Oblékáte psy?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Caralina
916 příspěvků 5.4.13 12:16

No náš pes ( dobrman, 40kg ) nějaký obleček někde doma má. Manžel dospěl k tomu, že ho nutně musí mít, protože nemá podsadu a byla by mu chudince zima. Moc se to neujalo, skoro nikdy to nenosil a teď se to doma někdě válí. Byla to ta stejná vesta s reflexní tlapkou, ten obrázek už jsem někdo dal.

erinayet
48 příspěvků 5.4.13 15:12

Mně to přijde úchylný, asi tak na úrovni, jako kdybyste dali rybičce svetr.

Sailorette
1594 příspěvků 5.4.13 15:31

Psa oblékám, jinak by mu byla zima. Nedávno jsem viděla na zastávce malého chrta, klepal se jak ratlík, toho jsem vyloženě litovala a jeho paničku v duchu proklela. Byla zima jak v morně a foukal ledový vítr. Stejně tak nesnáším, když lidi nechávají krátkosrstá plemena přes zimu venku. Holt někdo moc nepřemýšlí a odnese to to zvíře.

bosorkáňa
215 příspěvků 5.11.14 14:42

Já to zase vždycky přirovnávám k tomu, že by se člověk, který oblečení u bytových psů odsuzuje, měl ráno zvednout z postele a jít se pěkně na mráz proběhnout v tenkém pyžamu, případně ve spodním prádle.
Pak může rovnou přijít k nám domů a pokecáme na toto téma ještě jednou. Klidně i u čaje se slivovicí, ráda zmrzlíkovi posloužím.

wisp
90 příspěvků 5.11.14 23:23
@erinayet píše:
Mně to přijde úchylný, asi tak na úrovni, jako kdybyste dali rybičce svetr.

Jenze treba tropickym rybickam se vyhriva voda v akvarku.

Jak vyhrat vzduch venku nahacovi? :)

Go-lightly
3429 příspěvků 6.11.14 08:28

Tohle by mě zajímalo: jestli Shelley (cavalier King Charles spaniel) musím v zimě oblékat? Normálně je v domě a sebehorší počasí jí nevadilo, ale mrazy jsem s ní ještě nezažila. Známí majitelé kavalírků je oblékají… Ovšem u předchozího „majitele“ byla v kotci na dvoře. Je nutné jí pořizovat obleček na krátké vyvenčení? Přiznám se, že to spíš nesnáším.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 09:10

@Go-lightly ja to resim s nasim jorkem, nema podsadu, na kratke vyvenceni na zahrade jde bez obleceni, na delsi prochazku uz ji asi zacneme lehce oblekat. Ted je nachlazena a veterinarka rikala, ze snadno venku prochladne, i na cvicaku uz doporucili nosit oblecek. U zeme muze byt chladneji, nez se nam zda v urovni obliceje a pokud je pejsek zvykly doma a neni moc chlupaty a je velka zima, radeji at se nam nekdo smeje, ale oblecu ji.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 09:12
:-)
MarcelaN
161 příspěvků 6.11.14 09:51
@bosorkáňa píše:
Já to zase vždycky přirovnávám k tomu, že by se člověk, který oblečení u bytových psů odsuzuje, měl ráno zvednout z postele a jít se pěkně na mráz proběhnout v tenkém pyžamu, případně ve spodním prádle.
Pak může rovnou přijít k nám domů a pokecáme na toto téma ještě jednou. Klidně i u čaje se slivovicí, ráda zmrzlíkovi posloužím.

no a není problém spíše v tom, že pes do bytu primárně nepatří a tudíž by ani potom nebyl zchoulostivělý? protože drtivou většinu času tráví mezi 4 stěnami, vytopeném bytě a pro packy koberec, plovoučka taky není ideální

bosorkáňa
215 příspěvků 6.11.14 09:57

@MarcelaN Já ani netuším, co Vám na tohle napsat a že mě toho napadá mnoho :)
Snad jen, že si chyťe jelena, oblečte se do jeho kůží a běžte žít do jeskyně. Protože člověk primárně v bytech taky nežil.

Go-lightly
3429 příspěvků 6.11.14 09:58

@bertulka No, asi máte pravdu. Uvidím, jaká bude zima a jak ji bude snášet.
@MarcelaN Upřesněte, že pra-pes do bytu nepatřil. Různé společenské rasy by venku prostě nepřežily, stejně jako nemůžete nechat perskou kočku na zahradě a bez česání. Ano, můžeme diskutovat o morálnosti šlechtění, ale pak můžeme zpochybnit i šlechtění růží - původní šípek to přece nepotřeboval.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 10:04

@MarcelaN jsou plemena primarne spolecenska apotom ta, ktera se na spolecenska zmenila, je to snad spatne? Treba jork je terier, byl to tedy lovecky pes, ale nepredpokladam, ze zil jen tak venku, pravdepodobne prespaval aspon v nejakych stodolach. V zime by venku se svoji srsti zmrzl. Pak jsou plemena, ktera mohou byt a byvaji celorocne venku, ta asi tezko nekdo bude oblekat. Ja myslim, ze je to zbytecne hrotit „ode zdi ke zdi“. Nemaji se ze psu delat barbiny, co se nosi jen v taskach a podobne, to se mne take nelibi, ale na normalnim obleceni pro mala, nebo malo osrstena plemena bez podsady nevidim nic spatneho.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 10:06

@Go-lightly jasne, vsak to reste " selskym" rozumem a uvidite :-)

bosorkáňa
215 příspěvků 6.11.14 10:12

@Go-lightly mě se často stává, že ten pes sám do té zimy nechce a klepe se přes celou vycházku. Vzhledem k tomu, že má nějaké zdravotní problémy týkající se zděděné horší imunity, tak moc neváhám.
Oblek jsem ušila z flaušové deky v ruce, dobře se s tím pracuje a flauš hezky hřeje, je to udělané tak, že to Lilině při pohybu nepřekáží.
Proti nějaké psí módě, co je i legrační, vůbec nic nemám, pokud to pak není celoživotní náplní toho pejska. Ale nechtělo se mi lítat po obchodech a furt něco zkoušet (nemám na to nervy já ani pes) a i představu mám dost odlišnou, než je současná spíš yokršíří nabídka (nic proti yorkům :) )

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 10:23

Ja na tech obleccich nejak nechapu ty kapuce, jeste jsem nevidela psa s kapuci na hlave, vzdyt to na ni ani nedrzi, nastesti se nektere daji oddelat.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.11.14 10:31

@bosorkáňa ja jsem zase nevidela moc tech podle Vas jorksirich, pokud ten vyraz chapeme stejne ( ruzove, barbinovske atd?). Mne se napr moc libil tento - viz fotka. Naopak jsem videla v obchode hodne „normalnich“. Co me ale zajima jsou boty pro psy, osobne mne prijdou vice neprirozene nez oblecky, ale nevim, jak to bude v zime se solenim chodniku. Jak toto resite? Napada me jen poradne od soli umyvat po kazde prochazce tlapky.

bosorkáňa
215 příspěvků 6.11.14 10:36

@bertulka ten je bezvadnej, ale bohužel má ještě jednu chybku, přesně na tom místě, kde je moje fena holá jak koleno, nemá krytí. Mě se líbí i podobné střihy ze softhsellu.
Loni jsem měla pro ni ušitou takovou pláštěnu, za potu a krve jsme ji vytvořily se stávkující veritaskou. Byla nepromokavá, ale bříško moc nechránila.
Jak jsem říkala, chodím do obyč zverimexů, většinou jen pro pytlíky na bobky a i tak mě to moc neba, takže mám třeba přehled zkreslený.

MarcelaN
161 příspěvků 6.11.14 11:26
@bosorkáňa píše:
@MarcelaN Protože člověk primárně v bytech taky nežil.
tak ale člověk si místa pobytu volil vždy vědomě a dobrovolně, o vašem psovi dost pochybuji
@Go-lightly píše:
@MarcelaN Ano, můžeme diskutovat o morálnosti šlechtění, ale pak můžeme zpochybnit i šlechtění růží - původní šípek to přece nepotřeboval.

problém asi bude, že já rozlišuji mezi kytkou a živým tvorem…

Dámy ukončuji své příspěvky na toto téma, evidentně jsme každá někde úplně jide

bosorkáňa
215 příspěvků 6.11.14 12:11

@MarcelaN Evidentně ano. Velmi by mne totiž zajímalo, kde by můj pes tedy žil, kdyby si měl volit sám.

pecka79
2011 příspěvků 22.11.14 22:18

Ja mam yorkshirku a nie je ziadna kabelkova ci oblekova princezna.Ked jej v zime, alebo ked leje, obleciem aspon nieco ako na fotke, potom sa akoze z trucu nechce prilis hybat-vid vyraz jej ksichtu.No akonahle jej to vyzleciem, okamzite ozije. Rovnako je to aj s tym psim ‚ucesom‘ pre yorkshirov.To ma tak max hodinu po ostrihani u psej kadernicky :-) Takze ju obliekanim netrapim, ved ona casom zisti, ze ked je vonku chladno a sneh, lepsie je byt v teple.
K topankam a kremom na nohy. V zime zrejme krem ci vazelina na ochranu labiek kvoli posypom na cestach,chodnikoch.Ja praktizujem umytie teplou vodou hned po prichode domov (to robim celorocne).

Chamonix
650 příspěvků 23.11.14 19:08

Co oblečení, ale známí koupili psovi plavací vestu, protože má nějakou nemoc (problém s koordinací pohybů, a bude hůř), miluje vodu a začínala se jim topit, jak jí to plavání najednou nešlo. Teď zase řádí - s vestou :-)

wisp
90 příspěvků 23.11.14 23:23

@Chamonix Plavaci vestu mam pro psa taky, nastesti ne ze zdravotnich duvodu, berem ho s sebou na vodu, takze je pro jistotu, kdyby jsme se „cvakli“.

Lightshadow
993 příspěvků 1.12.14 09:52

Mám naháče, takže ano, oblékám. Chlupáče ne, jen když je fakt zima, tak dostanou něco přes záda. Za to na nahatým se vyřádím. Něco mít musí a tak si říkám, proč by to nemohlo být hezké a pro mne roztomilé. Samozřejmě na prvním místě je to, že to psovi musí sedět, neškrtit, nedřít a musí se mu v tom dobře běhat. Ale mám pro něj například i „námořnický“ obleček, když byl malý, měl károvanou vestičku s límečkem, různé plyšové oblečky (ty jsou mimochodem strašně teplé a příjemné) a poslední dobou má věci se supermanem :D Ano, možná to je ulítlé, ale vůbec mi to nevadí a jsem si toho vědoma :)

Karin
3948 příspěvků 1.12.14 10:03

Oblékání zvířátek řadím k úchylkám, jako je líčení dětí nebo háčkované návleky na penis. Nemám psa. Ale když jsem byla malá, psa jsme vždycky měli a vždycky nosil jen vlastní kožich (stejně jako všichni ostatní psi u nás na vsi). A bydlel venku v psí boudě. Chápu, že panelákový plyšák bude choulostivější, ale stejně mi pohled na psa v oblečku připadá bizarní.

Jindrason
288 příspěvků 1.12.14 10:33

Pochopím, že se oblíkají psi v zimě, má to své opodstatnění, ale oblíkat psa v létě nebo doma, to nevím, co si o tom myslet.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek