Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 09:38

@Amigdala To myslíte jako že bychom si na barák dali k poštovní schránce ještě PostBox? Zeptám se na poště, jak to funguje s různými typy zásilek. Obávám se, že nejčastější typ - obyčejná nebo na dobírku A4 o hmotnosti 15 - 50 deka bude problém, pokud to vybírá doručovatelka.
@Paris1789 Věřte, že stále ještě existuje mnoho případů, kdy datová schránka je a ještě dlouho bude naprosto mimo mísu. Například v komunikaci s jednotlivým občanem, zvlášť je-li ji nutno někam založit, doložit a po léta uchovat.

Veselka10
170 příspěvků 5.12.16 10:06

@Pirek Já si tedy kola vyměnit umím, samozřejmě mám dvě sady kol, ale přesto jezdím do pneuservisu. Hloubku a rovnoměrnost vzorku, stejně jako těsnost pneu na discích bych si tak nějak zvládla sice zkontrolovat, ale vyvažovačku fakt doma nemám. Nemusím se o to starat, výměna je za chvilku, dám si kafe a mám aspoň chvíli pauzu.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 16:24
@Paris1789 píše:
Nepochybně! Naposledy jsem spatřila dámu s holčičkou tak 8-10 let. Asi ty gumy bude přezouvat ona, tvářila se velmi zasvěceně :-)

Nedá mi to se nezeptat. Co vy pořád máte s těmi samozivitelkami? :-) Jsem jedna z nich. A kupodivu si nestezuju. Děti obézní nejsou, přiměřeně sportuji, i na kroužky chodily. Auto prezouvam v servisu, hlady nechcipame ani jinak nestradame. Chápu, že pokud má žena nízký příjem, je to těžké.

Paris1789
5411 příspěvků 5.12.16 17:47
@KoraKora píše:
Nedá mi to se nezeptat. Co vy pořád máte s těmi samozivitelkami? :-) Jsem jedna z nich. A kupodivu si nestezuju. Děti obézní nejsou, přiměřeně sportuji, i na kroužky chodily. Auto prezouvam v servisu, hlady nechcipame ani jinak nestradame. Chápu, že pokud má žena nízký příjem, je to těžké.

ehm, jak jste dospěla k závěru, že já konkrétně mám něco proti samoživitelkám?

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.12.16 18:06

@Paris1789 neříkám, že proti nim něco máte. Jen jsem si všimla, že je v různých souvislostech často zminujete. To je celé.

Paris1789
5411 příspěvků 5.12.16 19:20
@KoraKora píše:
@Paris1789 neříkám, že proti nim něco máte. Jen jsem si všimla, že je v různých souvislostech často zminujete. To je celé.

ano, poslední dobou jsem je zmiňovala v souvislosti s tím, že neúplné domácnosti (tj. domácnost jen s jedním rodičem) to mají těžší a je pro ně náročnější zajistit dítěti takový režim, aby nebylo obézní a nemocné. Což jsem i vysvětlila, mám kolem sebe takových případů spoustu. Což ale neznamená, že vy konkrétně ten problém máte, jen je u těchhle domácností pravděpodobnost potíží vyšší.
Jinak si nevzpomínám.

Lucylle
35 příspěvků 12.12.16 12:22

V rádii som začula, že sa odbory na českej pošte rozhodli 19. 12. štrajkovať :D
No, ja by som sa asi v tomto čase rozjímania a duchovnej prípravy na Vianoce obávala vylamovania dverí a verejného lynčovania…
Zatiaľ sa tomu smejem, ale musím poslať asi 20 balíkov, tak sa snáď nenechám strhnúť davom :D

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.16 12:55

@Lucylle Taky jsem to slyšela. Někteří už se prozíravě zařizují s ohledem na to. Mně volali kvůli objednaným knihám, jestli bych si je radši nevyzvedla osobně. Tak jenom doufám, že tramvajáci stávkovat nebudou.

noemi
1645 příspěvků 13.12.16 18:23

@benyka tak já snad stihnu poslat balík zítra, ale pokud se to někdo o té stávce nedozví a dotáhne na poštu něco k odeslání a oni budou zrovna stávkovat, tak tomu dotyčnému jistě pěkně stoupne tlak. Já bych tedy byla dost vytočená.

blanche01
1248 příspěvků 14.12.16 14:06

Už se asi stávkuje. po 14 dnech jsem se dozvěděla, že mnou posílaná doporučená nedorazila. Vypsala jsem sáhodlouhý formulář reklamace se skenováním dokladu, poté mi ovšem poštovní veb oznámil, že aplikace je mimo provoz. Musela jsem osobně na poštu, reklamace bude trvat nejméně týden. Jenže co mám napsat tomu kdo čeká na zásilku, mám vracet peníze, nebo čekat, že se zásilka najde? Trapné a zdlouhavé!

Oldyn
6401 příspěvků 14.12.16 14:11

@blanche01
Muži přišel email o doručení, které bude druhý den, jelikož nic neobjednával, tak se pídil a email přišel o měsíc později jak balíček. Každopádně nechápu, jak si můžou platit asi šest odborových organizací a furt si stěžovat.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 14:47

O stávce si můžeme myslet cokoli, nicméně ČP se k zaměstnancům ostudně a až šikanózně prostě chová, vedení má platy neadekvátní a ani není schopné dostat stále ještě v mnoha službách monopolní podnik do zisku, taky by to asi chtělo řídit jako firmu.

Oldyn
6401 příspěvků 14.12.16 15:04

@Amigdala
Dyť jo, tolik odborových svazů a stejně žádná náprava a pořád dokola, na co si je platí, když se pořád nic neděje.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 15:21

@Oldyn Teď teda čtu, že loni zisk před zdaněním asi 300 mil. OK Elkán ať si bere půl mega, ale aby řadoví pošťáci brali kolem 13 tis. je fakt tristní, z toho se nedá vyžít ani omylem.

blanche01
1248 příspěvků 14.12.16 17:36

@Amigdala je to stejné jako u všech řetezců, pošta je taky jen druh řetězce. Ti co vydají nejvíc fyzické práce a námahy jsou na tom s platem otřesně. Věřím, že umělci, kteří vymýšlejí a spravují elektronické programy, pošta online a pod. určitě za 13 tis hrubého nepracují a stejně je jejich práce přinejmenším diskutabilní. Doručovatelka, která běhá za každého počasí se zásilkami akorát schytá bručení, že přišla pozdě, že nedonesla co jsme čekali, případně donesla to co rozhodně nečekáme. Obálky s červeným pruhem a tak..Dřív u nás na vesnici jezdila pošta autem a doručovali všechno, balíčky, doporučáky i důchody. Dnes v rámci šetření přijde jedna pěší síla s běžnou poštou a důchodem a další, v jinou dobu, přijede autem a doručí balíky. No, ale máme tu úžasnou možnost vyzvednout si své zásilky v Depu které je od nás asi 40 km. Ovšem poté co to elektronickou cestou oznámím dopředu. Tedy přesně tím způsobem, který má často nepochopitelné výpadky. Paráda!!

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 10:01

V pondělí v poledne jsem na naší poště podala obálku se sešity rodinných fotek (cca 0,5 kg) pro tchány. Chtěla jsem nějak zařídit, aby jim ji v každém případě donesli domů, protože jsou to staří lidé a na poštu mají daleko (cca 1,5 km). Napsala jsem jejich poště jejich číslo na mobil, aby jim dala zprávu, kdy zásilku doručí. V pondělí večer volala, že ji doručí zítra v jedenáct, aby byli doma. Zítra volala, že to nestihou, a že to bude odpoledne. Večer se zprávou SMS omlouvala, že to nestihli a doručí ji ve středu. Protože tcháni si netykají s mobilem natolik, aby byli schopni odpovědět na SMS nebo zjistit číslo, z kterého zpráva přišla, aby tam zavolali a oznámili, že zítra budou dvě hodiny pryč (na pohřbu), nechali to náhodě. Náhoda se trefila přesně, při návratu našli ve schránce lístek, že si mají pro uloženou zásilku přijít na poštu. Takže ve čtvrtek… Tchýně jenom rozmrzele konstatovala, že nebýt těch zdržovaček, dojít na poštu by si bývali mohli už v úterý. Tak jsem zvědavá, jestli se ty fotky od včerejška na té strastiplné ceště někde neztratily, a jestli je dneska skutečně na poště nafasují.

blanche01
1248 příspěvků 15.12.16 13:45

@benyka ano další z vymožeností modernizace poštovního doručování.

MP Janka
788 příspěvků 15.12.16 21:01

Já mám teď „super“ zkušenost s PPL. V 9:55 sms: Dnes vám budeme mezi 10-12 hodinou doručovat balík, jestli se vám to hodí v jiný čas, volejte. Tak jsem volala. Doma jsem měla být až po 13. hodině, tak jsem se chtěla domluvit, jestli by nešlo balík doručit později. Nešlo, pán u nás začíná a už se do těch končin nevrací. Jestli by to nešlo zítra? To jsem celý den v práci. Tak jestli by to nemohl nechat u sousedů. Sousedi z jedné strany neexistují a z druhé to je trošku pomatená paní se sklonem k hromadění věcí, to není dobrá volba, takže to jsem mu taky odmítla. Tak u firmy na druhém konci ulice? V životě jsem tam nebyla, nikdo mě tam nezná, tak jak by mi tam nechávali balík… Nakonec jsem to vzdala a řekla mu, ať balík hodí za plot do křoví.
Zlatá pošta v tomhle, tam, když řeknu, že nejsem doma, tak to hodí na poštu a mám klid.

noemi
1645 příspěvků 17.12.16 11:40

Včera byl pro mně na poště podán balík, na druhém konci republiky, tak jsem si říkala, že dneska můžu být v klidu, že přijde asi v pondělí. No, přišel dneska dopoledne, já jsem byla v pyžamu, pán z toho měl legraci.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.16 15:41

Taky musím pochválit poštu, ve čtvrtek večer jsem objednala, v pátek v 18.40 SMS, že pošta převzala zásilku, dnes v 10 volal řidič, že mi balík dává na poštu, at si uložím jeho číslo na příště a pro balík se můžu zastavit bez oznámení (to jsem našla u dveří pod kamenem protože ještě nemáme schránku),pošta je na kraji, kdokoli jede do vsi musí kolem a je tam i zastávka autobusu, popřál hezký den.

Mauvy
263 příspěvků 19.12.16 16:20
@MP Janka píše:
Já mám teď „super“ zkušenost s PPL. V 9:55 sms: Dnes vám budeme mezi 10-12 hodinou doručovat balík, jestli se vám to hodí v jiný čas, volejte. Tak jsem volala. Doma jsem měla být až po 13. hodině, tak jsem se chtěla domluvit, jestli by nešlo balík doručit později. Nešlo, pán u nás začíná a už se do těch končin nevrací. Jestli by to nešlo zítra? To jsem celý den v práci. Tak jestli by to nemohl nechat u sousedů. Sousedi z jedné strany neexistují a z druhé to je trošku pomatená paní se sklonem k hromadění věcí, to není dobrá volba, takže to jsem mu taky odmítla. Tak u firmy na druhém konci ulice? V životě jsem tam nebyla, nikdo mě tam nezná, tak jak by mi tam nechávali balík… Nakonec jsem to vzdala a řekla mu, ať balík hodí za plot do křoví.
Zlatá pošta v tomhle, tam, když řeknu, že nejsem doma, tak to hodí na poštu a mám klid.

Taky mám z nedávna svou první a hned špatnou zkušenost s PPL. Vám aspoň předtím zavolali, to mně vůbec nic neoznámili, nerespektovali ani dodání balíku do ParcelShopu a já pak skoro po týdnu volala sama a sháněla, kdeže balík vlastně skončil. Něco takového se mi u České pošty ještě nestalo, v tomto ohledu je zatím stoprocentní.

Oveeec
2877 příspěvků 14.3.17 07:34

Stala se mi taková věc - měla jsem balíček ze zahraničí v celním skladu a už ta komunikace s nimi byla podivná - chtěli po mně, co už jsem jim poslala, poprvé to nestačilo, podruhý už jo…Každopádně pořád čekám a čekám a nic, až jsem jim napsala, kde je teda balíček, a prý ho poslali zpátky, protože mi údajně posílali 2× avízo a já si to nevyzvedla. Já ale o ničem nevím, sice jsem zmatkař a bordelář, ale na balíček jsem čekala a ještě se mi ještě nestalo, že bych si něco, co jsem chtěla, nevyzvedla, když to ovšem nešlo přes tu celnici. Stalo se vám to někdy? Může za to ten sklad, nebo pošta? Můžu si někde stěžovat a něco po nich chtít? :)

Jindrason
288 příspěvků 14.3.17 09:49

Já jsem si nechal 2× posílat balíček poštou. I když jsem byl doma, měl jsem ve schránce vždycky jenom - nezastižen a dojděte si na pobočku. Nechápu to. Když vidím, jak funguje jejich konkurence, kdy mě lidi v pohodě zavolají a domluvíme se, že ta pošta vůbec funguje.

DKU
104 příspěvků 14.3.17 09:57

@Jindrason já mám zase opakovanou zkušenost s kurýry různých společností, že nejsou ochotni se domluvit u soukromého balíku na hodině předání a to i přesto, že na jejich stránkách si to mohu zaškrtnout a napsat, takže nerada, ale poštu používám převážně, prostě tam holt dojdu, až mám čas. Ti kurýři mi doporučili ať si to nechám zasílat do práce, že tam není problém

Ailouropardalis
64 příspěvků 17.3.17 11:13

S tím nezvoněním a házením oznámení do schránky to u nás ČP dotáhla na další level. U nás totiž jsou líní vystoupit z auta a dojít 10 metrů od branky k domu a zazvonit, takže jen zatroubí a když do pár sekund nikdo nevyleze, ujedou. Ještě bych chápala, kdyby se báli psa, ale ten byl zavřený. Nehledě na to, že troubení fakt vůbec nemusím slyšet, taky můžou troubit na sousedy, a i když si toho všimnu a běžím, než stihnu popadnout peněženku a otevřít dveře, vidím jen koncová světla auta.

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek