Nevím svůj barevný typ...

Fotoalbum tématu (95) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adrifinel
64 příspěvků 23.08.18 10:02
Nevím svůj barevný typ...

Už dlouho si nevím rady s tím, jaké barvy se ke mně hodí. Připadá mi, že jsem snad všechny typy. Zkoušela jsem různé barvy na vlasy. Většinou mám s nádechem do fialova nebo červené. Přirozená barva mých vlasů je taková vycmrdlá kaštanová. Oči mám modrošedé. Oblečení nosím nejraději růžovou, modrou, zelenou, černou, fialovou a bílou, ale nejsem si jistá, jestli jsou to moje barvy.

Pozn. fotky jsou z mých akcí a spojené s mým zájmem. Nicméně hlavní je určit, co vlastně sem. Sama se tipu ji na zimní, ale testech na internetu mi vychází spíše letní. A u šátků mi připadá, že se ke mně hodí snad vše.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Sépia
406 příspěvků 23.08.18 10:32

@Adrifinel My to tu nerozriešime, môžeme len napísať podľa fotiek čo sa nám zdá a čo nie. Všetky kreácie sú strašné, až na fotku v čiernych šatách a ešte aj to fialové tričko.

Adrifinel
64 příspěvků 23.08.18 10:44

@Sépia Možná vám tak připadají, jsem otaku a hodně věcí je cosplay a styl s tím spojený. Patří to prostě k tomu.

Ale o to nejde. Jde o to na jaký barevný typ se vám zdám. Pač já si připadám na všechny.

Sépia
406 příspěvků 23.08.18 12:11

@Adrifinel Ja vás nekritizujem, len konštatujem farebný efekt - o ten išlo.

Adrifinel
64 příspěvků 23.08.18 12:49
@Sépia píše:
@Adrifinel Ja vás nekritizujem, len konštatujem farebný efekt - o ten išlo.

Uff ja se lekla, ze se hodnoti neco jineho… S barvy si prave nevim rady. Co mne slusi a cemu se spise obloukem vyhnout.

misionářka
291 příspěvků 23.08.18 14:54

@Adrifinel To, v čem jste na fotkách Vám tedy rozhodně nesluší. To by snad neslušelo ani Marylin Monroe. Z takových fotek se barevný typ posoudit nedá, dá-li se vůbec na fotkách něco poznat. Je třeba posuzovat nenalicenou tvář s pokud možno přirozenou barvou vlasů. A v neutrálním oblečení. Postupně se pak přikládají barvy různých tónů. Přečtěte si o tom něco nejprve.

Adrifinel
64 příspěvků 23.08.18 17:17

Ok, na te posledni fotce je moje prirozena barva vlasů. Z 90% se vetsinou nelicim. A kdyz jo tak volim modre, ruzove a hnede odstiny.

misionářka
291 příspěvků 23.08.18 17:24

@Adrifinel ok, tak jinak: Nejsem si jistá, zda to bude fungovat, ale ZKUSTE NAFOTIT nové fotky . Raději ne selfie, bez brýlí i s nimi, s rozpuštěnými i staženými vlasy, profil i pohled zepředu. Přesvědčte se, že jsou fotky opravdu " nemilosrdné".

giuliettka
2228 příspěvků 23.08.18 18:23
@misionářka píše:
Nejsem si jistá, zda to bude fungovat, ale ZKUSTE NAFOTIT nové fotky .

Radím, aby ste nič nefotila a už vobec nie fotky, ktoré vám nebudú lichotiť. Tu vám aj tak nikto neporadí. Redaktorky tu neradia, kašlú na diskusie a čitateľkám ste ukradnutá. :-)

zelwice
28 příspěvků 23.08.18 20:47

Z fotek je vidět opravdu strašlivý guláš. Co s tím? Znáte slunečnicovou teorii? Kdyby příroda chtěla udělat slunečnici černou/modrou­/fialovou, vícebarevnou, tak ji tak udělá. Ale ne, slunečnice je žlutá a v tom je její krása! Říká se, že totéž v mnohých případech funguje i u barevných typologií. Vaše barva vlasů je ideální k vašim očím a pleti. Ty světlé barvy a modrá jsou otřesné, nezlobte se na mě. Šla bych do hnědé, hnědé měděné či hnědočervené = mahagon. Prostě si jen trochu vylepšete svou původní barvu, ale nedivočte.

Co s etýče oblečení - hledejte, zkoumejte a zkoušejte všechno! :) Ono vám něco padne a řeknete si: „Jo, to je moje barva!“ To poznáte. My si jsme třeba docela podobné s mamkou, ale já mám tmavší vlasy a oči. A jí sedne snad všechno v přírodních barvách (zelené, hnědé, béžové) a já jsem takový ten CARMEN typ (červená, černé, bordo…). Ale ty naše barvy (vlasy+oči+pleť) jsou fakt jen o kousek - tak jeden odstín asi. Taky jde o to, v čem se cítíte vy, že JO, TOTO JSEM JÁ. (Já jsem černorudá Carmen s výraznými rty!")

Nebo jinak. Otevřete svou skříň a mrkněte, které barvy převažují. U mě červené, růžová, inkoustová a černá. Jako asi od každého kousek, ale toto je 80 % a jsou to ty moje kombinace. Jakou barvu má vaše oblíbené triko? Co jste měla na sobě, když vám naposledy někdo řekl, že vám to sluší? U mě to jsou divoké barevné šaty, převažuje fialová, růžová a žlutá. Od toho se zkuste odrazit (asi nenosíte pořád totéž a zároveň něco podvědomě převažuje.)

A když už budete hledat v obchodech a zkoušet, běžte do toho po hklavě a bez předsudků. Zkuste šaty s růžovými kytičkami i neonový overal. Námořnické pruhaté triko. Klasický dámský šátek se sponou. Černé rifle s bílou košilí. Pin Up šaty- Perly na krk. Květiny do vlasů. Ono vás něco fakt překvapí, že WAU, proč jsem toto nikdy nenosila? Vždyť to je super! :D A tím najdete všechno.

kobylkalucni
129 příspěvků 23.08.18 21:06

Co jsem schopná odtušit z fotek ( hodně klame i nepřirozené světlo a celková kvalita fotek ) - vidím teplý typ a pleť s růžovým podtónem. Jak kdysi kdosi chytrý řekl, lidi jsou lidi a ne roční období. Podle toho bych se zařídila a nosila to v čem se cítíte dobře, kašlat na cokoliv jiného. A úplně Vás vidím ve světle růžových Sakuřiných vlasech ;-)

Ghost B.C.
3659 příspěvků 24.08.18 09:29

@Adrifinel Na té maturitní fotce máte vlasy barvené? Nevím, jak to přijde ostatním, ale za mne je to barevně suverénní vítěz.
Jinak těžko posuzovat, protože na fotkách, kde je alespoň trochu vidět tón pleti, máte vlasy celkem „násilně“ přebarvené, což velmi zkresluje výsledný dojem. Dle mého vám ty fialové odstíny vůbec nesluší, stejně tak žlutavá blond. Nic z toho není pro (zřejmě) růžový podtón obličeje. Pokud takhle hodně změníte barvu vlasů - do takové, která vám nepasuje, můžete si obléct cokoliv, ale když to nedoladíte make-upem, budete vždy vypadat poněkud vycmrndaně. Záhadně vylezou červené fleky, které tam dřív nebyly, „vyzmizíkuje“ se obočí, které tam dřív bylo, ztvrdnou rysy a podobně.
Na druhou stranu pokud máte dobrý odstín vlasů, můžete pak mít i nehodící se barvy oblečení a pořád to bude lepší, než obráceně. Je to prostě barva, kterou máme obličeji nejblíže a dělá strašně moc. Výraz koruna krásy nevznikl jen tak pro nic za nic.

Z toho, co jste uveřejnila se dá jenom říct, že všechny ty ostré a výrazné barvy vás poněkud sežraly.

Alí Aziz
52 příspěvků 24.08.18 10:44

Ta maturitní fotka je jednoznačně nejlepší. Jinak co se týče těch ostatních (zřejmě cosplayových) fotek, působí na mě ta stylizace podobně jako u docela dost dalších otaku - hodně výrazné vlasy a oblečení a absence líčení, což má za následek to, že se obličej tak nějak ztratí. Nemyslím si, že tohle nějak zvlášť souvisí s barevnou typologií. Prostě, ke kontrastnímu oblečení a barvě vlasů víc sedí i výrazné líčení, protože je pak vidět, že člověk má i nějaký ten obličej.

Adrifinel
64 příspěvků 24.08.18 22:08

Absence líčení je způsobená tím, že se celkově nelíčím. Nevěděla jsem čím se mám vlastně nalíčit, jaké barvy.

Mahagon jsem myslím jednu už měla. Ačkoliv přírodní barva vlasů je nejlepší, moje mi přišla jako tzv. pochcaná sláma. Nevýrazná, neživá. Měla jsem i blond melír, který mi dělala kadeřnice. Teď se rozhoduji jestli jít třeba do medově plavé, plavé hnědé či modročerné nebo ten mahagon.

Maturitní foto bývá nejlepší i proto, že tam člověka někdo upravil. I to barvení vlasů si člověk nedělal sám :)

Víte, jako malá holka jsem byla to ošklivé kačátko, kterému všichni říkali, že je šeredné. Takže můj pohled na sebe může být tím ovlivňěn. Ale nebaví mě jak to říct, to co mají ostatní. Není to můj šálek čaje.

@kobylkalucni Přímo Sakuru nemám, ale mám něco co je tomu zpolovinu podobného. Viz přiložené foto.

Oveeec
1817 příspěvků 24.08.18 22:48

Mně se zdá, že vám sluší to, co máte na té první, druhé a čtvrté fotce z téhle poslední sady. Možná proto, že je to jednoduché a vypadá to přirozeně a líp vám vynikne obličej. Nechtěla bych vám vnucovat líčení, jestli se z nějakého důvodu líčit nechcete, ale myslím, že jednodušší styling na hlavě a třeba rtěnka, linky a řasenka by vám slušely. Otázka je, jakou barvu těch vlasů a rtěnky, že jo :)

Edit: Jenom bych ještě dodala, že ty vlasy do červena se mi moc nelíbí, ačkoli je to jednolitá barva.

Adrifinel
64 příspěvků 24.08.18 23:09

Ještě přikládám dodatečně dvě fotky.

xSx
430 příspěvků 25.08.18 11:30

mno okud resite opravdu jen barevny typ a ne styl, tak fotky z vlaku se zlutou zarovkou anebo fotka obliceje zahaleneho vlasy moc nepomuze. Poradila bych Vam taky trochu makeupu, nemate sjednoucenou plet a mate vyrazne rysy, rekla bych, ze by Vam to prospelo. Na to jste se neptala, pardon za nevyzadanou radu

giuliettka
2228 příspěvků 25.08.18 11:38

@Adrifinel Nahrajte si fotku ktorú postujete v príspevku 22:08 ako druhú do virtuálného líčenia a „pohrajte“ sa tam s farbou vlasov a tak. Uvidíte sama v čom sa sama sebe budete páčiť.
Na tomto http://www.taaz.com/ máte kozmetické produkty značiek ako Dior, Givenchy, Guerlain, Yves Saint Laurent nebo Benefit.
V češtine to má Mary Kay. https://www.marykay.cz/…ual-makeover Ale tam je menej variant účesov a produkty len od ich značky. Avšak na určenie by vám to malo stačiť. Ani na jednom si nemusíte nič objednať a aj tak to možete vyskúšať.

Sépia
406 příspěvků 25.08.18 12:55

@Adrifinel Najlepšie vyzeráte na fotke s tými tromi zvieratkami, tmavá plavá farba vlasov (alebo svetlohnedá) ukazuje na letný typ. Ale aký, to sa takto nedá ani tipovať. Možno chladný. Neviem čo presne je otaku, ale skúste svoje štylizácie ladiť v chladných farbách. A rozumiem že ste rebel a preto vám obvyklé štýly nebudú vyhovovať. Skúšať rad za radom všetko, ako tu niekto písal je dobrà cesta - keď hľadàte svoj štýl. Ale keď chcete držať ten svoj len prispôsobte farebnosť. Pekné názorné nástenky v rôznych štÿloch k farebným typom sú na Pintereste https://www.pinterest.com/…anacizikova/

Adrifinel
64 příspěvků 25.08.18 13:46

@Sépia To je moje přirozená barva vlasů. Jenže jsem po porodu začala strašně šedivět, takže jsou mi ve vlasech vidět šedivé vlasy. A strašně to odrůstá.

Sépia
406 příspěvků 25.08.18 16:12

@Adrifinel tak si zafarbite, ale skúste farbu podobnú prirodzenej, potom budete aj menej často riešiť odrasty. 6.0, 6.01, 6.1 by mohlo stačiť. Na hranie to ružové modré je dobré. Medeně nie. Ani čierne, mahagon, gaštanové. Majú aj také farebně prúžky na sponu, to by sa vàm mohlo páčiť. Výhodou je že sa len pricvaknú ako detské sponky. Skúšala som aj umelú ofinku ;-)

Adrifinel
64 příspěvků 25.08.18 18:13

@Sépia Tu má moje matka a musí se barvit snad každý 14 dní, jak ji to strašně rychle odrůstá. Jsem v tomhle po ní :D Na jedné té fotce ty proužky mám, ale zase mám momentálně potíž s málou. Má takové to blbé období, kdy není na ničem nit suchou a rvala by mi je z vlasů :D

Sépia
406 příspěvků 25.08.18 18:59

@Adrifinel Tak držím palčeky, aby ste našli tie svoje farby v ktorých sa budete cítiť krásna. A nie ste žiadne škaredé káčatko, ste celkom pohľadná mladá žena, hlavu hore! Rada som pomohla. Ja sa veľa inšpirujem na tom Pintereste, tam je všetko.

Adrifinel
64 příspěvků 25.08.18 23:55

@Sépia Můžu menší dotaz? Jak je to u děti? Dá se to nějak určit nebo se děti v tomhle směru ještě vybarvují?

Sépia
406 příspěvků 26.08.18 09:34

@Adrifinel U malých detí sa to ešte mení, treba počkať tak asi do 10-15 rokov. Neviem presne, ale tak do 6-7 rokov by som určite počkala s posudzovaním.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek