Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Linie
2020 příspěvků 26.3.15 07:25

@digy Mám podobný zážitek: Máma zemřela dopoledne, nechala jsem u ní tátu a šla ven. Obešla jsem blok, vracím se a vidím zvonit pošťačku. Říkám jí, že máma právě zemřela a ona, že tedy vrátí dopis zpět. Naštěstí jsem zahlídla, odkud je a doslova jí ho vyrvala z ruky a vnutila jí svůj podpis. Byl z Úřadu práce, po víc než půl roce jí konečně uznali příspěvek na péči.
Jestli má pošta opravdu předpis, že příbuzným zemřelých nemá doručovat poštu, tak bych si stěžovala, důsledky mohou být, jak píšete, hrozné.

Campanelle
1991 příspěvků 26.3.15 07:31

Očekávala jsem balík a včera mi ho SOUSEDKA předala na chodbě. Prý bere balíky každému, kdo není doma.
Zajímalo by mě, jestli má ten pošťák klidné spaní, když dává balíky úplně cizím lidem?

Linie
2020 příspěvků 26.3.15 07:34

@Campanelle To je, myslím, běžná praxe. Pokud to nechcete, řekněte to na poště.

Campanelle
1991 příspěvků 26.3.15 08:02

@Linie Vzhledem k příspěvkům nade mnou mi tato praxe přijde poněkud zvláštní.

Moir
2531 příspěvků 26.3.15 08:19
@Campanelle píše:
Očekávala jsem balík a včera mi ho SOUSEDKA předala na chodbě. Prý bere balíky každému, kdo není doma.
Zajímalo by mě, jestli má ten pošťák klidné spaní, když dává balíky úplně cizím lidem?

má, protože postupuje podle předpisů, pokud nejde o zásilku do vlastních rukou, můžou to dát komukoli jinému v bytě, v době, prostě komukoli, kdo slíbí, že to předá adresátovi
dá se to zakázat na poště

Campanelle
1991 příspěvků 26.3.15 08:40

@Moir Aspoň jsem nemusela stát frontu na poště.

Moir
2531 příspěvků 26.3.15 08:51
@Campanelle píše:
@Moir Aspoň jsem nemusela stát frontu na poště.

a já to obvykle taky oceňuju, přijela jsem ze služebky a zásilky u sousedky, jenže místní doručovatelka to má ve zvyku naškrábat nečitelně na cár papíru, takže jsem ráda, že přečtu, kterého souseda tímhle poctili, u rodičů jsem to musela zakázat, protože se mi ztratil doporučený dopis, respektive, soused, obvykle spolehlivý, si to vzal a pak se někam na tři týdny ztratil, jednou mi nechali zásilku ze zahraničí se zbožím na rohožce a podobně

Agrafína
251 příspěvků 26.3.15 10:50

Skotské okénko: známý čekal na balíček a protože věděl, že pošťáci rádi ani nezazvoní a rovnou hází lísteček o nezastižení do schránky, bedlivě číhal. Slyšel za dveřmi pošťáka, rovnou otevřel a vidí ho házet lísteček, tak jak čekal. Na otázku, proč ani nezazvonil a rovnou hází zprávy do schránky pošťák odpověděl, že lísteček je ze včerejška. Známý se zeptal, proč je tam dnešní datum, na to pošťák jen něco zabručel a když se domáhal balíčku, tak zjistil, že ho ten pošťák s sebou ani nemá, na co by se s ním tahal, když příjemce stejně „nebude doma“.
Stejný známý očekával jiný balíček, zase číhal, pošťák se blížil ke schránce s lístečkem a když známý bleskově otevřel dveře, pošťák před ním normálně utekl :D

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.15 10:58

@Campanelle Je to zvláštní. U souseda můžou nechat doporučený dopis, balíček, cokoli není do vlastních rukou (ale stejně už byl u souseda i dopis s červeným pruhem, který do vlastních rukou byl). Sousedi nám tyhle dopisy pak stejně většinou hodí do schránky. Ale když si pro to jdu na poštu a je to třeba pro manžela, kterého mám napsaného na občance, musím mít ještě kartičku příjemce, či jak se to jmenuje. Fakt logika.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.15 10:59

@Agrafína Snacha je teď vždycky dopoledne doma, tak jsem si nechala něco poslat k nim. Nikdo celý týden nezvonil a ve schránce byl včera papír s datem minulého dne, že v 9:30 nebyli zastiženi.

Campanelle
1991 příspěvků 26.3.15 11:03

@Moir My jsme malý barák a tato naše sousedka je jako vrátný a ochanka zároveň. Ona ví, kdy se vracím domů, tak na mě číhala.

Campanelle
1991 příspěvků 26.3.15 11:10

@Kokoska1 Ano, tahle logika je podivná. Na poště potřebujete plnou moc s deseti razítky, ale když je to v domě, tak to strčí i psovi do tlamy.

MPSkrolew
1850 příspěvků 26.3.15 11:10

@Kokoska1 Klasika. Často ještě papír od pošty neleží ve schránce, ale válí se někde na zemi, popř. poletuje po ulici.

Dahllie
2222 příspěvků 26.3.15 11:25

Mně v Anglii nechali balík 1. třídy - tedy proti podpisu u úplně cizího člověka v jiném vchodu bytovky. Oznámení o tom žádné. Kdyby mi to dotyčný sám nedonesl, neměla bych šanci přijít na to, kde to skončilo (a to se to posílalo cíleně proti podpisu, protože první balík poslaný obyčejnou poštou se během přepravy ztratil).

Caralina
916 příspěvků 26.3.15 11:48

Už tři dny čekám na přeposlání balíčku z jedné pošty na druhou, vzdálenost mezi nimi je asi 30km.

Edit. Tak dnes máme 27.3. a já pořád čekám.

Příspěvek upraven 27.03.15 v 11:02

digy
98 příspěvků 26.3.15 12:07

@Agrafína Na toto jsou specialisté královopolští doručovatelé. Byla jsem doma s řemeslníkama a díky tomu, že bydlím v přízemí, zahlédla jsem pošťačku. V očekávání veledůležité zásilky, která obsahovala smlouvu, jsem šla naproti ke schránce, u které už baba stála s lístkem o nezastižení v ruce. Na otázku, proč nezvoní, mi odsekla, že stejně jindy nebýváme doma a ona toho má moc a nemůže sebou všechno tahat. Načež vytáhla z té plné tašky balík letáků a hodila je na schody. To mě vytočilo a neudržela jsem se. Ječela jsem a vyhrožovala snad i peklem, Štrasburkem a olověnou trubkou, takže mi slíbila, že mi zásilku donese cestou z práce. Za skřípotu zubů jsem tedy podepsala převzetí zásilky a modlila se, ať to baba neztratí, neb jsem to opravdu potřebovala ještě ten den a bylo to důležité. Naštěstí s tím opravdu odpoledne přišla. Nejspíš se zalekla, když viděla, že vycházím z přízemního bytu a že příští den bych si na ní počkala u okna. Naštěstí teď snad už letáky převzali brigádníci.

digy
98 příspěvků 26.3.15 12:21

Můj poslední zážitek byl s dodejkami. (To je takový ten „pohled“ co se nalepí na dopis, příjemce dopisu ho podepíše a vám to pak přijde do schránky a víte, jestli si ten dopis příjemce převzal nebo ne.) Při hromadném odeslání mi v jednom případě byl dopis vrácen vhozením do schránky i s nalepenou dodejkou a poznámkou, že adresát zemřel, ale pro ty, které si nikdo nepřevzal, jsem si musela dojít na poštu oproti lístku o nezastižení, což mě dost naštvalo. Když jsem se ptala, co by se stalo, kdybych si „své“ dopisy nepřišla vyzvednout, paní za přepážkou mi sdělila, že by byly kamsi odeslány a tam by zůstaly až do konce světa. Nechápu tento úchylný systém.

betty198
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.15 12:25

Taky se připojím se svou zkušenosti s Českou poštou :)
Po mnohých papírcích o nezastižení jsem si na poště vydupala, aby mě poučili, jak si nechat doručit balíček. Prý je nejspolehlivější Balík do ruky, protože ten má prioritu. Nicméně ani to moc nezabírá. Začala jsem se tedy domlouvat s doručovatelem na druhém doručení - to je zdarma a dle jeho slov to už doručit musí. A zatím to bezvadně funguje.

Ale :) nedávno jsem si nechala poslat něco k tátovi do práce (tam vždycky někdo je), a po SMS a mailu, že budou doručovat, mi opět přišlo že nikoho nezastihli. Chtěla jsem zavolat na poštu, do zavíračky zbývala ještě více než hodina, i když byl pátek. Dovolat se ovšem nešlo. Na call centru mi pak dali na poštu dvě další číslo. První se ukázalo být služební číslo nějaké paní, která s doručováním balíků nemá nic společného, má již několik hodin po pracovní době (=víkend) a navíc je dlouhodobě na nemocenské. Druhé číslo mě opravdu spojilo s poštou, kde mě nějaký ochotný pán 3× zkoušel přepojit na oddělení z balíky. Tam to nikdo nebral (podezřívám, že to bylo to oddělení, kam jsem volala na začátku).
Nakonec to skončilo tak, že chudák tatínek musel kvůli mému balíčku na poštu, vystál frontu k okénku s balíky, slečna ho zavřela, že má technickou pauzu a šla si ven zapálit. Tatínek není ten typ, co by dělal veřejně scény, tak to nechal být a na balíček počkal.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.3.15 13:07

@digy vyhrožovala snad i peklem, Štrasburkem a olověnou trubkou :D :D

Adeena
1432 příspěvků 26.3.15 14:38

U nás máme dvě pošty. Nechávám si zasílat balíky na poštu 1, protože na poště 2 nedělají v sobotu a ve všední dny končí o hodinu dříve než pošta 1. Mám zažádáno o změnu ukládací pošty, tj. vždy by mi měl balík chodit na poštu 1. Z 90% případů je však balík uložen na poště 2. Když si ho pak vyzvednu, skví se na něm obří nápis ZMĚNA UKLÁDACÍ POŠTY.
A když nedej bože chci na poště 1, aby mi zavolali na poštu 2 a zařídili převoz balíku, tak se tam nedovolají, protože na poště 2 sice v sobotu někdo je (i když je pro veřejnost je zavřeno), nicméně telefony vůbec nezvedají. Člověk má pocit, že pošta 1 a pošta 2 jsou dvě zcela odlišné instituce, které spolu nemají nic společného.

Hedy
20 příspěvků 26.3.15 21:38

Karel Plíhal
Bordel na poště

Včera mi přišla péefka
z roku, kdy zabili J. F.K.

(Už jsem sice tuhle básničku přidala dřív do Nedělní chvilky poezie, ale myslím, že se sem dobře hodí.)

LorelaiH.
3389 příspěvků 27.3.15 08:07

Švýcarské okénko: tady vám balíčky, u kterých není nutné podepsat převzetí a které se nevejdou do schránky (máme tady spíš takové boxy, kam se v pohodě vleze krabice na boty), nechají ležet u vchodových dveří do domu. Nejdřív to byl šok, když jsem takto viděla položený balíček (podle krabice docela cenný), ale pak mi došlo, že je to běžná praxe, protože tady prostě nikoho nenapadne to ukrást :)

Morže
1094 příspěvků 27.3.15 08:47

Já mám asi fakt štěstí, protože i moje kamaráda z Plzně, která bydlí na Bolevci si stěžuje, že jí balíky nedoručí a hodí jí tam rovnou papír s vyzvednutím na poštu, i když je doma. Já už taky bydlím na sídlišti v paneláku a vždy mi balíček doručili do rukou a když už mi hodili lístek, tak jsme skutečně v tu dobu nebyla doma. Rozhodně to nesmím zakřiknout :)

digy
98 příspěvků 27.3.15 20:35

K balíčkům v zahraničí: Nechala jsem si poslat repráčky a tenisky do Belgie. Na poště mi paní vydala krabici, která byla tak děravá, že zmíněné objemné věci skoro vypadávaly ven. Naštěstí ji ten, kdo ji skoro rozřezal, alespoň potom zpevnil plastovými pásky, takže se dílo nerozpadlo. Situace se vyjasnila po otevření, když na mě vypadly tenisky, repráčky, dopis od maminky s poznámkou, že z přiložené směsi řepíku a podbělu si mám udělat odvar na exém, a pytlíček sušeného bejlí, který nejspíš způsobil poprask. Ale doopravdy nevím, jestli to byl celní psík, nebo zloděj poctivka, co krade jen bohatým a špinavé kecky a odřenou elektroniku pošle klidně dál.

rasaNori
923 příspěvků 31.3.15 21:28

Kdyby pošta, my jsme nedávno v paneláku museli upravit schránku proti vybírání zvenku, protože soused záškodník likvidoval doručenky a dopisy, což přítel podnikatel dost těžce nesl :D

Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek