Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Caralina
916 příspěvků 15.4.15 15:26

Si musím ulevit, to si takhle na aliexpress necháte objednat boty ( manželem, jako dárek k narozeninám ), čínský prodejce na druhém konci světa balíček promptně vypraví a pošle, tento dorazí na poštu dle místa bydliště, která je ale na malé vsi a otevírací doba je poněkud v nesouladu s naší dobou pracovní. Necháte si ho tedy poslat do práce jako už x věcí předtím. No a česká pošta ten balíček ztratí! Přes půl planety to přeslo v pořádku, ale česká pošta ho ztratila na 30km.

KKristýna
473 příspěvků 15.4.15 16:12

@Caralina Vidíte, mě mně zase takhle nedávno doručili balíček z ebay rozřízlý nožem. Nevěřím, že se to někdo nepokusil vykrást, protože vevnitř byly malé krabičky, které pohmatu mohly vypadat jako krabičky se šperky, ale pak dotyčný zjistil, že se jedná o bílý make up v houbičce, tak mi to teda laskavě doručil. Věřím, že kdyby to kontrolovali jen celníci, tak tam bude nálepka nebo razítko, nebo prostě něco. Když už jsme si pošťačky vycvičily, že za ten řev, co se následně ozve, jim házení balíčků do křoví nestojí, tak si najdou novou zábavu. Teď už nevěřím, že před měsícem ztracená baterka do notebooku byla náhoda.

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.4.15 17:25

Já si už dvakrát objednala balík na poštu…a on mi přišel do ruky. jako fajn, asi bych měla být ráda, ale nejsem, protože do ruky mi ho pak nemá kdo zaplatit a ještě se tam doručovatel vzteká, že příjemce zdržuje, když mi volá, co mi to přišlo a jestli to má vůbec platit, nebo je to třeba podvod (s těmi se totiž u nás roztrhl pytel).

nedejbože, kdybych si třeba objednala pro někoho překvapení nebo třeba nějaký děsně intimní balíček…a on mi přišel místo na anonymní poštu v podstatě do práce. naštěstí to byly boty.

(mimochodem nechápu eshopy, které dnes nepodporují třeba paypal a dokonce se u nich dá platit jen určitými kartami…nebo na dobírku :/ přijde mi to silně nepružné).

Caralina
916 příspěvků 16.4.15 15:15

@KKristýna Upřímně, já si taky spíš myslím, že ten balíček někdo ukradl, ale dokázat to samozřejmě nemůžu. Není mi úplně jasné, jak by se jako ztratil..to jako vypadl z auta do pangejtu nebo zapadl v třídírně pod stůl? No nic, jako velká finanční ztráta to není, boty stály asi 30 USD, navíc předpokládám, že pošta škodu uhradí, aspoň mi to tedy tvrdí, i když…, ale štve mě to, líbily se mi a těšila jsem se na ně.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.3.16 19:22
Pavlena
841 příspěvků 27.3.16 20:21

@Caralina Balíček lze ztratit třeba tak, že ho pošťák odloží v přízemí velkého bytového domu na parapet, zatímco doručuje/nechává si podepisovat další balíčky. A tam balíček zůstane ležet na odložených letácích. A protože je na něm hodnota cca 1000 Kč, tak se balíčku někdo ze sousedů ujme. Vevnitř nalezne foto-kalenáře s fotkama dítěte a rodičů bydlících v domě. Dotyčný nálezce dělá mrtvého brouka asi 14 dní a pak kalendáře nenápadně vyhodí do popelnice.
Tam je manžel najde naštěstí neporušené 24.prosince ráno a prarodiče se večer mohou těšit z velmi očekávaných dárků…
Jako pošťákovi jsem vynadala dost. Kdo ze sousedů byl nálezcem bohužel nezjistím.

sisssane
3 příspěvky 16.11.16 16:40
česká pošta - přes 2 měsíce nedodala zásilku

Neporadil by mně někdo, jak mám postupovat?

Někdy v srpnu jsem si z číny objednal mobilní telefon za 400 dolarů no a ještě ho nemám.

Dle čísla zásilky: https://www.postaonline.cz/…asilka/cislo?… je mobil už od 2.9.2016 na výstupu z vyměňovací pošty, ale pošta mně ho stále nedodala.

Když jsem na poštu volal, tak, mně odkázali jinam a tam mně řekli, že u nich, žádná taková zásilka není.

Takže teď nevím, co s tím. A 400 dolarů je opravdu velká částka…

noemi
1645 příspěvků 16.11.16 17:52

@sisssane každá pošta má vedoucí, tak bych se obrátila na tu v místě vašeho bydliště, musí být schopni říci, jak postupovat. V každém případě si ale myslím, že je to dost dlouhá doba na to, že to neřešíte.

Bacteria
436 příspěvků 16.11.16 17:53

Právě jsem pojala podezření, že se manžel zařadil do potenciálního seznamu prudičů České pošty. 2× za sebou mu ztratili zásilku se zdravotnickým materiálem pro léčbu jeho potíží, který mu po schválení revizním lékařem posílá jedna firma. Měla hodnotu několika tisíc a jen tak nakoupit to nejde. Tak napsal několik stížností. Dostalo se mu odpovědi, že pokud má v adrese číslo popisné ve formátu např. Husova 15/8, tak se stane, že zásilka je doručena do domu číslo 15, ačkoliv tam toho jména nikdo nebydlí…Následovalo několik vzteklých dopisů od mého manžela. Pak to vzdal, další zásilku (potom, co si materiál musel prostě půjčit, jinak by nepřežil) si nechal poslat do zaměstnání. No co se nestalo, včera zvoní pošťák, že má pro manžela balíček. Na balíčku byla adresa jeho zaměstnání. Tak se ptám, jestli to myslí vážně, když to doručuje sem. No, jen krčil rameny. Balíček jsem přebrala, hlavně, že ho máme doma :-D Asi si ho pamatují

Oldyn
6401 příspěvků 16.11.16 21:18

U nás na poště si ty babizny pořídily nové tmavé žaluzie, jenže někdo podcenil délku a žaluz končí 10 cm nad pultíkem. Když jsem se ptala proč to mají, dostala jsem odpověď, že když byla přepážka zavřená a úřednice tam seděla, lidi si dovolili ji vyrušit a dožadovali se otevření! V pondělí jsem dostala kartáč, páč jsem stála ve špatné frontě (z šesti přepážek byla otevřená jen jedna) a chtěla jsem hned z rána vyplatit větší obnos. Chybí jim konkurence, tak je to.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.16 09:09

@Oldyn jak jste stála ve špatné frontě, když byla otevřená jedna přepážka, byla jedna fronte ne?

Veselka10
170 příspěvků 17.11.16 19:03

Ze své zkušenosti musím říct, že je to hlavně o lidech a také komunikaci.
Počet přepážek a otevřených přepážek na poště mě také velice prudí. Máme jich šest, ale v největším nátřasku jsou otevřeny maximálně dvě.
Jenže to je hlavně věc vedoucí pošty. Ovšem, když jdu na poštu k rodičům, děkuji i za tu naší, protože u naší je alespoň kde zaparkovat, prostor pro zákazníky má víc než 12 metrů čtverečních, fungují alespoň ty dvě přepážky, ne jen jedna a úřednice jsou i rychlé a chápavé.

S doručováním balíků jsem v posledních letech neměla žádný problém, naopak. Doručovatel vždy zavolal jestli jsem na adrese, případně jsme se domluvili na předání někde na cestě.
Pak začal doručovat někdo jiný a byla to katastrofa, nikdo nevolal a balíky tak končili na uložené na poště. U menších by mi zase tolik nevadilo, ale u objemných a těžkých mi to vadilo dost.
Volala jsem na poštu, abych se mohla domluvit s doručovatelem, ale mám se obrátit na depo, na depu mi sdělili, že to budou řešit, ale telefon na doručovatele mi dát nemůžou, ani jemu nepředají můj.
Výsledek byl zkrátka nula:(.
Pak jsem se konečně náhodně potkala s novým doručovatelem, vzal si můj telefon a od té doby vše funguje naprosto perfektně.
Pán je velice ochotný, stejně jako předchozí doručovatel mi zavolá a operativně se domluvíme. Takže s poštou jako takovou nadále spokojená nijak zvlášť nejsem. Ovšem se službami některých jejích pracovníků jsem spokojená velice.

sisssane
3 příspěvky 18.11.16 14:16

Tak jsem se dneska byl zeptat na české poště, co mám dělat, když mně přes 2 měsíce nedodala zásilku. A dozvěděl jsem se, že já žádost o náhradu nemůžu žádat, že to může jedině odesílatel. Což je teda výborné, když jsem si mobil objednal z číny.

Takže jsem tím pádem díky neschopnosti české pošty přišel o víc jak 10 tisíc korun.

Nemáte nějakou radu, jak postupovat?

Jordaan
9357 příspěvků 18.11.16 14:34

@sisssane

napiste tam, kde jste to koupil, nikdo jiny Vam nepomuze.

Veselka10
170 příspěvků 18.11.16 14:37

@sisssane pokud jste nakupoval tam, kde máte ochranu a ještě platí, požádala bych o prodloužení termínu, případně otevřela spor a zároveň bych se obrátila na obchodníka s tím, že mi zásilka nedorazila, aby zahájil reklamaci. Translátor si s jednoduchými větami celkem obstojně poradí a obchodníci jsou i celkem chápaví.

Mimo to, při ceně mobilu, nemůže být v celním skladu?

weruberu
1261 příspěvků 18.11.16 15:27

@sisssane Dle mého byste měl podat reklamaci zásilky (to může odesilatel i příjemce, ale o výsledku bude informován odesilatel), budete k tomu potřebovat nějaký doklad o odeslání a dobré by bylo si vzít i fakturu od prodejce a přesný seznam toho co je v balíku. Oni tu zásilku budou nejdříve hledat.
Občas řeším naše firemní ztracené balíky a ty ČP ve většině případů dohledala v nějakém jejich úložišti(mají např. strženou etiketu s adresou příjemce/odesilatele).

sisssane
3 příspěvky 18.11.16 19:21

Tak Vám děkuji, už jsem napsal prodejci, tak uvidím. No jelikož se jedná už přes 3 měsíce od objednání, tak se objednávka automaticky uzavřela. Mobil jsem kupoval na aliexpressu. V celním skladu by být neměl, aspoň pošta o něm nemá žádný záznam. A poslední záznam je výstup z vyměňovací pošty - což prý dle pošty znamená, že nebyl celně zadržet. Prodejce uvedl hodnotu zásilky 20 dolarů a označil to jako mp4 přehrávač…

digy
98 příspěvků 19.11.16 11:54

Včera jsem viděla paní listonošku, kterak vychází z našeho vchodu a vchází do vchodu vedlejšího, letěla jsem do schránky a tam lístek k balíčku. Běžela jsem tedy za listonoškou, čtvrt hodiny jsem čekala, vedle odložené pošťácké tašky před vedlejším vchodem na to, aby mi řekla, že balíček sebou nemá, protože byl moc velký a má toho moc a je před vánocema a nezlobte se. Povzbudivě mě upozornila, že si ho na poště můžu vyzvednout v pondělí (přestože pošta má otevřeno i v sobotu dopoledne)…Kdybych neměla na ruce dítě, asi bych byla velmi nerudná, ale nemá to cenu. Jediné, co by s tím pošta udělala by bylo leda zmenšení rozměru a váhy pro doporučené balíčky. Už vybírám jen e-shopy, které posílají na zásilkovnu.

noemi
1645 příspěvků 19.11.16 20:06

@digy vždyť si můžete jít stěžovat na poštu. To je asi jako by vám v restauraci hodili na stůl suroviny, ať si uvaříte sami, třeba. Jiné přirovnání mě teď nenapadá.

Bacteria
436 příspěvků 19.11.16 21:59

@digy Tohle jsem řešila taky předminulé vánoce, přímo jsem načapala pošťáka, jak háže do naší schránky lístek o tom, že jsem nebyla zastižena…Vrchol bylo, když mi to zdůvodnil tím, že balíček sice má, ale v autě, auto je zaparkováno ve vedlejší ulici, protože před naším domem se zaparkovat nedalo. Ztropila jsem asi na té chodbě pěkný cirkus, včetně toho, že jsem z něj vymámila i jak se jmenuje. Balík mi ale nedonesl. Manžel zavolal na poštu, asi desetkrát ho přepojili a asi za dvě hodiny jsem měla balík doma… Jo manžel asi bude fakt úspěšný prudič, většinou dosáhne toho, že své chyby napraví. I když teda Česká pošta nám už způsobila poměrně hodně škody a poslední dobou se jí snažím vyhnout, jak to jde. Asi za 14 dní nám došel dopis od České pošty, že se omlouvají a doručovatelé byli náležitě poučeni. Nevím, jak je poučili, protože každá důležitější zásilka je o nervy.

Oldyn
6401 příspěvků 20.11.16 13:04
@vlm píše:
@Oldyn jak jste stála ve špatné frontě, když byla otevřená jedna přepážka, byla jedna fronte ne? [/citac
Ano, řekla jsem jí že je otevřeno jen u ní. :D
Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.16 14:52
@sisssane píše:
Tak Vám děkuji, už jsem napsal prodejci, tak uvidím. No jelikož se jedná už přes 3 měsíce od objednání, tak se objednávka automaticky uzavřela. Mobil jsem kupoval na aliexpressu. V celním skladu by být neměl, aspoň pošta o něm nemá žádný záznam. A poslední záznam je výstup z vyměňovací pošty - což prý dle pošty znamená, že nebyl celně zadržet. Prodejce uvedl hodnotu zásilky 20 dolarů a označil to jako mp4 přehrávač…

Dobře vám tak, holt ne vždy se vyplatí snaha ušetřit na DPH a clu

chev
187 příspěvků 20.11.16 14:55

Jak slyším Česká pošta, vidím rudě. Rok mi nosili dopisy do baráku naproti, protože na naší ulici jsou čísla popisná a orientační velmi blízko (např. 41/39, 39/36 atd. ) - čekala bych, že pošťák rozdíl popisné/orientační rozezná, marně. Několik doporučených dopisů, balíčků atd. skončilo naproti v baráku, bohužel se tam někdo jmenoval stejným příjmením jako já, řekl, že to není jeho a tak to vrátili, což jsem se kolikrát ani nedozvěděla. Nakonec to pánovi nedalo, dopis si prohlédl a zjistil, že patří přes ulici, čili jednoho dne zazvonil a situace se vyjasnila. Vyměnili jsme si tel. čísla a další rok mi doručoval poštu soused :-). Stěžovala jsem si dvakrát, pokaždé mi odpověděli, ať si označím jasně schránku. Pomohlo se vdát a změnit příjmení. Balíky si nechávám poslat jedině na uloženku, na anabáze s ČP nebo jinou firmou nemám nervy.

digy
98 příspěvků 21.11.16 20:39

Tak dneska jsem si vyzvedla ten obří doporučený balík (čti bublinkovou obálku A4 s tričkem uvnitř), který paní pošťačka nemohla vzít sebou a ona mi dnes nečekaně doručila další balíček (tento měl na tloušťku jen 5mm a vážil asi 10dkg, což jsou asi ty správné rozměry). Jak jsem šťastna. A heč - byl z Číny a dle recenzí e-shopu jsem očekávala doručení až v novém roce, jestli vůbec.

Marwina
5 příspěvků 23.11.16 10:43

Gratulace každému, kdo nečeká na balík na poště. Bůhví proč jedou ze dvou okýnek na maximálně jedno (které je stejně zaseknuté nějakým inženýrem nebo e-shopistou) :-D.

Stránka:  « Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek