Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 20 Další »
LorelaiH.
3389 příspěvků 6.12.14 10:58

@Roseline @Majka22 tak jsem zvědavá, jak bude fungovat mezinárodní DPD - čekám šaty z UK s doručením do Švýcarska. Zatím jen vím, že předevčírem byly v Yorku! :O

Roseline
2319 příspěvků 6.12.14 11:11

@LorelaiH.
Ta moje poslední zásilka byla právě z Anglie, Lady V London, takže napřed anglické DPD a potom české. Odesláno 1.12., Anglii balík opustil 2.12., v Praze byl 4.12. a 5.12. u mě doma. Takže rychlost, zvláště před Vánocemi.

Roseline
2319 příspěvků 6.12.14 11:18

Co se týče doručování balíků Českou poštou, mám špatnou zkušenost z mého bývalého bydliště. To jsem měla věčně lístečky ve schránce, že mě nezastihli. I když jsem byla doma. Ptala jsem se na to, jak je to možné a na poště mi vysvětlili, že by doručovatelka měla těch balíků hodně, takže je prostě nenosí s sebou a do schránek dává rovnou upozorní, aniž by se někoho snažila zastihnout. Tehdy jsem bydlela v centru města, možná na to mělo vliv i tohle. Bylo to před pár lety, možná je teď situace jiná.

Alenka.p
51 příspěvků 6.12.14 13:15

@Roseline není. V Praze to takhle bohužel funguje pořád, tedy co se týče balíčků - doporučených zásilek. Balíky (do ruky) jinak vozí zvláštní auto

LorelaiH.
3389 příspěvků 6.12.14 16:10

@Roseline My teď s manželem soutěžíme, komu zásilka z UK přijde dřív - on objednával z Charles Tyrwhitt, já z F&F. Zatím vedu - moje šaty už aspoň opustily ostrov, o jeho košili zatím žádné zprávy ;)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.12.14 17:43

Mě by zajímalo, proč mě Česká pošta burcovala dnes ráno v 7:30 SMSkou, že mi dnes budou doručovat balík. Ve 12:30 mi totiž přišla další zpráva, že pokus o doručení byl neúspěšný a balík je na poště. Samozřejmě se tu kolem pošťáci ani nemihli.

Frantiska
3578 příspěvků 6.12.14 17:45

@Kokoska1 smska je ještě dobra, ja nechapu proc jiné společnosti volají v 7 rano. Ve smyslu, ze obvolávají v Praze v 7 ráno.

Moir
2531 příspěvků 7.12.14 12:36
@Roseline píše:
Já mám z dnešního dne čerstvou příhodu s DPD. V cca 9:30 mi přišla SMS, že mi budou doručovat balík dnes v době 11:30-13:30. A pokud se mi to nehodí, můžu to změnit na webu. Doma jsem nebyla, tak jsem rychle měnila datum doručení na pondělí. Jaké bylo moje překvapení, když mi v cca 16:30 přijel domů pán s balíčkem. Byla jsem z něho docela vyjevená, on se na mě tak soustrastně podíval a říkal: „Vy asi nemáte zkušenosti s DPD?“ A pak mi tedy vysvětlil, že řidičům ten systém změn nové informace nepředává.

mně se stalo naprosto to samé, změnila jsem datum doručení, protože jsem v pátek nebyla na adrese, v prvním možném okamžiku, no a pak ze systému vyjelo, že to doručili, to jsem tedy zvědavá, kdo to má, dostanu se tam až zítra, jsou to vánoční dárky za hodně peněz a oni to strčili kdo ví komu, je to zásilka za zahraničí a netušila jsem, že to nepůjde poštou, ale DPD

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.12.14 21:17

@Moir Mně už ani možnost změny doručení nenabízejí, dřív to bylo vždycky.

continuity
5853 příspěvků 10.12.14 21:46

Tak mne vcera dorucoval zasilku ppl kuryr. ze by volal predem o tom si muzu nechat zda, volala az nase recepcni.

zato posta mi chytla balik z feeunique na celnici a byla jsem velice mile prekvapena, slo to rychle a hladce a kluci celnici byli velice, velice mili a ustretovi.

noemi
1645 příspěvků 10.12.14 23:29

Dnes mi doručila balík Česká pošta a jak mám s nimi dost špatné zkušenosti, tak dnes to bylo dokonalé. Napřed mi zavolali, že mi balík budou doručovat mezi 15 až 17 hodinou a kolik budu platit, pak mi ještě přišla sms. Asi v 15 30 mi balík přivezli, doručovatel byl milý, prostě skvělé.

A musím se pochválit, minulý týden se mi podařilo nakoupit známky s Krtečkem, který je jinak hodně těžko k sehnání.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 11:03

Dneska zase zaperlila ne Česká pošta, ale PPL. Objednala jsem něco pro firmu, takže v o bjednávce byla fakturační adresa (F) a doručovací adresa (D), protože jsem to chtěla dovézt k nám domů.
V 6 ráno SMS: budeme vám doručovat balíček, zavolejte zpět.
Volám a slyším : Tak vám povezu dneska odpoledne balík na adresu F.
Já: Ale já jsem to chtěla dodat na adresu D!
PPL: Ale tam já to neznám, tam nejezdím. To budu muset předat.
Já: Předejte a ať mi zavolají.
Za 2 hodiny jiný člověk z PPL: Povezu vám ten balík, co jste chtěla dodat na jinou adresu než jste si objednala.

To tam zaměstnávají analfabety nebo co?

Olinka
2582 příspěvků 24.3.15 12:20

Musím se podělit o nezměrnou radost. V neděli večer jsem si objednala myčku s tím, že jsem myslela, že bude do týdne, ale pak mi z eshopu psali, že až za 11 dní, to mi nevyhovovalo. Tak jsem objednávku zrušila a ještě včera v poledne objednala tu samou myčku na jiném eshopu s doručením České pošty. No moc jsem tomu nevěřila, nicméně už mi stojí v kuchyni! Borec volal asi hodinu předem, takže paráda.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 14:13
@Kokoska1 píše:
Mě by zajímalo, proč mě Česká pošta burcovala dnes ráno v 7:30 SMSkou, že mi dnes budou doručovat balík. Ve 12:30 mi totiž přišla další zpráva, že pokus o doručení byl neúspěšný a balík je na poště. Samozřejmě se tu kolem pošťáci ani nemihli.

kvůli tomuhle jsem si před časem na poště stěžovala, protože jsem tam pak musela hodinu tvrdnout ve frontě. Po týdnu jsem dostala mail, že se budou stížností zabývat, a po třech týdnech volala paní, že se omlouvají, ale řidič se jim psychicky zhroutil. Chudák, no, možná je to i pravda, protože od té doby jezdí jiný.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 24.3.15 14:43

@stricc Hehe, možná mu dali jenom jinou trasu. Já jsem nedávno posílala něco do UK a slečna za přepážkou vítězně zvolala: Á, to máte na Ukrajinu. Tak jen tiše doufám, že balík dorazil, kam měl.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 14:48

@Ikeya-Seki největší sranda je, že já jsem pořád doma a pošťáci mě znají, takže jednak vědí, že jsem tady a která jsem, a ani se nemůžou vymlouvat na to, že jsem zrovna náhodou doma nebyla, kolikrát mi předávali rekomando někde na ulici, když jsem je potkala. Já si na poštu obecně nestěžuju, problém jsem měla asi dvakrát, to zas není tak hrozné, když to tady tak čtu.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 24.3.15 14:55

@stricc Já jsem si zatím stěžovala na poště jen jednou, což není zlé na to, že nakupuju hlavně na e shopech. Strašně mě nebaví courat po obchodech. /Co pak dělám na pekle, že jo/.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 15:05

@Ikeya-Seki to jsme na tom stejně :-)

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 16:31

@stricc To se máš. My jsme docela malé město, takže se tu známe docela podrobně. Minule se jim nepodařilo mámě doručit balíček, nechali vzkaz, že je na poště. Nevím, jak to dělali, protože jsem byl celý den doma a lístek na mne vypadl při otvírání dveří. Tak jsem vzal lístek a hurá na poštu. Nutno dodat, že je od domu vzdálena dramatických 200m. Když pominu, že mne tam všichni znají, včetně toho kde pracuji, s kým jsem a znají i mé rč., tak mi oznámili, že mi ho nemohou vydat, ale mohou se pokusit ho doručit znovu, prý pojedou ještě odpoledne. Ocenil jsem jejich starostlivost o bezpečnost a doporučil stejnou pozornost, až mi nechají složenku za mřížkou dveří, kterou pak hledám na plotě souseda. Takže jdu 200m a oni mi to přijedou doručit. Od těch dob mi chodí vše do Prahy k nám na firmu a pokud to je jen možné, tak i věci pro máti.

Podobně to mám s Naše vojsko na Andělu, kdy mne nutí kvůli velmi rozdílné ceně udělat objednávku přes eshop. Když ji říkám, že tu knihu u ni vidím, tak ať mi ji prodá a projede to eshopem, tak jak to dělám u nás, prý ne - jde o jiné knihy a teprve přijdou. Tak jedu na firmu, odešlu objednávku, za dvě minuty, že je skladem, jedu nazpět a ta dotyčná ji jde vytáhnout z police, kde jsem na ně poprvé ukazoval. Opravdu nahlas jsem ji poděkoval. Asi bych se na ně vykváknul a koupil to jinde, ale protože je to o IRA a měli tam výprodej pouze oni, moc šancí mi to nedávalo.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 16:39

@LCH aneb proč to dělat jednoduše, když to jde složitě

Beldarana
207 příspěvků 24.3.15 16:48

Bratr loni posílala pře ČP balíček do Ruska, poslal ho začátkem prosince loni. Na začátku března jsme začali pátrat kde balíček je, protože na určenou adresu nedorazil. No a minulý týden mu ČP poslala oznámení, že si má vyzvednout balíček, že se nedá doručit a že za něj má zaplatit clo. Velmi nás to pobavilo.

Karakas
343 příspěvků 24.3.15 17:01

@Beldarana se nedivte, EU prece uvalilo na Rusko embargo

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.3.15 18:31

@stricc a ještě se dozvím, že jsou tu minimálně čtyři pošťačky :)(podle ramínek)

digy
98 příspěvků 25.3.15 22:37

Dvakrát jsem si zaplatila dosílání pošty na jinou adresu v různých obcích, ani v jednom případě nebyla dosílka 100%. Dopisy ve schránce na staré adrese byly odůvodňovány dovolenými a brigádnicemi, kompenzace žádná (a že dosílka stojí nemalé peníze). Ještě lepší bylo, že poté co zemřel otec (250 km daleko), česká pošta přestala jeho dopisy házet do schránky „protože si to nikdo nevyžádal a když se pošta dozví o úmrtí, přestane zemřelému doručovat a vrací to zpět“, takže jsme vůbec neměli přehled o vyúčtování energií apodobně. Úžasné bylo, že za dva měsíce jsem zjistila, že pošta taktéž přestala doručovat zásilky na jeho firmu, neb jedna bývalá zaměstnankyně zašla na poštu s tím, že je firma zrušená, což si nikdo neověřil (taky jak, že), takže firmě bez zaměstnanců (otec byl nakonec jediný) nechodily zásilky a bylo velmi těžké dopátrat, komu firma ještě dluží a s kým má nějaké kontakty a co všechno je potřeba zrušit. Za toto jsem paní na poště patřičně a s chutí seřvala, neb mít na hrbu takovéto dědictví je vyložená nádhera. Paní se samozřejmě opět oháněla interními předpisy ČP a z firemních zásilek, které odeslala zpět mi byla schopná zjistit akorát čísla pošt, kam to poslala a jen u doporučených dopisů, takže jsem si musela volat na ty pošty a pátrat, od koho zásilky byly.
S PPL mám také prima zkušenost. Coby člověk s pracovní dobou 8-17, jsem zajásala a zaškrtla „večerní doručení 17-21“. V 7 hodin ráno mi volá chlapík, kdy budu doma. „Od 18 hodin“, zní odpověď. „No, ale my doručujeme už od 17“. Na dotaz, proč se mě tedy ptá z něj vypadlo, že doufal třeba tak nějak kolem 15-16. Na můj dotaz, proč bych si potom objednávala večerní doručení, nebyl schopen říct nic než dlouhou samohlásku. Tak jsme se dohodli na 17. hodině. V poledne mi volá další chlapík, tentokrát ten, který to doopravdy rozváží, jestli budu doma opravdu až v těch 17. hodin, že by jako rád jel domů brzo. Nechápu, proč se dotazují, když mi pak stejně nacpou svůj program. Pokud mi někdo řekne, budu u vás v 17. hodin, mám toho moc, tak ani neceknu a dojdu domů, mám to z práce 10 minut, ale pokud se někdo jak idiot ptá, kdy budu doma, tak si samozřejmě vyberu čas, který mi vyhovuje. Kdyby nešlo o dvoumetrové rolety, nechala bych si je, jako všechny balíky, doručit do práce. Tam to vždycky někdo přebere.

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek