Tlusté děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:12

S tím, že kojenec odmítá sát, jsem se musela vyrovnat taky. Jde jen o to neztratit nervy. Nakonec to šlo.

fiesta
104 příspěvků 25.7.12 12:12

Ťažko generalizovať, preto píšem iba zo svojho pohľadu. Ja som sa od narodenia dcéry pohybovala medzi rôznymi mamičkami na cvičeniach, v materských centrách, a všeobecné tendencie smerujú jednoznačne ku kojeniu, vylúčeniu sladkostí, dostatku pohybu a podobne - dostupnosť informácií na internete podnecovala až hysterickým reakciám keď sa v dosahu dieťaťa vyskytlo raz za čas nejaké to lízatko. Čo tým chcem povedať - späť k téme tučných detí - nemyslím si, že je to vždy a vždy vina rodičov. Moje dieťa ešte nie je školopovinné ale už som sa napočúvala príbehov o splesnetých desiatach za posteľami. Vytiahnuť von moju dcéru ma stojí nemalé úsilie (nesedí za počítačom, ani pri telke, ale chce sa hrať so svojimi bábikami, maľovať si a podobne, na čo cez týždeň nemá čas a ja ju v podstate aj chápem) -občas musí byť aj poriadny krik a vyhrážky. Nerobím si však ilúzie čo sa tohto týka, akú asi budem mať autoritu keď bude mať 15 rokov (na detské ihrisko ju už ťažko nalákam) a čo asi bude konzumovať v školskom bufete napriek tomu, že ja budem ráno vstávať a s láskou jej pripravovať domácu desiatu, a že kde asi tá desiata skončí. Podľa mňa sa situácia nikdy nezmení, ak niekto nechytí komplexne do rúk stravovanie v školských a predškolských zariadeniach, a ako sa tu už písalo, formy vyučovania telocviku (ktorý bol pre väčšinu z nás absolútnym postrachom).Pretože ja ako rodič sa môžem aj rozkrájať - od troch rokov moje dieťa trávi väčšinu času niekde inde a ja nerozhodujem o tom, čo má od ôsmej ráno do štvrtej poobede na tanieri päť dní do týždňa, ani aký má v tom čase pohyb.

Příspěvek upraven 25.07.12 v 12:14

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:14

@Mori Fakt jo. Stejně jako děti, které odmítají jíst (to je ovšem v diskusi o tlouštících nadobro mimo).

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:19

@Pavučinec plyšový O těch vím, máma občas vypráví, jak byla v devíti letech v ozdravovně, každý měsíc je vážili a kdo nepřibral, dostal pohlavek:-)
No tak jsem zase o něco informovanější, děkuju.

Kalanka
707 příspěvků 25.7.12 12:21

Klidne priznam, ze se ma to tema dost osobne dotyka, mam take dvojcata a nedokazala jsem je kojit dele nez 3 mesice. Pak uz proste nebylo co. Doted mam pocit, ze jim to musim vynahradit, takze varim nekolikrat za den, sladke jeste nevidely (2 roky) a opravdu me boli, kdyz mi nekdo naznacuje, ze jsem se snazila malo. Jeste lepsi jsou ty zavery, ze nekojene deti budou mene inteligentni, tluste a stale nemocne.
Snad se muzu uklidnovat tim, ze ja i ma sestra jsme nekojene, zdrave, hubene jako tyce a v pasmu debility se tez nepohybujeme.
Tech zen, co kojit nechti, je minimum. Neznam takovy. Tak proc takhle rejpat?

Příspěvek upraven 25.07.12 v 12:32

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:30

@Kalanka Taky nevidím důvod, proč se do někoho navážet. Když kojení jde, je to fajn, když ne, nemá cenu se kvůli tomu rozčilovat, dítě potřebuje hlavně mít maminku v pohodě. Koneckonců zas o tolik nejde, moje dlouho a vydatně kojené děti jsou stejně věčně nemocné, jako jsem byla já (nekojená), a takové zkušenosti má kdekdo.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:42

@Kalanka
Normálně si tady píšeme své názory. Vaše názory a zkušenosti jsou jiné, nevím, proč byste si mé zkušenosti měla brát osobně? Je to něco, co já nemůžu ovlivnit.
Trochu mi vrtá hlavou, jak může laktace najednou po 3 měsících ustat (předepsali vám něco, stres?), ale nevylučuju to.
Vždycky mne překvapí, jak lidi berou různé informace: já například taková zjištění od jiných lidí vítám, protože mne těší, že existuje důkaz toho, že něco je možné. Já jsem důkazem, že je možné kojit dvojčata rok, i když to ze začátku vůbec nešlo. Vy jste si z toho vzala, že reju.
Jen dodám, že i já jsem s tím musela po roce přestat - jednak má hmotnost klesla pod 50 kg a vypadala jsem opravdu špatně a pak už kluci začínali chodit a nechtěla jsem dopadnout jako ty maminy, co se jim dítě na veřejnosti sápe pod šaty. To se mi vždycky silně protivilo. Takže jak si myslím, že je třeba kojit, tak taky dodávám, že je třeba včas přestat. Rok je myslím ažaž. Ale opět: každý nechť se zařídí po svém, hlavně ať je sám s tím srovnán.
Ani pro mne to nebylo lehké, když to nešlo. Jenže jsem to nechtěla vzdát. Shodou okolností holčička mé švagrové taky vůbec pít nechtěla, má švagrová se mi pak svěřila, že si chodila kvůli tomu poplakat na záchod, protože nechtěla, aby si kolegyně na pokoji myslely, že ji třeba opuští manžel. Taky nakonec kojila asi rok.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:45

@Pavučinec plyšový
Přiznám, že mí synové nebyli nemocní vůbec, přechod od školky zvládli bez nemoci. Taky to přikládám tomu dlouhému kojení.

mikita.miki
1935 příspěvků 25.7.12 12:48

Byla sem obdařena savým dítětem, které sem odstavila po roce a půl, kdy už byl prostě čas. poznala sem vcelku vhodně tu dobu, kdy již dítě z prsu nepije a sání má pouze jako uklidňovací prostředek a lze to nahradit tulením. přesto vzhledem ke svému koníčku a doufám částečné profesi musím říci, že i pokles laktace okolo 3. měsíce, častěji však k 4. měsíci je běžný a taky vím, že ve velkém množství případů na opětovnou laktaci najet lze, ale rozhodně nelze mamince vyčítat, že to vzdala, tam hraje velkou roli faktor uspokojování základních potřeb a tou je pro dítě jídlo a spánek. zde je rodič nejzranitelnější a nejsnadněji podléhá panice, pocitu nedostatečnosti a tlaku okolí. amen

Coraline
1980 příspěvků 25.7.12 12:48

Se změnou ve školních jídelnách souhlasím. Vůbec nechápu, co tam dělají třeba jídla jako uzené a párky (jistě naprosto libové), to jsme mívali furt. Co se týče tělocviku, ten jsem nesnášela. Ale je fakt, že jsem vždycky měla svoje vlastní sportovní kroužky, které jsem dělala ve svém volném čase. Na gymplu jsem se z tělocviku vykroutila skoro vždy, takže jsem byla za lemru, a nikdo netušil, že mám denně sportovní tréninky a že dokonce závodím.
Kdybych tuhle reformu měla v rukou já, zrušila bych tělocvik úplně, ale zato bych podpořila rozvoj sportovních kroužků. Každé dítě by si dle vlastního úsudku mohlo vybrat, jaký chce, ale muselo by tam chodit povinně a vykazovat pak třeba docházku ve škole. Nechápu, proč by měl každý umět výmyk, skok přes kozu, šplh o tyči a uběhnout 1500m pod 8 minut. Běh pro mě byl totální mor, nikdo nás neučil, jak se správně běhá, hnali nás vždycky kolem hřiště jak dobytek na porážku, to se nedalo. Dneska chodím běhat ráda, ale dlouho mi trvalo překonat ten odpor, co mi vytvořili ve škole, a sama se to pořádně naučit.

mikita.miki
1935 příspěvků 25.7.12 12:49

Runningfox, to vám gratuluji a kojení jistě mohlo být jedním z mnoha dalších faktorů, proč to tak je, ale určitě bych ho nevyzdvihovala. a věřte, že vím o čem mluvím, bohužel :-/

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:52

Jo, a ještě jsem zapomněla dodat, že jsem si užila taky docela libovou mastitidu, přesto jsem to nevzdala. Asi nejsem úplně v pořádku, jak se pro něco rozhodnu, raději padnu, než bych to vzdala.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:55

@runningfox Pokud dřív nepadne to dítě, tak je to OK!

mikita.miki
1935 příspěvků 25.7.12 12:55

Já syndrom bělavé bradavky :-D taky žůžo labůžo

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 12:57

@Pavučinec plyšový
To myslím nehrozilo, jsou po mně.

KKristýna
473 příspěvků 25.7.12 13:04

@Coraline Co, ale u nás na základní škole nějakej tupan převzal stejny atleticky tabulky, ktery používal pro svoje vytrénovany opičky v atletice a vůbec ho nenapadlo, že na prvním stupni bude mít dítě rozhodně jinej výkon než na druhym. Ne, všichni museli běhat podle stejných tabulek. Nejvíc mě ještě dneska štve, že samozřejmě známkovali jenom atletiku. To že jako jedna z mála vyšplhán po tyči, udělám jim hvězdu a tehdy i stojku nikdy nikoho nezajímalo. Kdyby už aspoň dávali známky za všechno.
Teď jsem ráda za náš gympl, tělocvik je sice o život, ale nikdo neřeší nějaky tabulky. Jistě mají je, podívají se a zahodí je, protože ví že každej má svoje fyzicky schopnosti nastaveny na něco jinýho.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 13:06

A tak člověk kojí a vyvařuje zdravé věci, učí děti málo solit, pít čistou vodu a tak vůbec, a pak je pošle do školy a první, co tam děcka uvidí, je automat na bramborové lupínky, solené tyčinky, čokoládu a bonbóny.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 13:08

@Pavučinec plyšový
Je v moci rodičů zatlačit na školu, aby ty krámy dala pryč. Kdyby to ovšem rodiče chtěli a nenechali se odbýt kecama o tom, jak to škole finančně pomáhá. Krleš.

kacenka.smile
428 příspěvků 25.7.12 13:11

Pavučinec plyšový: Už když jsem já chodila na základku, měli jsme tam automaty a bufet s brambůrky a sladkostmi. A musím říct, že jako malé dítě naučené převážně na domácí jídlo a to, že brambůrky a sladkosti se jí jen výjimečně, jsem si tam něco koupila jen málokdy.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 13:12

@runningfox Co se s kým budu dohadovat, prostě jsem holce nedávala ssebou do školy peníze :)

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 13:13

@KKristýna
Jsem pro, aby tělocvik nebyl známkovaný předmět. Někteří učitelé to sami vědí a tak mají všechny děti jedničku z tělocviku defaulně. Shodou okolností jsou to ti, jejichž svěřence tělocvik těší.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 13:13

@Pavučinec plyšový
Velmi rozumné!

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.7.12 13:16
@Coraline píše:
@Lola Ale vy si neuvědomujete, že i 120kg vážící muž nemusí být vůbec tlustý. Můj přítel váží skoro 100kg, ale je vysportovaný, má vyrýsované svaly, žije zdravě. Můj tatínek má o cca 15-20kg méně než on, ale vanu má pěknou. Tohle nikdy objektivně neposoudíte a už vůbec ne podle váhy.

Existuje z hlediska zatížení letadla, a tudíž platby za nadváhu, nějaký rozdíl mezi tím, jestli nakládám 20kg svalů, 20kg tuku, nebo 20kg kamení?

Coraline
1980 příspěvků 25.7.12 13:22

@Lola Ne, ale to, co píšete, už zavání dost nechutnou diskriminací. Tam by mezi drobnou 50kilovou ženou a 120kilovým vysportovaným čahounem byl v té sumě asi sakra rozdíl a s tim by se mohly jít aerolinky klouzat. Příplatek bych brala pouze u lidí, kteří se nevejdou do jedné sedačky, tam je to jasné. S tou váhou by to bylo fakt trapné.

kacenka.smile
428 příspěvků 25.7.12 13:22

Lola Coraline: Mně by přišlo logické, aby si dvě letenky koupil ten, co se nevejde do svojí sedačky. Jednou jsem měla tu čest letět vedle velmi obézního muže a bylo to něco strašného. Sice chápu, že ta místa nejsou moc prostorná, ale proč bych na to měla doplácet já? On má svoji sedačku a zabírá ještě polovinu mojí, zatímco mně zbývá malý kousek.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek