Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2847) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
EmilyG.
2068 příspěvků 22.7.20 23:00

@Birdonawire me to pripada jako s autem. Kdyz si zvyknete na automat, park assistance atd., tak uz se nechcete vratit.

Jordaan
9026 příspěvků 22.7.20 23:47

@EmilyG.

Jak u ceho :-). Stroj mam sice elektronicky, ale v aute nemam ani navigaci. Z principu.

EmilyG.
2068 příspěvků 23.7.20 17:15

@Jordaan proc? Me to hodne usnadnuje zivot, hlasi prekazky, vybere lepsi trasu…no ale ja mam vubec rada technicke hracky a vsechno co lenochum usnadnuje zivot.

giuliettka
7309 příspěvků 23.7.20 17:35
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Kdybych si měla kupovat nový stroj, tak bych také hledala mechanický, právě kvůli důvodům, které @DanielaS uvedla. Ale chápu, že ten, kdo si zvyknul na elektronický, tak už by jiný nechtěl.

Spomeň si ba môj popis čo všetko ten elektronicky stroj vie. :wink:

giuliettka
7309 příspěvků 23.7.20 17:36

@DanielaS Dik za odpoveď. :-) Aj všetkým ostatným.

Jordaan
9026 příspěvků 23.7.20 21:30

@EmilyG.

Ja mam dobrou pamet na mapy, takze se proste podivam predem do mapy nebo planu mesta. Taky je fakt, ze me to i bavi, predevsim v cizine, ale i v mem meste, je to trochu takove dobrodruzstvi vsedniho dne. V nejhorsim se proste zeptam. Taky me nervuji situace, kdy to navigace nejak poplete - radsi se vztekam na sebe, nez na na pristroj. Spousta lidi, ktere znam, nenajde bez navigace v cizim meste ani hlavni nadrazi, ja se naopak dokazu zorientovat velice rychle a to je schopnost, kterou bych si rada uchovala. Autem jezdim rada a jsem schopna si auto vypujcit i pro zabavu, jenom abych si vyzkousela jezdit v nejakem desnem meste, typicky prejet nejaky most :-).

EmilyG.
2068 příspěvků 23.7.20 21:57

@Jordaan me je zle jen to ctu! Jste dobra! Jo a videla jste posledni Burdu? Model 113, uplnejsem v tech satech videla vas!

Porkpiehat
2366 příspěvků 23.7.20 22:25
@giuliettka píše:
Spomeň si ba môj popis čo všetko ten elektronicky stroj vie. :wink:

To vyprávěj někomu, kdo byl spokojený i se šitím na stroji starém 70 let, který umí jen rovný steh :-)

Jordaan
9026 příspěvků 23.7.20 22:42

@EmilyG.

No, mne bylo taky parkrat zle :-D. Pamatny byl prejezd Bhumibol mostu v Bangkoku, kde jsem si to auto pujcila na opacne strane mesta, jako ze to „v pohode projedu“, tam jsem to nasla, zpatky jsem si musela vzit taxika, ktery jel prede mnou, jinak bych tam jezdila dodnes. Blbe mi bylo jeste druhy den :-).

EmilyG.
2068 příspěvků 23.7.20 23:16

@Jordaan no me je horko amdlo pri te predstave, jak jsem vam chtela dat zelene je z toho července rameno, cimz se omlouvam. Jste dobra, ja bych to nezvladla, ani zavolat si taxik ktery me vyvede by me nenapadlo.

Jordaan
9026 příspěvků 23.7.20 23:31

@EmilyG.

Taxika jsem nasla na ulici, ten clovek se tomu nejspis smeje do dneska. Telefonovat jsem nemohla, protoze bych nikdy nedokazala vysvetlit, kde jsem :-).

Temperance
2699 příspěvků 24.7.20 07:34

@Jordaan Jsem pěšák, ale s pamětí na mapy to mám podobné. Ten adrenalin chození po neznámém městě! :-D

VeronikK
1235 příspěvků 3.8.20 13:41

@Temperance já jdu ještě dál, pokud jedu do neznámého města a mám dost času i náladu si prostudovat mapy (i street view apod..), tak to je, jako bych se vrátila na nějaké staré známé místo. Žádný adrenalin, prostě už to znám… Ale je to super, když vím, kam mám jít. Jen nevím, k čemu tuhle vlastnost využít, nějak jsem pro to nenašla uplatnění.

Temperance
2699 příspěvků 3.8.20 13:44

@VeronikK Jsem konzerva, nejradši mám staré dobré papírové mapy a plány měst. Očima si potřebnou část vyfotím a pak jdu najisto. V této souvislosti mě něco napadá, ale napíšu to do stěžovacího vlákna.

VeronikK
1235 příspěvků 3.8.20 13:45

Burda 5/2012
Mám doma tuto burdu bez střihové části (kdysi mi na prohlédnutí půjčila kamarádka a nechtěla už zpět). Chtěla bych si z ní ušít jedny šaty a podobný střih jsem nenašla… Nemáte náhodou někdo doma - půjčila bych si nebo poprosila o okopírování (nebo nevím…)?

Temperance
2699 příspěvků 3.8.20 13:49

@VeronikK Ta kamarádka tu střihovou část nemá? Nebo už spolu nekamarádíte?

VeronikK
1235 příspěvků 3.8.20 13:50

@Temperance já si to neumím očima vyfotit. Ale umím si to představit. Právě proto ráda používám kombinace různých map. Papírové mám radši, ráda vidím celek. Na internetových mapách je bezva detailní přiblížení, ale pak tam ten celkový pohled chybí. Mě to baví prohlížet, pak už mám s sebou papírovou mapu v tašce jen pro jistotu :-) A zjistila, že lepší orientaci mám ve městě, i když tedy v přírodě taky nebloudím.

VeronikK
1235 příspěvků 3.8.20 13:51

@Temperance ono je to už dávno, myslím, že už jsem se jí ptala a neměla. Navíc se teda odstěhovala dost daleko… Taky jsem jí psala, ale opravdu mám pocit, že nemá :-(

Femur
437 příspěvků 3.8.20 18:46

@VeronikK Večer se kouknu.

Dani17
494 příspěvků 3.8.20 19:24

Trochu jsem doma uklízela a mám tu větší kousky softshelu. Zelená trávová (cca 40×40 cm), zelená limetková (cca 20× 140 cm) a oranžová (cca 40y40 cm). Nabízím zdarma, kdybyste měla některá zájem. Spíš bych to viděla na zpestření modelu, ne na ušití něčeho celého. Je to softshell od mráze. Chtěla jsem dát foto, ale nejde mi přihlásit na peklo z mobilu.

Femur
437 příspěvků 3.8.20 19:53

@VeronikK Tak jsem prošla archiv Burd a bohužel, nemám. Snad se ozve někdo jiný. Nebo bych být vámi zkusila knihovnu. Tam by měli mít všechna čísla, samozřejmě pro ročník 2012 by asi museli taky do skladu, u nás třeba mívají letošní a loňská čísla na poličce za pultem a starší vzadu ve skladu.

V3S
51 příspěvků 4.8.20 00:41

@VeronikK Dívala jsem se, ale Burdu 5/2012 nemám. Některé modely se často opakují, nemohla byste poslat nákres modelu? Třeba bych(om) našla(y) stejný nebo alespoň hodně podobný.

VeronikK
1235 příspěvků 4.8.20 06:58

@Femur bohužel v městské knihovně v Praze Burdu snad ani nevedou, nenašla jsem (už dříve jsem zkoušela) a myslím, že jsem se i ptala. Tady místní knihovna je spíše menší, zkusím, jestli chytnu někdy otevřeno a zeptám se. Vím, že v Táboře, kde si půjčovala babička, tam měli časopisy včetně burdy…

Moir
2407 příspěvků 4.8.20 08:22
@VeronikK píše:
@Femur bohužel v městské knihovně v Praze Burdu snad ani nevedou, nenašla jsem (už dříve jsem zkoušela) a myslím, že jsem se i ptala. Tady místní knihovna je spíše menší, zkusím, jestli chytnu někdy otevřeno a zeptám se. Vím, že v Táboře, kde si půjčovala babička, tam měli časopisy včetně burdy…

https://burdastyle.ru/…urda-2012-5/ pokud máte návod, tak si střih kuptte v PDF, momentálně vyjde jeden na cca 25 Kč, to je snesitelné, ne?

Brep
757 příspěvků 4.8.20 08:35

@VeronikK V mestske knihovne v Praze Burdy maji, sama jsem si je nekolikrat pujcovala, jen ten vas dil nemaji.

Stránka:  « Předchozí 1 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek