Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2875) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
609 příspěvků 18.10.20 11:56

@Femur Ráno jsem si na Vás vzpomněla, jestli stíháte šít :-) Přesně na tuto látku s dinosaury jsem se včera dívala u Mráze, vypadá moc dobře. Já jsem ušila jen flanelové pyžamové kalhoty a chci si vytáhnout střih na dětské triko - mám french terry a počesanou teplákovinu. Z těch dětských kupovaných trik lezou záda, tak bych to udělala trochu delší. Župan bude muset počkat, až nebude jiná práce.

Femur
529 příspěvků 18.10.20 14:20

@ertz Přesně tak, ta trička jsou všechna strašně krátká. Já vždycky prodlužuju i Burda střihy, které jinak sedí.
Ta látka vypadá, že bude držet i po praní. Když jsem ji přinesla domů a vyprala, nic se na ní nehnulo, barvy zůstaly, ani se nijak nesežvýkala.
Tenhle střih na mikinu je z Burdy Baby 2018 vel. 98, akorát jsem ho udělala bez zapínání, aby mu ho nemusel ve školce nikdo zapínat, přece jenom ty patenty… Výstřih je akorát, přes hlavu ho přetáhne v pohodě.
Tak přeju hezké šití těch triček.

Jordaan
9175 příspěvků 18.10.20 16:32

@ertz @Femur

Na detska tricka se mi osvedcil strih od teto firmy, je v sekci „free“ a ma i verzi s dl. rukavem.
https://brindilletwig.com

ertz
609 příspěvků 18.10.20 17:59

@Jordaan Díky za odkaz, tam se mi líbí ten zvednutý okraj kapuce u výstřihu, hezky chrání krk. Já musím začít s něčím jednoduchým - mám střih z Burda Kids na triko s klasickým rukávem i s raglánem. Budu šít cik cakem (i když jsem zjistila, že ta moje stará Veritaska má trojitý přední steh a jakože overlock) a zkusím nejdřív ten raglánový.

Jordaan
9175 příspěvků 18.10.20 18:15

@ertz

Ja to tricko siju porad dokola uz asi 5 let :-). B&T ma i hezke navody a videa, i bez overlocku.

Femur
529 příspěvků 18.10.20 18:38

@Jordaan Díky za odkaz. Já teda mám ještě syna malého (3 roky), ale prolistuju to tam. :-) Já když mám jeden osvědčený střih, tak taky jedu pořád dokola různé obměny. A to jak u sebe, tak u syna. :-)

Jordaan
9175 příspěvků 18.10.20 18:49

@Femur

Mela jsem na mysli tohle, to je od mimina do ca. 6 let.
https://brindilletwig.com/…nger-tee-099

giuliettka
7656 příspěvků 18.10.20 19:37
@Jordaan píše:
@ertz @FemurNa detska tricka se mi osvedcil strih od teto firmy, je v sekci „free“ a ma i verzi s dl. rukavem.
https://brindilletwig.com

Mám mikinu úplne rovnakého strihu od Nike. A po tom čo som ostrihala etikety, malý oznámil, že mu vadí kapuca, že ho to škrtí. Jak vlastne u toho urobíš tričko, aby si nestrihala zadný diel? Je vyšší jak predný a nejak to len po vybratí kapucne nesedí.

ertz
609 příspěvků 18.10.20 19:40

@Jordaan Ještě se zeptám: když to stáhnu, vyjede to na A4 formátu a já ty archy slepím?

Jordaan
9175 příspěvků 18.10.20 20:50

@giuliettka

Myslim to tricko, ne mikinu. Mikinu jsem sila taky, je ok, ale ve stalem programu mam jen to tricko.

Jordaan
9175 příspěvků 18.10.20 20:52

@ertz

Ano. Musite nastavit tiskarnu na „originalni velikost“ nebo 100%. Proste neupravovat na stranku.

Femur
529 příspěvků 18.10.20 20:55

@Jordaan Já jsem si to už prozkoumala a našla. :-) Díky, je toho tam dost.

takvselijak
331 příspěvků 19.10.20 22:35

Kupovaly jste někdy střih z burdastyle.cz? Premiérově jsem si tam koupila, ale v balíku, co se mi stáhl je návod k něčemu jinému. Už jsem jim několikrát psala - bez reakce. Zkoušela jsem volat - nikdo to nebere. Nevím, co mám ještě dělat, jak je kontaktovat. Nemáte někdo zkušenost? Je to jednoduchý střih, ale jsem naprostý začátečník, tak ty instrukce potřebuju.

Uživatel je onlineMP Janka
672 příspěvků včera v 08:47

Dámy nemáte tip na střih na jednoduchou úzkou/pouzdrovou sukni ke kolenům? Našla jsem takovou teplejší silnější látku po babičce, tak přemýšlím, že bych si z toho ušila sukni na zimu, ale ať hledám, jak hledám, nenarazila jsem na skoro žádný jednoduchý střih. Šít neumím nijak extra (roušky a kolové sukně), stroj mám 60 let starý, umí šít akorát dopředu a dozadu. Jediný luxus je patka na všití zipu (normálního, nikoliv skrytého) a patka na lemování (jak sama zahne látku). Takže potřebuji střih, který zvládne opravdu každé poleno.

3420
15 příspěvků včera v 09:58

@MP Janka V říjnové Burdě model 117 a v zářijové model 106.

672 příspěvků včera v 11:48

@3420
Děkuji, ta z říjnového čísla vypadá pěkně. Prostě obyčejná sukně, to bych mohla zvládnout. Zeptám se jako blbec. Koupím si ten časopis a tam budou ty všechny střihy a nebo se dají sehnat samostatně jenom jednotlivé střihy z toho časopisu?

ertz
609 příspěvků včera v 12:10

@MP Janka Můžete koupit časopis i jen střih (buď v galanterii, látkách nebo přes e shop). Když koupíte jen střih, je tam i návod s obrázky, možná to pro Vás bude lepší.

672 příspěvků včera v 16:15

Tak střihy jako takové, kde i doporučují silnější látku, jsem našla 2. Ta a nebo tahle. Tu druhou bych šila bez těch věcí u pasu. Co myslíte, která bude snadnější na výrobu? Osobně si myslím, že univerzálnější bude druhá varianta, ale víc se mi líbí ta první, jenže mít pak víc sukní toho nápadnějšího střihu…

(Omlouvám se, že to tu takhle plevelím, ale v okolí nemám nikoho, s kým bych se mohla poradit na živo.)

Uživatel je onlineMP blanka
2735 příspěvků včera v 16:32

@MP Janka : obe sukne sú určite vhodné, ale u tej druhej by som zvažovala nielen tie ozdoby pod pásom, ale aj to prestriženie v najširšej časti bokov. Keď zošijete dva diely - spodný a vrchný - preložíte to na jednu stranu dostanete 4 vrstvy, a pri hrubšej látke… Neviem, ale tiež záleží na konkrétnom tvare bokov a veľkosti, samozrejme. Prestriženie má aj prvá sukňa, ale tam je funkčné, u tej druhej ide iba o ozdobný preštepovaný šev. Lenže potom budete mať iba jednoduchú, hladkú sukňu a to možno nechcete.

Příspěvek upraven 20.10.20 v 16:35

ertz
609 příspěvků včera v 16:34

@MP Janka Já hlasuji pro první model, ten druhý je divný, poměr mezi sedlem a zbytkem sukně je „neladící“,

3420
15 příspěvků včera v 16:53

@MP Janka Já bych jako jednoduchou sukni volila spíš tuto: https://www.burdastyle.cz/…rova-sukne2/ nebo tuto bez toho uzlu: https://www.burdastyle.cz/…kne-s-uzlem/.
Ty vaše se mi sice líbí obě, ale měla bych respekt z toho přestřižení a u té tvídové i z toho skladu.

672 příspěvků včera v 17:27

Děkuji všem za rady :-)
@3420 tu s uzlem jsem nějak přehlédl, pravda, když vynechám uzel, mám úplně jednoduchou hladkou pouzdrovou sukni, kterou můžu ušít z různých látek. Což se hodí, protože u konfekce mi většinou buď dostává v pase a nebo mi je na knop přes boky a stehna. Akorát si ji zkrátím. To snad zvládnu.

if5
348 příspěvků včera v 21:16

@MP Janka Jestli jste začátečnice, u všech modelů doporučuji napřed střihnout z nějakého kalika (starého prostěradla), ušít a potom upravit šířky, záševky atd.

Jordaan
9175 příspěvků včera v 22:55

@MP Janka

Kouknete tady. A je dokonce zadarmo.
https://www.moodfabrics.com/…ing-pattern/

benyka
8778 příspěvků včera v 23:02

@Jordaan Tada ale ty detaily pásku a zipu jsou dost děsné. Nejmíň fotograf byl naprosto mimo mísu. U těchto materiálů bych se asi vyhnula všití sukně do pásku a nahradila ho jen pasovkou přišitou k hornímu okraji. Pásek se sponou už tam pak podle situace může být jakýkoli.

Stránka:  « Předchozí 1 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek