Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2919) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9265 příspěvků 27.11.20 11:24

@Moir

Pri te celkove cene by se skoro dalo rict, kdyz uz, tak uz. Jiny rozdil jsem tam take neobjevila. Ale tu cenu bych rozdychavala dlouho, nad tim mym strojem jsem ted vahala ca. rok a stejne se mi pri placeni trochu trasly ruce. Vahala jsem nad dx5, kvuli cene, ale ve skrytu duse vim, ze by me pak pristich 10 let trochu mrzelo, ze jsem kvuli „blbym par“ zavahala. Ale potrebovala jsem dost dlouho, nez jsem se s tim szila. Na druhou stranu, i ten „levnejsi“ BL je pro me jak z rise pohadek :-)

Moir
2489 příspěvků 27.11.20 11:29

@Jordaan já se taky spíš kloním k „když už tak už“, při koroně se mi daří šetřit docela dost, jak člověk nechodí mezi lidi, tak to jde dost snadno, ale zas jsem si už letos pořídila k narozeninám od BL coverlock, což taky nebyla žádná láce (a jsem ráda, ale ten nový BL coverlock už bych nekupovala, přece jen je to nejméně používaný stroj) a je to spíš rozežranost, než potřeba, ale zas ten over využívám často, když už šiju
ještě tomu nějakou dobu dám, než se rozkývu k rozhodnutí

Yaay
391 příspěvků 27.11.20 16:37

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…

Jordaan
9265 příspěvků 17.12.20 13:52

Vanocni prani me jedine „zakaznice“. Jak se mi ta latka nezdala, tak ted bych si to nejradsi nechala. Dneska vecer jeste dokoncim tu rousku :-).

Brep
790 příspěvků 17.12.20 21:22

Burda 6/2016
Proc? Proc to neslo vyfotit bez podprsenky?

MenthaPiperita
103 příspěvků 17.12.20 22:53

@Brep Ono to v těch větších velikostech větsinou nejde bez podprsenky nosit, tak se třeba někdo rovnou zarazí a uvidí, že se to nehodí. Hezké to tedy není.

ertz
772 příspěvků 18.12.20 19:08

@Jordaan Mně se ta látka delší dobu líbí, objevila jsem ji, když mi benyka dala odkaz na obchod v Brně, ale měla jsem strach, že je moc tenká - má gramáž 200 g/m2, složení je ba + 5 % elastan. Myslíte, že by z toho šla ušít tunika, triko pro dospělého nebo dětské šaty?

Jordaan
9265 příspěvků 18.12.20 20:11

@ertz

Latku si prinesla pani, ja bych ji na cepici nebo masku nekoupila, je opravdu hodne tenka, elasticka a tak trochu „plandava“. Detske saty nebo tricko z toho urcite usit pujdou, v tom tricku pujde videt kazdy fald a bude se protlacovat podprsenka. Osobne bych z toho tuniku nesila, je to ten druh latky, co bud planda nebo se prilepi. Nicmene je moc hezka :-). Pokud mate s uplety zkusenost a mate overlock, tak z toho usijete vsechno bez problemu, pri siti na normalnim stroji se to nejspis bude dost tahat.

ertz
772 příspěvků 18.12.20 21:20

@Jordaan Díky za odpověď, ušetřila jste mě zklamání. Já jsem si pořád říkala, proč se tak hezká látka moc neprodává, že v tom bude nějaký háček.

Uživatel je onlineDanielaS
5220 příspěvků 20.12.20 10:27

Blejzr značky Chloé z časopisu Cartamodelli 2/2018. Ale z méně seriózní látky, je to teplákovina. Stejně jsem pořád doma, tak místo mikiny. Sesazování jsem si užila, díly jsem pokládala tři dny. Sesazené jsou i věci, co nikdy nikdo neuvidí, jako kapsové lišty (přes které jsou patky)… a to i z rubu. Měla bych brzdit.

Puffin
360 příspěvků 20.12.20 12:45

@DanielaS To je tak úžasné! Děkuji za pobídku k větší pečlivosti při šití.

ertz
772 příspěvků 20.12.20 14:22

@DanielaS Teď mi za zády zazněla nějaká reklama z TV - Užijte si dokonalost - a ten slogan - to jste přesně Vy :-)

Temperance
2990 příspěvků 20.12.20 17:56

@DanielaS Nádhera! Přesně tento typ blejzru potřebuju!!! Dá se ten návod někde stáhnout?

porjk
3193 příspěvků 20.12.20 18:59

@DanielaS Sakra! To je radost se podívat. Jste velmi šikovná! Taky mě těší, když se mi podaří vypracovat něco, o čem vím jen já. I když někdy se mi zda, že si lidi nevšimnou ani toho, co vidět je.

5220 příspěvků 21.12.20 13:16

Navod je dost strucny (a v italstine, casopis je puvodne spanelsky), pripada mi, ze to neni psane pro domaci svadlenky. Po pravde receno jsem si k siti nasla ilustrovany navod na blejzr z Burdy, jinak bych tapala.
Vite, me ceka operace mozku a kdovi, jak na tom budu potom se zrucnosti a vubec, tak ted zkousim, co vsechno jeste umim.

ertz
772 příspěvků 21.12.20 15:40

@DanielaS Mně to sako připomnělo ty buddhistické rituály, když vysypávají z písku nějaké obrazce nebo mandaly. Absolutní soustředění. A při něm zapomenete na starosti. Přeju Vám, aby vše dobře dopadlo.

5220 příspěvků 21.12.20 15:45

A to me nenapadlo, ale dava to smysl.

Femur
635 příspěvků 22.12.20 09:07

@DanielaS Držím vám palce, ať vše dobře dopadne. A ať neztratíte své schopnosti. Jste dokonalá. :-)

Temperance
2990 příspěvků 22.12.20 18:42

@DanielaS Díky za odpověď. A držím Vám všechny palce, které mám, aby operace dopadla dobře! Kdy Vás to čeká?

ertz
772 příspěvků 3.1.21 07:39

Ušila jsem kordové kalhoty podle tohoto střihu:

A mám problém s kapsami. V návodu je založit jednu stranu kapsy, pak druhou stranu a přišít. Tím vznikne dost vrstev a ten roh trčí, i když jsem to prošívala tak 2 - 3 mm od okraje. Čekám, kdy se za něco zachytne a vytrhne. Ještě jsem to zkoušela tím způsobem, jako se šijí okraje ubrusů. Ale nezdálo se mi to lepší, ta tlustá místa byla o kousek dál a vytržení by asi stejně hrozilo. Je nějaké řešení? Nebo udělat příště jiný tvar kapsy?

ertz
772 příspěvků 3.1.21 07:47

Ještě musím dodat, že jsem si to zjednodušila. Žádné kapsy vzadu a v pase normální pásek na širokou gumu. Je to zkušební model. Koupila jsem ještě manšestr se širšími vroubky a z toho bych chtěla ušít podle stejného střihu kalhoty na běžné nošení. 

Má gramáž 325 g/m2. Mám tam udělat nějaké změny, přece jen je ten prací kord tenčí a měkčí. V listopadu jsem ušila dvoje tepláky z počesané bavlny a je to oblíbený kousek, tak si teď troufám na víc. Ale nerada bych to zkazila, takže uvítám rady.

porjk
3193 příspěvků 3.1.21 07:57

@ertz Krásná barva! A zaoblit ten roh, aby se vrstvy trochu rozprostřely?

MP blanka
2821 příspěvků 3.1.21 09:54

@ertz - ja som pre moju „ nohavicovú “ zákazníčku našila desiatky manšestrových nohavíc s množstvom všelijakých vreciek, aj vrecko na vrecku, príklopky atď. a vždy bola spokojná. Šije u mňa viac ako 10 rokov, keby mala problém, isto by som o tom vedela. Človek musí prijať to, že každý materiál je inakší, a viac vrstiev na sebe bude vždy pri manšestru hrubších, ako u plátna. Ja som všetko štepovala 2×, čo okrem žiadúceho vzhľadu pomôže tú matériu tak trocha pridržať. Vnútorné plochy v rožkoch vreciek môžete trochu vystrihnúť, ale pozor, opatrne! A neviem ako sú odporúčané švy vo vašom návode, ale ja pod vrecka nedávam viac ako 1cm. Predpokladám, že zvislé strany rovných vreciek striháte presne po prúžku. No a ak sa chcete vyhrať, tak môžete nakladané vrecko kompletne podšiť, to robím tiež dosť často.

giuliettka
7992 příspěvků 3.1.21 10:18
@ertz píše:
A mám problém s kapsami. V návodu je založit jednu stranu kapsy, pak druhou stranu a přišít. Tím vznikne dost vrstev a ten roh trčí, i když jsem to prošívala tak 2 - 3 mm od okraje. Čekám, kdy se za něco zachytne a vytrhne. Ještě jsem to zkoušela tím způsobem, jako se šijí okraje ubrusů. Ale nezdálo se mi to lepší, ta tlustá místa byla o kousek dál a vytržení by asi stejně hrozilo. Je nějaké řešení? Nebo udělat příště jiný tvar kapsy?

Nie ako obrus, ale ako napríklad rázporok na pencil sukni. (zaboha si nemožem spomenuť jak sa ta sukňa volá slovenský) Nech máte ten šev uprostred toho trojuholníka. Rohy odstrihnete a zostane vám tam menej materiálu. A pri našívaní kapsy, si presne do toho rohu z vnútornej strany nohavice, podložte nejeký materiál. Tenučký batist, štvorček tak 1,5× 1,5, len obnitkovaný. Zabráni vytrhnutiu kapsy jak tam dieťa celou silou narve ruku.

5220 příspěvků 3.1.21 10:40

3 mm od okraje je dost, vzala bych to bliz. A muzete tam dat nytek, jako byva na dzinech.
Nebo kapsu vypodsivkovat, pak bude v rohu jen 2× mansestr a 2× podsivka.
Urcite bych podlozila ty dva svy kapsy z rubu kalhot, staci nejaka stuzka, treba keprova.

Stránka:  « Předchozí 1 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek