Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.16 11:45

@Marwina Me tuhle zdrzel vyucenej, to teprv je!

Allania
493 příspěvků 23.11.16 13:32

Já jsem nedávno vyzvedávala dva balíčky na poště, jeden z nich na dobírku. Jelikož mám po svatbě ještě občanku původní s ustřiženými růžky a s příjmením za svobodna, předkládám ten papírek o změně příjmení, co jsem dostala na úřadě. Balíček bez dobírky mi normálně vydali a prý není problém, adresa se shoduje, papírek se shoduje s příjmením na balíčku. Pro balík na dobírku jsem musela k jinému okénku a tam mi ho vydat nechtěli, že prý nemám platný OP. Na lístek o změně příjmení nikdo nereflektoval a prý mi balík nedají. To, že mi vydali první balík prý byla chyba úřednice, protože bez oddacího listu na ně nemám nárok. A já si naivně myslela, že úředně potvrzený doklad o změně příjmení bude stačit.
Jsem docela ráda, že jsme nevyrazili na svatební cestu, protože se vsadím, že při zpáteční cestě by mě někde zadrželi, že nemám platné doklady.

odianis
139 příspěvků 23.11.16 19:31

Minulý týden v Den dopravy zdarma jsem si objednala mj. zásilku s dopravou Českou poštou na poštu v mém bydlišti, zrovna jsem byla tou dobou v pracovní neschopnosti. Když mi v pondělí přišel e-mail se zprávou z e-shopu, že zásilka byla předána dopravci a že pokud chci změnit doručovací poštu, mohu tak přes příslušný odklik na webu ČP učinit, změnila jsem místo dodání „na poštu“: místo pošty v mém bydlišti na tzv. „hlavní poštu“ v Pardubicích, tedy na poštu na tř. Míru (za avizovaný příplatek 20 Kč, pro zajímavost - PPL dělá změnu bezplatně), neboť v Pcích pracuji a už jsem v té době byla „práceschopná“. Dnes jsem obdržela od České pošty SMS, že zásilka je k vyzvednutí. Vypravila jsem se tedy pro ni. Když na mě došla po cca 10 min. čekání řada, paní za přepážkou se odebrala pro balík. Po 5 minutách se vrátila bez něj, aby se ujistila, že jsem si u vchodu navolila správný druh služby (=vyzvednutí balíku), mám příslušné číslo zákazníka, kterého vyvolávala, a nakonec, jestli jsem vůbec obdržela výzvu k vyzvednutí zásilky. Po mé souhlasné odpovědi na všechny tři body se vrátila do skladu, aby za dalších 5 min. přišla bez balíku s tím, že balík ještě nebyl pracovníky pošty přijat. Na můj protest, proč jsem tedy dostala výzvu k vyzvednutí, řekla, že se omlouvá, ale ať přijdu odpoledne, přišla jsem brzy, neboť zásilka je sice na poště, ale ještě čeká na příjem…Vrrr, 25 min. v čoudu a nic…

Marwina
5 příspěvků 24.11.16 12:22

A ještě si představte když bydlíte v jednom domě s osobou která se jmenuje úplně stejně! :-D
To je dost neřešitelný problém :-D. Tady ty pošťačky občas lituju, nechávám si vše posílat na přítele :).

KatrinM
42 příspěvků 24.11.16 12:51

@Marwina Tak to naše doručovatelka jednou dala doporučený dopis pro mě paní, která nebydlela ve stejném domě, ale ve stejné ulici a měla stejné příjmení. Myslím, že křestní jméno bylo jiné. Já jsem ten dopis očekávala, posílala mi ho kamarádka, jen jsem nevěděla, kdy přesně a jestli vůbec ho už poslala, takže jsem nejdřív byla v klidu. Až když jsem se asi po 10 dnech kamarádky zeptala a vyšlo najevo, že dopis dávno poslala, tak jsem vlítla na poštu a tam se dozvěděla, že dopis byl doručen. Jenže, aby to bylo ještě zajímavější, ta druhá paní, které dopis doručili, se mezitím odstěhovala, takže pošta musela zjistit, kde bydlí, doručovatelka k ní zašla a dopis se naštěstí podařilo získat.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.16 13:19

Teď mi na poště sdělili, že nedoručují balíky do ruky, ale rovnou ukládají na poštu, protože Black Friday, nějak jsem neměla sílu se optat jak koncipujou Vánoce!

Marwina
5 příspěvků 25.11.16 12:16

@KatrinM Něco podobného se stalo i mamce. Tedy naopak. Šla ten dopis odevzdat na správnou adresu. Tohle bylo vůbec nepochopitelné, protože každá ulice měla jiný název, společné měli jméno a příjmení.
Jak to děláte, Novákovi a Novotní? :-D

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.16 01:10

Šla jsem na naši poštu pro dvě věci: vyzvednout objednané a zaplacené zboží pro manžela a vyzvednout přeplatek za elektřinu za naši domácnost, která je psaná na něj. Za tím účelem mám „průkaz zmocněnce“ vydaný naší poštou, který mě opravňuje vyřizovat manželovu poštu, neb prostý fakt, jakkoli doložený, že jsem jeho manželka, pošta neuznává. Tyto dvě operace trvaly cca 15 minut. Rostla jsem já a nepochybně i lidé ve frontě za mnou, protože poštovní úřednice dvakrát do počítače opisovala tytéž údaje z mého OP a z průkazu zmocněnce. Nechápu, jaký je problém přidělit vydanému průkazu zmocněnce nějaký čárový kód, po jehož přečtení by se na monitoru automaticky objevily všechny potřebné údaje. Naštěstí jsem měla tušení, jak má zásilka k vyzvednutí vypadat (atypický formát), jinak by ji nejspíš hledali ještě dneska.

Dammy
1672 příspěvků 30.11.16 15:07

.

Příspěvek upraven 27.12.16 v 10:56

Paris1789
5411 příspěvků 30.11.16 15:12

Všimla jsem si, že si lidi nechávají posílat na íšopu zakoupené zimní gumy na Poštu. Tuhle jsem tam stála asi půl hodiny za jednou dámou, jejíž gumy pošťačka nemohla najít. Co je to za přiblblý nápad? To budou teď pošťačky celou šichtu tahat gumy?
Už vidím, co ti šikulové udělají s těmi starými.
Tohle bych fakt zakázala, to je mor.

digy
98 příspěvků 2.12.16 14:51

@Paris1789 Kam jinam si to chcete nechat poslat, když víte, že doma přes den nejste? Do práce? Neschopnost zásilku vyhledat snad nesouvisí s tím, že jde o pneumatiky, nebo se pletu? Předpokládám, že vaše představa nakládání se starými pneumatikami nezahrnuje jejich hromadné zasílání poštou na sběrný dvůr :-)

Paris1789
5411 příspěvků 2.12.16 14:55

@digy Jo, klidně si nechte poslat celý mrazák, však to ty dámy můžou vláčet celou pracovní dobu.
Nevím, jak vy, ale já to dávám do servisu.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.16 15:17

Gumy na postu??? Boze! :-D

Paris1789
5411 příspěvků 2.12.16 15:22
@digy píše:
Předpokládám, že vaše představa nakládání se starými pneumatikami nezahrnuje jejich hromadné zasílání poštou na sběrný dvůr :-)

Předpokládám, že drtivá většina těch šetřílků je skutálí ze svahu do podrostu, jako to dělá ostatně vždycky.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.16 15:25

@Paris1789 Ci shrabanym listem nenapadne zakryte… :-D

digy
98 příspěvků 2.12.16 21:07

@Paris1789 Já myslím, že většina šetřílků s nima zatopí doma pod kotlem. Který dopravce je tedy pro dopravu mrazáku nejvhodnější? Takový, co zaměstnává pouze muže, aby to dámy v depu nemusely tahat celý den, když toho má chudák řidič zrovna moc a nestihne se u vás zastavit?

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.12.16 08:38

@digy Rozumný člověk osloví příslušnou firmu, která přiveze po domluvě s vámi, nainstaluje a případně odveze starý, není zač ;-)

Campanelle
1991 příspěvků 4.12.16 18:08

@Paris1789 @Amigdala Kolik lidí si sami doma přezouvají gumy? Přehodit ráfky ano, ale gumy? To už musí být dobrý zoufalec.
Vidím to spíš na scénář nekoupím na internetu, celé to dovezu do servisu, a staré gumy zůstanou tam.
Mražák by vám pošta asi nevzala, mají váhový limit.

Edit: oprava chyby.

Příspěvek upraven 04.12.16 v 19:24

Paris1789
5411 příspěvků 4.12.16 19:10

@Campanelle
V naší čtvrti je těch zoufalců, teda spíše zoufalek, hodně. Každou chvíli vidím, jak ty gumy někdo vleče z pošty.

Campanelle
1991 příspěvků 4.12.16 19:33

@Paris1789 Přesouvají ano, ale ne přezouvají. :)
Vážně pro ty gumy chodí ženy? Na to bych se vybodla. Myslíte, že to jsou všechno matky samoživitelky, které potřebují šetřit každou korunu?

Paris1789
5411 příspěvků 4.12.16 20:18
@Campanelle píše:
@Paris1789 Přesouvají ano, ale ne přezouvají. :)
Vážně pro ty gumy chodí ženy? Na to bych se vybodla. Myslíte, že to jsou všechno matky samoživitelky, které potřebují šetřit každou korunu?

Nepochybně! Naposledy jsem spatřila dámu s holčičkou tak 8-10 let. Asi ty gumy bude přezouvat ona, tvářila se velmi zasvěceně :-)

Paris1789
5411 příspěvků 4.12.16 20:20

Ehm, dle počtu červených ramen usuzuji, že i zde je těch přezouvaček dost. Až bolestně tu chybí Milada, která by to pohrdání dokázala vyjádřit trefněji, než já.

Jordaan
9357 příspěvků 4.12.16 20:33

@Paris1789

Kdybych si mela sama prezout auto, tak to auto uz nikdy v zivote nikam neodjede. Max. ho pak nekdo muze odtahnout do srotu.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 4.12.16 20:40

Na tom, že koupím pneumatiky jinde a nechám si je pak přezout samozřejmě v servisu (netuším, jak by se něco takovýho dělalo doma:-O nevidím nic divnýho. asi jako koupit si látku a nechat si ušít šaty, to taky není nutný v jednom místě, že:-)

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.16 20:41

@Jordaan Vyměnit kolo umím, už jsem to jednou dělala a mnohokrát viděla. :-D Kdybych měla měnit čtyři asi by to trvalo do jara.

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek