Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2919) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DanielaS
5220 příspěvků 12.1.21 12:05

Zalezi, jak moc huste je to vysivane, mozna by to slo podlozit takovym tim pruhlednym silikonovym? prouzkem, vidam ho na krajkovem pradle.

Puffin
360 příspěvků 14.1.21 15:56

Slíbila jsem kabelku z plyše, až bude hotová. Vnitřek je z pevnějšího stříbrného šusťáku. Obě látky byly použity i na vesmírné proprietky u hrací podložky.
Kočka nutně musela pózovat taky.

zwedavka
1242 příspěvků 17.1.21 14:47

Dámy, potřebuju synovi vyměnit suchý zip na lyžařských hůlkách, přišívací, ne lepicí. Prosím jak poznám lepší, co pevněji drží a dlouho vydrží? Šíře 2 cm.

Puffin
360 příspěvků 17.1.21 17:47

Dobrý den, hledám způsob, jak opravit natrženou péřovou bundu. Látka je velmi jemná, na omak je to spíš tenká folie než látka. Složení 100% polyester. Bojím se, že se to bude trhat i při jemném šití v ruce. Napadlo mě nějak to podlepit/přelepit, ale nevím čím. Nemáte prosím někdo nějaké nápady či zkušenosti?

Jordaan
9265 příspěvků 17.1.21 18:01

@Puffin

Existuji takove samolepici zaplaty vhodne i na outdoorove obleceni. Poohledla bych se v nejakem obchode, ktery prodava tenhle druh obleceni a nejlip i stany, spacaky a pod., ti by mohli mit i tyhle zaplaty.
Pro predstavu https://www.extremtextil.de/…flicken.html

Puffin
360 příspěvků 17.1.21 18:08

@Jordaan Dík moc za nasměrování. Našla jsem, že speciální pásku nabízí Hudy, dokonce mají i podobně modrou, tak by to nemuselo úplně křičet.

kobylkalucni
406 příspěvků 17.1.21 19:05

Nedoporučuji používat nazehlovaci zaplaty. Ehm… Ještě, ze díra byla na rukávu, z bundy jsem ušila vestu…

Puffin
360 příspěvků 17.1.21 20:03

@kobylkalucni I když je zatržení na rukávu, vestu z toho opravdu nechci ;-) Díky za varování.

kobylkalucni
406 příspěvků 17.1.21 23:19

Z fb:

xSx
989 příspěvků 18.1.21 08:59

@Puffin zkuste sehnat Skytex, je to samolepici material na opravu padaku, vypada to dosz podobne, jako Vase bunda. Da se sehnat pres paraglidingove obchody nebo tak.

bao-baba
1428 příspěvků 18.1.21 10:36

@Puffin Červené jsem nedala, i když chlupaté kabelky nemusím. Myslím, že by jí prospěly uši z jiného materiálu než je ten plyš.

DanielaS
5220 příspěvků 18.1.21 11:12

Mam tu spoustu zkusebnich tisku na museliny (bavlna, hedvabi a smesi). Na nejake satky me neuzije, chci usit obleceni, jenze podrazeni nejak nefunguje, batist i voal se vytahnou pokazde jinak, nez svrchni latka, i kdyz nechavam dily poctive vyvesit. Klasicka podsivka je mi na leto neprijemna a na bavlneny zerzej se to lepi. A jak je to vsechno potistene, nejdou ani dat dve vrstvy toho sameho na sebe.
Tak hledam strihy, kde se s prusvitnou latkou pocita. Zatim mam jen tuniku Antik Batik z 8/2011, kterou prodlouzim na saty. Nema zasevky, jen sklady - na tech jemnych latkach chci minimum svu, ale zas potrebuju tvarovane obleceni a ne nejake velkoryse obdelniky s dirou na hlavu. Mate dalsi napady?

jitkaag
10 příspěvků 18.1.21 11:30

Hledám tip na splývavý přírodní elastický neprůhledný materiál, nasměruje mě někdo? :)

DanielaS
5220 příspěvků 18.1.21 11:39

Elasticky material bude mit bud primes neprirodni (elastan, spandex apod.), nebo to musi byt pletenina. Hledejte zerzeje, jsou bavlnene, lnene, viskozove, vlnene i hedvabne. Ale splyvavost pro vase pouziti musite posoudit nazivo, to z technickych parametru nepoznate. Viskozove zerzeje byvaji tezke a splyvaji dobre, ale na ukor raseni. Bavlnene jsou tuzsi, takze hledejte spis single zerzej nez dvojity/interlock. Ale zase bude prusvitnejsi.

DanielaS
5220 příspěvků 18.1.21 11:41

Pripadne, pokud je to na obleceni, posudte moznost prirodni splyvavy material, byt pruhledny, + podvlect prirodni nepruhledny material, ale nesplyvavy. Napriklad hedvabne saty + spodnicka.

zwedavka
1242 příspěvků 18.1.21 16:55
@zwedavka píše:
Dámy, potřebuju synovi vyměnit suchý zip na lyžařských hůlkách, přišívací, ne lepicí. Prosím jak poznám lepší, co pevněji drží a dlouho vydrží? Šíře 2 cm.

Dámy, dovolila bych si se připomenout, máte někdo povědomí, jak se rozezná kvalitnější přišívací suchý zip od obyčejného?

Brep
790 příspěvků 18.1.21 17:03

@DanielaS napady nemam, ale ty saty/tunika vypadaji nadherne! Jdu si je nekam ulozit a premyslet, jak by na me vypadaly.

Puffin
360 příspěvků 18.1.21 17:31

@zwedavka Nevím, jak to poznat na zipu. U některých suchých zipů prodejci píší, že jsou odolné UV záření a vlivům počasí, to by mohlo být jedno z kritérií. Napadá mě, jestli by Vám neporadili u nějakého českého výrobce, prodejce, co třeba Bedimex? Mají velkou šíři výrobků.

benyka
9067 příspěvků 18.1.21 17:37

@zwedavka Já moc zkušeností se suchými zipy nemám, ale taky zrovna hledám. Zrada je většinou v těch smyčkových půlkách - smyčky se vytahují a přetrhávají až je z toho cupanina. Tak jsem si říkala, že by obě ty půlky ideálně měly mít srovnatelnou kvalitu a tuhost. A při hledání jsem narazila na tohle: https://shop.arango.cz/…ansparentni/ Moc se mi to zamlouvá k tomu účelu, ke kterému to potřebuji já. Ale píšou tam, že v provedení bez lepidla se to dá i přišít.

ertz
772 příspěvků 18.1.21 18:37

@DanielaS Ty šaty jsou krásné a ty barvy, to je můj oblíbený odstín.
Mně se líbí i tohle 

Nebo takový dekadentní styl

ertz
772 příspěvků 18.1.21 18:40

Ještě se mi líbí tohle - hlavně ten nápad, jak kombinací vrstev vzniklo káro. 

Femur
635 příspěvků 18.1.21 20:07

@jitkaag Kupovala jsem letos úplet s příměsí elastanu (5%) pro maminku na šaty, chtěla jsem aby byl naopak tužší. Ale první volba byla špatně, vybraly jsme bambusový. Bylo to to, co popisujete, pružné, ale splývavé. Navíc trochu chladivé. Tak jsme to nechaly na léto a koupila jsem místo toho podobný úplet z bavlny s nepatrně vyšší gramáží a to bylo mnohem tužší, tak jak jsme chtěly. Ten bambus je konkrétně tento: https://www.unuodesign.cz/…a-kralovska/ ale samozřejmě si asi ve stejné gramáži a s podobným složením (i s tím elestanem) vyberete i jinde. Odkaz dávám jen jako příklad.

Alterations
752 příspěvků 19.1.21 09:30

@Puffin Nestydím se za podvod a odpárávám vnitřní nebo i jiné nášivky ze starých ale i nových oděvů a našívám je na podobné poškození různých oděvů. Výsledky jsou často více než dobré!

DanielaS
5220 příspěvků 19.1.21 16:09
@ertz píše:
Ještě se mi líbí tohle - hlavně ten nápad, jak kombinací vrstev vzniklo káro.

To je zajimave, ale ja mam same cikcaky (Missoni) nebo siroke bordury, to by nevypadalo dobre.

Stránka:  « Předchozí 1 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek