíbí to, jak vypadá rukáv - jak se to tam krabatí a dělá až záhyby. to by určitě být nemělo.

Temperance
2830 příspěvků 4.8.20 13:55

@Zlf Zezadu je ten pravý rukáv taky divný… vlastně i levý :-( Celé to je takové krabaté. Co na to řekne @mp blanka?

MP blanka
2710 příspěvků 4.8.20 14:05

@Zlf : pohľad z boku na rukáv ma úprimne zdesil. Oprava nie je zložitá, a krajčír by mal vedieť, ako na to a vlastne sa čudujem, že je rukáv už všitý / presunúť v hlavici viac smerom dopredu, a možno aj upraviť šírku rukávu v hornej časti hlavice, nič zložité /. Chápem, že chcete mať oblek slim, a to koľko, je vec názoru a pocitu nositeľa, ale podľa mňa nohavice v sedovej časti ZD sú úž dosť zabrané, a ťahajú smerom do PD. Ako vyzerajú nohavice, ked nie sú prekryté sakom? To, ako sa vrásni ZD saka v bočnej časti a čo vyzerá, ako keby ste mal vo vreckách niečo ťažké, je vecou tvarovania chrbta, asi by to chcelo v strede predlžiť, alebo k BŠ skrátiť, ale môže to byť aj postojom, alebo ste sa pri fotení mierne predklonil. Nezhadzujem oblek ako celok, ale minimálne s tými rukávmi sa nezmierte!

ertz
571 příspěvků 4.8.20 15:08

@MP blanka A ty nohavice jsou OK? Mně připadají podivné - ale nevím proč? Zepředu se vrásní pod kolenem a zezadu nad kolenem. Neměly by nějak splývat, volně padat?

MP blanka
2710 příspěvků 4.8.20 16:54

@ertz : ako som napísala, nohavice sa mi zdajú úzke v oblasti rozkroku. Ako keby boli následne zúžené / na želanie zákazníka pri skúške, čo je OK /, a to tým najjednoduchším spôsobom - zabraním v krokovom šve ZD. Pokiaľ ide o menší rozmer a neporuší to rovnováhu medzi PD a ZD, je to možný spôsob. Tu si ale myslím, že išlo o väčší rozmer, ktorý by bolo lepšie rozložiť medzi krokové a bočné švy, a preto to všetko ťahá do strtedu, medzi nohy. Iba odhadujem, pretože nevidím, ako sedia nohavice nezakryté sakom. Keby bola fotka nohavíc s opaskom a košelou zastrčenou dovnútra, bolo by to lepšie. A ešte malý dodatok k saku : na fotke zozadu je vidieť, že sa rázporok saka otvára, čo ukazuje tiež na to, že sako bolo dodatočne zužované, a asi zbytočne veľa. Pred dokončením ja nechávam rázporok vždy zostehovaný, práve preto, aby držal tvar, lebo inak má veľa zákazníčok pocit, že keď potiahne sako v bokoch do rúk, je široké. Lenže to iba roztahujú to, čo povolí otvorený rázporok. A keď sa ten rozmer zaberie vo švoch, zúži sa sako, ale rázporky budú takto „ zívať “.
A ešte dodatok - keď som prve písala, že ZD je v strede krátky, neznamená to, že sa to spraví predlžením. Nie, ide o tvarovanie v ploche- teda vo švoch, v stredovom a v ramených a primeraným spracovaním prieramku - stiahnutím alebo ručne retiazkovým stehom alebo použitím lepiace vlizelínu, a samozrejme aj použitím vhodných vypchávok. Úplne ste ma navnadili zase na prácu. Ešte že zajtra odchádzame a doma ma čaká sľúbená zákazka. :-)

giuliettka
7569 příspěvků 4.8.20 17:11

@Zlf ten oblek ma špatne vsadene/všite rukávy. Takto ho nepreberajte, nech vám rukávy opravia. Zvyšok nevidím, som na mobile.

porjk
3158 příspěvků 4.8.20 18:23

@Zlf Kromě již zmíněných chyb mi ještě připadá pravý rukáv u třetí fotky hodně navolněný v průramku ZD. Jako když přetéká těsto z díže, jak mi říkávala teta :)).

MP blanka
2710 příspěvků 4.8.20 18:30

Ospravedlňujem sa, nechala som sa uniesť, lebo v tomto vlákne sa občas rieši to, kde je problém a ako vec napraviť,. @Zlf ale predsa nebude oblek opravovať.
Takže sählasím s giuliettkou - ak je oblek hotový, nebrať! Ak sa bude opravovať, môžete nám znova poslať foto.
PS. už vidím, ako sa váš krajčír usmieva, keď mu poviete, že vám na nejakej internetovej stránke povedali to, či ono. :-)

Příspěvek upraven 04.08.20 v 18:34

MP blanka
2710 příspěvků 4.8.20 18:33

@porjk - nemyslím, že by bol rukáv viac ako treba navolnený. Rukáv sa v spodnej časti skladá pod rukou ale podľa mňa tam nesedí výška RH / podstrihnúť rukáv / a okrem toho, ako som písala hore, asi by to chcelo v hornej časti rukávov väčšiu šírku.

benyka
8718 příspěvků 4.8.20 18:47

@Zlf Berte to třeba tak, že jsem stará konzerva, äle udělala bych ten oblek naopak méně slim. To sako je už teď malé kolem boků (viz pohled na záda a rozevírající se rozparek) a oblekové kalhoty by, dle mého názoru, neměly kopírovat tvar nohou (viz pohled z boku). Vím, že se zrovna nosí úzké, ale u kalhot s puky to nefunguje.

MP blanka
2710 příspěvků 4.8.20 19:57

@benyka : to je práve ten problém, že slim by síce nemalo znamenať tesné, ale zákazník má niekedy predstavu, že pokiaľ to nemá na tele obtiahnuté, je mu to voľné. :-). Veď aj @Zlf píše, že „ dohodli jsme se, že sako i kalhoty ještě mírně zabereme, ať jsou víc slim “, a my nevidíme, aké to bolo pred tým zužovaním. Ale aj tak by sa to dalo urobiť trochu inakšie, lenže ak pán požiadal o úpravy vo fáze takmer hotového obleku, je to už trošku komplikovanejšie. Ale to si, myslím, je aj o komunikácii medzi krajčírom a zákazníkom. Zákazník nemusí poznať taje remesla, ale je dobré niektoré veci objasniť. Napr. to, že slim sako nie je to isté ako obtiahnuté tričko.

ertz
571 příspěvků 4.8.20 20:05

@MP blanka Přesně. Oblek nejsou džíny. Připomnělo mně to, jak si někdo stěžoval na sladkou marmeládu. Buď chci marmeládu(která je vždy sladká) nebo to není sladké ( a není to marmeláda) :-)

Zlf
6 příspěvků 4.8.20 23:04

Díky moc za rady:)

Oblek byl měřený přímo na mě, tak by to asi mělo sedět dokonaleji, na druhou stranu jsem už zaplatil 50% ceny jako zálohu a nechci jej úplně odepsat, jako celek se mi líbí.

Zkusím tedy ještě domluvit s krejčím následující:

• Upravit krabatění rukávu
  • Zapravit sako, aby nevypadalo, že v kapsách je něco těžkého (nevím, jak jinak to krejčímu vysvětlit).

Ještě něco mu mám říct? :)

Moc jste mi pomohly, děkuju :)

DanielaS
5157 příspěvků 5.8.20 10:10

Jestli to jde, tak povolit kalhoty.

MP blanka
2710 příspěvků 5.8.20 21:20

@Zlf - Sako sa ešte dá trochu upraviť - rukávy-, ale s niečím sa asi budete musieť zmieriť / keďže chcete oblek prebrať /. Ak ste vy sám dodatočne požadoval to zúženie, bude sa tým váš krajčír/ka brániť. To, že on/ona by mali vedieť, čo je možné, a čo už radšej nie, je druhá vec. S nohavicami to bude ale asi tažšie, pretože si myslím, že ak sa zužovali, a sú hotové, nie sú urobené iba na skúšku, nebude tam už dosť látky vo švoch. Platí to isté, čo u saka, teda ak ste požadoval zúženie, budú sa tým obhajovať. Napriek tomu skúste požadovať ušitie nových, lebo si myslím, že okrem vizuálnej záležitosti vám budú aj nepohodlné. Skúsil ste si v nich sadnúť, ohnúť sa, poprechádzať sa? Ja aj na diaľku cítim, ako sa vám pri pohybe zasekávajú medzi nohy. A to by mohol byť dôvod na neprebratie.
Keďže „ ste už náš “, myslím, že nás viaceré bude zaujímať, ako ste pochodil. Prajem vám, nech sa zadarí v medziach možností čo najviac. A nebolo by možno zlé, prezradiť nám firmu.
Ak sa už s námi nebudete chcieť zapodievať, prajem vám, nech sa ničím nepokazí váš svadobný deň, a veľa šťastia v manželstve.

trnk
328 příspěvků 7.8.20 16:58
@ertz píše:
@VeronikK Ten poplatek byl nějakých 30,– Kč, opravdu asi jak poštovné (nebo dnes i míň), ale nevím, jestli to mají všechny knihovny stejné).

Rezervace s dodáním na pobočku, která vám vyhovuje je 10 Kč.

ertz
571 příspěvků 7.8.20 21:20

@trnk U nás je 50,– za jeden až dva kusy, od tří kusů za 30,–. Pořád je to levnější, než kupovat střih.

MP blanka
2710 příspěvků 7.8.20 23:39

@VeronikK - môžem vám tú strihovú prílohu požičať, ak chcete a napíšete mi do SZ adresu, pošlem.

Femur
510 příspěvků 9.8.20 09:06

Před pár dny jsem došila dvě pyžamka synovi (3 roky). Už je stihnul „zajet“. :-) Není to z Burdy, ale podle střihu objednaného online z jednoho blogu. Velikost 98. Mám ještě koupenou látku se stavebními stroji a syn vznesl požadavek na pyžamko s medvídky. Teď ještě sehnat látku. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek