Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 Další »
DanielaS
5253 příspěvků 19.11.14 11:22

Ja v Italii (gratulujte si k ceske poste, kolegyne, bez ironie) k veskeremu dorucovani sproste vyuzivam tetu kolegova tchana (v zivote jsem nevidela ani tchana, natoz tetu) ve Svycarsku. Ona je pani teta zcela imobilni, tedy nonstop celorocne doma. Muze prevzit kdykoliv cokoliv. A kolega tam ob nedeli jezdi a veci mi pak priveze do prace. Na rychlejsi system jsem neprisla.

Roseline
2319 příspěvků 19.11.14 14:59

@noemi
Ten můj byl obyčejný. Kniha z Amazonu. Objednávám poměrně často a nikdy nebyl problém, kromě tohohle úletu. Nebo přeletu? :-) Každopádně jsem z toho byla perplex, co to jako je.
Nicméně naše současná pošťačka je opravdu příjemná a spolehlivá, buď mi to předá osobně, nebo odnese na poštu. Proto si myslím, že to byl nějaký záskok, kterému se s tím nechtělo tahat.

noemi
1645 příspěvků 19.11.14 18:44

@Roseline, tak asi záleží na přístupu, ale podle toho co píšou na stránkách České pošty, tak i kdyby po převzetí od odesílatele obyčejný balík pošta vyhodila mezi odpadky, tak neuděláte nic. Jak píšou, nejsou odpovědní absolutně za nic.

https://www.ceskaposta.cz/…ycejny-balik

KKristýna
473 příspěvků 19.11.14 22:34

Tak a zkuste hádat, kdepak dneska odpoledne našel bratr balíček, na který čekám už měsíc?

noemi
1645 příspěvků 19.11.14 22:36

@KKristýna, ve křoví?

Roseline
2319 příspěvků 19.11.14 22:44

@KKristýna v popelnici?

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 19.11.14 23:24

@Roseline Tam bych ho našel já!

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.11.14 23:26
@KKristýna píše:
Tak a zkuste hádat, kdepak dneska odpoledne našel bratr balíček, na který čekám už měsíc?

tak to řekněte! nebo neusnu :D KDE? je to nervydrásající!

KKristýna
473 příspěvků 20.11.14 08:35

@noemi Získáváte zlatého bludišťáka. Bratr to má i na fotce, takže maminka nelenila a sla udělat pořádek. (Já se vrátila ze školy až v noci.) Velmi slušně paní vedoucí vysvětlila, že se jedná o balíčky placené předem a pokud nás nezastihnou, tak mají dát upozornění do schránky. Nato se jí dostalo té odpovědi, že paní vedoucí pro mě přinesla další tři balíčky. Jsem ráda, že alespoň ty neskončily ve křoví.

noemi
1645 příspěvků 20.11.14 10:05

@KKristýna A to jí vedoucí k tomu balíčku ve křoví nic neřekla? Žádná omluva?

Roseline
2319 příspěvků 5.12.14 19:47

Já mám z dnešního dne čerstvou příhodu s DPD. V cca 9:30 mi přišla SMS, že mi budou doručovat balík dnes v době 11:30-13:30. A pokud se mi to nehodí, můžu to změnit na webu. Doma jsem nebyla, tak jsem rychle měnila datum doručení na pondělí. Jaké bylo moje překvapení, když mi v cca 16:30 přijel domů pán s balíčkem. Byla jsem z něho docela vyjevená, on se na mě tak soustrastně podíval a říkal: „Vy asi nemáte zkušenosti s DPD?“ A pak mi tedy vysvětlil, že řidičům ten systém změn nové informace nepředává.

candance
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.14 20:42

@Roseline a proc prijel v pul pate? To vas hledal podruhe nebo teprve prijel poprve misto o pul druhe?

Majka22
333 příspěvků 5.12.14 21:00
@Roseline píše:
@KKristýna
Už se mi také jednou stalo, že jsem našla na dvoře balíček hozený přes zeď. Byla jsem z toho docela vykulená, fakt bych to nečekala. Možná to byla nějaká zastupující doručovatelka, protože jinak si to nedokážu vysvětlit. Naše nynější doručovatelka mi totiž (zvláště ve srovnání s tou bývalou) připadá naprosto skvělá.

Já naopak tento způsob doručování vítám a pošťačky a jakékoli doručovatele za házení za plot chválím a dokonce o to žádám, ušetří mi cestu na poštu. Pejsci balíčky hezky ohlídají :) (Rizikové zboží objednávám na dobírku, tak je logicky nikam nehází)

Majka22
333 příspěvků 5.12.14 21:09
@Roseline píše:
Já mám z dnešního dne čerstvou příhodu s DPD. V cca 9:30 mi přišla SMS, že mi budou doručovat balík dnes v době 11:30-13:30. A pokud se mi to nehodí, můžu to změnit na webu. Doma jsem nebyla, tak jsem rychle měnila datum doručení na pondělí. Jaké bylo moje překvapení, když mi v cca 16:30 přijel domů pán s balíčkem. Byla jsem z něho docela vyjevená, on se na mě tak soustrastně podíval a říkal: „Vy asi nemáte zkušenosti s DPD?“ A pak mi tedy vysvětlil, že řidičům ten systém změn nové informace nepředává.

K DPD mám pouze komentář nikdy více, zlatá pošta. Vůbec s poštou problémy nemám, naopak. Možná mám štěstí, ale mně jejich služby vyhovují a přijdou mi nejlepší. S DPD (tady opakovaně) a jinými kurýry byly vždycky jenom problémy, klidně byli schopní nechat balík na druhé straně vesnice u úplně cizích lidí, ať si dojdeme tam a tam (bez ohledu na jiný dohodnutý den doručení, přímo i tel. s řidičem, který jel prostě přes danou lokalitu a rozhodl se, že další den se mu tam jet už nechce, takže vyloží všechno při jedné cestě, lhostejno kde. To mi pošta nikdy neudělala, navíc na rozdíl od kurýrů mám na poště štěstí na příjemné lidi, resp. nejednají tam jako poslední burani)

Oldyn
6401 příspěvků 5.12.14 21:55

Českou poštu volím jen v nejkrajnějším případě, většinou využíváme PPL.

Roseline
2319 příspěvků 5.12.14 22:20
@candance píše:
@Roseline a proc prijel v pul pate? To vas hledal podruhe nebo teprve prijel poprve misto o pul druhe?

Poprvé. Prý mají před Vánocemi hodně práce a nestíhají.

p. s.: na druhou stranu kdyby přijel ve stanoveném čase, tak tam nejsem, takže tentokrát mi jejich pochybný systém doručování nevadil

Roseline
2319 příspěvků 5.12.14 22:32

@Majka22
Podle mě je také nejlepší Česká pošta. Ale jak jsem psala výše, teď máme skvělou doručovatelku, to dělá také hodně.
Jiní dopravci jsou takoví všelijací, alespoň z mé zkušenosti. Vadí mi, že nerespektují dohodnutý čas dodání a kolikrát jsou drzí a nepříjemní. Když si vyberu odpolední doručování, tak neočekávám, že mi v 10 bude volat řidič, že je tady, kde jako jsem a proč na něj nečekám. A stejně jako vy mám zkušenost, že zaplacený balík jsou řidiči schopni nechat tam, kde se to hodí jim. Můj „nej“ zážitek s PPL: řidič volá, že netuší, kde je moje adresa a jak se sem dostat (to fakt nemají GPS?) a že mi balík nechá v blízkém baru. To jsem si líbit nenechala, navigovala jsem ho a donutila přijet až k nám (tedy splnit jeho práci). A pán se ještě tvářil, jakou mi dělá laskavost, že se tedy uvolil balík doručit.

Roseline
2319 příspěvků 5.12.14 22:36

Takže já - pokud můžu - volím Českou poštu (nepopírám však, že ta má taky své mouchy). Prostě pro mě je to nejlepší možnost.
Nicméně v tomto případě se jednalo o expres zásilku ze zahraničí, dopravce jsem si vybrat nemohla.

Go-lightly
3429 příspěvků 6.12.14 07:19

Tak já jsem posílala balíček, který měl dojít do 14.listopadu - nedošel (psala jsem o tom výš). Dohodli jsme se s adresátkou, že ho nevyzvedne a nechá ho vrátit. Dostala jsem ho včera - ovšem bez jakéhokoliv upozornění - a teď přijde pointa: ležel na poště, kam jsem si šla pro balíček, odeslaný předevčírem. Ten došel zázračnou rychlostí a v pořádku… „ale vy tu máte ještě jeden,“ povídá nevinně ouřednice. Blázinec.

Jetthro
1130 příspěvků 6.12.14 09:18

Prosimvas, on uz se na ten papirek co se hazi do schranky nemusi psat cas, kdy vas postak doma nezastihl? Ja totiz tyhlety papirky dostavam uz nejakou dobu vytrvale bez casu, takze pripadne ani nemuzu jit servat vedouci posty, ze jsem byla doma (jelikoz ve spouste pripadu jsem na 90% doma fakt byla).

Kay_Adams
1614 příspěvků 6.12.14 09:29

@Jetthro
Neviem či musí, ale ja tam mám zákonite čas, kedy určite som doma, ev. občas o 9 ráno vyberám schránku, kde je hodený papierik s časom napr. 10:40 v ten istý deň. Matrix.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.14 09:44

Ja som už tri dni doma a beriem balíčky susedom a všetci došli večer s papierikom na ktorom bolo napísané, že svoje baličky majú u nás. Ja neviem kam Vy na tých príšerných doručovateĺov Českej Pošty chodíte.

Go-lightly
3429 příspěvků 6.12.14 09:44

@Jetthro Hele, oni to mají předtištěné, čili už s tím vyjíždějí: Adresát nezastižen - do vlastních rukou ano/ne - váha. U nás je vždycky někdo, ale oni se neobtěžují ani zvonit, prostě házejí to předtištěné avízo. A to musíme na poštu do jiné vsi, a otvírací doba je do čtyř!
@Ava Oni si měli zaznamenat číslo občanky toho, kdo to převzal, pokud ne, je to chyba pošty a vy po nich žádejte náhradu.

umad
403 příspěvků 6.12.14 10:05

Četla jsem si tuhle diskuzi a říkám si, že nemám co přihodit. Tak šup hned včera. Objednala jsem si balíček do práce, tedy jsem tam povětšinou celý den a pokud ne, tak je tam podatelna nebo recepce, kde to lze nechat, zvlášť když je to zaplacené. Od dodavatele mi přišlo, dali jsme balíček české poště, můžete si sledovat zásilku. Protože na podatelně nic nebylo ani lísteček adresát nezastižen, mrknu do sledování zásilek a hle zásilka uložena na poště. WTF?

MP Janka
788 příspěvků 6.12.14 10:45

Nám nechává pošta ve schránce taky jenom lísteček o nezastižení místo toho, aby balík dovezli. Já s tím ale většinou nemám problém, prostě až se mi to bude hodit, tak se na poště stavím. Aspoň vím, kam si pro balík dojít a nemusím letět někam do tramtárie jako u přepravních společností. Nedávno si ségra něco objednávala, šlo to jenom pře přepravní společnost. Nikdo nevolal, neposlal SMS ani e-mail a v jednu se tu zjevil doručovatel, že chce peníze a tady máme balík. Kdybych nebyla doma, tak nevím, jestli se setra balíčku vůbec dočká, to s poštou nehrozí.
Dokonce nám pošta i párkrát opakovaně doručovala zásilku, když byl někdo z nás nemocný a bez problémů. paní na poště jsme dali přesné instrukce, prosili ať u branky chvíli počká, než se tam někdo došourá a vždy to proběhlo hladce a přesně podle našich pokynů.

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek