Tlusté děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Coraline
1980 příspěvků 2.8.12 15:56

@Juliect Souhlasím s @MP Monis, jste ukázkový příklad tupé ženské. Bylo to hodně neomalené, v 7 letech fakt není dítě zodpovědné za své stravovací návyky. Co jste čekala? Že půjde a nastuduje si příručky o zdravé stravě? Že si najme výživového poradce, když rodiče nejsou fundovaní? Ne, ta holka se takovými poznámkami bude leda vnitřně trápit, možná to tim spíš zajídat, a až dojde do puberty, bude mít psychicky velmi zaděláno na anorexii. Já ji měla v hlavě taky. V deváté třídě jsem byla schopná mít dlouhodobě posledním jídlem dne oběd. Naštěstí jsem to zvládla zarazit (asi po 10 kilech), protože bych měla problémy se závoděním, ale z psychického hlediska je to peklo a člověk si to fakt nese celý život. A metabolismus si zcela dohromady asi taky nedá. Vám do té holčičky nic nebylo, ale pokud jste měla tak neodkladně samaritánský pocit jí pomoct, měla jste kontaktovat její rodiče a udělat jim přednášku, ne ji deptat.

FoxInTheBox
278 příspěvků 2.8.12 16:02

@runningfox Změnily se zvyky jak v jídle, tak v trávení volného času a sportování, ale to se řeší v téhle diskusi už od začátku, ne?
Ty děti z vašeho sídliště byly pořád venku, lítaly, sportovaly, a dneska to nedělají, v tom ten rozdíl z velké části je a na tom jsme se tu dávno shodli.

Štěstí má ten, kdo se chlubí tím, že nikdy nepotřeboval sportovat a přesto byl vždycky štíhlý nebo hubený. To ukazuje na rychlý metabolismus a fakt to tomu člověku ušetří spoustu starostí. Za tím si stojím :)

(mimochodem, aniž bych chtěla někoho napadat…37 kilo je u dívek 3-14 let normální váha na výšku asi 135 cm. Dokážu si představit, že tolik měří sedmileté dítě. Na čtrnáctiletou slečnu mi to připadá nějak málo. Ale můžu se plést, samozřejmě. A vím, řeknete mi, že se přece nikdo nevyvíjí podle tabulek ;-) )
Růstová tabulka zde

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.12 16:08

@Sekhmet Není třeba plýtvat soucitem, děti jsou realisti. Ostatně sama jsem byla tlusté dítě, tak o tom něco málo vím. Uvědomovala jsem si, že jsem tlustá (kdybych si to snad neuvědomovala, brácha mě na to asi tak třikrát denně upozornil), občas s mi někdo smál, to ale málokdy, a nijak mě celá ta záležitost nevyváděla z míry. Že bych třeba mohla zhubnout, to mě napadlo až někdy v pubertě.
Ale připouštím, že dnešní tlouštíci jsou dvakrát takoví, tak je to možná trápí víc.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.12 16:11

@FoxInTheBox
Já teda sportovat potřebuju. Kdybych nesportovala, zhubnu tak, že nebudu vidět a nakonec se rozpadnu. Navíc bych byla pořád rozmrzelá.
Já vlastně nechápu, jak někdo dokáže třeba celý den sedět na zadku nebo ležet v posteli. Pokud to teda není kvůli nemoci. Pro mne jsou to pravá muka. Štěstí to pro takového člověka není vůbec, že je štíhlý, aniž by musel cokoli dělat. Každej potřebuje svalovou hmotu, která vás drží pohromadě. Ověřeno bolestmi při hexnšusu (kterej nemám, zatím). Pak osteoporéza, povolené vazy, díky nimž se klouby snáz opotřebují, všelijaké „klidové“ úrazy. Takovej člověk mám naopak smůlu, ve stáří totiž rychle zchátrá, většinou.
To jsou na tom ti vynucení sportovci s mírnou nadváhou líp.

FoxInTheBox
278 příspěvků 2.8.12 16:15

@runningfox To se ale bavíme o opačném extrému. Oni jsou totiž i takoví, co jakmile vysadí denní cvičení, začnou okamžitě a skoro nezastavitelně nabírat. Mezi nimi je hodně široká škála „zlatého středu“, a na jednom jejím konci - blíž k vám - jsou ti, kterým pro udržení zdravé váhy a zdravého osvalení stačí chodit pěšky, uklízet, pracovat na zahrádce, občas si jít zaplavat…
A ti jsou, myslím, o hodně spokojenější než první i druhý extrém, A taky je jich víc.

lessie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.8.12 16:16

@Juliect čo Vás viedlo k stiahnutiu decka z ikonky? Obavy že niekto okomentuje Vaše dieťa po tom čo zistili, že vy komentujete deti cudzie? To Vaše si to predsa neprečíta, takže na tom bude lepšie ako to ktorému ste to vpálila do tváre.

Ameline
99 příspěvků 2.8.12 16:25

Edited

Příspěvek upraven 14.09.12 v 09:49

Juliect
301 příspěvků 3.8.12 08:15

@lessie ne jen jsem chtěla ikonku změnit(nejlíp na nějakou čarodějnici :) ) a ono se to nepovedlo, ale klidně kritizujte, moje děti určitě nejsou dokonalé, stejně jako nejsem dokonalá já, nebo kdokoliv tady

mňau-mau
19 příspěvků 3.8.12 08:49

Ke štítné žláze: Je opravdu divné a znepokojivé, že se to poslední dobou tolik rozmohlo (nemyslím to ironicky, je to pravda). Ale je potřeba taky říct, že často není št. žl. příčina, ale následek špatné stravy, která zanáší tělo a tedy i lymfu, která pak nepracuje tak, jak by měla.
K tlustým dětem: Myslím, že tady jsme hrozně blízko jádru pudla celého Módního pekla - lhostejnost, rezignace… Opravdu myslím, že spoustě lidí vůbec nezáleží na tom, co jedí, radši pořád furiantsky opakují, že na něco se umřít musí, že jejich bába jedlo tohle a tamto a kolika se dožila atd. Takže domů se nakupují nejhnusnější blafy, které nelze ani nazvat jídlem, a krmí se tím i děti, protože vaření každý den je moc pracné. Nejsem např. zastáncem pečiva a ml. výrobků, ale kdyby teda těm dětem daly matky k večeři radši chleba s máslem nebo udělaly aspoň nějakou domácí pomazánku, bylo by to určitě lepší než rozmražená pizza, rybí prsty a podobné skvosty. Na koupališti se jim pak radši koupí připálená klobása nebo hranolky s kečupem, než aby si dal někdo tu práci a připravil s sebou sváču.
Uznávám, že spousta lidí je v zaměstnání až do večera (i když co třeba státní správa apod.?), takže nemá během týdne čas se dětem věnovat. Jenže co víkendy? Můžou si vyrazit na kole, na brusle, udělat si turistický výlet… Přitom právě o víkendech je všude jak po vymření, ať už ve městech, nebo v přírodě. Kde ty lidi jsou v době, kdy by mohli někde lítat nebo se aspoň procházet? Asi sedí doma…
Ale problém je to celkový. Protože ještě nikdy v historii nebyla strava tak umělá a plná chemie, jako je tomu teď. Opravdu většina potravin v obchodech už nemá s jídlem nic společného. Ale většina lidí to ani neví, nezajímá se, tak netuší, co do sebe cpou a co to s nimi (u)dělá.

MP Janka
431 příspěvků 3.8.12 10:30

@ mňau-mau: Já bych řekla, že dost lidí o víkendu chodí sportovat nebo na procházku s dětmi, aspoň v Praze je pro mě skoro nemyslitelné jet na kole na cyklostezku kolem Vltavy(jedna z malá pořádných cyklostezek v Praze), protože je přecpaná rodinami s dětmi v různé kombinaci kolo-brusle-odstrkovadlo-kočárek-pěší.
A asi to nedostatkem pohybu zas tolik nebude i teď na vesnici jsem na koupališti viděla pěknou řádku tlustých děti, převážně kluků, kteří měli na zádech větší tukové záhyby než já s 10 kg nadváhou. A to ty děcka lítaj celý den venku. Zato holky ve věku 17-20 let jsou tu všechny (ty co jsem poznala) štíhlé a některé až hubené a jak to dělají? Večer pařba až skoro do rána, pak pěšky 5 km domů, protože nic nejede, do poledne vyspávat, první jídlo tak v jednu, ve dvě a pak něco k jídlu až večer. Jako jsou výjimky, ale je to tak půl na půl. Si říkám, že i se svými kily mám zdravější životní styl.

MUDr.Lant
389 příspěvků 3.8.12 10:43

Včera večer jsem čekala na bus, na zastávku se dovalila matka, asi tak 35 let, docela zanedbaná asi tak s 50 kg navíc, za ní se valily její dvě děti - syn, asi tak 7 let a s obezitou I. stupně a asi pětiletá dcera s nadváhou. Dovalili se celí uhnaní (přešli náměstí), lapli na lavičky, hrábli do igelitky, matka vytáhla čokošku a nanuky. A pak z čeho to asi mají, že.

Sekhmet
1918 příspěvků 3.8.12 12:17

@MP Janka Puberta je obrovský žrout energie. Tělo se vyvíjí přímo překotně, produkuje hormony jako splašené, to je spalovací pec na kalorie. Zde je původ v tvrzení, že „z toho vyroste“ - pokud to dítě nebylo těžce obézní před pubertou a v pubertě nepořádá denodenní žrací orgie, pak z toho opravdu vyroste - prostě to spálí. Hodně je to vidět na klucích kolem 16-17let - určitě každá zná alespoň jednoho, co žere jak kyselina a přesto mu jdou počítat žebra.

catherinne
13500 příspěvků 5.8.12 00:50

Tak oni nse dají šíkanovat i hubené děti,,, pořád jsem poslouchala jééééžíííš jedla ty jsi vůbec něco, dávají ti doma najíst, kdypak jsi naposledy jedla atd., na fotkách třídy jsem byla vždycky poloviční šířky co ostatní a nejlepší je můj dědeček který mi vžycky říkal: co ti to tam kouká za dvě nitě z toho svetru, joooo, aháááá, to jsou nohy!!! Tak na tom jsem vyrostla. Dědečkovi je odpuštěno, žádné následky to na mě nenechalo, možná to je jiné, než poslouchat, že je člověk tlustý, nevím, ale vždycky, když je člověk jiný než ostatní, tak se s nějakou poznámkou asi setká.

Lilly111
1 příspěvek 5.8.12 01:09

Ja len malú poznámku. V svojom okolí mám viacero detí, práve vo veku okolo 9 rokov, ktoré behajú, korčuľujú, plávajú… A trápia sa pre svoj vzhľad. Žiaľbohu, sú to astmatické deti, ktorým sú predpisované kortikoidy ako na bežiacom páse. Čo na tom, že z toho dieťa nakysne, predčasne začne vyspievať, dôležité je, že bez ohľadu na to, či je momontálne len nachladené alebo kašeľ patrí k astme, nasadíme kortikoidy a lekár sa teší, ako deti úspešne lieči. Je mi ľúto tak malých detí, ktoré riešia, či si môžu dať cukrík, ktoré zahlásia, že na desiatu len ovocie alebo zeleninu a nie keksík, ktoré už od útleho detstva doplácajú na predsudky spoločnosti voči ich hmotnosti…

JarkaJar
432 příspěvků 5.8.12 09:01

@Lilly111
Myslím, že to ani tak nejsou předsudky jako neuváženost. Dospělý by měl vědět, že není dobré mít k dětem nebo teenagerům poznámky o věcech, které by je mohly mrzet, hlavně na téma, že jsou v něčem horší než jiné děti. A že někdy někdo za tloušťku nemůže. Rozhodně bych si spíš promluvila s jeho rodiči nebo prarodiči.

Eye
276 příspěvků 17.10.12 01:13

Tělocvik na střední mě nebavil, furt samá gymnastika… s výškou 180 cm nemohl můj výkon vypadat elegantně, ani kdybych se přetrhla. hodnotila se i estetika gymnastického cvičení. tělocvikářky v předdůchodovém věku nás za nedokonalý výkon zkritizovaly, ale samy nebyly schopné předvést, ani vysvětlit, jak na to jít správně. na výšce se po pár letech mého studia naskytly lákavé sportovní činnosti: chodila jsem na tanec, lezení, na jógu (zapsaná jsem byla jen na jedno z výše uvedených, na ostatní jsem chodila dobrovolně navíc, pokud to dovolila kapacita místnosti). v prváku ovšem vyjma basketu, fotbalu, plavání a volejbalu žádná jiná nabídka TV nebyla.

jako dítě jsem půlku volného času četla a půlku strávila venku běháním a hraním, sem tam pokus o sport. ráda chodím a považuju 4-5 km denně za ideální dávku denního pohybu. když mám nuceně míň, tak trpím :D

LorelaiH.
3307 příspěvků 17.10.12 07:46

Nemyslím, že tento problém vzniká jen absencí sportu a zdravé stravy, ale i absencí přirozeného pohybu a pohodlností rodičů. Mnoho dětí ani neví, co to je, zajít pěšky do sámošky pro rohlíky! To je rodiče radši naloží do auta a hurá do hypermarketu. A pak autem do školy, na jeden kroužek, na druhý…Vlastně děti v autě tráví pomalu tolik času, co dospělí. Možná namítnete, že např. v pražském provozu je to pro děti nebezpečné apod., ale jde o to se dětem už od malička věnovat a vést je k samostatnosti - ukázat jim, jak se chovat na křižovatce, v dopravních prostředcích; ukázat, že metrem nejezdí jen „socky“, ale úplně normální lidi.
Bohužel mám ve svém okolí matky, které jedou s dítětem, které ještě ani nechodí do školky, hodinu autem přes půl Prahy za nějakou aktivitou, která je teď strašně in, než aby s ním proboha samy vymýšlely nějakou činnost. Tím ale nechci apriori házet všechny matky z Prahy do jednoho pytle, snad mě tady nesežerete;)

TulaJ
254 příspěvků 17.10.12 09:37

@LorelaiH. Presne - podľa mňa je to nielen nedostatok športu ako takého, ale pohybu v každodennom živote (u dospelých aj detí). Ja keď som po tom, čo sme sa presťahovali pred 10 rokmi, začala pešo chodiť do práce (jednak, spojmi to je komplikované, a jednak pešo chodím rada), je to cca polhodina tam - polhodina naspäť (a naspäť do riadneho kopca), tak sa to na mojej kondícii (aj váhe) hneď prejavilo, viacerí kolegovia (jeden sa hrdil tým, že je v práci autom za 2 minúty - pešo by to mal asi tak 10 minút) a známi doteraz na to majú neveriace otázky „a to fakt vždy?“ (no fakt, vždy), „aj keď prší???“ (no áno, existujú dáždniky, gumáky a tak - aspoň sa človek otužuje), „a aj v zime???“ (no áno, však sa oblečiem). Okrem toho samozrejme cez víkendy aj rekreačne športujeme (muž je športový fanatik), ale myslím, že najlepšie mi urobila tá chôdza. Za chvíľu budeme asi tam, kde sú v USA už dávno - že mestá ani nemajú uspôsobené na pešie chodenie a bez auta nezájdu ani do trafiky za rohom.

fel
136 příspěvků 17.10.12 12:31
@Juliect píše:
Tak rodiče tam nebyli, jen pra, a tohle bylo poslední den. po neustálém řešení: nejez ten jogurt(puding, buchtu, nanuk, čokoládu,) za půl hodiny je oběd, který pak samozřejmě rozvrtala a půl hodiny po něm zase ládovala blbiny místo nabízeného ovoce či zeleniny…
vím, že jsou lidi, který jsou tlustý z důvodu poruchy štítné žlázy apod. a bojují s tím celý život, ale děvče mělo hrozné stravovací návyky, a ode mě bylo neomalené na to poukázat, ať si kyne asi…

A tím, že jste vmetla malýmu harantovi do očí, že je tlustá, jste toho dosáhla a jistě se nad sebou holčička zamyslí.
Známá má dítě s Prader Willy syndromem, chudák, co ta si musí vyslechnout.
Nikdy bych ničí tloušťku nekomentovala negativně, protože nevím, co za tím je. I když si myslím, že nejčastěji to bude prostá obezita, ale co když se seknu a ublížím.

Myslela jsem, že tlustých dětí přibývá, ale podle doktorů, co se tím zabývají a sledují, to prý není pravda. Procenta dětí s nadváhou jsou pořád víceméně stejná. Ale přibývá dětí s monstrozní obezitou.

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.12 13:24
@LorelaiH. píše:
Mnoho dětí ani neví, co to je, zajít pěšky do sámošky pro rohlíky! To je rodiče radši naloží do auta a hurá do hypermarketu. A pak autem do školy, na jeden kroužek, na druhý…Vlastně děti v autě tráví pomalu tolik času, co dospělí. Možná namítnete, že např. v pražském provozu je to pro děti nebezpečné apod., ale jde o to se dětem už od malička věnovat a vést je k samostatnosti - ukázat jim, jak se chovat na křižovatce, v dopravních prostředcích; ukázat, že metrem nejezdí jen „socky“, ale úplně normální lidi.
Bohužel mám ve svém okolí matky, které jedou s dítětem, které ještě ani nechodí do školky, hodinu autem přes půl Prahy za nějakou aktivitou, která je teď strašně in, než aby s ním proboha samy vymýšlely nějakou činnost.

V tom s Vámi souhlasím. Taky nechci házet všechny do jednoho pytle, ale… Nedávno se mi mi přihodilo následující. Blízká rodina se dvěma dětmi (holčička 6, kluk 2 a půl). Rodiče mají dvě auta. Matka nechodí nikam pěšky, vždy děti naloží do auta a jede se do DM, pro snídani atd. Holčičku jsem šla vyzvednout do školy já, protože její matka nemohla. Čtyři zastávky tramvají a kousek pěšky k jejich domu. „A jseš tady autem?“ Já: „Nejsem, nemám přece auto. Jedeme tramvají.“ „Jéé tramvají.“ „Podívej, když jsem já byla malá, tak jsme auto neměli a chodili jsme pěšky, nebo jezdili MHD.“ „Tak to bych teda nemohla, já jsem hodně líná, víš?“
A šup, odpoledne ji naložila máma do auta a asi pět zastávek tramvají odjeli na sportovní kroužek.
Tohle mi zvedlo mandle solidně :D.

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.12 13:30

@Calis
nechte mne hádat: vaše vnučka? Snacha ji špatně vychovává??

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.12 13:31

@Já První
Nn, mně je 23, nemám ani svoje děti.).

Já První
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.12 13:32

@Calis
Tak to sorry, ale znělo to hooodně tchýňovsky.

Moir
2281 příspěvků 17.10.12 14:00

Asi se to tu už psalo, ale lví podíl na současném stavu má to, že prakticky nelze nechat děti chodit na sport jen tak, pro radost, bez zájmu o výkonnostní činnost. Téměř vždy se to zvrhne ve sport několikrát týdně, víkendové soutěže, soustředění. Ne každý o to stojí, ne každý na to má, kolegyně takhle dostala velmi ostrý mail od trenéra dětského volejbalového družstva, že pokud ani nadále nebude syna pouštět na soutěže (kam se mu nechtělo) a trénovat víckrát týdně, má přestat chodit, protože to není pinkání za barákem. A to začalo jako činnost čistě rekreační.

Coraline
1980 příspěvků 17.10.12 14:03

@Já První I kdyby to byla tchýně, tak to na tom něco mění? Najednou by na kritiku neměla právo, protože je to přece zapšklá tchýně, která hází klacky pod nohy chuděře snaše? Prosimvás…

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek