Tlusté děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.12 15:17

@Coraline
Jasně, že může kritizovat, mne jen zarazil ten tón. Takový je typický spíš pro věčně nespokojené babičky.

MP Barbucha
3716 příspěvků 17.10.12 15:24

Že se tchyně nemá plést do výchovy vnoučat, to je základní pravidlo slušného soužití generací. :-)
Kritiku by si zrovna tchyně měla nechat pro sebe, není-li tázána. Stejně nebude nikdy přijata a jen zkazí vztahy.

Juliect
301 příspěvků 17.10.12 15:43

Fel vím co je prader willy syndrom ( teda myslím, že tam je g a ne d, ale to je jedno)to holčička rozhodně neměla. Neposmívám seani neútočím na nikoho s nemocí a ani na nikoho jiného…zase si vyslechnu, že tady jsem opravdu útočila…
Již to tu někdo zmínil, jako hubená jsem si taky vyslechla leccos a za svou hubenost jsem opravdu nijak nemohla. Mě baví jak tady každý může kritizovat jen já jsem děsná. Dívala jsem se na pořad o tlustých dětech a bylo tam řečeno, že se jim má říkat, že jsou tlustý nemlžit nelhat, je to jako říkat nemocnému - neee ty nejsi nemocný, jsi zdravý…

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.12 15:55

@Juliect fakt si neviem predstaviť ako prídem k nemocnému a vpálim mu : ty si nemocný… a potom si pokecáme o počasí. Ak sa ma ten chorý spýta, čo myslíš dostanem sa z toho, tak ja mu oznámim: nie podĺa lekárov do mesiaca umrieš a podľa kalendára to vychádza na stredu. Najlepšie je prísť k decku a oznámiť mu si tlustý, zhubni a nežer, to som ti musela povedať aby ma náhodou niekto neobvinil, že som ti to nepovedala, takže si to nevedel a nemohol s tým prípadne niečo urobiť.

Curlygirl
1901 příspěvků 17.10.12 15:57

Je to Prader Willi :-)

@Juliect píše:
Fel vím co je prader willy syndrom ( teda myslím, že tam je g a ne d, ale to je jedno)
Grossularia
3204 příspěvků 17.10.12 21:18

Jde o slušnou diskriminaci vysokých. Můj muž má přes dva metry, váží pochopitelně úměrně výšce (tedy oproti běžné populaci výrazně více) a tím pádem by podle Vaší prapodivné teorie měl platit za nadměrnou váhu. Doufám, že podobné bláznivé nápady se nikdy nesetkají s realizací.

Edit: Omlouvám se, že jsem to vložila takhle divně na konec. Nějak se tu neorientuju, naposled jsem sem psala ještě za doby staré podoby Modního pekla, teď už mi nefunguje ani starý nick, ani mé pochopení návaznosti vláken :)

A ještě k návrhu opatření, aby tlustí neutiskovali ostatní na sedačkách - co třeba udělat to ryze mechanicky - opěrky mezi sedačkami udělat tak vysoké a tvrdé, že se přes ně prostě nebude dát sedět? A na nich třeba nějaký zámeček ke sklopení, odemknutelný za poplatek (který by suploval ten poplatek za nadváhu)? Připomnělo mi to opatření, kterým kdesi (už jsem zapomněla, kde jsem to viděla) vyřešili nežádoucí přespávání opilých individuí na lavičkách v parku - přimontovali na ně tři takové meziopěrky, takže vznikla 4 normální místa na sezení, ale ležet se na tom prostě nedalo.

Moir
2445 příspěvků 18.10.12 12:47
@Grossularia píše:… Připomnělo mi to opatření, kterým kdesi (už jsem zapomněla, kde jsem to viděla) vyřešili nežádoucí přespávání opilých individuí na lavičkách v parku - přimontovali na ně tři takové meziopěrky, takže vznikla 4 normální místa na sezení, ale ležet se na tom prostě nedalo.

To je na nádraží Holešovice v Praze, stejně tam pospávají různá individua, každé ráno aspoň 5 kusů.

Příspěvek upraven 18.10.12 v 14:53

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.12 13:05

@fel @gulietta No, řekla bych, že všeho s mírou. Samozřejmě se nehodí jen tak pro nic zanic se malému tlouštíkovi posmívat, že je tlustý (o to se beztak postarají spolužáci), ale pokud @Juliect, pokud jsem to správně pochopila, nějakým způsobem asistovala při stravování té holčičky a viděla, že to není zrovna ono, tak nevidím důvod, proč by měla zaujmout stanovisko „jsi krásně štíhlá, vem si ještě čokoládu“. Drobné upozornění, že takhle ne, tomu děcku nemůže uškodit.

Jetthro
1130 příspěvků 18.10.12 14:07

@Moir S tema sportovnima krouzka mi uplne mluvite z duse..jako mala jsem toho vyzkousela celkem dost, ale tyhle pitomy souteze a soustredeni jsem vzdycky nesnasela, takze casem jsem vseho postupne nechala prave proto, ze delat to jen tak pro zabavu proste neslo a jakmile se do toho zacaly tahat priblby souteze tak mi to aktivitu akorat znechutilo..

A k tem lavickam, kde jste je videla na Holesovicich? U vylezu z metra k tramvajim jsem si niceho takoveho nevsimla, tak ze by na druhy strane jak jsou vlaky?

Grossularia
3204 příspěvků 18.10.12 14:19
@Moir píše:To je na nádraží Holešovice v Praze, stejně tam pospávají různá individua, každé ráno aspoň 5 kusů.

Tak to ani nevím, já je viděla určitě někde jinde, v nějakém parku. Klasické lavičky s opěradlem a sedák předělený třemi cca 30 cm vysokými kovovými oblouky. Neumím si představit, jak by se tam kdokoli položil, to by bylo Prokrustovo lože. Ale jak vidno, podobné opatření se používá na více místech. Tak by to šlo třeba nějak aplikovat i na ta letadla, bylo by to pak takové osobně nemířící.

Moir
2445 příspěvků 18.10.12 14:53

@Jetthro v nádražní hale jsou dřevěné lavičky s oddělenými místy na sezení, takovými špalíky tak 10 cm vysokými, stejně se tam nějak poskládají a pospávají

benet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.12 20:03

Byla jsem tlusté dítě a jakékoli poznámky o mé váze mě silně zraňovaly. Pamatuji si snad každou z nich. Dospělí si umí na tlustých dětech krásně zvyšovat ego. Tak dosáhli svého. Přestala jsem jíst…Copak jsem si mohla ve svých deseti letech sama sestavovat jídelníček? Jakékoli připomínky směřovat zásadně pouze rodičům dětí. Ale to už chce asi víc odvahy.

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.12 20:13

@benet Byla jsem tlusté dítě a poznámky o mé váze mě nijak nezraňovaly, ba ani nepřekvapovaly. A někdy byly opravdu kuriózní. Například babička mi brala míru na nové kalhoty a směrem k mé mamince vydala jedním dechem dva pokyny: „Ona je už opravdu nějak moc tlustá, měla by trochu zhubnout. Podej z kuchyně ty buchty, ať jí!“

Juliect
301 příspěvků 19.10.12 13:10

@gulietta jste to trochu překrotila…opravdu neřekneme, jsi nemocný umřeš, ale jo vím, že jsi nemocný, ale vždycky je naděje, doktoři bojují bojuj taky. A říci tlustému jo jsi tlustý, ale když nebudeš jíst blbosti a začneš se hýbat určitě se to zlepší. Směrem k onomu dítěti jsem nepoužila ani slovo nežer, ani označení tlustá

curlygirl- aha tak jsem se spletla,

benet, nečekala jsem, že si sama sestaví jídelníček, vařila a připravovala jsem pro svoje i pro ostatní děti, ale chodila si pro jídlo po svém, jedla co chtěla, kdy chtěla, jak už jsem psala…

pavučinec - to jsi asi jediná kdo si to tu myslí, jo a mě „nadávali“ do kostlivců a já si z hecu počítala žebra…beru to tak, že když já jsem poslouchala dospělé, abych jedla, abych takto nevypadala, mohlo by tlusté dítě taky poslouchat dospělé, aby naopak nejedlo, aby takhle nevypadalo.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.12 13:15
@Juliect píše: …beru to tak, že když já jsem poslouchala dospělé, abych jedla, abych takto nevypadala, mohlo by tlusté dítě taky poslouchat dospělé, aby naopak nejedlo, aby takhle nevypadalo.

Tak toto je príklad oko za oko, zub za zub ako z čítanky.

Atinka
262 příspěvků 19.10.12 15:12

@Juliect A co pribrali ste ked ste posluchali?

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.12 15:27

@Juliect Zdá se, že dneska je prostě jiná doba. Před tlustým dítětem by se mělo TAJIT, že je tlusté, pokud možno asi tak do třiceti let věku. A ve školních jídelnách by jako alternativa ke zdravému jídlu měly být vždycky hranolky s kečupem pro případ, že by někdo nebyl z domu zvyklý na zeleninu a hrozilo by mu narušení psychické rovnováhy ze strany mrkve.

Eset
127 příspěvků 21.10.12 10:34
@Pavučinec plyšový píše:
@Juliect Zdá se, že dneska je prostě jiná doba. Před tlustým dítětem by se mělo TAJIT, že je tlusté, pokud možno asi tak do třiceti let věku. A ve školních jídelnách by jako alternativa ke zdravému jídlu měly být vždycky hranolky s kečupem pro případ, že by někdo nebyl z domu zvyklý na zeleninu a hrozilo by mu narušení psychické rovnováhy ze strany mrkve.

Tak jistě ne tajit, ale řešit to nějak šetrně. Já si pamatuji, jaký dopad na mne mělo, když mi v mým cca 14 letech (tj. době, kdy už holky většinou dost řeší, jak vypadají a jestli se líbí klukům atp.) babička sdělila, že se jí zdá, že jsem nějak přibrala a jsem tlustší. Půl prázdnin jsem z toho tenkrát byla špatná. Dnes už si tyto její kousavé poznámky neberu:)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.12 10:40

@Pavučinec plyšový Nevím jak ostatní děti, ale já o sobě dost dobře věděla, že jsem tlustá… Nepotřebovala jsem, aby mi to někdo další říkal. Naopak… Ničilo mě to. Když jsem se konečně na chvíli uklidnila, nemyslela na to a mohla být chviličku šťastná, vždycky přišel někdo, kdo mi se strašně „dobrým úmyslem“ musel sdělit, že jsem vyžraný prase. Kdyby všichni kolem neměli sklony prohlašovat i věci „Já zhubnul a cítím se tak dobře!“ ve chvíli, kdy já už půl roku jím pravidelně a zdravě a zhubla jsem kilo a půl… Možná by byl můj život o fous lepší.

Juliect
301 příspěvků 22.10.12 10:07

@Atinka
jo přibrala, bly jsem pak normální dítě. Dnes mám 38 někdy menší někdy větší…
@gulietta já teda nevím co je tam oko za oko, nikoho nebiju, nikomu se nemstím, přijde mi to logické, ale asi mám holt zvrácenou logiku

a ještě jednou zopakuju slovo tlustá jsem vůbec nepoužila, jen jsem reagovala na její stravovací návyky..

@Pavučinec plyšový asi si stoupneš vedle mě na pranýř :)

Grossularia
3204 příspěvků 22.10.12 10:24
@Juliect píše:

a ještě jednou zopakuju slovo tlustá jsem vůbec nepoužila, jen jsem reagovala na její stravovací návyky..

Ne, slovo „tlustá“, které prostě popisuje skutečnost a v rozumném kontextu není důvod ho nepoužít, jste skutečně nepoužila. Místo toho jste píchala prstem dívence do bůčku s ironickými komentáři, jak jste napsala.

píchla jsem ji prstem do toho jejího bůčku s otázkou a z čeho je tak „pěkná“ teda…bylo to ode mě hnusné, ale nemohla jsem se udržet!

To není popis situace a stavu dívky, to je z Vaší strany agrese, de facto určitá forma šikany. Vaše hrubost a tupost je mi odporná.

Juliect
301 příspěvků 22.10.12 11:09
@Grossularia píše:
To není popis situace a stavu dívky, to je z Vaší strany agrese, de facto určitá forma šikany. Vaše hrubost a tupost je mi odporná.

a jak jste se jistě dočetla, tak to bylo po celotýdení snaze holce nabídnout normální jídlo, které prostě ignorovala. Chodila si do lednice kdy chtěla, pro co chtěla, nacpávala se pitomostma, kvůli kterým pak samozřejmě nejedla normální oběd, ale za půl hoďky už se zas ládovala dalším pseudojogurtem, sušenkama, večer vypila krabičkový čokomlíko - nooo to ona pije na dobrou noc, jak mi sdělila…no jo, tak jsem já holt byla po týdnu přesvědčování, přemlouvání, a úplně zbytečné a ignorované snahy, hrubá a tupá podle vás. Za to její blízcí jsou jemní a inteligetní, když nechají děvče kynout. Myslela jsem, že tady je to o tom, že tlusté děti jsou fakt peklo a sdělíme si tu názory a zkušenosti s tím.

Takže myslet si můžu co chci, ale hlavně MLČET.

saryvary
681 příspěvků 22.10.12 11:22

Já bych chtěla vědět, a to zcela vážně, jak to dítěti říkat, když mu to nemá ublížit? Jak zde píše Pavučinec plyšový „Nevím jak ostatní děti, ale já o sobě dost dobře věděla, že jsem tlustá… Nepotřebovala jsem, aby mi to někdo další říkal.“ Vědí to o sobě všechny tlusté děti? Nevidíme jim do hlav, takže možná ano. A proč s tím tedy něco nedělají, abychom jim to nemuseli říkat?

Charlene
282 příspěvků 22.10.12 11:33
@saryvary píše:
A proč s tím tedy něco nedělají, abychom jim to nemuseli říkat?

A jak s tím má desetileté dítě něco dělat? Jídelníček a stravovací návyky mu tvoří rodiče. Dítě samo nepřijde na to, že před obědem se nemlsá. Že tabulka čokolády není dobrá večeře. Takže kopat do dětí „podívej se, jak jsi tlustá“ je skutečně mimo.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.12 11:37

@Charlene keď oni boli tlustý a do nich kopali, tak si musia kopnúť tiež. A najbezbolestnejšie pre kopajúceho je kopnúť cudzie dieťa. Pri čítaní tejto diskusie je mi tak smutno.

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek