Tlusté děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Coraline
1980 příspěvků 27.7.12 13:40

Ono se říká, že některé svaly může protáhnout každý, někeré jsou zase dané, takže je někteří neprotáhnou, ani kdyby se zbláznili. Já třeba zvládnu placku, provaz i rozštěp (dneska už asi ne zfleku, ale po pár dnech pravidelného protahování určitě), spojím si ruce za zády tak, že se držím za zápěstí (posledně jsem na józe byla jediná, kdo to takhle dal z obou stran :D), ale nikdy si třeba nesednu na bobek s patama na zemi, ani kdybych se zbláznila - to mě vždycky hrozně štvalo třeba při sbírání borůvek, všichni si hezky dřepnou na paty a já musim balancovat na špičkách, nebo si rovnou sednout do mechu :D.

Sekhmet
1918 příspěvků 27.7.12 13:47

@Coraline No vidíte, já jsem zas dobře pohyblivá v bederní oblasti, což se hodí při břišním tanci. A pak mi známí říkají: „jak můžeš být takové nemehlo, když závodně tančíš“. No, můžu, používám totiž jiné svalové skupiny. Zato spojit si ruce za zády? Chachá, chybí mi tak půl metru. Sama sobě záda nenamažu.

Mori
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 13:51

@Coraline
Jó, achillovky, co chodím na módní peklo a nosím podpatky, mám taky o kus kratší.
Rozštěp, che! Ve svých nejlepších letech jsem zvládla roznožit do pravého úhlu :-D
Zato to s těma rukama skoro udělám - zápěstí se dotknu, ale k chycení mi nějaký ten cm chybí (obousměrně).

eveK
334 příspěvků 27.7.12 13:58

Tak ač já na to absolutně nevypadám, tak jsem tělocvik měla ráda, asi pro to, že mi všechno šlo. Dokonce mám diplom za první místo nějaké krajské školní soutěže v běhu na 60m a štafetu. A když bych se trochu rozhýbala, tak jsem překvapivě ohebná. Ale uznávám, že známkovat výkon není ideální. Co se týče dětské obezity, náš synáček je fortelný, ale není obézní a jistě je to nadmírou pohybu, téměř nechodí, pouze běhá, a snažíme se stravovat zdravě, ale přiznávám beze studu, že když sedí v nákupním vozíku, tak dostane rohlík, aby byl potichu a nevystupoval. A nad drobnými prohřešky ze strany babičky přivírám oči. Ven chodíme každý den, většinou dopoledne i odpoledne a od té doby co začal lépe chodit, tak nepoužíváme kočárek a jednoznačně má největší výdrž co se týče dálkového pochodu ve srovnání s vrstevníky v okolí. Ale těžko soudit, až půjdu do práce a on do školky, netuším jak to budeme zvládat, doufám, že se s tím nějak přijatelně poperem. Už zbývá jen rok a vypukne to. A upřímně se mi teda absolutně nechce.

blacken
2464 příspěvků 27.7.12 20:40

@Sekhmet @Mori Potěšily jste mě, jsem ráda, že nejsem sama, kdo to sice trénuje, ale pořád nic moc. Pamatuju si už ve školce jsem nedosáhla… A sednout si s roztaženýma nohama a chytit se za špičky je pro mě fyzicky asi na úrovni olíznutí lokte…

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.7.12 20:50

@blacken
Okamžitě jsem se pokusila olíznout si loket. Moc nechybělo, ale fakt to nejde. Vykloubit si rameno se mi nechce, škoda.

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.7.12 21:01

Děvčata, jako vystudovaná fyzioterapeutka Vám všem chci říct toto:
Vždycky je lepší být tuhá, než hypermobilní!!!
Lidi to u nás neví, kvůli pitomým tělocvikářům, pro které byla hypermobilita normou a nutili děti do pozic, které jsou krajně nezdravé. S přibývajícími léty mají hypermobilní lidé bolesti kloubů a jiné potíže. Nakonec třeba vysloužilé moderní gymnastky nebo baletky už musí po zbytek života cvičit, protože svaly jsou často to jediné, co drží jejich klouby při sobě. Jak se jednou vazivo „vytáhne“, už se nesmrskne. No a některé klouby nemají ani ten svalový krunýř kdovíjaký - takové rameno nebo meziobratlové spoje pak dělají velké problémy. To, že je kdovíjak zdravé dát lokty na zem atd. je zastaralý nesmysl.
True story

Malina jahodová
175 příspěvků 27.7.12 21:35

Prostě se máme dobře. Přijímáme hodně kalorií a vozíme si zadky v autech. Dospělí i děti. Je to důsledek blahobytu, ve kterém žijeme. Většině z nás odpadla fyzická námaha, ale sportovat jsme nezačali. Nesportují rodiče a dětem sice zaplatíme sportovní kroužky, ale děti nemají v rodině správný vzor, a tak se přestanou hýbat hned, jak jen je to možné.

MP Janka
684 příspěvků 28.7.12 22:12

Já jsem byla vždycky tlusté dítě, i doktorka na to upozorňovala. Jedla jsem zdravé, nebo teda normální domácí stravu, z čerstvých surovin v normálních porcich. Neměla jsem kamarády, všichni se znali že školky a já do školky nechodila, sem introvert, v kolektivu mě neměli rádi, byla sem chytrá a tlustá, a i když mě rodiče nedovolovali chodit ven, tak to bylo jedno, stejně sem neměla s kým… od 9 let sem sportovala 4× týdně, v 12 jsem na 165 cm vážila 65 kg, sportovala jsem 5× týdně, v 15 jsem měla 70 kg, pak jsem přešla na střední, náročný rozvrh a žádné sportovní kroužky = 75 kg, které jsem si držela až do dlouhodobě se léčícího úrazu.

MP Janka
684 příspěvků 28.7.12 22:45

@ ooola
tak to sem byla přesně já, až na gymnastiku jsem byla snad ve všech divčích školních reprezentací. V atletice jsem teda byla jen trikrta, štafeta(nikdo nebyl) a pak 1500 metrů, skok do dálky i sprint jsme měla jeden z nejlepších, na vytrvalost jsem uběhla skoro nejvíc, byla jsem kapitánka florbalového družstva, na volejbale jsem uhrála na oblastní soutěži i 8 bodů z podání za set, hrála jsem basket, všechno jsem hrála nadprůměrně a byla jsem nejtlustčí. Tělocvik mě bavil a paradoxně se vždycky ofrňovaly ty štíhlé…

MP Barbucha
3716 příspěvků 28.7.12 22:48

@MP Janka
Neboj Janko, ono se tohle časem mění. Ty jsi zvyklá na sobě makat, ty od přírody štíhlé a atletické se možná ve třiceti velmi podiví :-)

ifoun
338 příspěvků 29.7.12 20:18

@MP Barbucha nemohla byste trošku víc popsat tu hypermobilitu? Třeba co je dobré s ní dělat/nedělat? Sama jí trpím, většína dokotrů první zpráskla ruce, pak řekla, ať se hlavně neprotahuju, žádné takové věci už nedělám, ale stejně nechápu, že se někdo nechytne za zády. Na netu jsem nic zajímavého nenašla a nerada bych skončila vykvedlaná :) Děkuji.

MP Barbucha
3716 příspěvků 29.7.12 20:50

@ifoun
No moc se s tím dělat nedá, někteří lidé (hlavně ženy) mají vrozené ohebnější vazivo.
Pomáhá vybudovat si pevný svalový korzet, jsou na to různé speciální cviky. Je to důležité hlavně na zádech. Ale někde se s tím nedá dělat nic - klasika jsou třeba prsty u rukou - někteří lidé je ohnou až k předloktí (směrem dozadu) Pokud Vám to dělá potíže nebo starosti, poraďte se s nějakou fyzioterapeutkou. Já mám ten obor vystudovaný, ale nikdy jsem se tím neživila, a praxe je tu hodně důležitá. A nejlepší je, když Vás ten odborník vidí.

Jetthro
1130 příspěvků 29.7.12 21:48

@ifoun Ja mam udajne hypermobilni zada, i kdyz ciste pocitove mi to neprijde, nemam pocit ze bych byla nejak nenormalne ohebna..bylo mi receno at posiluju zada. Takze nehlede na to ze cviceni je dobry pro kazdyho cloveka, pokud mate nekde kde to jde obalit svalama ohebnejsi vazivo tak to posilovani dane oblasti plati 2× tolik :)

oskarina
266 příspěvků 29.7.12 22:32

Trpím také hypermobilitou- měla jsem proto velké potíže s páteří a fyzioterapeut mi doporučil zpevňovací cviky, udělat si kolem páteře „svalový korzet“.
Souhlasím také s tím, že obratnost mají v prvé řadě naučit rodiče, na výletě může malé dítě přeskakovat za kamene na kámen, chodit po kládě, na louce házet kamenem - i na cíl ; pak se učí jezdit na kole, plavat, hrát hry - pinčes, badmington - to vše není (mimo kola) nijak nákladné a všichni se u toho mohou vyřádit, tím to pro dítě není otrava, bere pohyb jako přirozenou součást života.
Jinak nevím, zda pořád platí informace, že je důležité nemít tlusté mimino, že do dvou let se stále tvoří tukové buňky a kolik jich máme, tolik jich sebou vlečeme celý život.. ale to mohlo být už třebas vyvráceno, nevím. Tak abych vás nemátla.. :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 29.7.12 22:39

@oskarina
To je prý pravda.

blacken
2464 příspěvků 29.7.12 22:41

@oskarina je zvláštní, že jsem byla extrémně vyžrané mimino - ale v okamžiku, kdy jsem začala chodit jsem se dostala na spodní hranici optima, kterou si udržuju tak nějak doteď… A třeba sestřenice, která byla hodně hubené mimino pro změnu trpí nadváhou v dospělosti…
A přestože jsem s rodiči jezdila na kole, lezla na zahradě po stromech, přeskakovala potok a nevím co všechno, tak se pak ukázalo, že jsem kopyto - i když by nikdo moje nepřekonatelné trampoty s tělocvikem nečekal. Tak bych to na ně asi nesváděla, že mě dost nevedli ke sportu a proto jsem byla levá…

mikita.miki
1935 příspěvků 29.7.12 22:44

Tuhle informaci jsem nikdy nezaznamenala, doktoři jsou s synovou váhou spokojení a já též, ale ono u něj to je měsíc od měsíce. jeden měsíc do své výšky nabere, že e začne kulatit a je na horní hranici optima, další měsíc se do oné váhy vytáhne a je spíš vprostřed či dole. pak ale stačí jedna nemoc a že jich je požehnaně, změna medikace atd a pár dní nejí a já jsem ráda že má,,z čeho brát,,.

continuity
5853 příspěvků 31.7.12 22:21
@oskarina píše:
Jinak nevím, zda pořád platí informace, že je důležité nemít tlusté mimino, že do dvou let se stále tvoří tukové buňky a kolik jich máme, tolik jich sebou vlečeme celý život.. ale to mohlo být už třebas vyvráceno, nevím. Tak abych vás nemátla.. :-)

je pravda, ze tukove bunky se tvori jenom do dvou let - ale ono i malo muze docela nakynout. a dale je dulezite vedet, ze male deti maji fyziologicky hodne vysoke procento telesneho tuku - postupne to klesa az do veku snad sesti let, kdy dosahuje minima.

situace je jina u kojenych a u nekojenych deti. hlavne, pokud takhle malicke dite neji blbosti (sladkosti a hranolky), vahou bych se tolik nezabyvala - oni si umi reknout sami. a kdyz se zacnou hybat, tak vaha pujde (relativne dolu) - jednak energeticky vydaj, jednak nebudou mit cas se najist. a jak pise mikita, jedna horsi nemoc a z normalniho ditete mate vychrtlika.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.12 13:31
@MP Barbucha píše:
Děvčata, jako vystudovaná fyzioterapeutka Vám všem chci říct toto:
Vždycky je lepší být tuhá, než hypermobilní!!!
Lidi to u nás neví, kvůli pitomým tělocvikářům, pro které byla hypermobilita normou a nutili děti do pozic, které jsou krajně nezdravé. S přibývajícími léty mají hypermobilní lidé bolesti kloubů a jiné potíže. Nakonec třeba vysloužilé moderní gymnastky nebo baletky už musí po zbytek života cvičit, protože svaly jsou často to jediné, co drží jejich klouby při sobě. Jak se jednou vazivo „vytáhne“, už se nesmrskne. No a některé klouby nemají ani ten svalový krunýř kdovíjaký - takové rameno nebo meziobratlové spoje pak dělají velké problémy. To, že je kdovíjak zdravé dát lokty na zem atd. je zastaralý nesmysl.
True story

Jsem zářný příklad, mám abdukční úhly snad všude, dodnes /55+/ když propnu nohy, mám kolena vzadu a hoodně daleko, lokte mám jak zlomené, labuť bych mohla tancovat z fleku. Ale je to od narození, bohužel si takovýchto jedinců okamžitě všimnou trenéři sportů /gymnastika a pod./ a vytahuje se dál a jde to snadno.
Já se také do sporotvní gymnastiky zamilovala a i kdyby mne doma zamkli, tak uteču, abych mohla trénovat. Jenomže v rámci uchování zdraví bych měla spíš dělat sporty, kde se šlachy upevňují. No dneska cvičím hodinu denně a fakt nevím, jaké by to bylo bez toho, již jsem několik let nevynechala ani den.
Ale určitě nemyslíte, aby takoví jedinci neprovozovali sport, jen je potřeba správně nasměrovat. Paradoxně právě tu gymnastiku by měli dělat ti tvrdí, ono zase být úplně nepohyblivý není dobře. A ti vytahaní by měli zpevňovat, ale pro výkony toto nefunguje. Včera jsem zrovna sledovala gymnastiku na OH a plakala za ta děvčata, všechna zatejpovaná, hrůza.
Ale normální sportovní aktivity dětem mohou jen prospět, dítě, které není schopné chytit balon a kousek popoběhnout, aniž by neplival krev není normální. Sport se může rozvinout na úrovni lezení na stromy, strefování se kamenem na cíl, stačí i blbá vybijená, nemusí se zrovna chodit do nějakého oddílu, při těchto aktivitách se rozvíjí svalstvo stejnoměrně a dítě se ani nepřetíží. Jen je potřeba ho do toho dokopat, což je v kompetenci rodičů. U nás to bylo spíš tak, že jsme děti ze stromů sundavali, než aby jsme je do toho museli nutit.

continuity
5853 příspěvků 1.8.12 14:28
@cibetka 1 píše:
Včera jsem zrovna sledovala gymnastiku na OH a plakala za ta děvčata, všechna zatejpovaná, hrůza.

jakoze ja se zarikam, ze detem moc branit nebudu v jejich zajmech, ale zrovna tu gymnastiku bych jim docela vymlouvala (jeste nesnasim vzpirani, z toho je mi vyslovne fyzicky spatne jak se ti lidi humpluji) - nastesti i kdyz starsi je pohybove nadana, tak je docela pevne stavana - na vrcholovou gymnastiku to nebude…

Curlygirl
1901 příspěvků 1.8.12 14:31

@continuity já si myslím, že druh sportu nedělá takový rozdíl, pokud jde o kroužek jednou dvakrát týdně. Každý sport ve vrcholové formě má fyzické následky a je v tomto smyslu nebezpečný.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.8.12 14:33

@Curlygirl S tím teda nesouhlasím. Gymnastika ničí tělo neuvěřitelným způsobem. Kamarádka v 25 nemůže bez prášku na bolest vůbec nic. Kvůli gymnastice. Myslim, že taovej florbal, plavání nebo cyklistika ničí tělo mnohem mín než třeba vzpírání a gymnastika

Curlygirl
1901 příspěvků 1.8.12 14:35

@LadyPapajka já osobně nikoho neznám, kdo by měl za sebou kariéru ve vrch. sportu, ale co si vybavuju, tak každý takový sportovec se vždy v rozhovorech zmiňuje o operacích, umělých kloubech apod. (ať už gymnastka, baletka, fotbalista, hokejista, boxer…)

continuity
5853 příspěvků 1.8.12 14:39

Jasne, treba vrcholove sportovni lezeni docela nici slachy na rukou, kdyz si jeden neda majzla - ale jinak je to docela harmonicky sport. vetsina atletickych disciplin mi taky neprijde zavadna, plavani je treba vyslovne v pohode, ale do toho zas tak nevidim. hodne se mi pro holky libi treba judo.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek