Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2920) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Femur
635 příspěvků 3.1.21 16:26

Před pár dny jsem došila synovi zimní bundu. Je ze softshellu, ale ještě zateplená. Střih mám ze staré Burdy kids z knihovny, ale je dost upravený. Bunda má kapsy ve švu a protože je to nudná šedá (původně jsem ji chtěla nakombinovat s jiným softshellem se vzorem, ale vyprodali ho), našila jsem na to ještě aplikace za softshellu a nažehlila reflexní prvky vepředu, na záda i na rukávy. Podle tohoto střihu jsem mu šila bundu už loni (ta poslední fotka), ta měla ale krásné barvy a trošku víc jsem si vyhrála s kapsami vepředu i ve švu. Rukavice i čepice jsou na obou fotkách stejné, ještě pletu palčáky šedomodré, které se budou víc hodit k té nové a snad dojde i na čepici.

Uživatel je onlineDanielaS
5221 příspěvků 4.1.21 14:51

Ja se na softshell porad chystam, zatim se vzdycky nasla bunda nebo kalhoty z druhe ruky. Deti maji ten material rady. Mne pripada, ze bez podsivky hrozne zachytava za svetry a hlavne flisove mikiny.

Femur
635 příspěvků 4.1.21 16:34

@DanielaS Právě proto jsem to šila vevnitř s tenkým vatelínem a pak normální podšívku. Možná by mi někdo řekl, že tím przním vlastnosti funkčního materiálu, ale na zimu mi přijde jen samotný softshell málo. Podzimní/jarní bundu jsem šila bez podšívky ze zimního softshellu, a trošičku to drhne, ale jinak zas ten vnitřní povrch hřeje. Pak jsem šila ještě z jarního softshellu kalhoty a ty mají uvnitř hladký úplet, to klouže dobře. Hlavně to odpuzuje vodu a chrání proti větru. Celkem se z toho šije dobře. U šití minulých kalhot mi nějak vynechával steh, hledala jsem řešení na internetu, a ono to bylo jehlou - ani jsem si to neuvědomila, ty ještě předtím jsem šila jehlou stretch (to bylo dobře) a pak jsem ji vyměnila a ouha. Takže i když to není pletenina, doporučují stretch jehly.

Yaay
391 příspěvků 5.1.21 10:39

V poslednych tyzdnoch zijem v leginach…tieto su najnovsie. Fotene v tejto pozicii koli nedostatku svetla, aby bolo aspon trochu vidiet detaily.

5221 příspěvků 5.1.21 16:56

Ty sklady jsou nejake… nepravidelne.

Čírina
400 příspěvků 6.1.21 11:24

Prosím o radu. Plánuji koupit overlock na domácí šití, máte nějaké zkušenosti, poznatky z praxe, doporučení?

Yaay
391 příspěvků 6.1.21 12:27
@DanielaS píše:
Ty sklady jsou nejake… nepravidelne.

Ono sa to na kolenach natahuje vsade inak… ale zase ano, na tej latke velmi nejde presne znacit a obcas mi to uslo trochu stranou :D

Moir
2489 příspěvků 6.1.21 12:31

@Čírina nekupovat Singer v Lidlu
momentálně z nižších cenových hladin asi overlock od Lady

Čírina
400 příspěvků 6.1.21 14:22

@Moir Mám rozpočet tak osm tisíc. V Lidlu tedy ne :).

bao-baba
1428 příspěvků 6.1.21 14:31

@Yaay Trochu mi to připomíná roury u kamen… :-)

Yaay
391 příspěvků 6.1.21 14:39

@bao-baba no teraz, ked ste to zmienili uz aj mne :-O Pekne dakujem za takuto asociaciu, uz ju asi nidy nedostanem z hlavy :D

porjk
3193 příspěvků 6.1.21 15:53

@Čírina Mám Janome 990 a zatím mě nezklamal. Používám ho asi 5 let a dost často, teprve na podzim jsem mu měnila ořezávací nůž, který jsem ztupila špendlíkem. Jinak spokojenost. Nevím, jak se pohybuje cena, stal mě asi 8000.-

ertz
772 příspěvků 6.1.21 16:17

@MP blanka @DanielaS @giuliettka Děkuju za rady, příště udělám užší přídavky na švy a asi to podšiju. Hotové kalhoty pro jistotu prošiju ještě úplně v kraji.
@porjk Možná ty kapsy příště trochu zaoblím - a bude trochu jiný model.

5221 příspěvků 7.1.21 15:50

Takova trochu kulturnejsi mikina na praci z domu.
Podle 131 Burda 2/2016

Femur
635 příspěvků 7.1.21 18:29

@DanielaS Tak ta je teda boží. Taky bych takovou užila. Můžu se zeptat, co je to za materiál, vypadá to jako svetrovina.

5221 příspěvků 8.1.21 13:57

Ne, je to teplakovina, z rubu pocesana, moc prijemna. Je jen potistena jako svetr.

Jordaan
9265 příspěvků 8.1.21 13:59

Z nahleho popudu jsem se rozhodla naucit se vysivat :-). A tohle je muj prvni vyrobek.

Femur
635 příspěvků 8.1.21 16:06

@DanielaS Aha, tak to je super, má to krásnou barvu a vzor. Začíná mi to vrtat v hlavě, že bych si něco podobného pořídila. Mám tam jednobarevnou počesanou teplákovinu… leží tam už nějakou dobu. Původní plán byl zimní domácí šaty, hm. Tak teď nevím.

MenthaPiperita
103 příspěvků 8.1.21 21:13

@Jordaan Paráda. Rozpoznávám správně inspiraci u Yumiko Higuchi?

Jordaan
9265 příspěvků 8.1.21 21:36

@MenthaPiperita

Spis presne obkresleni jejiho obrazku :-). Nahodne jsem v nejake (nevysivaci) diskusi cetla chvalu na jeji knihy a vygooglovala si ji. A i kdyz me vysivani nikdy nezajimalo, tak jeji knihy se mi okamzite zalibily a hned jsem si dve obednala. Jeji styl se mi moc libi a urcite zkusim par veci vyrobit. Vysivate podle ni?

MenthaPiperita
103 příspěvků 9.1.21 14:17

@Jordaan Ne, ale jak píšete- její styl se mi líbí. Objevila jsem ji ještě v době, kdy se dal prohlížet instagram bez registrace, teď holt mám utrum.

Jordaan
9265 příspěvků 9.1.21 18:06

@MenthaPiperita

Ja taky nejsem moc vysivaci typ - hlavne teda proto, ze pro ty vysivky nemam moc vyuziti. Ted se chystam na obyc zasteru do kuchyne, tu jsem chtela usit tak jako tak a na dolni okraj neco vysiju, docela se na to tesim. Vic me ale moc nenapada, mozna az doroste neter, na letnich satickach by to mohlo byt hezke. Na mem obleceni si to moc neumim predstavit.

5221 příspěvků 9.1.21 18:09

Tchyne ma vysivane voalove zaclony. Ale po kazdem prani musi tu vysivku opravovat, to by me teda mohlo…
Vysiva precizne, ale taky me nenapada, o co bych ji tak rekla, nabizi se, ale ja nevim, ja veci hazim do pracky.

MenthaPiperita
103 příspěvků 9.1.21 19:03

@Jordaan Přesně tak - nejsem na zdobené oblečení typ, dečky nepoužívám… parkrát jsem vyšívala třeba plátěné ubrousky (svatební dar) nebo monogramy na kapesníčky, ale je to přece jen náročnější na údržbu a v běžném provozu jsou lepší odolnější, praktičtější věci.

whitehorse
282 příspěvků 12.1.21 07:16

Dobrý den, máte někdo prosím zkušenost se začištěním pružné krajky (pružný tyl s výšivkou) ve výstřihu? ráda bych něco, co bude jméně nápadné, ale zároveň zůstane i dostatečně pružné, abych výstřih nemusela moc zvětšovat.
nápady na netu jsem pohledala na klasickou krajku kde byl rolovaný okraj (pěkné, ale fungovalo by to v provedení na elastické?) a nebo začištění šikmým proužkem (u mně by asi musel být úpletový).

Stránka:  « Předchozí 1 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek