Česká pošta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Campanelle
1981 příspěvků 4.12.16 20:51

@Jordaan Při představě, jak se nějakým hákem pokouším sundat gumu z ráfku, mě polévá horko. Už se vidím, jak si tím nástrojem vyrážím zuby, přerážím holeně nebo lámu prsty. Takže auto by to nejspíš přežili, já ne. :)

Jordaan
8819 příspěvků 4.12.16 20:56

@viktorka_od splavu

Soused to normalne odstavi pred barakem a cely odpoledne na tom dela. Pritom se neustale vychlouba, jak mu zase pridali a jeho zena neustale brbla, ze je na tri deti sama. Misto aby vzal haranty nekam na vylet a nechal ji odpocinout nebo si nekam vyrazit, tak radsi stravi odpoledne delam neceho, co v kazdem servisu umi lip, rychleji a za par babek. Setrit se holt musi, at to stoji, co to stoji.

Příspěvek upraven 04.12.16 v 20:57

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.16 20:56

@Campanelle Sundat gumu z ráfku a nasadit jinou, to snad ani nejde dělat někde na ulici.

Jordaan
8819 příspěvků 4.12.16 21:00

@Campanelle

Hlavne vubec nechapu, proc bych to mela delat. Vymena nestoji moc a udelaji to rychle a spravne. A kdyz ne, tak je pak muzu zazalovat. Kdyz to budu delat sama, tak si nejspis ublizim (presne jak pisete) a kdyz neco prehlidnu, tak se pak nekde vlastni vinou zrasuju. Ani nahodou.

Giuli
2931 příspěvků 4.12.16 21:41
@viktorka_od splavu píše:
Na tom, že koupím pneumatiky jinde a nechám si je pak přezout samozřejmě v servisu (netuším, jak by se něco takovýho dělalo doma:-O nevidím nic divnýho. asi jako koupit si látku a nechat si ušít šaty, to taky není nutný v jednom místě, že:-)

Koľko poznáš servisov kde to robia? Ja ani jeden. Otec mojho bývalého vlastnil pneuservis a určite viem, že toto nerobili. Nie je to ako ušiť šaty z donesenej látky, ale ako nechať si ušiť šaty u jednej a nechať našiť knoflíky u druhej krajčírky. Výmena 4 trvala 20 minút, ak nedá pneuservis gumy, tak sa mu to robiť nevyplatí.

EmilyG.
1061 příspěvků 4.12.16 21:44

@Paris1789 no dobře, ale ta kola se po přezutí musí vyvážit, to doma neuděláte.
Já protože jsem stará, blbá, lehkomyslná, užvaněná a nesoustředěná jsem prorazila při couvání gumu u zadního kola o obrubník. Pátek, 17.00, stačilo zavolat servis této značky. Pán sice přijel potmě, ale byl milý, vyměnil, potěšil mě že už viděl horší věci a za 20 minut to měl.

Giuli
2931 příspěvků 4.12.16 21:45
@Paris1789 píše:
Ehm, dle počtu červených ramen usuzuji, že i zde je těch přezouvaček dost. Až bolestně tu chybí Milada, která by to pohrdání dokázala vyjádřit trefněji, než já.

A mne chýba tiež.

vlm
4714 příspěvků 4.12.16 21:48

@Giuli ty gumy nejsou na jednu sezonu, takže se to dělá běžně…po zimě vezmeme z garáže gumy necháme v pneuservisu přezout a zimní poputujou do garáže…až bude potřeba vyměnit koupíme opět nový, bud přes servis což je nejjednodušší, ale dají se koupit přes net ( ne nekutálela bych je sama z pošty),předpokládám, že dopravit lze dopravcem domů.

Příspěvek upraven 04.12.16 v 21:49

EmilyG.
1061 příspěvků 4.12.16 21:48

@Giuli to je pravda. Výměna kol je řádově 1500 Kč, nové gumy stojí průměrně 20 - 25 tisíc. Krom toho na netu se prodá kdeco, zaměstnanci servisu umí z gumy vyčíst i datum výroby. Na netu se běžně prodávají i gumy staré 5 let, přičemž optimální je stáří pneumatik do roku ode dne výroby.

Giuli
2931 příspěvků 4.12.16 21:53

@vlm @EmilyG. Aha. Tak to som netušila, ja som stále sedela na balkóne, chlastala s Ďusim a pozorovala chlapov ako to robia. :-D

Veselka10
169 příspěvků 4.12.16 22:21

@EmilyG. Koukám, že jsi poslouchala před časem televizi nejspíš. Při správném skladování není kvalita pneumatik dotčena ani po pěti letech.
Větším problémem jsou pneumatiky obuté na autě, zejména u aut, která málo jezdí a mají tak pneumatiky déle než dva roky.

EmilyG.
1061 příspěvků 4.12.16 22:28

@Veselka10 tak českou televizi nesleduji ani neposlouchám, žiji jinde. S těmi pěti lety to je pitomost, to vám řekne každý kdo tomu trochu rozumí. A netykejte mi, vadí mi to.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.16 22:34

@Veselka10 hm, ja se doteď domnívala, že u pneumatik jde o to jak jsou nebo nejsou ojeté. Tedy o hloubku vzorku.

EmilyG.
1061 příspěvků 4.12.16 22:36

@KoraKora to ano, ale taky je důležité jak moc je ta guma stará. To vám vysvětli každý dobrý prodejce.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.16 22:41

@EmilyG. Aha, švagr má servis, takže když zaveli, máš to sjety, kup si nový, koupim nový a víc to nijak neřeším. :-D

EmilyG.
1061 příspěvků 4.12.16 22:53

@KoraKora švagr se servisem dbající na vaše bezpečí je rodinný poklad! No a teď mi napište kde jste koupila ty hodinky.

benyka
7656 příspěvků 4.12.16 23:10

Vy se divíte, proč si někdo nechává poslat gumy poštou, on se o může divit, proč si vy necháváte posílat poštou šaty a boty k vyzkoušení. A já se divím, jakýma blbostma se zabývá pošta, když potřebuji poslat doporučený dopis a stojím kvůli tomu pokaždé půl hodiny ve frontě.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 07:56

@benyka To bych se pak divila, že mezi gumama, šatama a botama nevidí menší váhový rozdíl ;-) To druhé vám vyřeší zákaznická karta - konec reklamní vložky

Paris1789
3960 příspěvků 5.12.16 08:19

Na té poště to musí být supr, když tam ty pošťačky kmitají v tom smradu z těch gum.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 08:21

@Paris1789 No kmitají…

Paris1789
3960 příspěvků 5.12.16 08:22
@benyka píše:
Vy se divíte, proč si někdo nechává poslat gumy poštou, on se o může divit, proč si vy necháváte posílat poštou šaty a boty k vyzkoušení. A já se divím, jakýma blbostma se zabývá pošta, když potřebuji poslat doporučený dopis a stojím kvůli tomu pokaždé půl hodiny ve frontě.

Existuje něco jako datová schránka, úřady by měly mít povinnost jejím prostřednictvím komunikovat, e-goverment totiž.
Je mi jasné, že semtam jedna doporučený dopis poslat musí, ale ta četnost se dá eliminovat. Osobně doufám, že česká pošta bude nakonec zprivatizována, protože kvalita jejích služeb je hluboko pod civilizační úrovní našeho státu.

Pirek
7060 příspěvků 5.12.16 08:27

Já si taky kola letní-zimní vyměňuju sama, nevidím na tom nic složitého ani to není zdlouhavé, naopak je to rychlejší, než objednací doba pneuservisu. Ovšem při mé intenzitě zimního ježdění a klimatu posledních zim mi ty pneumatiky dříve zpuchří, než ojedu vzorek.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 08:30

@Pirek Rozlišujeme kola a gumy? :-) Já bych teda nevyměnila ani jedno, v případě píchnutí nebo prasknutí nebo co se tomu může stát bych doufám nahodila rezervu na dojezd, ale nevěřila bych si, vždyť se to musí centrovat nebo kalibrovat, vim já.

Pirek
7060 příspěvků 5.12.16 08:52

@Amigdala
No jasně! Guma je jen to gumový, co si měníte, když si ojedete vzorek nebo vám praskne nebo tak; jak je to nasazený na tom kovovým kruhu, za který to přišroubujete k auto, je z toho kolo - jako ta rezerva, takže se na tom může jet. Já mám tedy dvě sady kol, kdy je přehazuju právě jako při výměně při defektu, tak to jde rychle.

vlm
4714 příspěvků 5.12.16 09:10

@Pirek to jste teda šikovná

Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek