Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2899) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
MP blanka
2783 příspěvků 16.11.20 17:51

@ertz - vďaka, už som nazrela, a dozrieva vo mne typ na vianočný darček

ertz
690 příspěvků 16.11.20 19:27

@MP blanka Ano, dcera mi mrkla přes rameno a líbí se jí ta počesaná teplákovina s potiskem sov. Mně se líbí taky. Ale musím ušít něco z těch nasyslených látek, momentálně teplejší tepláky a trička.

whitehorse
280 příspěvků 19.11.20 07:08

Zdravím všechny. Nemáte někdo trošku lepší představu, co by toto mohlo být za látku? https://www.burdastyle.de/…11-122020-DL
je to nová Burda 12/2020, ze stejného střihu jsou tam i šaty v krátkém provedení https://www.burdastyle.de/…12-122020-DL . U obou typů šatů je psaná pevnější látka na šaty, ale přitom u obrázku šatů v krátké verzi (v časopise) je napsáno že je to z French Terry. Takže váhám z čeho ušít.
Mám doma jednak pevnější teplákovinu (alespon na zkušební krátké) a nebo pro dlouhou variantu bavlněný samet (nepružný). Případně co by jste doporučily? Díky.

Jordaan
9228 příspěvků 19.11.20 09:00

@whitehorse

Nejspis je to chyba v prekladu, v nemecke verzi stoji „vlnena tkanina“, u obrazku i v navodu. Osobne bych ty saty udelala z nejakeho tlusteho upletu (ponte) a bez zipu.

whitehorse
280 příspěvků 19.11.20 09:10

@Jordaan díky. já právě chtěla ten střih kvůli úpletům, protože to je přesně to, co bych ráda a proto mně překvapilo, že je tma napsána tkanina.

Zetina
84 příspěvků 19.11.20 10:15
@ertz píše:
@DanielaS Pěkné, i ta velrybí košile. Máte ráda zvířata, že. Já jsem teď objevila hezký úplet - ale je vyprodaný. Zajistil by oblibu nositele v hodině matematiky - mají smůlu dětičky

9×7 není 64!! Ještěže už to vyprodali!:relaxed: :relaxed:

benyka
8892 příspěvků 19.11.20 11:18

@Zetina Ty devítky vůbec jim nějak nejdou. :-)

DanielaS
5188 příspěvků 19.11.20 12:30
@whitehorse píše:
Zdravím všechny. Nemáte někdo trošku lepší představu, co by toto mohlo být za látku?

V italske verzi pisou „latka spajetkami“ na dlouhe a „vlnena latka“ na kratke. Ono to mate, protoze tkanina a latka splyva (tessuto, ткань apod.) a ne vzdycky si to v navodech uhlidaji.
Teplakovina bude v pohode.

whitehorse
280 příspěvků 19.11.20 12:32

@DanielaS ony právě látky s pajetkami jsou jak úpletové tak tkaniny např. šifon. a to je potom otázka co vlastně chtěli. je to hodně na tělo, takže se mi to zdálo nejednoznačné.

Yaay
387 příspěvků 20.11.20 12:38

K najnovsej Burde, nevsimla som si to ja, ale nejaka pani na FB, tak schvalne..

whitehorse
280 příspěvků 20.11.20 12:46

@Yaay jo, tak to se jim povedlo - opravdu ukázka kvalitně ušité mikiny

pavka_l
1242 příspěvků 21.11.20 12:26

@Yaay @whitehorse To není neforemná vestička a pod ní triko?
A jako bonus díra ve švu?

Alterations
751 příspěvků 21.11.20 16:36

Podivuji se nad tím, že jsme v obchodech viděli (před karanténou) hezké jakoby zimní kabáty, které třeba ani neměly podšívku, anebo v jejich látce bylo minimum vlny, nebo dokonce tam nebyla vůbec žádná. Jsou to zřejmě pláště pro osoby, které se z vytopené kanceláře do vytopeného bytu přemisťují auty z podzemních parkovišť, nebo ulicí jen tak prosviští. I já už jen matně pamatuji doby, kdy do vlněných plášťů se vkládaly vatelíny. Nejlépe vlněné a alespoń do poloviny délky.

Teď když je ( bohužel) více času, jsem se rozhodla v rámci šetření a recyklace podobně zateplit své dva kabáty. Namísto starých vatelínů jsem koupila to co je - bílou umělou docela jemnou vložku do prošívání. Výsledek je zajímavý. Kabáty vypadají úplně jinak a jsou mnohem příjemnější na nošení a samozřejmě teplejší.

ertz
690 příspěvků 21.11.20 17:24

@benyka @Zetina Máte pravdu, ani jsem si nevšimla. Zkazila bych dětem známky :-)

@Alterations Před pár lety jsem si koupila 3/4 kabát - a vůbec nehřál. Tlustší svetr by snad byl lepší. Vyhodila jsem ho a pak jsem se dívala po novém, opravdu všechny bez vlny. Ptala jsem se v obchodě na vlněné kabáty - ano, dnes jsme dostali, jsou takové těžší - byly, ale vlna v nich nebyla. Nakonec jsem našla obchod, kde prodávají kabáty z Makyty a tam vlna je - 51 % vlna a 7% česaná vlna.

marikahr
1042 příspěvků 22.11.20 00:23

@ertz Makyta má kvalitné látky (materiaály ako vlna+kašmír, vlna+alpaka…), a kabáty za solídne ceny. Síce niektoré modely sú prekombinované, či už strihovo alebo farebne, ale dá sa vybrať a hlavne ten kabát hreje a nežmolkuje sa! Škoda, že sa z trhu vytrácajú. Vlani napr zavreli predajňu v Lipt. Mikuláši :-(

ertz
690 příspěvků 22.11.20 19:15

@marikahr Dnes jsem se dívala na stránky Makyty, moc fotek tam neměli, ale při hledání se mi objevil e-shop https://www.odema.sk/sk/home - pánská a dámská móda z Púchova. Tam bych si teda vybrala a ten můj kabát má podobný střih jako některé jejich modely. Nevíte, jestli je to nějaká odnož nebo spolupracující firma Makyty?

ertz
690 příspěvků 22.11.20 19:26

Budu šít adventní kalendář a potřebovala bych poradit, čím ho podšít. V jedné zavinovačce jsem měla takovou vložku, asi tkaná bavlna, na povrchu mírně zvlněná (jako krep, ale tlustší), asi jako silnější vaflový ručník. Procházela jsem různé e-shopy s látkami, ale všude jen vliselín nebo vatelín apod. Já bych chtěla něco středně tlustého, aby se to pak dalo srolovat nebo přehnout.

Temperance
2918 příspěvků 22.11.20 21:03

@ertz Co třeba režné plátno?

Femur
587 příspěvků 22.11.20 21:35

Dneska jsem si užila hezké odpoledne. V týdnu mi zavolal brácha, jestli bych jeho dceři nepomohla se šitím. Neteři je dvanáct a je trošku hrr. Moc se mi do toho nechtělo, mám dost vlastní práce, ale domluvili jsme se, že si v sobotu dopoledne půjde vybrat látku. Šla jsem s ní, museli jsme se v obchodě vystřídat. Chtěla totiž tatínkovi ušít k Vánocům tašku na gramofonové desky. Tak si brácha vybral látku, pak šla dovnitř se mnou neteř, taky si vybrala něco pro sebe, no vyblbli jsme se.
Dneska přišli, brácha šel venčit psa, manžel syna. My jsme to nastříhaly, posadila jsem ji ke stroji. Sice to nebylo poprvé, co něco šila, u babičky prý šila nějaký pytlík. Ale šlo jí to, byly to samé rovné stehy, hlavně se musela naučit šlapat na patku jemně. Ani jednou jsme nemusely párat, což bylo dobře. Šily jsme to ze softshellu, aby to bylo pevné. Moc nás to obě bavilo. Jsem ráda, že jsem se jí mohla věnovat. Brácha jí loni k narozeninám koupil starý šicí stroj, ale ona to s ním neuměla, teď prý zkusí něco sama, ale zase přijde na další „lekci“. :-)

marikahr
1042 příspěvků 22.11.20 22:12

@ertz Makyta ma stránky otrasné, tým, čo tam propaguje skôr náhodného návštevníka odradí :-(
firmu Odema nepoznám, ale štýl majú podobný, materiál vlna-kašmír + niečo,
tie kombinované viacfarebné kabáty to je ako: Teda, to muselo dát příšernou práci. … Přitom taková blbost, co? :-P
Ale kukla som na ich FB je video z predajne a tam som zahliadla celkom príčetné kabáty. Ja si dám asi tento rok kabátovú diétu. Na konci minulej zimy som si kúpila Must have sezóny - camel coat od Joop a mala som ho asi raz… a túto zimu sa nemám chuť ani obliekať :-(

Alterations
751 příspěvků 23.11.20 10:51

@ertz Něco byste možná našla v řemeslných potřebách. Někdy si říkají Kutil.

benyka
8892 příspěvků 23.11.20 11:51

@ertz A co třeba plsť (filc)? Mají ho v různých tloušťkách od 1 mm, výběr barev je velký.

if5
386 příspěvků 23.11.20 14:46

@ertz Proč ne vatelín? Proštepovaný půjde srolovat dobře. Určitě bych se vyhnula bavlně, pokud budete chtít kalendář vyprat.

DanielaS
5188 příspěvků 23.11.20 16:04

Teda jestli nechcete vatelin, co frote rucnik?
Vatelin se taky da rozdelit na dve polovicne silne vrstvy.

Karpertje
97 příspěvků 23.11.20 17:20

@ertz Arachne, Ronar nebo Ronofix, vše má Polytex.

Stránka:  « Předchozí 1 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek