Česká pošta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
KKristýna
473 příspěvků 17.3.17 15:05

@Ailouropardalis Buďte v klidu. 27. února poslala doporučený dopis expresem, aby byl u adresáta druhý den. Zaplatila jsem za to peněz, poště jsem sdělila svoje osobní údaje, abych se esemeskou dozvěděla, jestli dopis došel. Myslíte, že jsem tu esemesku někdy dostala? No hlavně, že jsem si schválně připlácela. Až mi začnou telefonem nabízet pojištění, vůbec se tomu nebudu divit.

MarryJu
365 příspěvků 17.3.17 20:56

Trošku vám popisu jak to vypadá na ČP tady u nás. Dorucovatele pracuji od 05:30-17hod. S tím, že zaplaceno mají 8 hodin. Pokud totiž ráno nepřijde do práce jejich kolega, tak rajón musí vzít i za něj. Meli by dostat zaplaceno i za hodiny přesčas. To se neděje. CP tyto hodiny nazvala naduvazkovymi. Pokud nepřijde kolegu 5,tak je to fuk, peníze stejné. Prace je náročná. Vubec to není o tom vzít tašku s poštou či si sednout za volant auta s balíky. To je pro pošťáka vysvobození, když se dostane z DEPA, kde ho x nadřízených buzeruje za neplnění Aliančních produktů (pojištění, banka, stavební pojištění, penzijní..Atd Atd)Byznys posty stojí hlavně na těchto partnerech se kterými uzavira pošta smlouvy. Že vám někdo špatně doručil balík absolutně nikoho nezajímá. Pokud pošťák přinese smlouvu stavebního spoření, tak je to dobrý zaměstnanec.
Nechci se nikoho zastávat, ale za těchto podmínek a hlavně těch platových na poště zbylo jen pár lidí, kteří tuto práci dělají poctivě, i když pochybuji že rádi

Jindrason
288 příspěvků 22.3.17 12:33

@DKU tak jako ano, když víte, že jste do 16:00 v práci, pošlete si to do práce. Třeba u mě to donesou cca kolem 10 - 12, takže si to nechám poslat do práce a žádný problém. Oni mají nějakou logistiku rozvozů, aby ušetřili. Nemohou zase lítat jen tak cik cak.

MarryJu
365 příspěvků 22.3.17 13:59
@Jindrason píše:
@DKU tak jako ano, když víte, že jste do 16:00 v práci, pošlete si to do práce. Třeba u mě to donesou cca kolem 10 - 12, takže si to nechám poslat do práce a žádný problém. Oni mají nějakou logistiku rozvozů, aby ušetřili. Nemohou zase lítat jen tak cik cak. [/citace
Každý zaměstnanec má určený svůj rajón a pokud chcete balik z adresy xyz doručit na jinou adresu, která nespadá do jeho rajónu, tak balík předá jinému zaměstnanci a nejede s ním osobně
MichaMach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.3.17 14:02

Tak jsem zrovna zjistila, že půlroční dosílka stojí 1200,– Kč. Bude to chodit přes stejnou pobočku, poštu bude nosit jen jiná doručovatelka.

Uživatel je onlinevlm
4718 příspěvků 22.3.17 16:56

@MichaMach to bude asi tím, že je cena za dosílku daná a je jedno jestli vám posílají z jednoho konce republiky na druhý nebo do vedlejší ulice

digy
98 příspěvků 23.3.17 21:44

@MichaMach Nehorázné peníze a pak ještě zjistíte, že „roznášela brigádnice“ a normálně to hodila do schránky na původní adrese. Stalo se mi dvakrát u dvou různých dosílek.

MarryJu
365 příspěvků 24.3.17 11:40
@digy píše:
@MichaMach Nehorázné peníze a pak ještě zjistíte, že „roznášela brigádnice“ a normálně to hodila do schránky na původní adrese. Stalo se mi dvakrát u dvou různých dosílek.

Dosilek má pošťák na své pochuzce třeba 500.Je nereálné, aby si to pamatoval. Že paní z ulice Lidická má dosilku do ulice Kamenne a Karel Vlach t Dolni má dosilku na Horní atd.Kdyz zastupuje ještě k tomu někdo jiný, tak je to už úplný chaos. Myslim, že to jsou vyhozené peníze :-)

Jahudka64
41 příspěvků 24.3.17 15:02

Nám nedoručí, zásilku i když jsem doma a nechají ji na poště, když si pak stěžuju, tak se vymlouvají na brigádníky, tak je nelepší nechat je zásilku doručit znovu, aby si na to nezvykali.

Jindrason
288 příspěvků 27.3.17 09:51

@MarryJu aha ok. Je pravda, že já mám práci asi 3 km od bytu. Takže mě to kolikrát i převeze, ale třeba se zpožděním 1 hodina.

Oldyn
6166 příspěvků 27.3.17 10:30

Já bych měla jeden zlepšovák pro Czech POINT u nás na poště. Otevřete ho prosím v samostatném kamrdlíku, nebo ho dejte paní vedoucí, která má poštovní spořitelnu- větší částky.

MarryJu
365 příspěvků 28.3.17 13:17
@Oldyn píše:
Já bych měla jeden zlepšovák pro Czech POINT u nás na poště. Otevřete ho prosím v samostatném kamrdlíku, nebo ho dejte paní vedoucí, která má poštovní spořitelnu- větší částky.

Paní vedoucí beztak Czech point neumí :-)

benyka
7662 příspěvků 5.4.18 15:15

Propadl mi zase po třech letech průkaz zmocněnce pro vyzvedávání pošty manželovi. (Jak ten čas letí.) Dneska to vyšlo, na poště ani noha, tak jsme to zkusili vyřídit. Dozvěděli jsme se, že už se ten průkaz dává jenom na rok a stojí to dvě stovky. To mě tedy trošku dopálilo, protože proč mám platit dvě stovky ročně za to, že si pošta vymýšlí a odmítá uznávat vzájemnou zástupnost manželů, kteří mají stejně společné veškeré jmění? Následující informace byla, že na to stačí plná moc (ověřená na poště) za třicet korun s neomezenou dobou platnosti. Ejhle. Jinak by prý stačila občanka, na které bych měla manžela napsaného, což nemám, protože před x lety na to stejně nestačila a museli jsme zřídit extra poštovní průkaz. S tehdejší vedoucí pošty jsem se kvůli tomu několikrát dost škaredě shádala. Asi to byla pěkná káča, protože tahle nová řekla, že zápis v občance stačil vždycky. Já se picnu.

MarryJu
365 příspěvků 5.4.18 15:22

@benyka Ne nestacil.Ta kaca mela pravdu

benyka
7662 příspěvků 5.4.18 17:01

@MarryJu Tak to vidíte. Káču beru zpátky. Ale měli by si v tom udělat jasno. Připadá mi na hlavu padlé, když tutéž zásilku, když ji dovezou do domu, dají komukoli, kdo jim otevře, ale na poště ji nedají ani manželce. Budu mít plnou moc. Manžel už se, myslím, na občanku nepíše, jenom stav vdaná (aspoň na to se mě v srpnu ptali, jestli to tam mají nebo nemají uvést), a to by mi asi nepomohlo.

Uživatel je onlinevlm
4718 příspěvků 5.4.18 18:23

@benyka průkazy zmocněnce teď,, vytlačuje,, zákaznická karta, na kterou vám nahrají zmocnění, zmocnění platí dva roky stojí 89,– k použití na poště, když je potřeba přebírat poštu i doma nebo manžele důchody, zmocnění za 109,– a dostanete mimo zak. karty ještě jednu kartičku se jmény, podobně jako bylo u původního průkazu zmoc.Plna moc musí být od notáře. overena na poště nestačí, ale jestli na té vaší ano, tak to je jiná…

benyka
7662 příspěvků 5.4.18 18:57

@vlm Díky za info. U nás dělají ověřování listin, výpisy atd. obecně, takže ta plná moc se mi jeví jako nejjednodušší a hlavně už na furt (doufám).

Moudd
109 příspěvků 7.4.18 22:53

V pátek jsem doma čekala na ohlášené doručení balíku. Nic! A v pondělí budu mít určitě ve schránce lístek, že adresát nezastižen a uloženo na poště. Pokud to jde, tak vždy raději volím Zásilkovnu nebo Uloženku, ale tady měli jako doručovatele jen Českou poštu. Ach jo!

Uživatel je onlinevlm
4718 příspěvků 8.4.18 10:51

@Moudd az v pondeli? To byste ho tam uz měla ne?

Moudd
109 příspěvků 8.4.18 12:07

@vlm No neměla. Oni snad vůbec nerozvážejí a lístek o nedoručení listonoška přinese vždy tak za 2-3 dny. Minule to bylo dobrý - protože jsem ze sledovací aplikace věděla, že balík je na poště, vyzvedla jsem ho. A za 5(!) dní byl ve schránce lístek o uložení tohoto balíku, ať si ho vyzvednu. A manžel se rozčiloval, že jsem si už určitě zase koupila něco dalšího, že není možné, aby to bylo to, co už mám pár dní doma.No,s Českou poštou je možné všechno:-)

Uživatel je onlinevlm
4718 příspěvků 8.4.18 12:28

@Moudd tak to teda vypada ze nedorucuji, coz je na stiznost, pokud to neni balik na postu, coz neni protoze by vam do schranky nedali nic, stezovala bych si a to nejsem stezovaci typ

Sheba
338 příspěvků 8.4.18 12:44

@vlm Já už si jednou stěžovala, odpověděli mi, že se řidiči zrovna ten den rozbilo auto :-)
To nemá cenu…

Uživatel je onlinevlm
4718 příspěvků 8.4.18 12:45

@Sheba nahodička :-)

Stránka:  « Předchozí 1 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek