Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2920) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
ertz
772 příspěvků 23.11.20 18:43

Děkuji všem za nápady. Plst a režné plátno by se mi asi nejlíp šily, ale plst se nedá prát (dívala jsem se teď na brněnskou továrnu plsti). Do „řempa“ se teď nedostanu, ale děkuju za připomínku @Alterations, v Brně je to asi KARS.
Vatelínu se bojím, protože jsem z toho nikdy nešila, tak aby to nedělalo neplechu a nezabralo mi to moc času.
@Karpertje Díky za odkaz, ta vložka, kterou jsem původně myslela vypadá jako to Arachne.
Mám k dispozici venkovskou galanterii, takže uvidím, co tam mají. Nebo bych mohla vyslat manžela v Brně, ale musím mu dát přesný název s gramáží, výrobním číslem a tak, jinak to nekoupí.

if5
425 příspěvků 23.11.20 20:48

@ertz Ano, je to KARS, látky mají v současné době na rohu Cejlu a Ponávky.

Karpertje
97 příspěvků 23.11.20 20:56

@ertz @if5 Na Cejlu jsou řemeslnické potřeby, mají nějakou kůži, koženku a netkané textilie. Látky mají v KARSu na Benešové. Měli tam i to arachne, ale to už je docela dlouho.

if5
425 příspěvků 23.11.20 20:58

@Karpertje Máte pravdu, oni ten „rožek“ zrušili.

DanielaS
5221 příspěvků 24.11.20 10:50

Vatelinu se nebojte, je to snazsi, nez se zda.

kalmar
185 příspěvků 24.11.20 13:31

Chtěla bych se zeptat (jsem materiálový a šicí analfabet) - moje shánění záclon dospělo do fáze, kdy jsem si konečně vybrala, co se mi líbí. Avšak si nejsem jistá, zda je to vhodné. Potřebuju si nechat ušít záclony, nechci žádné volány ani jiné fičuriny - na eshopu mi tvrdili, že je to vhodné, průsvitné https://www.dumlatek.cz/…oal-s-kvety/
bude to ok? trochu mě zarazilo, že švadlena byla překvapená, že to chci z tohoto a všechno se to odehrává po telefonu, jelikož mají švadleny zaracha. Achjo.

Jordaan
9265 příspěvků 24.11.20 14:28

@kalmar

Nejspis je zvykla na klasicke „krajkove“ zaclony. Vypada to moc hezky a umim si predstavit, ze to bude pekne.

Birdonawire
622 příspěvků 24.11.20 15:07

@kalmar Bude to mene prusvitne, nez jsou obvykle zaclony. Pisi na webu, ze material je „lehce prusvitny“. Zalezi na tom, kolik mate doma z venku svetla a jestli mate ve zvyku nechavat zaclony zatazene po cely den.

TurangaLeela
18 příspěvků 24.11.20 15:11

@kalmar
Ok to bude, ale pocitajte s tym, ze to nebude priesvitne ako klasicke zaclony. Skor nieco medzi zaclonou a zavesom. Ja mam zaclonu z podobneho bavlneneho voalu v kuchyni. Okno je do ulice, a nechcem aby bolo vidiet z ulice dovnutra. Svetlo presvita, takze v kuchyni nie je tma. Ale ked chcem vidiet na ulicu, musim zaclonu odhrnut.

Vinca_minor
2278 příspěvků 24.11.20 15:19

@kalmar Máma má záclonu z podobné látky v ložnici, jen jednobarevnou bílou. Tam je to hezké.
Pak dala tu samou do pokojíku a vadilo mi, že nebylo normálně vidět ven. Siluety stromů, domů apod. vidět byly, ale jako by okolo okna byla hustá mlha. Nevím, jak to přesně popsat. Bylo mi to nepříjemné, takže už tam jsou klasické. My používáme nevzorované, tohoto typu:

ertz
772 příspěvků 24.11.20 19:22

@Karpertje @if5 Kars měl obchod i někde na Cejlu, byl tam supermarket a vedle byl i ten Kars. Ale tam už jsem dlouho nebyla. Kde na té Benešově ten obchod je, nikdy jsem si ho nevšimla?

kalmar
185 příspěvků 24.11.20 20:58

@Jordaan @Birdonawire @TurangaLeela @Vinca_minor Moc děkuji všem za odpovědi a doporučení, mám lepší představu o jeho vlastnostech (a myslím, že to přesně potřebuji - něco mezi záclonou a závěsem, v pokoji je chvílemi až moc světla). Koupím ten voál, nebudou zatažené pořád, jenom, když bude potřeba chvíle na schování se před světem.

Vinca_minor
2278 příspěvků 24.11.20 21:14

@kalmar Tak to vypadá, že to pro vás bude ideální.

Temperance
2990 příspěvků 24.11.20 21:55

@kalmar Jestli má paní švadlena problém, neříkejte tomu záclony, nýbrž závěsy ;-)

benyka
9067 příspěvků 24.11.20 22:48

@ertz Na Benešově ulici to je od hlavního nádraží u první zastávky tramvaje č. 2 směrem na Starou Osadu nebo č. 4 do Obřan (tam, kde byl dřív Tuzex). Mám pocit, že ty technické tkaniny z rohu Cejlu a Ponávky (kde je teď svatební salón) přesunuli tam, ale nabeton to tvrdit nemůžu. Další prodejna na Cejlu u křižovatky s Tkalcovskou - u Alberta (dříve Intersparu), tj. tam, kde mají pořád ceduli, a kde prodávali spíš jenom šatovky a trochu i galanterii, je taky zrušená.

Birdonawire
622 příspěvků 25.11.20 00:12

@kalmar Taky nemam v okne v kuchyni/obyvaku klasicke zaclony, jen jeden tenky zaves k parapetu a pak dlouhe podsite zavesy az k zemi. Sousedi maji okna celkem daleko, svetla spousta. Zatahuji dle potreby, treba dle rocnich obdobi, v zime dlouhe zavesy nepouzivam, pod oknem je topeni, v lete se hodi.

ertz
772 příspěvků 25.11.20 21:38

@benyka Díky, někdy chodím od Grandu k Centrumu, tak se tam podívám. Ve středu Brna už vlastně snad látky ani nejsou - Kalců byli na Kobližné a jsou na Václavské, jedině Ardeko zezadu Centrumu, ale to je spíš na patchwork. Já jsem teď objednávala přes e-shopy, ale to není ono.Ne že bych tak moc šila, ale aspoň potěšit oko…

Dnes jsem byla v blízkém městě v galanterii (nitě, gumičky na roušky a do gatí..) a chtěla jsem vatelín, nebo ty další výztuhy - nemají, jen pevný vliselín. Tím se podšití kalendáře vyřešilo :-)

A vedle v obchodě prodávali roušky - z madeiry nebo černé krajky (podšité, žádné provokace), folklorní, geometrický motv se štrasem. velký výběr.

benyka
9067 příspěvků 25.11.20 22:21

@ertz Ještě si občas zajdu taky do Domu látek na Palackého. https://www.google.com/search?…

if5
425 příspěvků 26.11.20 18:00

@ertz Dnes jsem se byla kouknout u Stoklasy nahoře na České. Měli nejrůznější tloušťky vliselínu a taky zateplenou silonovou podšívku (do kosočtverců prošívané dvě vrstvy silonu s tenkým vatelínem uprostřed. Takže dost velký výběr materiálů pro Váš účel.
A ještě jedna prodejna látek byla na Josefské vedle minoritského kláštera, nevím ale, jestli přežila.

s_sirena
102 příspěvků 26.11.20 18:52

@ertz já jsem na adventní kalendář použila už zmíněný Ronar je z jedné strany nažehlovací, dobře se mi s tím pracovalo, https://www.dumlatek.cz/…t/ronar-fix/

Jordaan
9265 příspěvků 26.11.20 19:17

Objednala jsem, v ramci black friday vyhodneji, pekelne drahy sici stroj, nad kterym uz ca. rok premyslim. A desne se tesim, az prijde :-).

Moir
2489 příspěvků 27.11.20 08:49

@Jordaan pochlubte se! Já si dělám zálusk na luxusní overlock, ale zrovna u šicích strojů slušné kategorie v se v ČR žádné slevy nepěstují

Jordaan
9265 příspěvků 27.11.20 09:11

@Moir

Juki hzl dx7 :-D. Tesim se jak mala. Byla na nej 150 euro sleva.

Jordaan
9265 příspěvků 27.11.20 09:16

@Moir

Koupila jsem ho tady https://www.naehpark.com

Jaky overlock jste si vybrala?

Moir
2489 příspěvků 27.11.20 10:46

@Jordaan BL Acclaim nebo Enlighten, stále jsem se nerozhodla zda těch 8 tisíc rozdílu mi stojí za navlékaní jehel vzduchem nebo jaký vlastně je podstatný rozdíl kromě tohodle mezi těmi stroji
v zásadě ho nepotřebuju moje Veronica je v zásadě dostatečná, ale mám strašné pnutí ;)

Stránka:  « Předchozí 1 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek